PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hanımın arabayı köpek ısırdı

BahadırALTUN
28-11-2010, 20:59
Saka değil gercek. Sabah fotolarını paylaşacağım.
Tamponun köşesindeki parçayı isirip koparttı hayvan , hemde Arac hareket halindeyken .

Ömer Gedik
28-11-2010, 21:11
Tekerleklere doğru saldırıyorlar Bahadır abi dönen cisimlere karşı hassasiyetleri var. :)

otmotvmhndsi
28-11-2010, 21:42
Saka değil gercek. Sabah fotolarını paylaşacağım.
Tamponun köşesindeki parçayı isirip koparttı hayvan , hemde Arac hareket halindeyken .

Yuh... Geçmiş olsun Bahadır abi, çamurluk fln mı değişecek durum nedir?

hakan308
28-11-2010, 22:19
Berkere aynen katiliyorum yuh yani maliye bakanligi polisler benzin istasyonlari tuvturk yetmiyormus gibi birde kopeklerle ugrasicaz desenize artik >:(

haruntuncer
29-11-2010, 00:11
Benim ve babamın aracının başına sürekli geliyor bu olay . Gölbaşında babamın çiftliginin yolunda bir mandıranın köpegi yolda gelen aracı görünce yol kenarına sipere yatıyor . Araba tam geçerken saldırıyor . Babam alışmış bu olaya , köpek saldırdıgında babam fren yapıp duruyor (köpegi ezerim diye korkuyor :D ) Köpek bu hareketi beklemediği için dönüp arkasını geri gidiyor . Ben sahibini uyarmaktan yanayım ama babam komşudur olmaz diyor .
Köpek sahiplerinin çok dikkat etmesi gerekli aslında . Köpegin belkide oyun sandıgı bu davranış araç sahiplerine zarar verebiliyor . Geçmiş olsun .

BahadırALTUN
29-11-2010, 08:16
Hikayeside uzun şimdi anlatmayayım. Ama kısaca hayvan parçayı kopartmakla kalmamış. Tamponada dişleri ile imza atmış resmen.

Yarın büyük ihtimal Bağdat'a gibiyorum. Bu gün biraz yoğun çalışayım. ;)
http://img26.imageshack.us/img26/7572/img07990.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/9373/img0800ac.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/4030/img0801g.jpg

Ömer Gedik
29-11-2010, 08:39
Şimdi kaskoya deseniz köpek ısırdı ne derler acaba :D

Bu arada benim sağ kapı çıtamda bir köpeğin araca saldırması sonucu çizik var :D

reisG
29-11-2010, 10:01
Bahadır , geçmiş olsun. Bayağı hırçın bir köpekmiş.
Şimdi benim kasko hikayemi okumuşsundur. Eğer kaskodan yararlanmak istiyorsan adamlar autoking klozunu devreye sokacaklar tamire gidecek, diyecekler vb. sonrasıda, auto king parçayı almak için birkaç hafta bekleyecek. Ben serviste kendi işim gittiğimde ufak tefek kasko-autoking işleri için insanların autoking yüzünden haftalarca bekledikleri ve araçlarını alamadıklarını gördüm.
Benim tavsiyem parçalanmış olan ön sol sis farı üzerindeki siyah bakalit parçayı değiştirmek, üzerindeki diş izlerine de lokal boya yaptırmak olur. Tabii ki kaskoyu devreye sokmadan bu iş yapmak lazım.
Ama zaten tamponda ve ön burunda taş izleri vardı çizkler ve darbeler vardı değiştireyim diyorsan ayapacağın iş olacaktır;
eline bir çekiç alıp köpeğin saldırı yaptığı bölgeyi tamir edilemeyecek şekilde parçalamak olacaktır. sonrasında kasko marifetiyle değiş yaparsın. Bunun böyle yapılası gerektiğini kasko eksperleri de söylüyor.

TanerHoca
29-11-2010, 10:03
geçmiş olsun :) komik bir durum valla ne diyeyim.acaba öndeki aslan ambleminden
falan mı kıllandı itoğlu it ;D

peugeot fransaya olayı bildiri bir mail attım.gerekli ayarları yapacaklar.
bundan sonra türkiye'ye gelen araçların kornalarında bu tür durumlar için
"HOŞT" sesi seçeneği standart olarak sunulacak ;)

reisG
29-11-2010, 10:04
bundan sonra türkiye'ye gelen araçların kornalarında bu tür durumlar için
"HOŞT" sesi seçeneği standart olarak sunulacak ;)

Bu tip korna olayına bayıldım.

Abdullah
29-11-2010, 11:18
Bahadır abi geçmiş olsun. Nasıl bir köpektir bu yahu benim araca da saldırma girişiminde bulunuyorlar zaman zaman ama ben hemen ani bir frenle durup kapıyı açıp ne var lan diye bağırınca dönüp arkasını kaçıyor ayrıca Taner Hocamın önerisi muhteşem =)) kesin vardır bu tip korna inek sesi horoz sesi gibi kornalar yaptılar onu da yapmışlardır mutlaka.

BahadırALTUN
29-11-2010, 13:20
Sağolun arkadaşlar.
Taner hocam sana gelen cavabı banada bilgi olarak göndermişler.
Ek olarakta ilk üç depo mazotun içerisene 1 er doz Kuduz + Tetenoz aşısı ekleyin diyorlar.
Aslanlar fabrika çıkışı aşılıyımış ancak tedbir olarak önermişler sanırım.

enncru
29-11-2010, 13:30
geçmiş olsun böyle trajikomik olaylar neden hep bizde olur?

TanerHoca
29-11-2010, 17:30
Sağolun arkadaşlar.
Taner hocam sana gelen cavabı banada bilgi olarak göndermişler.
Ek olarakta ilk üç depo mazotun içerisene 1 er doz Kuduz + Tetenoz aşısı ekleyin diyorlar.
Aslanlar fabrika çıkışı aşılıyımış ancak tedbir olarak önermişler sanırım.

klasik fransız kendini beğenmişliği...
pasteur'e gönderme yapmasalar olmaz sanki :D

drwhiskey
30-11-2010, 14:48
aynı olay bu sabah başıma geldi. 10 15 köpek karşıdan hızla geliyordu. etrafta da insanlar var diye hayvanların dikkatlerini çekeyim nasılsa arabaya bir şey olmaz dedim. ani hızlandım hepsi peşime düştü. sol arka kapının çıtasını ısırmış hayvan. allahtan çok bir şey yok. sadece diş izi. bundan sonra köpek saldırınca duracağım. o zaman bir şey yapmıyorlar :)

Ömer Gedik
30-11-2010, 14:59
drwhiskey geçmiş olsun. Bu ara köpeklerde bir huysuzluk mu var nedir anlamadım

haruntuncer
30-11-2010, 15:02
drwhiskey geçmiş olsun. Bu ara köpeklerde bir huysuzluk mu var nedir anlamadım

Köpeklerde Aslan çekememezlik var ;D

whynot2
30-11-2010, 20:34
Bu köpeklerin verdikleri zararın haddi hesabı yok. Sadece araçlara zarar verseler iyi, azmı insan yaralandı hatta öldü köpek saldırıları yüzünden, azmı bebek parçaladılar. Demekki bunlar insan hayatına kast edebilen iğrenç bi tür yaratık. Benim mahallemde sokağımda bunların ne işi var gece rahat rahat dolaşmak gibi bi lüksümüz yok hele bi tanesi var sabıkalı her hafta birini ısırıyo belediyede aşılayıp bırakıyo sokağa tekrar milleti ısırmaya devam. Ben bizzat küçüklüğümden bu yana sayısız defa köpek saldırısına ugradım bi sefer bacagımdan ısırıldım. O kadar iğrenç bi yaratıkki gece sokaktan geçerken durup dururken arkanızdan gelip saldırabiliyor ben gece dolaşmayı sevdiğim için çeşitli yerlerde bizzat yaşadım bunları defalarca. Benim mantığım almıyor şehir içinde böyle canavarların olmasını. O kadar nefret ediyorumki bu illet yaratıktan ne desem anlatamam.. Köpek havlaması duyunca bile sinirlerim bozuluyo. Yaratan Allah'tan korkum olmasa neler yapardım bilemiyorum.

γuяdaeя
30-11-2010, 21:43
whynot başına gelenlere üzüldüm ama söylediklerine katılmıyorum. O vahşi dediğiniz köpekleri o hale getiren insanlar. Kaldı ki birçok sokak köpeği dışarıda dolaşan iki ayaklı yaratıktan çok daha merhametli.
Keşke belediyeler ve insanlar çok daha duyarlı olsalar da rehabilitasyon merkezleri artsa, bakımlı, düzenli olsa... Aslında bu konularda söylenecek çok şey var ama neresinden başlamalı bilmem. İnsan haklarının esamesi okunmazken diğerlerine sıra gelecek mi acaba? :)

GLR
01-12-2010, 00:49
Geçmiş olsun da bu nası iş ya banada saldırıyorlar geceleri bazı semtlerde 5 tanesi arabanın etrafını çeviriyorlar bir kere durmak zorunda kaldım ciddi ciddi gözleri döndü bastım gaza sonunda olan onlara olacak.

Ancak çok güzel muhtaç köpeklerde var sokaklarda ve barınaklarda para verip satın almaya bile gerek yok bakmak için.

National Geographic te Cesar Millan diye bir adam var en vahşi köpekleri nasıl eğittiğini hepsinin nasılda süt dökmüş kediye dönüştüğünü görmelisiniz. ;D

haruntuncer
01-12-2010, 01:07
National Geographic te Cesar Millan diye bir adam var en vahşi köpekleri nasıl eğittiğini hepsinin nasılda süt dökmüş kediye dönüştüğünü görmelisiniz. ;D

Hocam Cesar Milan'ın teknigi nedir bilmem ama benim Sivas'lı bir arkadaşım var ( 1.98 boy 130 kilo civarı )
Gecenin bir körü bize saldıran 3 köpek bizim ufaklıgı görünce kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırıp kaçmalarını görmeliydiniz >:D

BahadırALTUN
04-12-2010, 10:55
Bu köpeklerin verdikleri zararın haddi hesabı yok. Sadece araçlara zarar verseler iyi, azmı insan yaralandı hatta öldü köpek saldırıları yüzünden, azmı bebek parçaladılar. Demekki bunlar insan hayatına kast edebilen iğrenç bi tür yaratık. Benim mahallemde sokağımda bunların ne işi var gece rahat rahat dolaşmak gibi bi lüksümüz yok hele bi tanesi var sabıkalı her hafta birini ısırıyo belediyede aşılayıp bırakıyo sokağa tekrar milleti ısırmaya devam. Ben bizzat küçüklüğümden bu yana sayısız defa köpek saldırısına ugradım bi sefer bacagımdan ısırıldım. O kadar iğrenç bi yaratıkki gece sokaktan geçerken durup dururken arkanızdan gelip saldırabiliyor ben gece dolaşmayı sevdiğim için çeşitli yerlerde bizzat yaşadım bunları defalarca. Benim mantığım almıyor şehir içinde böyle canavarların olmasını. O kadar nefret ediyorumki bu illet yaratıktan ne desem anlatamam.. Köpek havlaması duyunca bile sinirlerim bozuluyo. Yaratan Allah'tan korkum olmasa neler yapardım bilemiyorum.

Yaşadıklarınızdan dolayı bende üzüldüm. Bende benzer şeyleri defalarca yaşadım. Fabrikamız da yakın zamanlara kadar hep bekçi köpeğimiz vardı. Kendi köpeğimiz bile yemek kabına daha fazla yemek eklerken elimi parçalamıştı :-\ . Bence tüm hayvanlarda doğaları gereği iletişim problemimiz var. Ama bu tip saldırganlıklar genelde malesef biz insanların daha önce yaptığı hatalardan kaynaklanıyor. Bu sebeple ben hayvanlara kabahat bulamıyorum. Çok psikopata bağlamadıkları sürece ( ki onunda nedeni malasef gine biziz) hayvanla hakkında yapabilinecek bir şey yok. Beraber yaşamaya devam edeceğiz. İlk açtığım mesajımın yanında bile smiley var. Ben durumu biraz traji komik buluyorum. Olmaması gereken şeyler oluyor ama yapılabilecek bir şey yok. Ben hiç bir türlü cana kast olmadığı sürece bir hayvana bir şey yapamam sanırım. :-[

Bu arada tampon bandı sanırım 100 TL ye yakınmış. ??? birde kırık arka stobumuz var. 150 Civarıda o . 250 Tl kaçtı gine arabaya.

Ömer Gedik
07-12-2010, 01:18
Bahadır abi Senin için çıkardım

Astarsız Çıta 15.09 TL
Astarlı Çıta 23.18 TL

Sol Stop 196.71 TL
Sağ Stop 201.14 TL

BahadırALTUN
07-12-2010, 08:17
Sağ ol Ömer.
Araçta dolu hasarıda vardı hatırlarsan. Bir kaç hafta sonra dolu hasarı yapılırken çıta ve stop u da kaskodan yaptırmaya karar verdik . Nasılsa hasarsızlık indirimi gidecek. :-\

ibosener
15-01-2011, 11:05
Bahadır arkadaşım geçmiş olsun. Kasko eksperi olayı nasıl karşıladı :) gelişmeleri aktarırsan sevinirim. Olay ilk okunduğunda fıkra gibi geldi bana :) . Köpeklerin arabalara saldırması olayına gelince; benim gözlemlerim şöyle: Bu saldırıları genellikle fazla aracın ve insanın olmadığı yerlerde yetişen köpekler yapmaktadır. Sürekli arabaların arasında büyüyen köpeklerde bu tür saldırılar çok enderdir. Buradan haraketle köpeklerin çok fazla görmediği araçların farları (yanmıyor bile olsa) onlara göz gibi geliyor ve haraket eden gözleri olan bu yabancı yaratıkları düşman olarak algılayıp savunma dürtüleri harakete geçiyor. Sizin aracınızın da sis farına yakın yerden ısırması bu düşüncemi destekliyor.

whynot arkadaşıma da birkaç sözüm olacak. Yeryüzünde yaratılmış hiçbir türü içlerinden bazılarının yaptıkları nedeni ile suçlamamak gerekir. Her türün bu dünyada bir görevi vardır. Görevleri bittiğinde zaten kendiliklerinden soyları yok olur gider. Biz insanlara düşen ise tüm canlı türleri ile birlikte yaşamayı başarmaktır. Tüm canlıları severim diye klişe bir laf söyleyemeyeceğim. Örneğin yılan bana soğuk bir hayvan olarak görünür. Çocukluğumda çekmece gölünde su yılanları ile oyun oynamış olmama rağmen şimdi dokunmayı bile sevmem ama bu nedenle de gördüğüm yerde öldürmeyi de düşünmem. Konu köpekse bende her şey değişir. Köpekleri severim (tabii ki içlerinde zararlı olanları vardır tıpkı insanlarda olduğu gibi). Aşağıdaki resimde de göreceğin gibi özellikle alman kurdu benim en sevdiğim hayvan türüdür diyebilirim. Köpekelr "ayna" gibidir nasıl bakarsanız onu görürsünüz. Aşağıda resmini gördüğünüz köpekleri yazlığımızın olduğu siteye ben götürdüm. Fabrikamızın koruma köpeği doğum yapınca 40 günlükken veterinerin izninden sonra aldım 1,5 - 2 aya arası K.Çekmecedeki evimde ben baktım aşılarının bitirdim va siteye götürdüm. Sitemizin bekçisi bakımına devam etti. bzi sadece senenin belirli zamanlarında görebildik buna rağmen ne zaman yazlığa gitsek hayvanlar kendi yuvalarını bırakıp bizim orada olduğumuz sürece devamlı bizim evin girişinde uyudular.
Şöyle bir olay anlatayım size: Ramazan bayramı sezon kapalı ve sitede fazla insan yok. 182 haneli sitede toplasan 15-20 hane ancak var. Gece 01.30 gibi yatmaya niyetlendik. Alt kattaki ışıkları söndürdük yukarı çıktık. Eşim balkona serdiği halıları gece yağmur yağabilir diye içeri almak istedi. Halıları alırken çıkan gürültü üzerine aşağıdan hayvanlar havlamaya ve resmin arkasında gördüğünüz barbekünün yanındaki duvardan üst balkana çıkmak için uğraşmaya başladılar. Havlamaları sitedeki diğer insanları rahatsız etmesin diye ben aşağıya indim kapıyı açıp bunlara bağırdım. İkisi de kuyruklarını toplayıp evimiz yarşısındaki yeşil alana gittiler yani resmen küstüler. Biz yattık sabah kalkınca birde ne göreyim, bekçinin evindeki internet hattını kullanabilmek için kullandığım ve daha iyi çekmesi için resimdeki barbekünün üzerine koyduğum repeater' i adaptörünü fişinden çıkarıp paramparça etmişler. Haketmedikleri bu azarlamanın tepkisi böyle olmuştu. O günlerde 70-80 usd gibi cihazı parçalamalarına rağmen ben bu hayvanlara kızamadım. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim bir çok köpeğin dostluğunu birçok insana değişmem. Lütfen hayvanlara karşı daha anlayışlı olalım.
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/35670239.jpg

ibosener
15-01-2011, 11:59
Buyrun size bugünkü vatan gazetesinden bir haber :

-----------------
Antalya'da 30 Aralık günü evden kaçan iki kız çocuğunun korkunç sonu
Antalya’da 30 Aralık günü kaybolan ilköğretim 8’inci sınıf öğrencileri 13 yaşındaki Nihal B. ile aynı yaştaki arkadaşı Nihal H., polisin bir eve düzenlediği baskında uyurlarken bulundu. Kızların 2 haftadır zorla evde tutulduğu ve 7 kişi tarafından tecavüze uğradıkları belirlendi.

Antalya Merkez Kepez İlçesi’ne bağlı Kuzeyyaka Mahallesi’nde bulunan Aslanlar İlköğretim Okulu 8’inci sınıf öğrencileri Nihal B. ve Nihal H., 30 Aralık sabahı okula gitmek için evden çıktı. Ayrı sınıflarda okuyan 2 kız okulun arka tarafına doğru yönelip gözden kayboldu. Kızı ve arkadaşının sınava girmediğini öğrenen Ayşe Y., durumu polise bildirdi. Antalya polisi, kızların okuldan ayrıldıktan sonra bindiği iddia edilen bir otomobilin plakasına ulaştı. Polisler, önceki gece araç sahibinin evini belirleyerek, baskın düzenledi.

------------------

Çocuklar daha 13 yaşında. Bir bunu yapan insan(!)ları düşünün bir de arabaya saldıran köpeği. Sizce hangisi hayvan?