PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AUTO6R 1. ve 2. vitesde silkelenme

why35
13-04-2017, 06:59
Merhaba Arkadaşlar ,

508 2011 Model AUTO6R Active aracım var , 108.000'de.
Baskı balatayı yaklaşık 1000km önce değiştirdim.
Şöyle bir sorun var ,

1 - birinci ve ikinci vitesde özellikle sıkışık trafikde gazı aniden bırakınca öne doğru silkelenme yapıyor , özelliklede birinci vitesde. Dizel araçlarda bunu yaşayan çok ama 508de normalmi ki.Acaba baska balata değiştikden sonra alıştırmamı iyi yapılmadı , normalmidir ?

2 - aracımla durdum start-stop devreye girdi sonra ayağımı birde frenden çekip gaza basınca arac 1500devir gibi ancak toplanıp yavaşca hızlanıyor eğer hemen gaza basmazsam 1-2sn beklersem o zaman gazı alır almaz hızlanıyor ama SS devrede olmazsa öyle bir sorun olmuyor , acaba ss da motor kapandığı için kavramada ayırıyor bir anda çalışıp ben gaza basında kavrama yakalamadan gaza bastığım içinmi ancak toparlanıyor kavrama.

Çok teşekkürler arkadaşlar

mimit
13-04-2017, 11:03
şanzıman alıştırmasının iyi yapılıp yapılamaması gibi bir durum mantıken mümkün değil,çünkü bu bilgisayar programı otomatik olarak yapıyor,hiç yapılmamış olma ihtimali olabilir tabi ki, baskı balata yeni değiştiği için tekrar alıştırma yaptırma şansınız var,başında durarak içiniz rahat ettirecek şekilde yaptırabilirsiniz bu işlemi.dizel araçtan ziyade düz vitesli bir çok araçta buna benzer silkemeler olur ancak çok aşırı bir silkeleme vs varsa motor ve şanzıman kulaklarının da kontrol edilmesini tavsiye ederim.auto6r de unutmayalım ki manuel bir şanzımanı temel alır. start stop sistemli bir aracım olmadığı için o konuda fikrim yok.

why35
13-04-2017, 11:21
şanzıman alıştırmasının iyi yapılıp yapılamaması gibi bir durum mantıken mümkün değil,çünkü bu bilgisayar programı otomatik olarak yapıyor,hiç yapılmamış olma ihtimali olabilir tabi ki, baskı balata yeni değiştiği için tekrar alıştırma yaptırma şansınız var,başında durarak içiniz rahat ettirecek şekilde yaptırabilirsiniz bu işlemi.dizel araçtan ziyade düz vitesli bir çok araçta buna benzer silkemeler olur ancak çok aşırı bir silkeleme vs varsa motor ve şanzıman kulaklarının da kontrol edilmesini tavsiye ederim.auto6r de unutmayalım ki manuel bir şanzımanı temel alır. start stop sistemli bir aracım olmadığı için o konuda fikrim yok.

Teşekkürler bilgilendirme için bende kulaklardan şüpheleniyordum ama sanki baskı balata öncesi yok gibiydi , belkide alıştırma yapmadılar , olabilir.

xweser
13-04-2017, 15:34
Bu olay bende de var. 1 de daha bariz belli oluyor. Can sakıcı bir durum. Çözümü varsa çok iyi olur.

engnbln
18-04-2017, 14:36
Teşekkürler bilgilendirme için bende kulaklardan şüpheleniyordum ama sanki baskı balata öncesi yok gibiydi , belkide alıştırma yapmadılar , olabilir.

Sorunun çözüldüğünde bizi de bilgilendirebilir misin? Bende 72 binde yeni 2013 508 active aldım. Aynı sorun bende de var. Çözümü var ise kurtulmak isterim bu sorundan.

why35
18-04-2017, 15:19
Sorunun çözüldüğünde bizi de bilgilendirebilir misin? Bende 72 binde yeni 2013 508 active aldım. Aynı sorun bende de var. Çözümü var ise kurtulmak isterim bu sorundan.

Tabii , bu hafta sonu servis zamanım geldi , hem bakımlarını yaptırıp hemde durumu izah ettirip alıştırma talep edicem bakalım sonuç ne olucak.

bu arada bu araçların arka stoplarını sökebilen varmı , internette cok baktım peugeot ların nasıl söküldüğüne ama o arkadaki civatayı sökmeme ragmen bir türlü stop lambası çıkmıyor, araba sallanıyor ama lamba çıkmıyor , geri vitese led takıcam takamadım , diğer araçlarımda çok kolaydı :kafa

ne saçma bir sistem , bir ampül için koskoca stop lambası seti çıkartılırmı bu nasıl bir mantık.

benbrody
22-04-2017, 21:17
Volan değişim zamanı gelmiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

engnbln
27-04-2017, 07:53
Tabii , bu hafta sonu servis zamanım geldi , hem bakımlarını yaptırıp hemde durumu izah ettirip alıştırma talep edicem bakalım sonuç ne olucak.

bu arada bu araçların arka stoplarını sökebilen varmı , internette cok baktım peugeot ların nasıl söküldüğüne ama o arkadaki civatayı sökmeme ragmen bir türlü stop lambası çıkmıyor, araba sallanıyor ama lamba çıkmıyor , geri vitese led takıcam takamadım , diğer araçlarımda çok kolaydı :kafa

ne saçma bir sistem , bir ampül için koskoca stop lambası seti çıkartılırmı bu nasıl bir mantık.

Merhaba, sorununuzu çözebildiniz mi?

why35
27-04-2017, 10:15
Volan değişim zamanı gelmiş

Volandan nasıl olabilirki , baska balata değişiminde zaten volantda değişti ki keza diğer baska balata değiştiren arkadaşlarında volanın değiştiğini düşünürsek bunu pek ihtimal dahilinde sanmıyorum.

Servise gitmeye fırsatım olmadı ama telefonla konuştum ancak sağlıklı bir sonuç alamadım..

benbrody
30-04-2017, 10:54
Volan değişmişse problem ortadan kalkar velevki problem devam ediyor o halde otomatik vites kalibrasyonu yapmanızı tavsiye ederim

ADEMDİRİ
19-07-2017, 01:32
Hocam aynı sorun bende de oldu baskı balata değişim zamanı gelince araç vites kutusu arızası diye uyarı verdi baskı balata değişimi yapılınca araç 1. vitesen 2. vitese geçerken yığılma oluyordu arada vites kutusu hatasını tekrar aldığım oldu o zaman bu yığılma oluyordu aracın baskı balatasını değiştirdiğim yere bu sorunu ilettim araca bilgisayar bağlayarak sorunu hallettiler tamamen yazılımsal çıktı şuan yaklaşık 3000 km yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım

xweser
19-07-2017, 07:59
Volandan nasıl olabilirki , baska balata değişiminde zaten volantda değişti ki keza diğer baska balata değiştiren arkadaşlarında volanın değiştiğini düşünürsek bunu pek ihtimal dahilinde sanmıyorum.

Servise gitmeye fırsatım olmadı ama telefonla konuştum ancak sağlıklı bir sonuç alamadım..

son durum nedir? çözüm bulundu mu?

why35
31-07-2017, 10:37
son durum nedir? çözüm bulundu mu?

Servise gitme fırsatım hiç olmadı kalibrasyon için , bende böyle kullanmaya devam ediyorum , anlıyamadığım konu bazen yapıp bazen yapmaması , bazen şirketin düz vites dizel araçlarını kullanıyorum onlardada bazen yaptığı için , istemeyerekde olsa kabullenerek kullanıyorum.

yk2548
06-10-2017, 14:21
başıma 308 de buna benzer birşey geldi. baskı volant değişmesine rağmen silkeleme kararsızlık vb. sorunlar vardı ama sorun baskı volant kaynaklı değildi.

enjektörler bakıma girdi sonrasında düzeldi aslında değişim olsa daha iyi olacaktı ama bütçe izin vermedi.

bakım sonrası sorunum %95 oranında azaldı sadece çok soğuk havalarda problem oluyor bu problem 308 de sık rastlanan bir sorun.

cam açık şekilde duvar kenarından hızlıca bir kalkış yapın ve şakırtı tabir edilen enjektör sesi varmı yokmu kontrol edin varsa gideceğiniz yer belli iyi bir delphi servsisi.

bu sorunu da tesadüfen okudum.

kendim mondeo kullanıcısıyım aracımı 508 ile değiştirmeyi düşünüyorum tamamiyle vergi ve yakıttan ötürü. 2.0 vergisi gerçekten can sıkıyor ve şehir içi tüketimi de malum.

eşim euro5 motor sportium otomatik 308 kullanıcısı. konfor hariç herşeyinden memnunuz. haliyle konforu 2. plana bırakıp kendim için 508 bakıyorum iyimi yapıyorum bilemedim :)

UfukButur
28-10-2017, 16:44
Baskı balata volant değişimini ne kadara yaptırdınız

parola1818
20-07-2018, 21:50
Sorun çözüldümü?