PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 308 bluehdi direksiyondan ses geliyor

gencmuzik0
10-12-2016, 15:41
merhaba, yaklaşık 1 ay önce 2015 308 bluehdi araç aldım. araç 40 bin kmde. araçtan çok memnunum yalnız son 1 haftadır direksiyonu çevirirken gıcırtı geliyor (ses daha çok bebek ağlamasına benziyor) bu konuyla ilgili bir fikri olan var mı? yine 1 haftadır şöför koltuğundan da gıcırtı geliyor. havaların soğumasına bağlıyorum ama yine de iki sesle de daha önce hiç bir aracımda karşılaşmadığım için biraz garip geldi.

NecdetPek
10-12-2016, 19:10
Bende böyle bir ses yok. En azından şimdilik.

Direksiyondan ses gelmesi ilginç. Ciddi bir hasara yol açmaması için bir an önce kontrol ettirmenizi öneririm.

Cem B
10-12-2016, 23:27
merhaba, yaklaşık 1 ay önce 2015 308 bluehdi araç aldım. araç 40 bin kmde. araçtan çok memnunum yalnız son 1 haftadır direksiyonu çevirirken gıcırtı geliyor (ses daha çok bebek ağlamasına benziyor) bu konuyla ilgili bir fikri olan var mı? yine 1 haftadır şöför koltuğundan da gıcırtı geliyor. havaların soğumasına bağlıyorum ama yine de iki sesle de daha önce hiç bir aracımda karşılaşmadığım için biraz garip geldi.

MErhaba;

aynı ses bir kaç haftadur bende de var.birseyler çiziliyormuş gibi ince bir ses.bazen ses kesiliyor bazen devam ediyor.bu hafta gösterecegim bende servise.

mimit
11-12-2016, 13:01
direksiyon milinin kabine girdiği noktadaki plastik parçanın yağlanması ve mafsal bölgesindeki vidaların gevşekse sıkılması sonucu bu gıcırtının sona erdiği paylaşılan bir bilgi.

draggar
26-12-2016, 21:33
bende de benzer bir şikayet oldu teknik servise götürdüm servisteki arkadaş paspası biraz geri çekti düzeldi. :)
paspas ilerledikçe direksiyon miline çarpıyor sürtme sesini yapanda o, hani haklı olarak diyekesinizki koskoca peugeot neden orayı kapatmamış yada bir kapak koymamış, orasını bende bilemedim

gencmuzik0
26-12-2016, 22:04
bende de benzer bir şikayet oldu teknik servise götürdüm servisteki arkadaş paspası biraz geri çekti düzeldi. :)
paspas ilerledikçe direksiyon miline çarpıyor sürtme sesini yapanda o, hani haklı olarak diyekesinizki koskoca peugeot neden orayı kapatmamış yada bir kapak koymamış, orasını bende bilemedim

ben daha servise götüremedim zamanım olmadı ama bu sesi ilk duyduğumda direk paspas aklıma geldi kontrol ettim yerindeydi, yine de iyice geri çektim ama ses devam ediyo, ilk başlarda arabanın içinde bi yerde kedi filan mı var dedim çünkü ağlama sesine benziyo :))
bu ses bir şekilde çözülür de ön şöför koltuğundan gelen gıcırtı beni daha rahatsız ediyor, sağa-sola dönerken ya da fren yaptığımda bildiğin gıcırtı sesi geliyor. bu sizde var mı?