PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontak Çevirince Gelen Tek Bip (Bing) Sesi

felekman
06-05-2017, 23:43
Arkadaşlar aracım 1.6 HDİ Peugeot 301 92 HP. Depoda mazotum full dolu, araçta yanan bir arıza lambası ve gösterge yok, kısacası herşey normal. Ancak kontağı açınca bir defa "bip" sesi geliyor ses yaklaşık 1 saniye sürüyor. Kontağı kapatıyorum 2. kez çeviriyorum bu sefer o ses gelmiyor. Bekliyorum biraz, kontağı çevirip aracı çalıştırmak istediğimde tüm ışıklar yanık sönmesini beklerken o sesi yeniden duyuyorum. Lastik basınç göstergesinde bir sıkıntı yok. Tüm Lastik havaları vs yerinde. Son Servis bakımını 40 binde yaptırmıştım bir sonraki bakım ise 55 binde. aracım şu anda 51250 km de!

acaba dedim ki: benim immobilizer de bir sıkıntı mı var?
yoksa kumandanın pilinde azalmamı var?
yoksa bakım km'si mi geliyor?,

bakım zamanı gelse peugeot araçlarda malum ingiliz anahtarı çıkar bende henüz çıkmadı 3000 km var bakımlara

yorumlarınızı bekliyorum

efecelebi
07-05-2017, 12:14
Aracımi yeni aldığımda benim de başıma gelmişti.

Mazotunuz bitmek üzere olmasın? Bir yada iki tık kaldığında her kontağı actiginizda o biiip sesi gelir depoyu doldurun geçecektir :)

felekman
07-05-2017, 15:12
Aracımi yeni aldığımda benim de başıma gelmişti.

Mazotunuz bitmek üzere olmasın? Bir yada iki tık kaldığında her kontağı actiginizda o biiip sesi gelir depoyu doldurun geçecektir :)

mazotum genelde full dolu oluyor. yarım deponun altına asla düşürmüyorum. (kredi kartı kampanyalarını daima takip ettiğim için) az önce aracımı 2. yedek kumandalı anahtarım ile çalıştırdım onda bip sesini duyamadım. 2 kumandalı ve 1 de yedek anahtarım var... sanırım kumandanın pili bitiyor. yada motor ısınınca yapacak aynı şeyi bilmiyorum. bakıp göreceğiz. birazdan pili azalan kumandam ile tekrar deneyeceğim.

stnq3r
07-05-2017, 15:44
Doğru tahmin kumanda pili azaldığında hem konsolda uyarı hemde 1 sn süren bir alarm verir araç. Değiştirmek çok kolay kullanım kılavuzunda mevcut.

efecelebi
07-05-2017, 19:45
Tebrikler. Problemi teşhis edip paylaşmanız cok güzel

Konsolda uyarı veriyor dememistiniz. Hangi uyari lambasi yanıyordu?