PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCZ Kış Lastiği

RCZForever
23-12-2016, 10:15
Merhaba,

RCZ aracım için orijinal ebatta ( 235 / 40 / r19 ) kış lastiği için çok az seçenek var ve çok pahalı... Orijinal ebat yerine 225 / 40 / r19 alsam çok sorun yaşar mıyım? Tabanı daraltınca kışın yol tutuş artar ama viraj performansı zayıflar diyorlar sizce ne yapmalyım?

efe_60
10-01-2017, 11:41
Merhabalar; bence kampanya ve fırsatları değenlendirip orjinal ebat lastikleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Taban genişliği değiştirmekle ilgili nette birçok makale bulabilirsiniz ama bu sonuçlar her araçta aynı olacak diye bir kaide yoktur.
Genel olarak yakıt ve lastik fiyatından kısmen kar edersiniz. Ancak yol tutuşu, fren mesafesi , aracın stabilitesi gibi özellikle güvenlik unsurlarından taviz vermiş olursunuz.
Ayrıca 1 tona 100 hp ve üzeri güç düşen hiçbir araç için bu tarz değişimlerin sıcak bakılmadığını da belirtmek isterim.

Keyifli sürüşler.

RCZForever
25-01-2017, 14:21
Tavsiyeler için teşekkürler ama gerçekten çok pahalı olduğu için orijinal yerine ebat küçültmeye gitmek zorunda kaldım. 750 TL x 4 gibi bir maliyet yerine 225 / 40 / r19 ebatında 320 TL x 4 gibi bir maliyete katlanmayı tercih ettim. Yol tutuş tabi biraz bozuldu ama fren mesafesinde bir anormallik görmedim dikkatli kullanmaya özen göstereceğim artık....

Merhabalar; bence kampanya ve fırsatları değenlendirip orjinal ebat lastikleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Taban genişliği değiştirmekle ilgili nette birçok makale bulabilirsiniz ama bu sonuçlar her araçta aynı olacak diye bir kaide yoktur.
Genel olarak yakıt ve lastik fiyatından kısmen kar edersiniz. Ancak yol tutuşu, fren mesafesi , aracın stabilitesi gibi özellikle güvenlik unsurlarından taviz vermiş olursunuz.
Ayrıca 1 tona 100 hp ve üzeri güç düşen hiçbir araç için bu tarz değişimlerin sıcak bakılmadığını da belirtmek isterim.

Keyifli sürüşler.

barisg
01-11-2017, 09:32
Kış geldi, bu konuda marka, model alternatif önerisi olan varmı?

barisg
02-11-2017, 16:10
Kış geldi, bu konuda marka, model alternatif önerisi olan varmı?

Aldığım aracın üzerinde Continental Sport Contact 3 var. 235/40/R19. Yakıt performansı da E sınıfı gözüküyor. Önerebileceğiniz, yakıt sarfiyatı düşük, 4 mevsim veya Kış lastiği var mı?

RCZForever
11-12-2017, 16:28
Aldığım aracın üzerinde Continental Sport Contact 3 var. 235/40/R19. Yakıt performansı da E sınıfı gözüküyor. Önerebileceğiniz, yakıt sarfiyatı düşük, 4 mevsim veya Kış lastiği var mı?

Ben Jinyu marka kış lastiği aldım. Ebatları 225 / 45 / R19 idi yanılmıyorsam ... Yani kabul edilebilir sınırlarda... Fiyatı da oldukça uygun... Tavsiye ederim...

barisg
11-12-2017, 16:53
Ben Jinyu marka kış lastiği aldım. Ebatları 225 / 45 / R19 idi yanılmıyorsam ... Yani kabul edilebilir sınırlarda... Fiyatı da oldukça uygun... Tavsiye ederim...

19" olanlar arasında sadece aşağıdaki model var, onda da, sanırım 2017 serisi içinde 235 veya 225 yok.

http://jinyu.com.tr/tr/urun/106/winterpro-yw-52?upcategory=13

barisg
18-08-2020, 10:37
Konuyu yeniden gündeme getirmek istiyorum, takip eden varsa tabi. Kullandığınız ve önereceğiniz lastik marka model bilgisi ile yakıt sarfiyatı bilgisini paylaşabilir misiniz?

Ömer Gedik
23-08-2020, 18:50
Konuyu yeniden gündeme getirmek istiyorum, takip eden varsa tabi. Kullandığınız ve önereceğiniz lastik marka model bilgisi ile yakıt sarfiyatı bilgisini paylaşabilir misiniz?

Orijinal ebattan şaşmayın derim. Kışlık için mi soruyorsunuz?

barisg
24-08-2020, 14:14
Orijinal ebattan şaşmayın derim. Kışlık için mi soruyorsunuz?

Ebat değiştirme düşüncem yok zaten. Mevcut aracımda Conti-3 var ancak Continenal ve Michelin fiyatları çok yüksek, bunun dışındaki markalardan verim alan arkadaşlar varsa marka bilgisi paylaşılsın istiyorum. Kış için de olur, yaz için de.

Ömer Gedik
25-08-2020, 07:29
Ebat değiştirme düşüncem yok zaten. Mevcut aracımda Conti-3 var ancak Continenal ve Michelin fiyatları çok yüksek, bunun dışındaki markalardan verim alan arkadaşlar varsa marka bilgisi paylaşılsın istiyorum. Kış için de olur, yaz için de.

En son iki RCZ sahibi arkadaşımız Michelin Pilot Sport 4 ve Goodyear Eagle F1 Asym 5 aldı. İkisi de gayet memnun ancak adet fiyatı 1300 TL seviyelerinde. Ucuz alternatif öneremiyorum lastikte.

barisg
25-08-2020, 16:27
En son iki RCZ sahibi arkadaşımız Michelin Pilot Sport 4 ve Goodyear Eagle F1 Asym 5 aldı. İkisi de gayet memnun ancak adet fiyatı 1300 TL seviyelerinde. Ucuz alternatif öneremiyorum lastikte.

Teşekkürler, bu bile bir bilgidir.

xoxo
11-12-2020, 11:28
n11 den 750tl ye 4 tane aldım valla canavar gibi lastikler hiçbir sorun yok yağışta frenlemede virajda filan. evet pahalılar gibi uzun süre gitmeyebilir ama 2 yılda bir bunları değiştirsem gene pahalı olanlardan kar dayım. uzun yollara çıkmıyorsanız ve tehlikeli araç kullanmıyorsanız boşuna girmeyin o toplara derim.