PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 1.6.hdi hararet proplemi

sinanoguzz
24-04-2017, 11:15
Merhaba peugeot severler.
2 yıl önce anlık hararet yaparak radyotördeki suyu hemen hemen hepsine bitirmesine rağmen conta yanmamıştı.
Suyunu tamamlayarak bugune kadar kullandım.fakat suda kaynama olmuyor ama su eksiltiyor.orjinal ratyotör kapağınızda değiştirdim ama sorun gene devam ediyor.
Hararet 90 geçtiğinde kesin eksiltiyor.

Nedeni ne olabilir.

CaglarB
24-04-2017, 16:48
Yıllar önce ford granada aracımızda radyatöre kırmızı toz biber dökerek kaçakları kapatmıştık. su eksiliyorsa radyotörde kaçak vardır.

ssgti
24-04-2017, 20:14
Contanız zarar görmüş olabilir. Hararet 90 ı geçmemesi gerekir. Aracınızı göstertmemizde fayda var...

gayetnorma
28-04-2017, 11:01
geçmiş olsun.

benzer durumla karşılaşmıştım. bizim araçlarda ahtapot hortum diye bir hortum var. 40 yere bağlanıyor tabiri caizse. bende ki problem de hararet yükseldiğinde hortumun bağlantı noktalarının birinden su kaçırmaya başlaması idi. değiştirdik parça fiyatı 180 tl filandı 150 de işçilik almışlardı. sökmesi takması sıkıntılı bir hortum. servise gidin lifte kaldırın. aracı 2000 devirde çalışacak şekilde devri bir su bidonu ile sabitleyin 5 dk içinde 90 lara tırmanız hararet akıntıyı görebilirsiniz belki. biz böyle çözdük. saygılar.