PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABS Işığı Sorunu

emrrme
16-01-2017, 14:50
Arkadaşlar Selamlar,

2004 307 1.4HDI sahibiyim. 307 ler de devamlı karşılaştığımız arıza ışıkları hepimizin malumudur.

Benim arabada da "ABS FAULT" hatası verip, arıza ışığı yakıyor. Stop edip, çalıştırınca da kayıtta kaldığından dolayı sanırım sönmüyor, yanık çalışıyor. Az ilerleme yaptığımda da ışık sönüyor.

Şimdi burada önemli nokta şurası, benim bu arızayı aldığım zamanlar, arabanın kalkış yaptığı zamanlardır. Ayrıca bu problem her kalkışta da olmuyor.
Işıklarda duruyorum, 1. vitese alıyorum, kalkışı yapıyorum ABS hatası geliyor. Dediğim gibi her kalkışta olmuyor, sanki biraz hızlı kalkışlarda yapıyor daha çok. Ama bazende patinaj çekiyor araba o zamanda yapmayabiliyor. Böyle enteresan bir problemim var. Karşılaşmış, yaşamış arkadaşların problemimi çözme konusunda fikir ve tecrübelerine ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler..

Birkan61
20-01-2017, 12:55
Abs sensörlerinden biri veya bir kaçı bozuk

PC'ye bağlatıp hangi abs sensörünün bozuk olduğunu tespit edin ve o sensörü yenileyin

costantine
23-01-2017, 19:39
hiç cantlar yada balatalar sökülüp takıldımı balataların ordakı abs baglantıları tam otormadıysa abs hatası veriri onların kötrol edilmesi gerek abs sen sörüde arzalı olabilir abs kablolarıda olebilir çok önemli bir sorun degil zamanla tüm araçlarda oluyor bir ustanın kontrol etmesi iyi olur ...