PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni kasa 2008 tümseklerde gıcırtı

etahan
08-02-2017, 20:48
Merhaba Arkadaşlar,
forumda ilk mesajım olacak :),

2016 eylül ayında1.2 110 bg eat6 araç ile peugeot dünyasına merhaba dedim. 5 bin km de aracım.
aracımdan genel anlamda memnunum. atikliği çekişi vs çok iyi.

fakat son zamanlarda canımı sıkan iki durum var.
birincisi :

aracımla tümseklere cukurlara girerken arka bagaj kağındaki stop lambasının çevresini kaplayan krom kaplamanın plastiklerinden rahatsı edici gıcırtı sesi geliyor.

detaylı bilgi verecek olursam özellikle tümseklerei çapraz geçtiğimde yani arka tekerin biri yerde digeri tümsekte iken
veya ukurlarda arka tekerin biri çukura girdiğinde digeri düz zeminde iken ses geliyor. anladığım bagaj bu durumlarda burkulma yapıyor ve ses geliyor.

bu istisnasız herzaman yukarıdaki koşullarda olusuyor. silikon sprey vs sıktım o kısımlara ama nafile. hatta stop lambasının içine gömüldüğü siyah plastikte renk değişimi yaptı pişman oldum biraz.

ikinci sorunum:
3-4 dfa başıma geldi , eat6 şanzıman 1 den 2 ye geçişlerde sarsıntı yapıyor. baya bir sarsıyor. diğer geçişlerde yapmıyor bu durum oluştuğunda. eskiden mmt şanzıman kullandıgım için onu hatırlattı bana. dikkatimi çeken manuelde kullandığım haldede yapması.
servise götürceğim ama kesin tekrar etmicek bu sorun :) bi kaç kere basıma geldiği için servise ugramadım. bu şanzıman diğer araçlardada kullanıldığı için belki bilinen bir durumdur diye size sormak istedim.

şimdiden çok teşekkür ederim.

Ömer Gedik
10-02-2017, 08:10
Bagaj kısmını boyamak için söktünüz mü? Tırnak vb. bağlantı elemanı kırık olabilir mi?

Şanzımanla ilgili 1-2 geçişlerinde hiç sorunla karşılaşmadım.

etahan
10-02-2017, 13:46
selamlar , herhangi bir sökme takma işlemi vs yapılmadı aracımda.
dün akşam o plastik aksamın belli yerlerine kalınca kagıt sıkıştırdım 3-5 tane aralıklarla. herzaman ses çıkartan bir yerde denedim. ve ses kesildi :). çıkartıp tekrar denedim ses geldi. montajdamı sıkıntı var bilemiyorum bir servise uğramak düştü bize.

şanzımanla ilgili sürekli yaşadığım bir durum değil maksimum 4 kez basıma gelmiştir. bahsettiğim gibi servise gitsem test sürüşünde denk gelme olasılığı çok düşük. ilerde duruma göre bakacağız artık.

cevabınız için teşekkür ederim.

Ömer Gedik
10-02-2017, 17:19
Siz yine de durumu servise bildirin bence

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

Gökay
11-02-2017, 10:27
3008 sahibi olarak 1 2 gecislerinde hic sikinti olmadi,Istanbulun agir durkalk sartlarinda kullaniyorum hemde.Siz servisle bir gorusun bence.
Zaten araci 1. viteste sadece anlik olarak goruyorum hemen 2 ye geciyo 1 yok gibi bisey :)