PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 ENVY 1.6 HDİ 112 PS AUTO6R TİPTRONİC

syüceer
26-12-2010, 21:58
arkadaslar;
ben 308 envy aldım artk ve ocak pulu dolayısı ıle 3 ocak cıvarında elıme gececek,sizden bazı kafamdakı sorulara cvp almak ıstıorm yardımcı olabılırsenız cok sevınırım,bana bu robotize şanzuman hakkında ayrıntılı bılgı verebılırmısınız,yakıt tuketımı ve motor performansı nasıldır,f1 (direksiyondan vites) vites sistemi nedir?,vede sole bi duyum aldım ama ne kadar dogru bılmıorm jant 16 '' standart celık olark sunuluor ve bız bu jantı buyutemıorz,kı zaten buyutmek gıbı bı ısteyım yok ama ınsan yapmasada olsun ıstıyor,sımdıden cok tesekkur ederım... :-\

p_308auto6r
26-12-2010, 23:50
Bende 2009 model var auto6r. 10 gün oldu alalı. Şanzıman geçişleri tam otomatik araçlar gibi değil ama kesinlikle kötü değil. Arabanın torku yüksek olduğu için vites geçişinden sonra araba bayılmıyor aksine gaza dokunursan uçuyor. Ben memnun kaldım. Bilginize.

Ozan
27-12-2010, 00:26
Hayırlı olsun.İnşallah uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız.
6R ile ilgili tüm yorumları aşağıdaki topicte detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=609.0

syüceer
27-12-2010, 09:40
tesekkurler ben onerdıgınız sayfaları okudum,ama hala kafamda bu f1 direksiyondan vites sistemi takılıor

Ömer Gedik
27-12-2010, 09:59
Aramıza Hoşgeldiniz. Robotize Şanzımanlar arasında en iyisi Auto6R diyebilirim. Dün Cihan abimin 112 HDI Auto6R sini kullandıktan sonra çok olumlu izlenimler edindim. Kafanıza birşey takılmasın.

Ayrıca Sizden ricam lütfen öncelikle forum kurallarını okuyun. Tamamen büyük harfleri başlıkta veya konu içinde kullanmaktan kaçınıyoruz.

cmr_cihangir
27-12-2010, 10:19
syüceer, eğer benim gibi sakin sakin arac kullanan biri iseniz bu kulakçıkları sadece hız düşürdüğünüz zaman kullanma ihtiyacı hissedersiniz. Keza auto6r bazen vites küçültmeyi geciktiriyor Sanırım yakıt ekonomisi için bunu yapıyoır. Ben alıştığım için elle müdahale ediyorum. Onun dışında hızlanmalarda emin olun en uygun aralığı sizin adınıza hesaplıyor ve müdahale etmenize gerek kalmadan akselarasyonu tamamlıyor. Biraz daha agresif kalkışlar için seri kullanım düğmesine basmak ve yüksek devirlerde vites geçişini sağlamak mümkün. Hulasa f1 direksiyondan vites sistemi olarak adlandırdığınız şanzımanımızı öyle çok gözünüzde büyütmeyin lütfen. Kulakçıklar zaman zaman kullanışlı olabiliyor ama ekseriya ihtiyaç duyulan şeylerde değiller ;)

m_u_r_a_t06
27-12-2010, 12:14
syüceer öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileklerimi sunuyorum.

Ben burda vites küçültme olayına takıldım. cmr_cihangir sizin dediğiniz vites küçültmeyi geçiktirme olayının tam tersini yaşıyorum :) Özellikle 1 den 2 ye geçerken illaki kendim müdahele etmek durumunda kalıyorum. Mesela yokuş aşağı inerken aracın rahatlaması ve sarsıntısız bi şekilde gidebilmek için 2. vitese geçmesi gerekiyor fakat 3000 devire kadar inatla geçmiyor, bazen benim geçirmeme de izin vermiyor. Yine kasis için yavaşladınız mesela direk 1. vitese geçiriyor ve araba yığılma yapıyor tabi sarsıntı eşliğinde. Bir diğer örnekte sıkışık trafikte giderken normalde arabanın kalktınkan sonra ikiye geçmesi gerekir, fakat gaz keserseniz yine 1. viteste kalıyor ve dolayısıyla daha konforsuz şekilde ilerlemiş oluyorsunuz. Diğer viteslerde bu kadar sorun olmuyor ama özellikle 1 den 2 ye geçerken böyle bir durum söz konusu

cmr_cihangir
27-12-2010, 14:20
syüceer öncelikle hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileklerimi sunuyorum.

Ben burda vites küçültme olayına takıldım. cmr_cihangir sizin dediğiniz vites küçültmeyi geçiktirme olayının tam tersini yaşıyorum :) Özellikle 1 den 2 ye geçerken illaki kendim müdahele etmek durumunda kalıyorum. Mesela yokuş aşağı inerken aracın rahatlaması ve sarsıntısız bi şekilde gidebilmek için 2. vitese geçmesi gerekiyor fakat 3000 devire kadar inatla geçmiyor, bazen benim geçirmeme de izin vermiyor. Yine kasis için yavaşladınız mesela direk 1. vitese geçiriyor ve araba yığılma yapıyor tabi sarsıntı eşliğinde. Bir diğer örnekte sıkışık trafikte giderken normalde arabanın kalktınkan sonra ikiye geçmesi gerekir, fakat gaz keserseniz yine 1. viteste kalıyor ve dolayısıyla daha konforsuz şekilde ilerlemiş oluyorsunuz. Diğer viteslerde bu kadar sorun olmuyor ama özellikle 1 den 2 ye geçerken böyle bir durum söz konusu

Dik yokuşlardan aşağı inerken auto6r nin vitesi büyültmediğine bende tanık oldum. Yokuşu inerken zaten gaza basmıyoruz bu yüzden vites sabit bir değerde kalıyor. Bence bu sağlıklı bir durum sizde kabul edersiniz ki auto6r pat pat pat bir anda vitesi büyültse aynı oranda araç hızlanacak ve sürüş tehlikeli bir boyut alacak olurdu. Ama bahsettiğiniz gibi kulakçıklara müdahale ettiğimde sizinkinin tersine aracımda vites büyümesi gerçekleşiyor ve araç yer çekiminin de etkisiyle beraber hızlanıyor. Benim aklıma araçlarımızı bir gün test edelim demek geliyor. Eğer istanbulda ikamet ediyorsanız bir hafta sonu buluşup araçlarımızı kontrol edelim.

m_u_r_a_t06
27-12-2010, 15:34
Ankara'da oturuyorum ama işim gereği sürekli İstanbula geliyorum, hatta İstanbulda yapılacak buluşmalara falan katılma niyetim var. Evet test etsek aslında daha iyi anlamış oluruz. Şimdi yokuş aşağı zaten gaza basmadığım için ve araba 2. vitese geçmediği için mecburen gaza basmak durumunda kalıyorum 2. vitese geçmesi için. Neyse ben belki biraz da normal otomatik şanzuman gibi düşündüğüm için bana garip geliyor. Yılbaşından sonra İstanbula geleceğim hem test hem yemek derken tanışma fırsatıda bulmuş oluruz. ;) İyi olur..

cmr_cihangir
27-12-2010, 15:45
Ankara'da oturuyorum ama işim gereği sürekli İstanbula geliyorum, hatta İstanbulda yapılacak buluşmalara falan katılma niyetim var. Evet test etsek aslında daha iyi anlamış oluruz. Şimdi yokuş aşağı zaten gaza basmadığım için ve araba 2. vitese geçmediği için mecburen gaza basmak durumunda kalıyorum 2. vitese geçmesi için. Neyse ben belki biraz da normal otomatik şanzuman gibi düşündüğüm için bana garip geliyor. Yılbaşından sonra İstanbula geleceğim hem test hem yemek derken tanışma fırsatıda bulmuş oluruz. ;) İyi olur..

İnşallah diyelim. PM den iletişim bilgimi atıyorum Tabi ki beklerim. :)

Gökay
27-12-2010, 19:31
Murat'ın yaşadığı yokuş aşağı inerken vites büyültmeme yada öyle yerde büyültüpte gereksiz 2-1-2 olayı Auto6r'nin en büyük eksisidir bence :(

Elin Fransızı bizim dik rampaları düşünmemiş şanzımanı programlarken :)

Dik rampa inişi gördüğümde manuele alıyorum bu durumda şazıman daha geç vites küçültüyor sıkıntı bir nebze ortadan kalkıyor.

Ama yinede çok seviyorum keratayı :)

hturna7
29-12-2010, 21:29
syüceer, eğer benim gibi sakin sakin arac kullanan biri iseniz bu kulakçıkları sadece hız düşürdüğünüz zaman kullanma ihtiyacı hissedersiniz. Keza auto6r bazen vites küçültmeyi geciktiriyor Sanırım yakıt ekonomisi için bunu yapıyoır. Ben alıştığım için elle müdahale ediyorum. Onun dışında hızlanmalarda emin olun en uygun aralığı sizin adınıza hesaplıyor ve müdahale etmenize gerek kalmadan akselarasyonu tamamlıyor. Biraz daha agresif kalkışlar için seri kullanım düğmesine basmak ve yüksek devirlerde vites geçişini sağlamak mümkün. Hulasa f1 direksiyondan vites sistemi olarak adlandırdığınız şanzımanımızı öyle çok gözünüzde büyütmeyin lütfen. Kulakçıklar zaman zaman kullanışlı olabiliyor ama ekseriya ihtiyaç duyulan şeylerde değiller ;)

Hayırlı akşamlar,ben de 308 almayı planlıyorum. 2011 modellerde (outo6r)şanzımanda herhangi bir güncelleme yapıldı mı?Forumda ve internette bu şanzımanla ilgili yaşanan problemleri(motordan gelen şakırdamalar vb.) okuyunca acaba 2011 modellerde herhangi bir değişikilik yapıldı mı merak ediyorum.
Bir de arabanızdan memnunmusunuz?herhangi bir problemle karşılaştınız mı?

Ömer Gedik
29-12-2010, 21:46
hturna7 aramıza hoşgeldiniz.

Lütfe öncelikle forum kurallarını okyup tanışma bölümünde kendinizden bahsedin.

cmr_cihangir
29-12-2010, 21:51
Hayırlı akşamlar,ben de 308 almayı planlıyorum. 2011 modellerde (outo6r)şanzımanda herhangi bir güncelleme yapıldı mı?Forumda ve internette bu şanzımanla ilgili yaşanan problemleri(motordan gelen şakırdamalar vb.) okuyunca acaba 2011 modellerde herhangi bir değişikilik yapıldı mı merak ediyorum.

Evet bir kaç arkadaşımız bazı münferit olaylar yaşadı doğrudur. Ancak ben aracımı alalı 4 ay oldu ve bana en ufak sorun çıkarmadı (yükselen yakıt fiyatlarını saymazsak tabii :D). Buna mukabil, aracımı ilk 2500 km bakımına götürdüğümde sadece genel kontrollerini yaptırdım ve tekrar teslim aldım. Eğer bana çaktırmadan yapmadılarsa şanzıman veya başka bir durum için yazılım güncellemesi yapılmadı. Lafın kısası, ben arkadaşım aracımdan son derece memnunum. Saygılarımla...

hturna7
29-12-2010, 22:00
hturna7 aramıza hoşgeldiniz.

Lütfe öncelikle forum kurallarını okyup tanışma bölümünde kendinizden bahsedin.

t.ederim.

hturna7
29-12-2010, 22:02

Evet bir kaç arkadaşımız bazı münferit olaylar yaşadı doğrudur. Ancak ben aracımı alalı 4 ay oldu ve bana en ufak sorun çıkarmadı (yükselen yakıt fiyatlarını saymazsak tabii :D). Buna mukabil, aracımı ilk 2500 km bakımına götürdüğümde sadece genel kontrollerini yaptırdım ve tekrar teslim aldım. Eğer bana çaktırmadan yapmadılarsa şanzıman veya başka bir durum için yazılım güncellemesi yapılmadı. Lafın kısası, ben arkadaşım aracımdan son derece memnunum. Saygılarımla...
maşallah diyeyim, sorun yaşamamanız beni sevindirdi.Bu aracı gerçekten çok beğeniyorum,