PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 Çalıştırma Sorunu

frknclk11
03-10-2016, 10:47
Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta 307 XT 1.6 otomatik aldım. Aracı alırken problemi biliyordum, ustaya gösterdim bujilerde yağlanma sorunu olduğunu 100 tlye yapacağını söyledi. Araç ilk marşa bastığımda çalışmıyor. Motor sıcakken problem yok tek seferde çalışıyor, ama arabayı park ediyorum ertesi sabah çalıştırmaya çalıştığımda 3-4 kere kapatıp açmam öyle çalıştırmam gerekiyor. Bujilere baktım, yağlanma gibi bir problemi yok. Sizce sorun neden olabilir ? Herhangi bir uyarı da vermiyor gösterge panelinde.

frknclk11
04-10-2016, 09:04
Yardımcı olabilecek yok mu ?

ssgti
04-10-2016, 10:21
Kontağı çok sayıda açıp kapadıktan sonra araç çalışıyorsa yakıt pompasının basınç düşüklüğüne işaret ediyor. Filtre tıkanması, şamandıra ağzı süzücüye pislik gelmesi gibi nedenler bu soruna yol açabiliyor.

frknclk11
04-10-2016, 14:10
Kontağı çok sayıda açıp kapadıktan sonra araç çalışıyorsa yakıt pompasının basınç düşüklüğüne işaret ediyor. Filtre tıkanması, şamandıra ağzı süzücüye pislik gelmesi gibi nedenler bu soruna yol açabiliyor.

Teşekkür ederim kardeş. Başka bir arkadaş da 4 bujinin tepesindeki ateşleme bobininde sorun olabilir demişti bana. Olabilir mi böyle bir şey ?

ssgti
04-10-2016, 14:30
Bobin bozukluklarında daha çok düzensiz çalışma egsozda patlama gibi sorunlar olur. Bahsettiğim sorunlar varsa bobinde aynı arızaları verir.

FeRoz
05-10-2016, 01:20
Marş motoru kömürleride,tükenmesede sorun teşkil edebiliyor.yeniyin derim.

emre27
18-12-2016, 17:04
sorun benzin pompasında onu komple değiştirmen gerekli. sadece içindeki bobini değiştirsende olmuyor. orjinal alma çünkü çok pahalı 600 TL civarı. internette araştırırsan çok sağlam benzin pompaları var. bujilerin yağlanması hiç bir şekilde etkilemiyor. araçta LPG varsa gösterge üstündeki tuşa kontağı basmadan basılı tut kontağı çevirdiğinde gösterge ötmeye başlar elini bırakmadan kontağı çevir ve marşa bas eğer direk çalışıyorsa benzin pompasında sorun

costantine
23-01-2017, 20:02
araç çok zor çalışıyorsa ilk olarak bujilere bakılır buji agız aralığı çok önemlidir bujiler zamanla oksitlenebiliyor eğerki bujiler yağlanıyorsa aracınızın motor contası bozulmuş olabilir çok bir maliyeti yok contanın bozulması yağ motorun yag yakmasıdır bu durumda araç zor çalışır çekişten düşer araç yağ eksiltir zamanla her araçta oluşabilir bu sorun sıcakken araç daha iyi çalışır bunu iyi bir ustanın anlaması gerekir sorun contadan değilse bujide sağlamsa ateşleme bobini kontrol edilir arızalı değilse ağızları temizlenmesi gerekebilir bobinlerden biri arızalı ise araç sarsıntılı zor çalışır bobinde sağlamsa aracınızın sente ayarı azda olsa bozuk ise araç çok geç çalışmaya başlar çekişten düşer motor ses yapmaya başlar yüzde 50 sente ayarı çıkar geç çalışma sebebi sente ayarı çok önemlidir ayarı bozuk kullanmak motora ciddi zararlar verir genelde bakımı zamanında yapılmayan triger sente arızasına yol açar uzman birinin aracı görmesi iyi olur