Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Active donanım için geri görüş kamerası

mygold
14-01-2017, 11:50
merhaba arkadaşlar.. aracım active donanım.. geri görüş kamerası yok.. orjinal kamera takılsa smeg ekran bunu desteklermi görüntü alabilirmiyiz.

tsinanb
14-01-2017, 19:09
Benim de merak ettiğim bir soruydu bu. Bilen deneyen biri varsa cevaplarsa seviniriz :)

SM-G935F S7 Edge cihazımdan gönderildi.

mygold
16-01-2017, 20:31
ömer sen biliyormusun ?

Ömer Gedik
17-01-2017, 07:53
ömer sen biliyormusun ?
Hocam henüz bilmiyorum. :) Bende RT6 ya sahip bir 508 SWye sonradan takılabilir mi diye bakacağım.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

gecegoz
20-01-2017, 23:49
Arkadaşlar Smeg cihazlara sonradan video kamera bağlanabiliyor,Rt6 için ise mira yazılımı ile video girişleri aktif edip,arayüzü açınca can-Bus ile baglantı yapabilen çok ama çok az kişi var Cıtroen C4 birkaç versiyonunda Kullanılan vede 508 içinde olan bir kamera var şuana kadar baglantıyı ve şemayı elde edemedim,Fakat Birçok Rt6 ile video baglantısı için İnterface arayuz cihazı baglantı yapılınca heryürlü video görüntüsü elde edilebiliyor.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170120/09772818cc8ba66904e4495ac103d94b.jpg. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170120/d6ffab6a18abd4b68993d5d81dfb51c6.jpg. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170120/229775157d000b7e222947a4703aaea3.jpg. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170120/396dc8d3259b62f5e7474e2bba8556b3.jpg

gecegoz
20-01-2017, 23:52
Hocam henüz bilmiyorum. :) Bende RT6 ya sahip bir 508 SWye sonradan takılabilir mi diye bakacağım.

Ömer Aslını sorarsan senin Dükkandaki 508 Rt6 için incelemem gerekli,müsait oldugumda ugrayacagım..

MERTO
30-01-2017, 10:09
Arkadaşlar ben servisi aradim onlar smeg ekrani android ile çalişan bir sistemle değiştirip yapabileceklerini söylediler.smeg i değiştirmeden kamera nerde takilabilir nasil edinilebilir yardimci olursaniz sevinirim

mygold
30-01-2017, 10:11
Arkadaşlar ben servisi aradim onlar smeg ekrani android ile çalişan bir sistemle değiştirip yapabileceklerini söylediler.smeg i değiştirmeden kamera nerde takilabilir nasil edinilebilir yardimci olursaniz sevinirim
yetkili servisimi aradınız onlar sizin ilgilendiğiniz kadar ilgilenmiyorlar bile. iyi bir yetkili servis ustası işi çözer ama nerde bulacaksın.. işi bilmeyenler size verdikleri cevabı verirler. o yetkili servis ustalarına , söylediğiniz işlemi dışardaki ustada yapıyor niye siz geliyimki demek lazım ..

MERTO
30-01-2017, 11:34
O zaman iki sorum olacak biz kamerayi dişarda taktirsak araç garanti kapsamindan çikarmi? Diğeri bu kamerayi nerden bulabilirim

mygold
30-01-2017, 11:38
garanti ne olur bilemiyorum..
servis kaç tl ye yaparım dedi.kendi yaparsa garantiye bişey olmaz der ama dışardakine ne der bilemiyorum.
dişarda 1450 ye ben sordum yapıyorlar..

MERTO
30-01-2017, 12:10
garanti ne olur bilemiyorum..
servis kaç tl ye yaparım dedi.kendi yaparsa garantiye bişey olmaz der ama dışardakine ne der bilemiyorum.
dişarda 1450 ye ben sordum yapıyorlar..

Bu sadece kamera demi ekranı değiştirmiyorlar

mygold
30-01-2017, 12:38
Bu sadece kamera demi ekranı değiştirmiyorlar
ekran değişmiyor navigasyon ve geri görüş kamerası geliyor.

mygold
07-02-2017, 10:25
Active donanım benzinli 1.2 130 eat6 308 lerde geri görüş kamerası var. demekki dizel active donanımlara da uygulanabilirliği var ..

tsinanb
07-02-2017, 13:32
Active donanım benzinli 1.2 130 eat6 308 lerde geri görüş kamerası var. demekki dizel active donanımlara da uygulanabilirliği var ..
Mücahit abi bizim şirkette 3 tane Active donanımlı 1.6 bluehdi eat6 308 var ikisinde geri görüş kamerası opsiyonu var birinde yok

mygold
07-02-2017, 19:48
Mücahit abi bizim şirkette 3 tane Active donanımlı 1.6 bluehdi eat6 308 var ikisinde geri görüş kamerası opsiyonu var birinde yok

sinan meselenin çözümüyle ilgili araştırmalardayım.. şu resimdeki soketi arka bagaj kapagı içinde bulursam bu iş tamamdır.

http://www.forum-peugeot.com/Forum/static/mesimages/102703/20170122131035.jpg

Ömer Gedik
08-02-2017, 07:27
Bunun motorla alakası yok Mücahit hocam, tüm Active donanımlarında opsiyon olarak sunuluyor.

mygold
08-02-2017, 08:38
Bunun motorla alakası yok Mücahit hocam, tüm Active donanımlarında opsiyon olarak sunuluyor.

şu resimdeki arka bagaj kapagındaki soketten bahsediyorum ömer kardeşim.dediğin gibi motor olayı değil
http://www.forum-peugeot.com/Forum/static/mesimages/102703/20170122131035.jpg

mygold
08-02-2017, 09:53
şimdi mesele geri görüş kamerası tesisatı aracımızda var mı yok mu ?onu belirlemek. onu belirlersek geriye sadece malzemeyi almak kalıyor..

converse10
09-02-2017, 05:46
Tesisat olmasada kolaylıkla bagaja kadar orjinalliğini bozmadan çekebilirsin mucahit abi önemli olan ünitenin desteklemesi

mygold
09-02-2017, 08:40
Tesisat olmasada kolaylıkla bagaja kadar orjinalliğini bozmadan çekebilirsin mucahit abi önemli olan ünitenin desteklemesi
haklısın ismail .birinci aşamada tesisat varsa otomatikman ünite destekliyor diye düşünüyorum ama tesisat yoksa zaten ünite değişmeden bu iş olmaz gibi .üniteyi degişimi cok pahalı oldugu için piyasa ürünleriyle bu iş 1500tl ye çözmek daha mantıklı hemde navigasyon geliyor. .

asdfg112
08-06-2017, 10:17
arkadaşlar merhaba, yeni konu açmaktansa burada sormak daha uygun gibi geldi.
ikinci el bir 308 almayı düşünüyorum, active donanım. ancak araçta park sensörü yok, acaba sonradan serviste orijinal park sensörü taktırmak ve bunu smeg ekran ile orijinaldeki gibi kordineli çalıştırmak mümkün mü?
teşekkürler

ayzinim
12-06-2017, 19:09
arkadaşlar merhaba, yeni konu açmaktansa burada sormak daha uygun gibi geldi.
ikinci el bir 308 almayı düşünüyorum, active donanım. ancak araçta park sensörü yok, acaba sonradan serviste orijinal park sensörü taktırmak ve bunu smeg ekran ile orijinaldeki gibi kordineli çalıştırmak mümkün mü?
teşekkürler
Active pakette park sensörü standart geliyor. Olmaması garip geldi açıkçası...

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ömerkcgl
26-11-2017, 09:21
Merhaba bende aranıza yeni katılan bir 308 bluehdi active kullanıcısıyım.Aracimda geri görüş kamerası ve park sensörü yok.Aracı eşim için aldım.Smeg ekrana kamera bağlanabiliyor diyen arkadaşlar yada aracı benim gibi olup kamera taktıran arkadaşlar bu işi yetkili servis aracılığıyla mı yaptırdınız?yardımcı olursanız sevinirim.Simdiden teşekkürler

mygold
26-11-2017, 21:32
bende active donanım kullanıyorum bu işi araştırdım yetkili servis gittim. servis orjinal kamera takarız ama ana ünitenin destekleyip desteklemedigini bilemeyiz dedi kesin sonuç söyleyemediler olmayabilir de dediler.durum boyle olunca ben de araştırdım aracın orjinal ekranını kullanan kesme biçme olmayan android sistem taktırdım süper otesi oldu hep geri görüş kamerası geldi hem navigasyon android olmasıda cabası..
yetkili servis androide 2000-3000 arası fiyat veriyor tutturabildiğine
istanbulda 1700 tl ye yapıyorlar.

mygold
26-11-2017, 21:33
oncelikle hoşgeldiniz meslektaşım..bende active donanım kullanıyorum bu işi araştırdım yetkili servis gittim. servis orjinal kamera takarız ama ana ünitenin destekleyip desteklemedigini bilemeyiz dedi kesin sonuç söyleyemediler olmayabilir de dediler.durum boyle olunca ben de araştırdım aracın orjinal ekranını kullanan kesme biçme olmayan android sistem taktırdım süper otesi oldu hep geri görüş kamerası geldi hem navigasyon android olmasıda cabası..

numan406
27-11-2017, 18:08
bende active donanım kullanıyorum bu işi araştırdım yetkili servis gittim. servis orjinal kamera takarız ama ana ünitenin destekleyip desteklemedigini bilemeyiz dedi kesin sonuç söyleyemediler olmayabilir de dediler.durum boyle olunca ben de araştırdım aracın orjinal ekranını kullanan kesme biçme olmayan android sistem taktırdım süper otesi oldu hep geri görüş kamerası geldi hem navigasyon android olmasıda cabası..

Android kullanıyorsanız ve şikayetçi değilseniz sanırım arabayı fazla kullanmıyorsunuz

NecdetPek
27-11-2017, 18:26
Merhaba bende aranıza yeni katılan bir 308 bluehdi active kullanıcısıyım.Aracimda geri görüş kamerası ve park sensörü yok.Aracı eşim için aldım.Smeg ekrana kamera bağlanabiliyor diyen arkadaşlar yada aracı benim gibi olup kamera taktıran arkadaşlar bu işi yetkili servis aracılığıyla mı yaptırdınız?yardımcı olursanız sevinirim.Simdiden teşekkürler

Benim aracın orjinalinde ön-arka park sensörleri ve geri görüş kamerası vardı. Ama bildiğim kadarıyla sonradan taktırmak için SMEG'in uyumlu olması şart. Öncelikle bunu öğrenip sonra fiyat araştırmanızı öneririm.

NecdetPek
27-11-2017, 18:27
oncelikle hoşgeldiniz meslektaşım..bende active donanım kullanıyorum bu işi araştırdım yetkili servis gittim. servis orjinal kamera takarız ama ana ünitenin destekleyip desteklemedigini bilemeyiz dedi kesin sonuç söyleyemediler olmayabilir de dediler.durum boyle olunca ben de araştırdım aracın orjinal ekranını kullanan kesme biçme olmayan android sistem taktırdım süper otesi oldu hep geri görüş kamerası geldi hem navigasyon android olmasıda cabası..

Corvin denen uygulama mı bu?

mygold
27-11-2017, 21:22
Corvin denen uygulama mı bu?
aynen hocam .kore malı.

mygold
27-11-2017, 21:27
Android kullanıyorsanız ve şikayetçi değilseniz sanırım arabayı fazla kullanmıyorsunuz
günde 80 km ye yakın yolum var senede ortalama 28bin km yapıyorum .sorun olayı aldıgınız android kutunun kalitesine baglı. ben corvin marka kore malı aldım.piyasadaki en pahalı sistemlerden biri. android sistemede pek yabancı olmadığım için sorun yaşamıyorum..kullanmasını bilmek lazım diyelim..

Ömer Gedik
27-11-2017, 21:32
numan406

Daha öncede uyardım yazım tarzınıza lütfen dikkat edin. Hoş olmuyor...

Mygold ve Necdetpek ağabeyler

Bu işi söyle çözebiliriz. Geri görüş kamerası olan ve olmayan aracın ünitesine şasi numarasından bakarız. Aynı ise uyumludur. :)

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

numan406
27-11-2017, 21:41
numan406

Bu işi söyle çözebiliriz. Geri görüş kamerası olan ve olmayan aracın ünitesine şasi numarasından bakarız. Aynı ise uyumludur. :)

Ömer bey kardeşim sizli bizli konuşuyorum daha ne yapabilir anlamış değilim bana açıklarsanız öğrenmiş olurum şimdi ne demişim ben;
"Android kullanıyorsanız ve şikayetçi değilseniz sanırım arabayı fazla kullanmıyorsunuz"

burda demek istediğim zaten herkes bilir andoid soğuklarda donar , sayın mygol beğendiğini ifade etmiş benim demek istediğim ise sürekli kullansa şikayeçi olur googleda araba için kullanılan andoid sistemlerden şiaketçi olan kişiler var ben kötü birşey demedimki

ayrıca corvin olduğunu bilmiyordum corvin iyidir ben başka bir android sistem diye düşündüm

mygold
27-11-2017, 21:42
numan406

Sana katılıyorum ömer kardeş :iyi..

NecdetPek
27-11-2017, 21:54
numan406

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildiBenim şasi sanırım kayıtlards vardı. Yoksa yine yollarım. İşe yarasın. :)

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mygold
27-11-2017, 21:57
Benim şasi sanırım kayıtlards vardı. Yoksa yine yollarım. İşe yarasın. :)

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ömer kardeşim birde orjinal kamera ve plakalık montaj yuvası ile ana üniteye çekilecek orjinal kablonun maliyetinide verirsen cok faydalı bir paylaşım olur yaptıracaklar maliyetini bilirse ona göre androide yönelir yada yönelmez.

ömerkcgl
01-12-2017, 15:42
Teşekkürler arkadaşlar.Bizdeki benzer durum başka marka araçlarda da oluyor.Bir arkadaşım Mitsubishi attrage marka aracına sonradan kamera taktırdı multimedya ekrana tanimlatti ve yetkili servis 150 lira gibi bir ücret aldı.Bizim yetkili servisler bu konuda biraz daha pasif anlaşılan.

ömerkcgl
01-12-2017, 15:46
Ömer Gedik bey(adaşım) bende şase numaramı göndereyim.Bakalim netice ne olacak haberinizi bekliyorum.Yanit gönderen tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler

mygold
15-12-2017, 09:42
Bu konuyla ilgili olarak ömer kardeşime şasi numaramı göndermiştim. dün görüştük kameralı olan 308 ler ile kamerasız olan 308 lerin multimedya üniteleri farklıymış. kameralı olan araçta +arka kamera ibaresi varmış.
sonuçta dostlar herşeyiyle orjinal olsun derseniz bu iş için ana üniteyi değiştirmek , orjinal arka kamera ve yuvasını almak ve çekilecek kabloları almak lazım.buda iyi bir masraf olarak gözüküyor.

ömerkcgl
18-12-2017, 23:47
Evet bende yabancı forumlarda mevzuyu biraz okudum.Ünite farklıymıs hatta üniteler arası farkı foto ile göstermişler.Açıkcası maliyeti göz önüne bulundurdugumda degmiyecegini düşündüm ve park sensörü taktırdım.Bilgi ve aciklamalariniz için tekrar teşekkürler

sagopa
11-06-2018, 10:25

Hocam ne yaotınız ? benim araçta active donanım ama park sensörü yok , üzerindeki modül destekliyor mu yoksa desteklemiyor mu , şase no ile nasıl kontrol ediliyor?