PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PEUGEOT "DVD"-"Navigasyon"-"Double Din"-"Bluetooth"

Sayfa : 1 2 [3] 4

sinan34
09-09-2012, 20:18
http://www.for-x.com.tr/Forx/category.php?id_category=52
http://www.markapon.com/marka/for-x-navigasyon-ve-multimedya-sistemleri/715

converse10
19-09-2012, 22:01
peugeot 308 uyumlu navigasyon satmak isteyen varsa alıcıyım

Abdullah
20-09-2012, 08:12
peugeot 308 uyumlu navigasyon satmak isteyen varsa alıcıyım

uyumlu navigasyon derken konsoldan çıkan orjinal ekipmandan mı bahsediyoruz yoksa double din olarak gelen diğer markalar tarafından üretilen multimedya ürünlerden mi bahsediyoruz?

buraks
20-09-2012, 20:50
benimkini incele beğenirsen konuşuruz

converse10
26-09-2012, 23:13
elimdeki cihazı değiştirme amacı ile satmaktayım.Cihaz nayıs 2012 tarihinde alınmış arızası yoktur ve acılmamıştır.Sınırısz güncellemeli navigasyon tv usb sd dvd vcd geri görüş kamerası 308 için çerceve orjinal soketleri kesmeden bağlamak için ara soketler vs. vardır. ilgilenen arkadaşlara duyrulur.telefonum 05074430323 fiyat olarak 450 tl vericemhttp://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Fotoraf0504.jpghttp://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Fotoraf0504.jpghttp://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Fotoraf0454.jpghttp://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Fotoraf0460.jpg

reisG
27-09-2012, 09:58
Hayırlı satışlar. Ancak minik bir not vereyim. cihaz sıfır olarak teknosa da senin istediğin fiyata yakın bir paraya satılmakta diye biliyorum.eğer senin ki ondan farklı bir seriyse artı özelliklerini belirtmen faydalı olur.

converse10
27-09-2012, 15:36
teşekkürederim öneriniz için sanırım 8100 karıştıryorsunuz

converse10
27-09-2012, 15:45
teknosa sitesinde bulamadım varsa burda dediğin fiyatı yayınlarsan sevinirim bilgi kirliligi olmasın ben 600 tl aşağıya bulamadım da

EmRaH.
28-09-2012, 07:33
hayırlı satışlar

reisG
28-09-2012, 08:02
teknosa sitesinde bulamadım varsa burda dediğin fiyatı yayınlarsan sevinirim bilgi kirliligi olmasın ben 600 tl aşağıya bulamadım da

hafta sonu bakırköy deki teknosa ya bakmaya çalışacağım. fiyatı netleştirince yazarım.

uurgzl
09-10-2012, 00:20
Arkadaşlar malum Türkiye'deki 308'lerin teyp kısmının altı boş.O boşluğa komple navigasyon yerine uyumlu bir cd changer yada tamamen bağımsız başka bir teyp koyulabilir mi? Yaratıcı bir fikri olan veya o boşluğa değerlendiren var mı acaba?

Cem B
09-10-2012, 00:56
Açıkçası o boşluk benim herşeyim:) o yüzden düşünmedim bile. ama harici başka bir teyp yada double takan arkadaşlar var

TanerHoca
09-10-2012, 08:50
forumda bunu yapan arkadaşımız var.müracaat: "reisG 308" konusu...
buyrun bu da fotosu.
http://e1201.hizliresim.com/t/w/25tpg.jpg

reisG
09-10-2012, 09:28
Taner hocam , fotoğraf ile birlikte bbaylone'dam güzel bir kare eklemişsin. teşekkürler. Ben de arkadaşımız için ek bilgiler vereyim.
Eğer müzik sistemi altındaki bölümü doldurmak istiyor ve orjinal müzik sistemini de bırkamak istiyorsanız. öncelikle o boşluğa ne koymayı düşündüğünüz bilmek gerekecek. Ben kasetçalar kullanmak istediğimden öncelikle kaliteli bir cihaz aldım. sonra internette satılan 308 için double din çerçevesi aldım. onun üst bölümünü kestirdim. orjinal boş olan bölümü tesisatçıda çıkardık çerçeveyi taktık ardından sony kasetçaları ekledik. sistem 308 in hoparlerlerinden bağımsız halde orjinal kolonları kullanmak elektronik olarak sıkıntıya sebep olabiliyor diye arka pandizota 180 wattlık 3 yollu pionner kolonlar koyuldu. benim yaptığım düzen bu şekilde ancak orijinal müzik tesisatını çıkarmak ve o bölgeye yaklaşık 7 inchlik bir büyük ekranlı navigasyonlu sistem dahil etmek istiyorsnız da forumda bu konuda alternatif kullanımları içeren bir topic mevcut en son ben birebir orjinal montajı ile navitech sistemi peugeot berke otoda 1.800 tl ye monte ettiklerini biliyorum. eğer ithalatçısından alırsanız benzer orijnal sistemler 950 ile 2000 TL arasında değişmekte. benim yaptığım işlem ise bana toplamda yaklaşık 400 TL ye maloldu.Yapıalcak tek bir şey kaldı. kasetçaların çerçevesinin lazaer keski ile keslip sıfıra sıfır montajı vaktim olmadığından şuanda uğraşamıyorum.en kısa sürede yapacağım. full display ekranlı bu sony sistemde özellikle geceleri kokpit renkli digital görsel efektler ile çok güzel görünüyor. sistem full uzaktan kumanda ve yüksek çıkış güçlü.

uurgzl
11-10-2012, 00:38
Hocam verdiğin detaylı bilgiler için çok teşekkürler.Bahsettiğiniz navitech sisteminde yol bilgisayarı kontrolleri yapılabiliyor mu malum 308 lerde ayarlar teyp üzerinden yapılıyor.

Abdullah
11-10-2012, 07:44
Hocam verdiğin detaylı bilgiler için çok teşekkürler.Bahsettiğiniz navitech sisteminde yol bilgisayarı kontrolleri yapılabiliyor mu malum 308 lerde ayarlar teyp üzerinden yapılıyor.

arkadaşlar ayrıntılı bilgi veriyor ama bu konu üzerine sayfalarca konuşulmuşken arama yapmadan konu açmanı dikkate almıyorlar. Konu var olan konu ile birleştirildi. Lütfen önceki sayfaları bir oku anlamadığın yer olursa sor.

sinan34
24-10-2012, 23:32
Harbi çin malı :) PEUGEOT 308 UYUMLU OEM DVD NAVİGASYON DOUBLE TEYP 890,00 TL

http://www.sanalpazar.com/Peugeot-308-Uyumlu-Oem-Dvd-Navigasyon-Double-Teyp__isp4688398#imgd

sinan34
26-10-2012, 15:56
Car Pc .
Arabasında bilgisayar kullanmak isteyenler için ..
Sanırım double din teyiplerden daha mantıklı

http://www.carav.cn/cpzs.asp?Bid=9&Tid=150

http://www.high-tech-discount.fr/27-autoradio-pc-autoradios-wifi-auto-radios
http://www.high-tech-discount.fr/autoradio-gps-308/555-autoradios-308-autoradio-peugeot-308-gps-308-radio-dvd-308.html
http://www.high-tech-discount.fr/autoradio-citroen-c4-autoradios-citroen-c4-autoradio-dvd-c4/114-autoradio-gps-citroen-c-4.html

fexzi
02-12-2012, 15:54
Aracım için aşağıdaki ürünü sipariş ettim,fakat aklımda bazı soru işaretleri var bu konuda yardımınızı istiyorum.

1-Ses kontrol ünitesi devre dışı kalır mı ?
2-Park sensörünün radyo kaset çalar ile bağlantısı var mı ? Bildiğim üzere araç hoparlörlerine ses aktarıyor,takıldığı durumda park sensörü iptal olur mu ?

Deneyimi olan üyelerin bu konu ile ilgili bilgilerini paylaşıp aydınlatırsa çok memnun olurum.

ÜRÜN :
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/piranha-encore-7-0-inc-2din-oto-multimedia-calar-66078311

orhun57
02-12-2012, 16:58
Bende kendi arabam için bakmıştım double din teyplere ses kontrolden kastınız eğer direksiyon kumandası ise maalesef çalışmıyor Pioneer veya alpine gibi markaların adaptörleri mevcut ama fiyatları maşallah bir teyp parası.
Park sensörü konusunda bir bilgim yok benim park sensörüm dediğiniz gibi çalışmıyor o yüzden birşey diyemeyeceğim.
Bu arada ürün özellik bakımından güzelmiş fiyatı da çok uygun. Fakat birşey fark ettim ve çok tuhaf geldi, ses kontrol tuşu ve diğer tuşları ters tarafta konumlandırılmış bu belki biraz sorun yaratabilir kullanım sırasında bence bir deneyin sonradan üzülmeyin. Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın aslanın içini çok farklılaştıracaktır.

fexzi
02-12-2012, 17:17
Kumanda kontrolünün çözümünü buldum gibi de park sensörü kafamı karıştırıyor.

orhun57
02-12-2012, 17:56
Nasıl bir çözüm buldunuz?

fexzi
02-12-2012, 18:10
Dirençlerini yükseltince çalıştığını öğrendim,yine istanbula kolu yolluyıp 30 tl karşılıgında ayarlayıp yolluyormuş bir arkadaş.

Abdullah
03-12-2012, 10:21
Dirençlerini yükseltince çalıştığını öğrendim,yine istanbula kolu yolluyıp 30 tl karşılıgında ayarlayıp yolluyormuş bir arkadaş.

ilginç bir çözüm hemde istanbulda bu arkadaşın bilgilerini paylaşırsanız taktırmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır.

fexzi
03-12-2012, 10:48
ilginç bir çözüm hemde istanbulda bu arkadaşın bilgilerini paylaşırsanız taktırmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır.

iletişim bilgilerini alınca cevap olarak yazayım,bu arada park sensörü ile ilgili bilgisi olan hiç yok mu ?

Abdullah
03-12-2012, 10:56
iletişim bilgilerini alınca cevap olarak yazayım,bu arada park sensörü ile ilgili bilgisi olan hiç yok mu ?

bildiğim kadarıyla aracın orjinal park sensörü ise devre dışı kalıyor ekranda görünmüyor.

fexzi
03-12-2012, 14:14
bildiğim kadarıyla aracın orjinal park sensörü ise devre dışı kalıyor ekranda görünmüyor.

Benim arabanın ekranına park mesafe ile ilgili uyarı gelmiyor malesef.

ufkks
24-12-2012, 12:06
arkadaslar navıtech kullanan varmı fotograflarını paylasabılırmı ayrıca bu cıhazı taktıgımızda aracın herhangı bır dugmesı veya baska bır seyı ıptal oluyormu ? bırde kullanan arkadaslar yenı aldıklarında yazmıslar sorun yok dıye su ana kadar arka gorus kamerası - dvd -tv eksı ve artı yonlerını yazabılırmısınız arkadaslar ....sıze uyucam ve gıdıp alıcam :)))

Abdullah
26-12-2012, 02:03
arkadaslar navıtech kullanan varmı fotograflarını paylasabılırmı ayrıca bu cıhazı taktıgımızda aracın herhangı bır dugmesı veya baska bır seyı ıptal oluyormu ? bırde kullanan arkadaslar yenı aldıklarında yazmıslar sorun yok dıye su ana kadar arka gorus kamerası - dvd -tv eksı ve artı yonlerını yazabılırmısınız arkadaslar ....sıze uyucam ve gıdıp alıcam :)))

sorduğun modelin resmini eklersen daha iyi yardımcı olmaya çalışırız. Ayrıca önceki sayfaları biraz daha karıştır.

Taylan43
26-12-2012, 10:52
Arkadaşlar eski aracım Peugeot 308'de en büyük özendiğim şey, TV-Navigasyondu. aracımı satmadan tam 1 yıl önce almıştım, fakat ne yazıkki 8 ay durabildi. (malum İstanbul HIRSIZLARI!!):kafa:kafa

Bendeki teybin modeli neydi bilmiyorum ama, pioneer almak istememiştim, çünkü çok sevdiğim konsol renginden feragat etmek istemiyordum. O yüzden sahibinden.com'da ilan aramaya başladım ve Çin'den malzeme getiren bir adama rastladım ve getirdiği malzemeler içinde bizim 308'ler için olan bir DVD-multumedia gördüm. hemen almaya karar verdim ve bekleseydim daha ucuza olmasına rağmen 100-200 daha verdim hemen aldım. İlk taktığımda tam yerine oturmadı, resimde de göreceksiniz zaten. Ama daha sonra Eskişehir Peugeot servisine gittim ve takmalarını rica ettim, onlarda tanıdık olduğundan karşı çıkmadılar ve ücretsiz olarak yerine tam oturttular.

Aldığım cihazda TV- Nav- DVD- oyunlar v.b haricinde araç kumandasından kontrol etmek ve açılışında Peugeot yazısını göstermesi dışında araç gündüz farlarını vb gibi kontrolleri yapabilmemiz için yanında extra kumanda cihazı da mevcuttu. Çok memnundum ama ne yazıkki çalındı...

Bence bulabilirseniz bu cihazı alın, yalnız alarmınız olsun!!!:dur

Daha sonradan arkadaşımın Honda CIVIC'ında aracı satın alırken 2.500TL'ye orijinal olarak aldığı ekranın da aynı ekran olduğunu keşfedince çok memnun olmuştum. Çin malı ama kesinlikle kalitesiz değildi!!

http://i1260.photobucket.com/albums/ii569/taylan43/IMG_0995_zps749f1f8f.jpg

mimit
10-02-2013, 21:40
Pioneer double din kullanıcıları önerilerinize ihtiyacım var :) kim hangi modeli kullanıyor :) geri vites kamerası ile kullanan var mı internette geri vites kamerası ve pioneer bazen uyum sorunu yaşıyor falan denmiş aslı var mı dır?

reisG
11-02-2013, 10:22
Hatırladığım kadarıyla mygold'da Pionner var.

mygold
11-02-2013, 11:25
Pioneer double din kullanıcıları önerilerinize ihtiyacım var :) kim hangi modeli kullanıyor :) geri vites kamerası ile kullanan var mı internette geri vites kamerası ve pioneer bazen uyum sorunu yaşıyor falan denmiş aslı var mı dır?
beni ara mehmetcim..

budsing
20-03-2013, 19:00
Peugeot Partner Tepee için double din Önerisi Olan Varmı ?

noostr
20-03-2013, 23:29
kolay gelsin peugeot 207 için double din arıyorum fakat aracın bazı fonksiyonlarını kaybettiği söyleniyor.fakat bu nav-x ürünüde direksiyon kumandası,yol bilgisayarı ve orjinal park sensöründe sorun olmayacağını söledi satıcı.siz ne dersiniz bu ürüne.1450 tl dedi kamera da var.ve montaj dahil
http://www.nav-x.com.tr/48-peugeot-207-partner-tepee.html

GOXIN
28-03-2013, 13:08
Arkadaşlar Sahibinden sitesinde dolanırken şöyle bir şey gördüm. İlk gördüğümde 308 lerde fabrikasyon olan ekran sanmıştım ama satıcıyla konuştuğumda bilgi ekranına monte edilen (yani herhangi bir kesme olmadan) bir ekran olduğunu öğrendim. Fiyat olarak uygun gibi geldi ve dediği gibi tam olarak oraya uyan bir şey ise harika olur diye düşünmekteyim. Aramızda bilgisi olanlar varsa , paylaşımlarınızı rica ediyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-peugeot-308-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-kart-iphone-119059955/detay/

mtahakorkmaz
28-03-2013, 13:31
bence ideal bi cihaz peugeot da orjinal almaya kalksan 3000tlden aşağı yok aldığın zamanda türkçe olmıcaktır zaten peugeot nunki

GOXIN
28-03-2013, 13:41
Valla banada uygun geldi tabıki dediği gibi tam uyumlu ise, Ekran çözünürlüğü ve parlaklık renk gibi detaylar uygun gibi geldi. Ama biraz daha detaya ihtiyacım var. Aslında firmaya yakın birileri gidip, inceleseler çok güzel olur.

sinan34
28-03-2013, 13:50
Montaj ve geri vites kamerası ile yaklaşık 1050 tl istiyorlar.Cihazın markası S60

tarantino
04-04-2013, 19:56
arkadaşlar merhabalar. 308 için navitech nx-217f multimedya almak üzereyim, sanırım yarın alacağım. ancak ismail arkadaşımız namı değer converse10 ile yaptığım uzun telefon konuşmasından çıkardığım sonuç şu ki, navitech.in çözüm ortaklarına dahi güvenmemem gerektiğidir. işçilik çok önemli malum. özellikle radyonun performansı açısından ismail.in anlattığı detaylı basit bikaç lehimlik müdahale vs sözkonusu. bu nedenle işçiliğine ustalığına güvendiğiniz İSTANBUL'da (avrupa-anadolu farketmez) anadolu yakası olması tercihimdir (çekmeköyde oturuyorum.) bir usta bir mekan arıyorum arkadaşlar. tuning.ci mi olur elektrikçi mi olur, görüş ve önerilerinizi bekliyorum. saygılar...

sinan34
04-04-2013, 20:57
Hayırlı olsun.
Cihazın özelliklerine bakarken montajın navitek tarafindan yapılması gerektigini ve ücretsiz olduğunu belirten bir yazı gördüm.Aksi takdirde cihaz garanti dışı kalıyormuş.

tarantino
04-04-2013, 21:06
evet onunla ilgili sıkıntı olmayacak.navitech sorun çıkmayacağını, ürün faturalı olduktan sonra garantisinin devam edeceğini söyledi. şimdi de sıra geldi tabi ki iyi bir usta.ya, neden iyi bir usta arıyorum özellikle. çünkü bir multimedya cihaz takma maceram oldu, radyo performansını beğenmeyince söktürdüm.ve ne yazık ki bu cihazı takan şahıslar. bütün soketleri kesmişler ve bant kullanmışlar. o yüzden işinin ehli birisine gidip, önce kesilen kabloları orjinal soketli kablolarla değiştirip, radyo kısmını da lehimletip güçlendirmek gerekecek...bu yüzden iyi bir elektronikçi mi yoksa tuning ci mi olur bilemiyorum ki...

Selim Sümer
04-04-2013, 21:13
Hayırlı olsun.Daha 2 gün önce 3008 almıyormuydunuz?Sert bir dönüş yaptınız :)

tarantino
04-04-2013, 21:22
evet 3008 hala planlarımın arasında, ancak 10 bin tl.lik farkla bir iş yapmayı düşünüyorum, bir arkadaşımızla düşündüğümüz bir iş vardı. sanırım ilk olarak onda şansımı deneyeceğim. o yüzden elimdeki siyah incim.e yatırım yapmaya devam edebilirim diye düşündüm :) inşallah ses sistemini takıp fotolarını burda yayınlama şansı bulurum :)

Selim Sümer
04-04-2013, 21:27
Arabanız güzel gözüküyor.3008'in de yüksekte oturma hariç sizinkinden pek bir farkı yok zaten.Aracınızı multimedya ile daha da renklendirirsiniz.Bol kazançlar diliyorum.

tarantino
04-04-2013, 21:32
teşekkürler selim ağabey diyeceğim... aynen bir iş yapıp küçük bir sermaye ile güzel bir iş çıkarabileceğimizi düşünüyorum. onun için zaten çok güzel bir arabam varken lüks olur. inşallah işi kurduğumda burdaki arkadaşlarla paylaşacağım. çok güzel hediyelik eşyalar, ahşap oymacılık sanatının çok güzel örnekleriyle karşınızda olacağız inş. :) ama önce iyi bir usta bulmam lazım :)

converse10
04-04-2013, 22:24
Ben cihazın montajı için navitech bayisinin anlaşmalı olduğu servise gittim. Bende montajı için 325 TL ücret istedi isteği ücret yüksek olduğundan montajını yaptırmadım ve kendim takmayı doğru buldum.Çıkan bir kaç sorun için aynı bayiye gittiğimde bana ben onlarla servis anlaşmam yok diye söyledi. Fakat navitech afyonda sorumlu servis olarak o bayi vardı.Hadi gelin böyle bir durumu çözün..

Furkann
04-04-2013, 22:39
hocam eğer Ankaraya yolunuz düşerse burada işinin ehli ustalar tanıyorum yardımcı olurum her türlü.

tarantino
04-04-2013, 22:41
sağolasın furkan,ankaraya yolumun düşmesi şu dönemde pek muhtemel değil. ya istanbuldayım ben, bu işin ustaları burda değil mi ben mi yanlış biliyorum ya :)

Cem B
04-04-2013, 22:43
arkadaşlar merhabalar. 308 için navitech nx-217f multimedya almak üzereyim, sanırım yarın alacağım. ancak ismail arkadaşımız namı değer converse10 ile yaptığım uzun telefon konuşmasından çıkardığım sonuç şu ki, navitech.in çözüm ortaklarına dahi güvenmemem gerektiğidir. işçilik çok önemli malum. özellikle radyonun performansı açısından ismail.in anlattığı detaylı basit bikaç lehimlik müdahale vs sözkonusu. bu nedenle işçiliğine ustalığına güvendiğiniz İSTANBUL'da (avrupa-anadolu farketmez) anadolu yakası olması tercihimdir (çekmeköyde oturuyorum.) bir usta bir mekan arıyorum arkadaşlar. tuning.ci mi olur elektrikçi mi olur, görüş ve önerilerinizi bekliyorum. saygılar...

Yeditepe üniye çıkmadan Darulaceze nin tam karşısında eski bir tuningçi olan kuzenimin elektronik dükkanı var. Benim tüm müzik tesisatımı ve arkadaşlarımın işlemlerini gayet başarılı bir şekilde yapmıştır.özel mesa ile numarasını gönderirim.

converse10
04-04-2013, 22:47
sevinerek söylüyorum tarantino kardeşimizin anten ve tesisat la ilgili sıkıntısı forum içinde çözüme ulaşacak gibi

tarantino
04-04-2013, 22:54
ah evet şimdi okudum. çok güzel bir haber bu. cep no alabilirsem hemen iletişime geçerim.içim çok rahat olacak bu şekilde...ismail çok sağolasın ama daha işin bitmedi. deneyimlerini tesisat sırasında mutlaka alacağız :)

Cem B
04-04-2013, 22:58
ah evet şimdi okudum. çok güzel bir haber bu. cep no alabilirsem hemen iletişime geçerim.içim çok rahat olacak bu şekilde...ismail çok sağolasın ama daha işin bitmedi. deneyimlerini tesisat sırasında mutlaka alacağız :)

Pm attım.ÇEkmeköyde oldugunu söylediğin için sana çok yakın olacak.Umarım sorunun çözülür .

Hayırlı olsun aletiniz bu arada.Kapalı otopark olmadıgı için malesef her seferinde vazgeçiyorum bende almaktan.İki kez kelebek cam kırılarak orjinal teyp çaldırılınca :)

tarantino
04-04-2013, 23:03
aman dur korkutma beni, bende de otopark yok.:S

tarantino
05-04-2013, 21:17
cihazın siparişini verdim sanırım yarın elime ulaşacak. iyi bir elektrikçi de buldum. hadi bakalım hayırlısı.taktıktan sonra resimlerini yayınlarım.

tarantino
05-04-2013, 21:23
Hayırlı olsun aletiniz bu arada.Kapalı otopark olmadıgı için malesef her seferinde vazgeçiyorum bende almaktan.İki kez kelebek cam kırılarak orjinal teyp çaldırılınca :)
orjinal teybi çaldılar mı, kasko süreci nasıl oluyor. kasko karşılıyor mu. ayrıca o teybi kim ne yapsın yaa :S

budsing
22-04-2013, 08:24
Selamun Aleykum . Benim Partner Tepee ' ye Uygun koldan tuşları kullanabilme , park sensörü vs . bunları kullanabileceğim 2500 tl ' yi Geçmeyen kaliteli bir Double Din Önerebilecek olan varmı ??

Cem B
22-04-2013, 09:51
Selamun Aleykum . Benim Partner Tepee ' ye Uygun koldan tuşları kullanabilme , park sensörü vs . bunları kullanabileceğim 2500 tl ' yi Geçmeyen kaliteli bir Double Din Önerebilecek olan varmı ??

2500 Liraya 82 lcd bile koyarsın :) yüksek bir limit belinlenmiş ve sanırım tepee için orjinal sistem mevcut. piyasada maksimum ödenebilecek rakam 1500 civarı

mimit
22-04-2013, 10:17

Bütçe gercekten güzel, benim tavsiyem pioneer lardan yana olur, 1500 1700 tl aralığındaki navigasyonlu falan bir model düşünülebilir, sonrasında kumanda kolu ve menü foksiyonlarını aktif edebilmek için iki modüle alınır, çerçevesi montajı falan 2500 civarında tutar, gerçi önce modüllerin maliyetini ve montaj maliyetini bulup kalan rakama göre ana ünite bakmak daha kolay olur.

budsing
22-04-2013, 15:49
Bütçe gercekten güzel, benim tavsiyem pioneer lardan yana olur, 1500 1700 tl aralığındaki navigasyonlu falan bir model düşünülebilir, sonrasında kumanda kolu ve menü foksiyonlarını aktif edebilmek için iki modüle alınır, çerçevesi montajı falan 2500 civarında tutar, gerçi önce modüllerin maliyetini ve montaj maliyetini bulup kalan rakama göre ana ünite bakmak daha kolay olur.

Ya aklımı karıştıran bizim orjinal fabrika çıkışı park sensörlerinin teyp'in üzerindemi yoksa başka birşeyden mi geçtiğini bilmiyorum ? bunlar için modül felan dedi elektrikçi sordum onlarla beraber nasıl olacak bilmiyorum . Benim istediğim CLARION ama en çok Pioneer ile clarion arasında kaldım hangisini taktırsam diye düşünüyorum ..

mimit
22-04-2013, 16:07
Ben o zaman biraz daha kafanızı karıştırmak adına kenwood u da bir inceleyin diyorum,park sensörü olayını tam bilmiyorum ama direksiyon kumandası ve aracın ayarlarına double din üzerinden ulaşmak için modül kullanmak lazım.

converse10
22-04-2013, 17:05
hocam aracın tüm fonksiyonlarını birebir kullanabileceğin cihazlar var taş çatlasın maliyetyi herşey dahil 1600TL yi geçmez.Ayrıca genelde sıkıntı olan yok park sensörü iptal olur yok kol ayarı iptal olur kamera ters gösterir dertlerin bu cihazlarda olmaz racın bilgisayar menüsünede girebilirsin.2 yıl uluslar arası garantisi filan mevcut ne kadar 207-307 desede sıkıntısız çalışıyor diyeceksiniz ki soket değişik hayır uyumlu soketi var.Dün yeni kasa partner tepe taktık sıkıntısız çalıştı.
http://www.flyaudio.com.tr/?Arac-Navigasyon=Navigasyon-Detayi&Audio-System=53&Navigasyon-Key=130
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-peugeot-partner-oem-fly-audi-dvd-navigasyon-bluetooth-arac-kiti-52608662/detay/
http://www.rsteknoloji.com/Fly-Audio-PEUGEOT-Partner-7521NAVI-DVD-Navigasyon-Multimedya,PR-778.html
http://www.otomuziksistemleri.org/urun/peugeot-3008-5008-ve-partner-dvd-navigasyon-multimedya-cihazi_149023.aspx?CatId=5927
Hayır ben okadar para veremem derseniz ve park sensörüde olsun derseniz park sensörü için dönüştürücü alırsınız oda size navitech nx 211 + park sensörü aparatı ile 800-1000 TL arasına mal olur.
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/navitech-nx-211f-navigasyon-dvd-mp3-usb-sd-bt-tv-83637974
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/peugeot-308-park-sensoru-aparati-51735537
http://urun.gittigidiyor.com/garaj/peugeot-park-sensoru-aparati-31049612

xtreme59
24-04-2013, 12:15
iyi günler.. birkaç haftadır bende 308 uyumlu navigasyon arıyorum.. yorumlarınızın birçoğunu okudum..

gittigidiyorda 800tl den başlayan fiyatlara araca uygun cihazlar var görünüyor..

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/peugeot-308-navigasyon-multimedya-unitesi-81438851

bu veya buna benzer 308e tam uyumlu cihaz taktıran var mı.. varsa özelliklerini tam olarak kullanabiliyor musunuz.. örn, tv ünitesi.. park sensörü.. navigasyon hızı.. veya ekranda görüntü kalitesi fln..

kısacası verdiğiniz paraya değiyor mu.. :)

Özkan
24-04-2013, 15:29
Bende geçenlerde araştırırarken sahibinden de bu ürünü buldum http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-peugeot-308-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-kart-iphone-119057453/detay/# birde androidli double din var http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-android-universal-double-din-multimedya-cihazi-114526078/detay taktıracağım zaman muhtemelen androidli olanı tercih etmeyi planlıyorum bunlarıda bir araştırın isterseniz

xtreme59
24-04-2013, 16:07
androidli olan güzelmiş, bilgisayar gibi kullanıyosun.. ama büyük olasılıkla kumandayla uyumu yoktur..

converse10
24-04-2013, 17:33
hocam hoşgeldin benim aracımla ilgili kısımda fazlasıyla bulabilirsin

xtreme59
24-04-2013, 18:22
hoşbulduk sağol.. şu an hala kararsızım, uzun yol yaptığım için bir yandan almak istiyorum, 1400km yol 15 saatimi alıyor.. yolcular sıkılıyor haliyle.. multimedya özelliği biraz olsun can sıkıntısını alır diye düşünüyorum.. senin fotoları inceledim güzel duruyor.. bakalım, memlekete dönünce birşeyler araştıracağım..

sinan34
24-04-2013, 22:00
androidli olan güzelmiş, bilgisayar gibi kullanıyosun.. ama büyük olasılıkla kumandayla uyumu yoktur..

Car pc olayı
http://forums.centrafuse.com/showthread.php?7128-How-to-control-Centrafuse-with-steering-wheel-remote-controls
http://www.youtube.com/watch?v=C-dlhcpMxxI

xtreme59
24-04-2013, 22:24
yazılımla beraber oluyor demek.. o zaman basit bir multimedya cihazı almaktansa "car pc" olayı daha mantıklı..

reisG
25-04-2013, 12:45
Androdli olanı aldığında çerçeve de alman gerekecek. ayrıca kokpitteki ekranın kullanım uyumunun sağlanması gerekmekte.
ilk ilanda yer alan yeri biliyorum. fiyatı ucuz tutmuşlar bunları aldığında 308 konsola direkt uyuyor ve herşey problemsiz çalışmakta . Ancak bu tiplerin ( tüm markalar için geçerli) nedense görüntü kalitesi çok şık değil. Ama şuan için daha iyisi de yok.Bu arada firmayı aradım ki bana çok yakın.650 tl lik cihaz ellerinde yok 118368615 ilanında yer alan 799 tl lik cihaz mevcut 100 tl de montaj parası istiyorlar. bu cihaz diğerinin aynısı imiş sadece diğerini çinden gelirken yanlarında getirmişler bunları ise gümrük ödeyip sokmuşlar.

xtreme59
25-04-2013, 15:42
900 lira uygun bence böyle bir sistem için.. istanbulun neresinde bu dükkan acaba..?

reisG
25-04-2013, 16:14
Dükkan'ın yerini şöyle anlatayım. E-5 te Ataköy-Şirinevler istikametine giderken Bakırköy'ü geçtikten sonra yolun sağından gidin bir şüre sonra yan yola giriş olacak yan yola girin yan yola girdikten çok kısa süre sonra büyük bir Carrefour göreksiniz. onun yanında ilk sağ yan yola girin başınıı sola çevirdiğinizde mağazayı görürsünüz.

xtreme59
25-04-2013, 16:27
google earth ten buldum yerini.. uygun bir zamanda gidip yerinde görmek en iyisi olacak sanırım.. teşekkürler..

dego
30-04-2013, 16:56
bence gayet uygun ve kullanışlı gözüküyor..bende kendi arabama double din arıyordum ..link faydalı oldu teşekkürler..

Ömer Gedik
26-05-2013, 10:04
Geçtiğimiz günlerde bir arkadaş çok şık bir Double Din almıştı. Ancak forumda bulamadım. Tasarımı bizim konsolumuza göre düzenlenmişti. Hatırlayan var mı?

orhun57
26-05-2013, 11:11
Geçtiğimiz günlerde bir arkadaş çok şık bir Double Din almıştı. Ancak forumda bulamadım. Tasarımı bizim konsolumuza göre düzenlenmişti. Hatırlayan var mı?

Converse10 nickli üyemizin aracındaki bence çok uyumlu gözüküyor belki o olabilir Ömer.

converse10
26-05-2013, 11:16
bu olabilir mi?
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/017_zps485df978.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/converse994/media/017_zps485df978.jpg.html)
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Foto11F0raf0508_zps84e49a01.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/converse994/media/Foto11F0raf0508_zps84e49a01.jpg.html)

orhun57
26-05-2013, 11:31
Benim gözümde o, bugüne kadar gördüklerimi beğenmemiştim ama sizin kullandığınız arabaya elektronik açıdan ziyade görüntü olarak çok daha uyumlu olmuş :havali:nazar Ömer hangisinden bahsediyor bilmiyorum ama.

converse10
26-05-2013, 11:37
teşekkürederim bundan önce iki-üç adet ünite değiştirdim tam anlamıyla uyan cihaz bu hem kalite hem kullanış acısından sıkıntısız diyebilirim.

e_uludag
26-05-2013, 13:03
teşekkürederim bundan önce iki-üç adet ünite değiştirdim tam anlamıyla uyan cihaz bu hem kalite hem kullanış acısından sıkıntısız diyebilirim.

Kesinlikle harika olmuş, konsol resmen canlanmış... Sanırım montajı kendiniz yaptınız değil mi?

converse10
26-05-2013, 13:05
evet tamamen kendi el emeğimle oldu aslında kendiniz yapmanız daha uygun olur dışarıdaki ustalar sizden daha iyi yapamaz

Ömer Gedik
26-05-2013, 18:29
Evet kesinlikle bahsettiğim buydu.Çok şık görünüyor. Diğer üniteler gözümü çok rahatsız ediyor.

converse10
26-05-2013, 21:05
Ben alırken acaba ile aldım.Önceliğim garantisi ve servisi olup olmadığıydı.Ben üzerine bastırarak söylüyorum bu tip cihaz alacak arkadaşlar, piyasada bu cihazlardan çok çeşitli cihaz var ve hepsi çin imali, almadan önce özellikle servis ağı olan ve Türkiye garantili olan cihazlara yönelsinler arızalandığında muattap bulamıyorsunuz.

reisG
27-05-2013, 09:06
Benim hafta sonu aldıım sistemi incelemek için
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?31-ReisG-308-7-quot-Multimedya-Sistemi/page23

fahrenheit
28-05-2013, 20:42
nx-217f bende almayı düşünüyorum acaba yorumlarını alabilirmiyim. kullanışlımı ve direksiyon kumandaları ile iuyum problemi varmı?

converse10
28-05-2013, 21:25
Hocam hiç düşünmeden alın her yönü ile çok iyi bir cihaz hem satış öncesi hem satış sonrası:D

tarantino
28-05-2013, 22:59
bende 217 f aldım birhayli vakit de oldu. yalnızca radyo performansı bekledeğim gibi zayıf kaldı. onun dışında konsol uyumu, canbus direksiyon uyumu herşeyi çok güzel.alanlar eğer çok radyo dinlemiyorlarsa tavsiye ederim. convers arkadaşım nansılsın ya görüşemiyoruz çok giremedim bu dönem forum.a cenazaler,iş, güç derken.herkes iyidir inş.

tarabya100
23-07-2013, 10:09
sportium modeli aracım va ses sistemi için arkaya amfi bağlandı ses çıkışı olarakda sağ arka kapı hop. kablosu kullanıldı.
2 hafta sonra ses kesildi baktırdğımda teybin sağ arka çıkışı yanmış fazla güç çektiği için dedi. bu sefer soldan aldı 1 hafta sonra oda yandı...

bununla birlikte park sensörü ekranda gösterdiği halde sesi de kesildi herhalde hoparlörlerden çıkıyordu sesi.

şuan arkalarda ses yok internette aradığımda http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-peugeot-308-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-118368615/detay/

Double bu teybi buldum sorum şudur..

park sensörü sesli biçimde çalısacakmı , direksyon kumandası aktıf olacakmı . bu turlu teyp taktıran arkadslardan yardım ıstıyorum...

SerhatRCZ
23-07-2013, 10:33
Yaşar Abi , ilanda gösterdiğiniz teyb i Reis Abi kullanıyor . Model farkı var mıdır bilemem ama mesajınızı görünce mutlaka tüm detaylarını paylaşır . Hatta bugün geri görüş kamerasının çekimlerini de paylaşacaktı . Bende merakla bekliyorum çünkü bende aracıma bu sistemi taktıracağım . Fırsat olursa bu hafta yaptıracağım , Reis Abi çok memnun dediğim gibi tüm sorularınızın cevabını mutlaka verecektir .

TanerHoca
23-07-2013, 10:37
konu var olan konu ile birleştirilecek...
http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?1153-PEUGEOT-quot-DVD-quot-quot-Navigasyon-quot-quot-Double-Din-quot-quot-Bluetooth-quot

sheva42
24-07-2013, 23:40
Navitech NX-217F Peugeot 308 (https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CE4QFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.akakce.com%2Fnavigasyon-cihazi%2Fen-ucuz-navitech-nx-217f-peugeot-308-7.0-fiyati%2C767272.html&ei=bEnwUdHkHY7ZsgaQiYGYDQ&usg=AFQjCNHgR7oiFQ5iGhMwRKRLZxBv3jt3yA&sig2=WRrl9V0IwIKgB5MkeiWASg&bvm=bv.49784469,d.Yms) cihazım var sd kaybolmustu sd karta navigasyon yuklettim kurulumu nasıl yapıcam cihaza yardımcı olurmusunuz

converse10
24-07-2013, 23:59
Hocam ilk olarak hosgeldiniz foruma normalde taktiginizda hemen calismasi gerekli kuruluma ihtiyac duymaz

pisi
02-08-2013, 14:40
Herkese yi günler.. Sonunda Navitech nx-217f oem multimedya sistemine bende kavuşuyorum.. Forumdan İsmail ve Erhan arkadaşlarıma resimli anlatımları ve telefonda aktardıkları bilgiler için tekrar buradan teşekkür ederim. Bana montaj dahil 1300 tl ye mal olacak... Bir kaç gündür yaptığım araştırmalar sonucunda arcıma en iyi uyumu (hem donanımsal hem renk olarak ) sağlayacak sistemin olduğuna karar verdim . Aracım premium donanım olduğundan en büyük korkum park sensörlerinin orjinal teyp çıkınca devre dışı kalabileceğiydi. Hem İsmail ve Erhan hem de Navitech in teknik servisi sorun olmayacağını, ürünün 308 e göre oem olarak tasarlandığından kullanım sıkıntısı yaşamayacağımı öğrenmem beni rahatlattı. Yarın imkan olursa montaj işlemi sırasında fotoğrafları çekip siteye(tabi ekleyebilirsem) eklemek istiyorum.. Umarım düşündüğüm gibi olur ...

converse10
02-08-2013, 18:51
Kardeşim şimdiden hayırlı olsun en küçük sıkıntıda ara yardımcı ollurum.

Ömer Gedik
02-08-2013, 20:58
Hayırlı olsun fotoğrafları bekliyoruz.

emrexxcv
02-08-2013, 21:04
Hayırlı olsun kullanım tecrübelerinide yazarsan daha iyi olur

pisi
03-08-2013, 19:56
Bugün multimedya sistemine kavuştum ve sonuç benim açımdan oldukça olumlu oldu. Yapılan işlemlerin resimlerini paylaşıyorum. Deneyimlerimi kullandıkça paylaşacağım. Öncelikle teyp sökümü ve cevresinde yapılan işlemler...

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_133156_zps0fee19f3.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_133156_zps0fee19f3.jpg.html)

Sonrasında kabloların kamera ve gps anteni için göğsün içinden geçirme işlemi

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_134327_zps0ce7fab2.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_134327_zps0ce7fab2.jpg.html)

Sonra arka görüş kamera sı için gerekli işlemler

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_134934_zps73e99028.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_134934_zps73e99028.jpg.html)

Ve kamera arka plaka aydınlatmasına monte edildi

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_140323_zpsbf450bab.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_140323_zpsbf450bab.jpg.html)

Ve sonuçlar......

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_180549_zpsa786b73a.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_180549_zpsa786b73a.jpg.html)

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_180003_zps3ee98f47.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_180003_zps3ee98f47.jpg.html)

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_180048_zps936e58c5.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_180048_zps936e58c5.jpg.html)

pisi
03-08-2013, 21:28
İki adet gece resmi......

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_221537_zps6787b1f2.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_221537_zps6787b1f2.jpg.html)

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_221530_zpscbf6249b.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_221530_zpscbf6249b.jpg.html)

Ömer Gedik
03-08-2013, 23:38
Bu tip ekranlarda en beğendiğim model kesinlikle Navitech :iyi

Güle güle keyifle kullanmanı dilerim. Yorumlarını da bekliyoruz.

mygold
03-08-2013, 23:53
cok guzel güle güle kullanın..

Can ÖNEL
03-08-2013, 23:58
Çok güzel olmuş. Gece renkleri de güzel görünüyor. Tam uyumlu olmuş. Keyifli sürüşler. :iyi :nazar

woonmalker
04-08-2013, 01:01
hocam hayırlı olsun. birşey soracam bu cihazla internete girilebiliyor mu 3g ile? bununla girilmiyorsa girilen model biliyor musunuz?

emrexxcv
04-08-2013, 01:10
Kesinlikle çok kaliteli duruyor ve Çin malı mp4 çalar menüsü gibi kesinlikle değil iyi günlerde kullanın ve tecrübelerinizden de faydalanırsak güzel olur

pisi
04-08-2013, 09:48
hocam hayırlı olsun. birşey soracam bu cihazla internete girilebiliyor mu 3g ile? bununla girilmiyorsa girilen model biliyor musunuz?

Internet'e girilmiyor. Bildiğim kadarıyla navitech in internete girilebilen bir modeli yok

pisi
04-08-2013, 09:55
Güzel yorumlar için ayrıca teşekkür ederim. Ismail ve erhan benimle güzel fikir ve tecrübelerini paylaşarak işimi Son derece kolaylaştırdılar. Foruma bir teşekkür az gelir.

GOXIN
04-08-2013, 12:17
Oncelikle hayirli olsun gercekten cok yakismis. Bende böyle birşey yaptırmak istiyorum ama arac garantili olduğu icinkararsizim. Yani garantiden cikar mi bilemiyorum. Ayrica montajda sok tak yapildigi icin dosemede yada goguste ekstradan sesler cikar mi diye dusunuyorum. Direksiyon kumandasi, park sensörü gibi ozellikler full kullaniyor mu? Montajini garantinin bozulmamasi icin servis yapar mi?
,

pisi
04-08-2013, 14:48
Oncelikle hayirli olsun gercekten cok yakismis. Bende böyle birşey yaptırmak istiyorum ama arac garantili olduğu icinkararsizim. Yani garantiden cikar mi bilemiyorum. Ayrica montajda sok tak yapildigi icin dosemede yada goguste ekstradan sesler cikar mi diye dusunuyorum. Direksiyon kumandasi, park sensörü gibi ozellikler full kullaniyor mu? Montajini garantinin bozulmamasi icin servis yapar mi?
,

Eskişehir peugeot Banaz a sordum 2400 tl fiyat verdi aynı cihaza. Yani 1100 tl fazla,. Park sensörü çalıştı sadece cihazın tanımlı sesi oldu ama ne bilgi ekranındaki uyarı nede hassasiyetinde bir sorun yok.
Kablolar hiçbir sekilde kesilmedi. Montaj yapılırken oradaydım hiç bir şekilde göğüsten ses gelecek bir durum yok. Direksiyon kumandasi follow me home hatta bilgi ekranının karartma ayarlarına dahi ulaşaniliyorsunuz.

converse10
04-08-2013, 18:07
Hayirli olsun simdiden

GOXIN
04-08-2013, 21:38
Eskişehir peugeot Banaz a sordum 2400 tl fiyat verdi aynı cihaza. Yani 1100 tl fazla,. Park sensörü çalıştı sadece cihazın tanımlı sesi oldu ama ne bilgi ekranındaki uyarı nede hassasiyetinde bir sorun yok.
Kablolar hiçbir sekilde kesilmedi. Montaj yapılırken oradaydım hiç bir şekilde göğüsten ses gelecek bir durum yok. Direksiyon kumandasi follow me home hatta bilgi ekranının karartma ayarlarına dahi ulaşaniliyorsunuz.

Ufak bir araştırma ile cihazı 1100tl ye buldum ama montaji pahali olur. Servisi sadece montaj için kullanicam yoksa cihaz oradan alınmaz. Ses konusunda montaj icin sokup takiyorlar ya o sirada gicirdama sesi olusabilir diye dusunuyorum. Arka kamera icin kablolari nereden geciriyorlar?

pisi
04-08-2013, 21:55
Marşipye nin olduğu bölgeden plastik akşamın altından geçirilerek bir tampona kadar rahat ve zarar vermeden ulaşılabiliyor.... Ben servise cihazı getirsem montaj ne olur diye sormuştum. 250tl istediler...

GOXIN
04-08-2013, 22:16
Marşipye nin olduğu bölgeden plastik akşamın altından geçirilerek bir tampona kadar rahat ve zarar vermeden ulaşılabiliyor.... Ben servise cihazı getirsem montaj ne olur diye sormuştum. 250tl istediler...

Siz montaji kaca yaptirmistiniz?

converse10
04-08-2013, 22:30
Hocam afyona gelin ben ücretsiz yaparim

pisi
05-08-2013, 19:29
Montaj dahil 1300tl ye yaptırdım

GOXIN
06-08-2013, 01:25
Hocam afyona gelin ben ücretsiz yaparim

teşekkürler ama uzaksınız :-(

GOXIN
06-08-2013, 01:29
Montaj dahil 1300tl ye yaptırdım

ben su anda internete 1100tlye buldum ve dediginiz gibi servis montaj için 250tl isterse aynı fiyata gelir ve garanti anlamında akıllarda soru kalmaz ama servis bunu ne kadar sağlıklı bağlar? Acaba sizden rica etsek gündüz güneşli havadaki görüntüsünden bir kaç kare paylaşır mısınız? yansıma durumu nasıldır ve birkaç menü görüntüsü iyi olacaktır.

ilker22
06-08-2013, 09:31
Gece çekilmiş olan beyaz göstergeler ve double din ile müthiş bir görüntü olmuş. Güle güle kullanın çok beğendim.
Bu sistemin 308 e yakışacağını görmüş olduk :)

kvnc35
11-09-2013, 23:10
Navitech nx-211F modelini kullanıyorum, geri görüş kamerası özelliği olmasa da diğer özellikleri gayet yeterli geliyor ve çok memnunum.. Tek sıkıntısı aracı her yere rahat park edemiyorsunz dikkat çekiyor dışarıdan :)

Bu videoyu da nette dolaşırken buldum cihazı tanıtıyor...http://www.youtube.com/watch?v=9FlU5KyjQa0

mimit
07-12-2013, 19:08
Acill destek istiyorum arkadaşlar navitech NX 217 ile direksiyon kumandası çalışıyor bunu biliyorum ama aracın ayarlar menüse girebiliyormuyuz, yani gündüz farını açıp kapama yol bilgisayarı ayarları gibi ayarları yapabiliyormuyuz.

converse10
07-12-2013, 19:52
evet yapabiliyoruz.Peugeot amlemin olduğu yere dokunduğunuzda aracın ayar menülerinde dolaşabiliyorsun
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/20121024_141704.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/converse994/media/20121024_141704.jpg.html)

mimit
07-12-2013, 20:07
internette bazıyorumlarda çalışmadığı söylenmişte onun için kafam karıştı.

converse10
07-12-2013, 20:28
ben yaklaşık bir yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım gayet kullanışlı ve hassasiyetli

mimit
31-12-2013, 13:26
Navitech nx217F an itibari ile elime ulaştı,montajını kendim yapacaktım ama beni aşan bir durum geri görüş kamerası ve tv olayı, yetkili serviste yaptırmam gerekiyormuş,benim teybin arkası cümbür cemaat komponentlerin crosowerları, deck dönüştürücüler falan,umarım servisteki arkadaş montaj işini becerebilir.

converse10
31-12-2013, 16:35
şimdiden hayırlı olsun araca monte edilirken gögüsün içerisindeki siyah plastik parçayı çıkarmayı unutmayın yoksa ünite dışarda kalır.Üç vida ile monteli buda resmi
http://i1061.photobucket.com/albums/t464/converse994/Foto11F0raf0511_zpscea9956e.jpg (http://s1061.photobucket.com/user/converse994/media/Foto11F0raf0511_zpscea9956e.jpg.html)

mygold
31-12-2013, 18:09
Navitech nx217F an itibari ile elime ulaştı,montajını kendim yapacaktım ama beni aşan bir durum geri görüş kamerası ve tv olayı, yetkili serviste yaptırmam gerekiyormuş,benim teybin arkası cümbür cemaat komponentlerin crosowerları, deck dönüştürücüler falan,umarım servisteki arkadaş montaj işini becerebilir.
hayırlı olsun mehmet. gule gule kullan.buluşmaya gelde inceleyelim cihazı.

cemoandcemo
31-12-2013, 19:11
İki adet gece resmi......

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_221537_zps6787b1f2.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_221537_zps6787b1f2.jpg.html)

http://i1291.photobucket.com/albums/b549/efkanguven/20130803_221530_zpscbf6249b.jpg (http://s1291.photobucket.com/user/efkanguven/media/20130803_221530_zpscbf6249b.jpg.html)

Calan sarki bilgileri yol bilgisayar ekraninda gozukuyor mu bu sistem takildiginda ? Eger mp3 isimleri ust ekran da gozukuyorsa cok guzel olur

jerpelea
31-12-2013, 20:21
Benim aracımın göğsü piano black renkte aşağıdaki resimdeki gibi. Acaba maksimum 1400 tl civarında tavsiye edebileceğiniz aracımla renk, ışıklandırma ve fonksiyonel olarak tam uyumlu double din var mı ?

http://farm7.staticflickr.com/6141/5941957971_18f25b67eb_z.jpg

converse10
31-12-2013, 20:23
Hocam önünde koca ekran var.Benim yol bilgisarına bakmak bile aklıma gelmiyor.

converse10
31-12-2013, 20:39
Hocam kendi aracınızın resimlerini paylaşırsanız seviniriz

jerpelea
31-12-2013, 20:45
Hocam kendi aracınızın resimlerini paylaşırsanız seviniriz

Benim için yazdıysanız şuan aracımdan uzağım elimde de iç mekan fotoğrafları yok bu yüzden temsili olarak netten bulduğum resmi paylaştım ama resimde ki gibi göğüs piano black diye tabir edilen parlak siyah renkte ve nette uygun bişiler bulamadım hep metalik/alüminyum gri renkte double dinler var.

asdfg112
31-12-2013, 21:42

hayırlı olsun hocam :) en kısa zamanda montaj yeri, ücreti ve fotoğrafları bekliyorum çünkü benim de aklımı çeliyor böyle aksesuarlar :)

converse10
31-12-2013, 22:56
Bildiğim kadarıyla gümüş griden başka rengi yok

jerpelea
01-01-2014, 00:22
Bildiğim kadarıyla gümüş griden başka rengi yok

Yorum için sağolun bende fotoları karıştırırken buldum aracımın iç resmini navitech firmasıyla iletişime geçtim bakalım piano black konsol ile uyumlu üretim yapacaklar mı. Bilgi verirlerse burda paylaşacağım.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1525119_10201601417091424_320475499_n.jpg

reisG
01-01-2014, 11:42
Sistemi alıp piyano siyahı boyatma imkanınız var.Bunu bazı satıcılar yapıyor.

mimit
05-01-2014, 22:05
Navitech nx 217f in montajı yapıldı, ama ürün benim beklentilerimi karşılamadı :(,fotoğraf çekerek tek tek artılarını ve eksileri göstermek yerine,bir video hazırlayıp ürünün performansı hakkında sizi bilgilendirmeyi planlıyorum. sevgiler saygılar.

Ömer Gedik
05-01-2014, 22:09
mimit yorumlarını bekliyoruz.

jerpelea
06-01-2014, 01:24
Navitech nx 217f in montajı yapıldı, ama ürün benim beklentilerimi karşılamadı :(,fotoğraf çekerek tek tek artılarını ve eksileri göstermek yerine,bir video hazırlayıp ürünün performansı hakkında sizi bilgilendirmeyi planlıyorum. sevgiler saygılar.

Bende bu ürünü almayı düşünüyordum 1 haftadır ayrıca piano black renkte olmadığı için boyatmayı düşünüyordum bu yüzden pek ısınamamıştım cihaza şimdi bu yorumunuzu görünce direk soğudum üründen :) Ses kalitesi, CD çalar performansı, araç ile uyumu, ürünün hızı vs. vs. detaylıca ürün hakkında bilgi verirseniz çok makbule geçer.

mimit
08-01-2014, 22:41
evet sonunda bir video çekebildim :) sürçülisan ettiysek şimdiden affola, elimden geldiğince kısa tutup,hızlı bir şekilde anlatmaya çalıştım ama atladığım yada eksik kalmış yerleri olabilir,bunun için kafanıza takılan bir şey varsa tekrar cevap vermeye çalışırım,cihazda yeni olduğu için tam olarak keşfedemediğim özellikleri olabilir.

kısaca bir şeyler de yazmak gerekirse,1000 tl nin altın da bir fiyata geri görüş kamerası ve tv alıcısı dahil bir ürün alıyorsunuz,bu özelliklerde bir pioneer yada clarion kullanmak istesek 2000 tl veya daha üstü bir fiyat çıkıyor ortaya. videoda cihazın ses çıkış gücünden bahsetmedim çünkü aracımın ses donanımı orijinal değil, bu durumdan dolayı yorum yapmak yanlış olur diye düşündüm.

http://www.youtube.com/watch?v=j7qaov1YPyQ&feature=youtu.be

Gökay
08-01-2014, 22:54
Emeğine sağlık çok aydınlatıcı olmuş,süper paylaşım.

mygold
08-01-2014, 23:48
faydalı oldu paylaşım için teşekkürler mehmet kardeş..

reisG
09-01-2014, 09:46
Mehmet çok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun. Benim kullandığım cihaz ile görseli farklı olsa da o da Çin malı olduğundan benzer/ aynı çalışma sistemine sahip. Söylediğin gibi 1000 TL civarı ve altı fiyata orta konsola tam uyum sağlayan bu sistemler 308 kullanıcıları için çok iyi oldu. Bir sorum olacak ben bu cihazların radyo performansında orjinal 308 teybine göre daha zayıflık görüyorum. zaten hiçbir radyo orjinal sistemin yerini tutamaz diyorlar. Ancak rahatsız edecek boyutta değil. Benim cihazda PIP-picture in picture sistemi var büyük ihtimalle sende de mevcuttur. Sistemin özelliği şu mesela radyo açıkken normalde navigasyona geçince radyoa dinlemeye devam ediyorsun ancak PIP i aktif edersen radyo ekranın bir bölümüne -ki yaklaşık ekranın 3te birinden bir az daha büyük bir alana yeni bir ekran açılıp navigasyonu görebiliyorsun. Bunu her ekranda yapabiliyorsun. TV karasal yayını aldığından boş alan ve aracını hareketsiz veya düşük hızda olmasına göre kalitesi değişiyor. Ancak çok başarılı değil.
Bu tip cihazları almayı düşünen ve kullanım klavuzundan anlamaya zorlananlar için çok güzel bir paylaşım yapmışsın. teşekkürler.

mimit
09-01-2014, 10:03
hocam benim aracımın üstünden çıkan orijinal ana ünite continental markaydı ??? onunda radyosu biraz zayıf kalıyordu,bu cihaz ona oranla bana daha iyi geldi. ekranı bölme olayı bu üründe var mıydı, inanın tam hatırlamıyorum,308 için 5 6 farklı model mevcut, hatta ebay üzerinden bulduğum bir ürün vardı almanyada kuzenlerde rica edip o ürünü de inceletmiştim, işlemcisi ram i falan hep aynıydı işletim sistemi arayüzünde farklılıklar vardı, göze daha çok hitap eden bir ürün dü ama çok takılma yapıyor dediler onun için vazgeçmiştim ondan.

ben çok gezdiğim için ve bilmediğim,gitmediğim yerlere gitmekten zevk aldığım için önemli olan şey navigasyondu,navitech de bu konuda gerçekten iyi gps saptamaları oldukça hızlı, ben genelde audio cd dinlemeyi tercih ediyorum müzik kalitesi için, cd koyup ekran da da navigasyon olunca benim için aslında hiç bir sorun yok, araç hareket halindeyken ekranda bir video oynatılması aslında pek doğru gelmiyor,ister istemez insanın gözü takılıyor, mesela tv açıkken araç hareket edince tv otomatik kapanıyor,bu doğru bir uygulama bence.

converse10
09-01-2014, 10:05
Paylaşım için teşekkürler bendeki ünitemde aracın radyosunda çekme kaybım olmadı orjinal kablosunun ucuna kesmeden dönüştürücü takmak suretiyle radyo bağlantısı yaptım.Eğer anten kablosu zarar görmüş yada kesildiyse sinyal kaybı çok fazla oluyor.

Ömer Gedik
09-01-2014, 11:39
Çok başarılı bir video olmuş, eline sağlık Mehmet :alkis

dirtyharry
09-01-2014, 12:29
Faydali paylasim olmus.fiyatina gore ozellikleri de iyi bence .sadece radyo arayuzunu begenmedim ama genel olarak hem yerinde guzel duruyor hemde cok kullanisli geldi bana.gule gule kullanin tekrardan.

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

Friendchip
16-01-2014, 14:35
Selamlar, konu hakkında bir hayli uzun yorumlar ve fikirler yazılmış dolayısıyla tüm sayfaları tek tek okuyamadım. Ancak geneline göz attım diyebilirim. Bir süredir Navigasyonlu ve kameralı ekran araştırmalarımdan edindiğim bazı bilgileri paylaşmak ve bilgisi olan forum dostlarının bilgilerini almak adına birkaç cümle katkıda bulunmak istedim. Geneli itibarıyla eğer kaçırmadıysam, Cyclone ve For-X ile ilgili yorum bulamadım. İzmir Peugeot yetkili servisler bu markaların montajını garantili olarak yapıyor. Ancak For-X konusunda genelde müşteri geri dönüşleri çok fazla olmaktaymış. For-X marka ürünü ben araç araştırırken Arkas Peugeot Satış müdürünün 308 aracında gördüm. Kabaca inceleme fırsatı buldum. Deneyimlerim şu şekilde;
Kasanın oturma düzeni gayet başarılı. Görünüm olarak orjinal fabrika çıkışı izlenimi veriyor. Arayüz olarak şık duruyor. Bluetooth maalesef deneyemedim. DVD ve MP3 player arayüzleri de gayet güzel ve şık, algılama ve oynatma hızları başarılı. Ancak müzik kalitesi nedense beni tatmin etmedi. Ekolayzer ayarından mı yoksa başka bir sorundan mı bilemiyorum tizler müthiş baskındı ve parazit vardı. Geri görüş kamerası güzel, ölçeklendirilmiş mesafe çizgileri mevcut. Dokunmatik hassasiyeti güzel. TV analog olduğu için benim bir beklentim yok, zaten sağlıklı bir frekans bulunmuyor. Navi ile ilgili pek bişey söyleyemiycem çünkü benim evimin adresini bulamadı! Dağda yaşamadığıma göre kendimi bulamıyorsam yorum yapmak istemiyorum. Ya da siz bu konuda kendinize düşen yorumu yapınız. Usb ipod girişleri torpidoya konumlandırılmış. Ortalıkta fazladan bir mikrofon göremedim, kasayla bütünleşik bir yapısı olmasından dolayı olabilir. Mimari olarak tatmin edici duruyor ve teknik olarak orta seviye gibi ancak kullanıcı geri dönüşleri fazlalığından biraz dudak büktüm.
Bir 308 kullanıcısı dostumun aracında Cyclone marka olduğunu biliyorum. Henüz inceleme fırsatım olmadı ancak netteki görüntüsünden onun da çok şık durduğunu söyleyebilirim. Fırsat bulduğumda incelersem izlenimlerimi sizlerle paylaşırım. Güncel bilgisi olan arkadaşların konu hakkında katkısını da merak ediyorum. Selamlar..

jerpelea
08-02-2014, 22:22
Yetkili servisler Cyclone markayı toplam ne kadara takıyorlar araca ?

Ceci
02-03-2014, 13:04
Selamlar ,
Peugeot 308 için PIONEER AVIC-F900BT taktım kendim yalnız internetten aldığım çerçeve büyük geliyor iç kısmına extra bir çerçeve daha lazım acaba onu neren temin edebilirm .? İnternette sadece aldığım bu ürün var ;

http://s27.postimg.org/7i5i2l1xf/11111.jpg (http://postimage.org/)Bu ürünün iç kısmına extradan çerçeve lazım nereden temin edebilirm yardımcı olur musunuz.?

Teşekkür ederim. .

tarantino
02-03-2014, 16:27
Istanbul umraniyede bu isi yapan yerler var.reklam gibi olmasin ama atakan var aklima gelen.cerceve vardi onlarda.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

converse10
02-03-2014, 16:33
Hocam istediğiniz kadar çerçe alın gögüse ne tam oturur nede aradaki boşluk kapanır işiniz çok zor

tarantino
02-03-2014, 16:35
Keske navitech dusunseniz oturma problemi yok.fabrika cikisi gibi duruyor.converse hocam gorusemiyoruz nasilsin.bu navitech.in radyosu beni cildirtacak ya:) sehir merkezindeydim % 50 performansti simdi biraz uzaga tasindim dur felaket:)

tarantino
02-03-2014, 16:42
Ismaildi sanırım isim convers.hic istanbul.a yolun dusmuyormu ya.su radyo olayini anca sen halledersin gibime geliyor.

hatipoglu
08-03-2014, 19:29
2009 model 308 Auto6R aracıma, temel olarak bluetooth telefon bağlantısı özellikleri için böyle bir sistem taktırmak için araştırma yapmaya başladım. Mehmet Nabi Akpınar'ın Navitech NX-217 videosu çok bilgilendirici olmuş, teşekkür ederim. Yalnız telefon rehberini, son arananları vs görmemesi büyük eksiklik, hızlı arama yapamadıktan sonra bir anlamı yok benim için. Bu arada Ankara Göral'da bu tür bir sistem takıldığını öğrendim. Telefondan bilgi aldım, oldukça özellik saydı, TV alıcı ve geri görüş kamerası dahil, kampanyalı fiyat olarak 1800 küsür bir fiyat verdi. Marka sordum, marka söyleyemedi, "Peugeot" diye açılıyor dedi. Peugeot'nun 308 için kendi ürettiği böyle bir sistem var mıdır, NX-217'ye kıyasla nasıldır, biliyor musunuz? Benim için en önemlisi bluetooth telefon bağlantısınıni rehber, son arananlar dahil, kusursuz olması.

Edit: Aradığım cevabı geçmiş sayfalarda buldum; "Göral Servisi Fly Audio takıyor o da Çerçeve ile takıldığı için çok güzel durmuyor."

converse10
08-03-2014, 20:04
Ismaildi sanırım isim convers.hic istanbul.a yolun dusmuyormu ya.su radyo olayini anca sen halledersin gibime geliyor.

sevgili abim inşallah nasip olmadı istanbul'a gelmek inşallah hallediriz

converse10
08-03-2014, 20:06
2009 model 308 Auto6R aracıma, temel olarak bluetooth telefon bağlantısı özellikleri için böyle bir sistem taktırmak için araştırma yapmaya başladım. Mehmet Nabi Akpınar'ın Navitech NX-217 videosu çok bilgilendirici olmuş, teşekkür ederim. Yalnız telefon rehberini, son arananları vs görmemesi büyük eksiklik, hızlı arama yapamadıktan sonra bir anlamı yok benim için. Bu arada Ankara Göral'da bu tür bir sistem takıldığını öğrendim. Telefondan bilgi aldım, oldukça özellik saydı, TV alıcı ve geri görüş kamerası dahil, kampanyalı fiyat olarak 1800 küsür bir fiyat verdi. Marka sordum, marka söyleyemedi, "Peugeot" diye açılıyor dedi. Peugeot'nun 308 için kendi ürettiği böyle bir sistem var mıdır, NX-217'ye kıyasla nasıldır, biliyor musunuz? Benim için en önemlisi bluetooth telefon bağlantısınıni rehber, son arananlar dahil, kusursuz olması.

Edit: Aradığım cevabı geçmiş sayfalarda buldum; "Göral Servisi Fly Audio takıyor o da Çerçeve ile takıldığı için çok güzel durmuyor."
abim ben navitech nx 217 f 1200tl aldı sıfır olarak şuan en azla 1100tl filandır takmasıda kolay

hatipoglu
08-03-2014, 21:39
abim ben navitech nx 217 f 1200tl aldı sıfır olarak şuan en azla 1100tl filandır takmasıda kolay

Dediğim üzere cep telefonu rehberini gösteremiyormuş, bu nedenle bunu tercih etmiyorum. Android cep telefonum (Note2) ile telefon-rehber-son aramalar fonksiyonları çalışan bir cihaza ihtiyacım var. Eşime satın aldığımız Fiat 500L'nin orjinal sistemi SMS mesajlarını bile okuyor :) Tamam mesaj okumasın ama en azından rehber ve son aramaları almasını istiyorum.

bodrum7
09-03-2014, 12:37
Arkadaşlar aracım 2011 model son makyajlanmış kasa active 1.6 vti. Benim aradğım aracımıza en uygun navigasyon sistemli double din. Aracımda ön arka park sensörü, bluetooth kit ve kolçak altı usb girişi mevcut orjinalinde. Bunlara uygun olan direksiyondan kumandayı bozmayan bildiğiniz ve önereceğiniz navigasyon hangisidir? Benim istediğim mesela ön arka park sensöründe benim yol bilgisayarımda görüntülü olarakta gösteriyor, aldığım double dinde bu görüntüyü gösterebilecekmi mesela?

reisG
09-03-2014, 12:54
Aramiza hosgeldiniz.forumda benim ve pek cok arkadasimin kullandigi orta konsolunuzdaki orjinal teyp ve boş cebin çıkarılıp yerine monte edilen 7 inch ekranlı sistemler mevcut bunların çalışma detaylarını bu topikte ve bizlerin araçlarımızı tanıttığı konu başlıklarında bulabilirsiniz.bu sistemler hem orta konsola uyumlu oluyor bende kokpitteki minik ekranı ve tüm özellikleri kullandığınız direksiyon kolonundaki kolu da kullanıyorsunuz.forumda konu hakkında inceleme yaptığınızda fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olursunuz.ben her bakımdan memnunum

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

converse10
09-03-2014, 17:11
Dediğim üzere cep telefonu rehberini gösteremiyormuş, bu nedenle bunu tercih etmiyorum. Android cep telefonum (Note2) ile telefon-rehber-son aramalar fonksiyonları çalışan bir cihaza ihtiyacım var. Eşime satın aldığımız Fiat 500L'nin orjinal sistemi SMS mesajlarını bile okuyor :) Tamam mesaj okumasın ama en azından rehber ve son aramaları almasını istiyorum.
Hocam siz eşinizin aracını kullanın bu sizin için daha zahmetsiz olur

mimit
09-03-2014, 19:56

308 için benim araştırma yaptığım zaman içindeki en gelişmiş model 1800 tl idi, telefon üzerinden internete bağlanma, exel dosyalarını açma gibi bir çok özelliği vardı ve android tabanlı bir sistem, şuan markasını tam hatırlayamıyorum not aldığım kağıdı bulursam yazarım tam marka ve modelini, bu rakam çok derseniz, sadece bluetooht kitleri var onlardan almanızı tavsiye ederim. çerçee ile kullanmak sorun olmayacaksa pioneer ların hem sesi hemde gelişmiş telefon özellikleri de güzel.

Ben cihazda gördüğüm eksiklikleri navitech e bildirdim ama bir güncelleme çalışmalarının olmadığını söylediler, bu yazılım işlerinden anlayan birisi aslında yazılımı güncellese yada baştan sona bir costum firmware yapsa çok dua alır parada kazanır :)

asdfg112
09-03-2014, 21:43
Direksiyon kumandası na uygun pioneer var mı acaba

mobil gönderi...asus memopad

converse10
09-03-2014, 21:52
kardeşim madde sıkıntı olmadıkça herşey yapabilirsiniz teknoloji ile

mimit
09-03-2014, 22:15
Direksiyon kumandası na uygun pioneer var mı acaba

Pioneer,Kenwood, sony,clarion gibi markalar için direksiyon kumandası adaptörü ayrıca satılıyor.

asdfg112
09-03-2014, 22:18
Pioneer,Kenwood, sony,clarion gibi markalar için direksiyon kumandası adaptörü ayrıca satılıyor.

Teşekkür ederim, biraz daha araştırma yapmak istiyorum maliyetle ilgili, bildiğin bir link var mı bu konu hakkında?

mimit
09-03-2014, 22:29
Teşekkür ederim, biraz daha araştırma yapmak istiyorum maliyetle ilgili, bildiğin bir link var mı bu konu hakkında?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-peugeot-pejo-pioneer-direksiyon-kumandasi-aparati-145260865/detay

yurt dışı sitelerden de rahatlıkla temin edilebilecek bir ürün.

asdfg112
09-03-2014, 22:30
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-peugeot-pejo-pioneer-direksiyon-kumandasi-aparati-145260865/detay

yurt dışı sitelerden de rahatlıkla temin edilebilecek bir ürün.

Doğru yurtdışından daha ucuza bulmak mümkün oluyor genelde. Ben önce iyi bir usta bulup bütün sorularımı sorayım:)

mimit
09-03-2014, 22:42
Ankara da yardımcı olabilirim :) defalarca bu işlemi yapmış bir ustamız var :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151221035536252&set=vb.178780078836276&type=3&theater

mygold
09-03-2014, 22:47

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151221035536252&set=vb.178780078836276&type=3&theater
sen ferhatı nerden tanıyorsun mehmet ...

asdfg112
09-03-2014, 22:47

Bana biraz uzak ama en azından telefonla fiyat bilgisi alabilirim:)

mimit
10-03-2014, 08:45
sen ferhatı nerden tanıyorsun mehmet ...

benim arabaların müzik sistemi işleri hep ferhatta yapıldı abi :) iş vesilesiyle tanışmıştık.

hatipoglu
10-03-2014, 12:41
Biraz önce Ankara Göral'dan geldim, taktıkları cihaz Cyclone ve büyük ihtimalle bu: http://www.cyclone.com.tr/urundetay.asp?sno=204&uno=197
İki kere sordum, cep telefonu rehberini aktarmayı desteklediğini söyledi, özelliklerinde de öyle yazıyor, inşallah sorun çıkmaz. Yarım gün aracın kalması gerekeceğinden Cumartesi götüreceğim aracı. Maliyeti 2350 TL yerine kampanyada olduğundan 1850 TL olacak.

Bu arada harita İnfotech'miş ve harita güncellemesi konusunda sıkıntılı olduğuna dair bilgiler buldum internette.

mimit
10-03-2014, 12:52
Fiyat çok yüksek,cihazı dışarıdan haricen alıp montajını kendiniz bile yapabilirsiniz (geri görüş kamerası hariç). zaten kesme biçme işlemi yok,soketleri sök,soketleri tak.işlem bu kadar.montajda sürsün sürsün 2 saat sürsün,geri görüş kamerasının ve gps anteni zaman kısım.

hatipoglu
10-03-2014, 13:01
Fiyat çok yüksek,cihazı dışarıdan haricen alıp montajını kendiniz bile yapabilirsiniz (geri görüş kamerası hariç). zaten kesme biçme işlemi yok,soketleri sök,soketleri tak.işlem bu kadar.montajda sürsün sürsün 2 saat sürsün,geri görüş kamerasının ve gps anteni zaman kısım.

Fiyat araştırdığımda bu ürün için şöyle:
https://otodvdnavigasyon.com/category/195/peugeot.html 1575 TL
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-cyclone-peugeot-308-rcz-dvd-navigasyon-multimedya-cihazlari-133583704/detay 1690 TL
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-cyclone-peugeot-308-rcz-dvd-navigasyon-multimedya-cihazi-156439067/detay 1280 TL

Takma işlemini kendim yapamam, söylemesi ayıp beceriksizin tekiyim :)

asdfg112
10-03-2014, 13:15
Biraz önce Ankara Göral'dan geldim, taktıkları cihaz Cyclone ve büyük ihtimalle bu: http://www.cyclone.com.tr/urundetay.asp?sno=204&uno=197
İki kere sordum, cep telefonu rehberini aktarmayı desteklediğini söyledi, özelliklerinde de öyle yazıyor, inşallah sorun çıkmaz. Yarım gün aracın kalması gerekeceğinden Cumartesi götüreceğim aracı. Maliyeti 2350 TL yerine kampanyada olduğundan 1850 TL olacak.

Bu arada harita İnfotech'miş ve harita güncellemesi konusunda sıkıntılı olduğuna dair bilgiler buldum internette.

Hocam bence bir kez daha düşünün bu konuyu. Daha önce görmüştüm abc peugeotda. Dokunmatiği iyi değildi, kolçaktaki USB iptal oluyordu (tabi sizin arabada var mı bilmiyorum). Radyo çekim kalitesi düşüktü. İşlemci ve ram de pek iyi görünmüyor gibi. Mimit arkadaş daha ucuza mal etmişti sanıyorum navitech marka olanı.

mimit
10-03-2014, 13:19
hocam çin malı bir ürün için fiyat gerçekten fazla geliyor bana,bunun yerine 600 750 tl aralığında bir bluetooth lu pioneer alıp,direksiyon kumandası ve araç ayarları için olan adaptörleri ayrıca alıp taktırırdım :) hemde müzik dinlemiş olursunuz :) bu arkadaşların ses çıkışları biraz zayıf.

reisG
10-03-2014, 13:19
Fiyat çok yüksek.Bana geri görüş kamerası Tv anteni, dahil yaklaşık 1.100 TL ye mal olmuştu.
Bu arada bizim sistemlerin en zayıf noktası radyo dan yana oluyor. orjinal radyonun kaliteli ve pürüzsüz çekişini bu sistemlerde bulamıyorsun.

hatipoglu
10-03-2014, 13:23
Fiyat çok yüksek.Bana geri görüş kamerası Tv anteni, dahil yaklaşık 1.100 TL ye mal olmuştu.
Bu arada bizim sistemlerin en zayıf noktası radyo dan yana oluyor. orjinal radyonun kaliteli ve pürüzsüz çekişini bu sistemlerde bulamıyorsun.

Sizinkinin markası neydi?

hocam çin malı bir ürün için fiyat gerçekten fazla geliyor bana,bunun yerine 600 750 tl aralığında bir bluetooth lu pioneer alıp,direksiyon kumandası ve araç ayarları için olan adaptörleri ayrıca alıp taktırırdım :) hemde müzik dinlemiş olursunuz :) bu arkadaşların ses çıkışları biraz zayıf.

Benim gördüğüm pioneer'lar çok pahalıydı. Bu fiyata önereceğiniz bir model var mı?

asdfg112
10-03-2014, 13:29
Pioneer DoubleDin takıp sonrasında adaptör takarsak direksiyon kumandasını kullanabiliyoruz, peki araç ayarları menüsüne ulaşabiliyor muyuz?

mimit
10-03-2014, 13:33
Pioneer DoubleDin takıp sonrasında adaptör takarsak direksiyon kumandasını kullanabiliyoruz, peki araç ayarları menüsüne ulaşabiliyor muyuz?

evet onun içinde farklı bir adaptör var,bu konuda bize en iyi bilgiyi MyGold verir, kendi aracında vardı yanlış hatırlamıyorsam.

reisG
10-03-2014, 14:46
Sizinkinin markası neydi?

Özelden mesaj attım.

bodrum7
11-03-2014, 17:53
Arkadaşlar kolçak altı usb nin iptal olmadığı , aracın orijinal bluetooth ve ön arka park sensörlerine tamamen uyumlu olan bir model varmı?

hatipoglu
15-03-2014, 13:16
Tavsiyeleriniz doğrultusunda Peugeot'ta Cyclon taktırmaktan vazgeçtim. Bugün evimin yakınındaki bir Pioneer bayiine uğradım ve elindeki ürünlerle ilgili bilgi aldım. Adam çin malı ürünlerden uzak durmamı tavsiye edip Alpine ya da Clarion önerdi, bunlar gerçekten çin malı olmayanlardan mı bilemiyorum, ama fiyatları çok yüksek. TV alıcısı gibi ekstra özelliklerin Alpine, Clarion gibi iyi kalite ürünlerde olmadığını söyledi. Elinde Alpine'in INE-W920 ve INE-W940 ürünleri vardı, 1100 ve 1150 euro gibi yüksek bir fiyat söyledi. Elinde olmamakla birlikte Clarion'un benim araca olacak bir modeli için 1150 dolar dedi. 1800TL'ye Peugeot'ta taktıracağım sistemden "çin malı için çok pahalı" diye vazgeçip böyle bir sisteme bu kadar para verilir mi onu da bilmiyorum doğrusu.

Bu arada ben Pioneer'ı sordum, adam ısrarla tavsiye etmedi, araca uyum konusunda garanti veremeyeceğini söyledi.

converse10
15-03-2014, 13:22
Abim senin dediğin fiyatlara arabanın modelini yükseltirim. Uyum diyorsan ve servis garantisi diyorsan yeniden navitech nx 217f derim ve tek geçerim.

hatipoglu
15-03-2014, 13:28
Abim senin dediğin fiyatlara arabanın modelini yükseltirim. Uyum diyorsan ve servis garantisi diyorsan yeniden navitech nx 217f derim ve tek geçerim. Bluetoothdan rehberi göremedikten sonra böyle bir sistem işime yaramaz malesef.

Bu arada bir yere daha sordum, çin malı ürünleri biz takmıyoruz, diğer kaliteli ürünleri takarız ama 3000 TL gibi yüksek rakamlara maloluyor dedi.

İnternetten bakarken şöyle bir şey buldum:
http://www.mobicom.com.tr/?urun-574-Parrot-Asteroid-Smart.html
Parrot bluetooth konusunda iyi bir firma diye biliyorum ve anladığım kadarıyla da bu bir android cihaz. Ne dersiniz, doble din yerine böyle bir cihaza? UNIKA diye bir bağlantı gerekiyormuş araç kumandasına entegrasyon için.

converse10
15-03-2014, 14:24
Bu cihaz işinizi görür belki ama aracınızı gögüsüne montelediğinizde görüntüsü hoş durmaz

hatipoglu
15-03-2014, 15:30
Bu cihaz işinizi görür belki ama aracınızı gögüsüne montelediğinizde görüntüsü hoş durmaz

Böyle gözüküyor:

http://www.parrot.com/catalog2013-media/gallery/ressources/images/MA_ASTEROID_Smart_Peugeot_308_jpg_960x1800_upscale _q85.jpg

Edit: Ankara'da bu Parrot için fiyat aldığımda 1900 küsür kurulum dahil fiyat veriyorlar.

Clarion NX502E için arka kamera, çerçeve, kumanda bağlantısı ve montaj dahil en iyi 1150 dolar fiyat verdiler.
http://www.clarion.com/tr/tr/products/2012/multimedia/navigation/NX502E/tr-tr-product-hi_1259576643804.html

Cihaz güzel bir cihaz, ama maliyeti çok yüksek. En iyisi ben yavaş yavaş vazgeçeyim bu işten.

converse10
15-03-2014, 18:57
Cerceve ne yaparsiniz yapin o konsola uyum saglamiyor ben hoslanmiyorun sagindan solundan cikinti yamukluktan 2000tl uzerinde para harca durum bundan ibaret olsun

mimit
15-03-2014, 19:51
çerçeve konusu biraz can sıkıcı orası doğru ama, onunda çeşitleri mevcut, geçenlerde bir çerçeve ilanı gördüm,ürün dörtlü flaşör düğmelerinin olduğu yeri de kaplıyor ve multi medya ürünlerin genelde ölçüleri aynı ama bazı gelişmiş büyük ekran modellerde sıkıntı olabiliyor.

Navitech in ise çok acil güncel bir yazılıma kavuşması gerekiyor,bunun dışında uyum konusunda gerçekten çok iyi.

şimdilik sadece görselini paylaşayım.

http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDUwMA==/z/GOwAAOxy0NtTCyDT/$_12.JPG

hatipoglu
15-03-2014, 19:57
Araştırırken daha hesaplı bazı seçenekler gördüm, aracımla ne kadar uyumlu bilemiyorum. Bu fiyata çerçeve ve kumanda için bağlantılar dahil değildir mutlaka. Navigasyon da gözükmüyor.

ALPINE IVE-W530BT
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/ALPINE-IVE-W530BT-2-DIN-Mobil-Medya-%C4%B0stasyonu,103452,502987,869590.html?langId=-14#teknik-bilgiler
http://www.alpine-electronics.com.tr/p/Products/mobile-media-stations4/ive-w530bt
Bu da bir başka seçenek:

Pioneer AVH-X2500BT
http://www.hizlial.com/pioneer-avh-x2500bt-2din-61-dokunmatik-ekranli-oto-multimedya-sistemi/10326278
http://www.pioneer.eu/tr/products/archive/AVH-X2500BT/page.html

converse10
15-03-2014, 19:58
Hatam yoksa fiyatı 90 sterlin değilmiydi.Fiyatı benim baktığım dönem 300tl karşılık geliyordu.Paylaşım için tşkler mimit kardeşim.

hatipoglu
15-03-2014, 22:24
Kenwood nasıl bir marka bilemiyorum ama bir de şöyle bir şey buldum:
http://www.kenwood.com/ae/car/navigation_system/ddx4033bt/index.html
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/KENWOOD-DDX-4033BTM-6-1-in%C3%A7-Bluetooth-DVD-Ara%C3%A7-Teyp,103452,502987,961730.html?langId=-14

Bir de 4038 var
http://www.n11.com/teyp-kenwood-ddx-4038btm-bluetooth-dvd-usb-dvix-P13098446

reisG
15-03-2014, 22:33
Tercih tamamen size ait ve tabii ki bütçenize.Ancak bizim kullandığımız kokpite tam uyumlu cihazlar kozmetik olarak mükemmel gözüküyor.tam oturuyor.cad sistemi ile hem kumanda kolu kullanılıyor hemde üstteki ufak ekranıda kontrol ediyoruz.bende analog yayınları alan tv,geri görüş kamerası güncel navigasyon dvd,usb,iPod bağlantısı da mevcut 1000 TL civarı fiyata sahip olunan görsellik ve donanımın fiyat/fayda oranı yüksek.inşalllah tam isteğinize uygun bir sistem alırsınız

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

converse10
15-03-2014, 22:41
Reis abime tamamen katılıyorum.Elinizden montaj vs işlere yatkınlığınız yoksa tamamen dışa bağımlı olmak zorund akalıyorsunuz.ne yazık ki peugeot gurubuna bu tip montaj ekipanı yok yada cok yetersiz ve kalitesi vasat seviyede, ben araç üntsine apple cep telefonu bağladığımda atamen telefon rehberini görebiliyorum.Bunuda belirtmek isterim.

mimit
15-03-2014, 22:43
Hatam yoksa fiyatı 90 sterlin değilmiydi.Fiyatı benim baktığım dönem 300tl karşılık geliyordu.Paylaşım için tşkler mimit kardeşim.

fiyatını tam hatırlamıyorum ama dediğim gibi markalara göre uyum listesi vardı ürünün altında örneklendirmek gerekirse;

pioneer avh 1550 ile 4550Bt ye kadar olan farklı bir çerçeve, 5550 den 8550 arası olan başka bir çerçeve. ürünlerin aslında ebatları aynı ama sanırım düğme yapılarından kaynaklı bir durum var ki böyle bir liste yayınlamışlar, linki bulursam tekrar paylaşırım zaten.

bodrum7
16-03-2014, 13:36
Arkadaşlar kolçak altı usb nin iptal olmadığı , aracın orijinal bluetooth ve ön arka park sensörlerine tamamen uyumlu olan bir model varmı?

converse10
16-03-2014, 14:04
Benim aracımda orjinal bluetooth ve kolçak içi usb var taktığım ünitede ikiside çalıştı.Artı olarak ikinci bir bluetooth daha oldu.Ama orjinal park sensörünü bilemiyorum.

mimit
16-03-2014, 23:18
Benim aracımda orjinal bluetooth ve kolçak içi usb var taktığım ünitede ikiside çalıştı.Artı olarak ikinci bir bluetooth daha oldu.Ama orjinal park sensörünü bilemiyorum.

kolçak içinde ki usb yi sürekli kullanabiliyormusunuz, ben cihazı ilk taktığımda bir çalıştı sonra bir daha çalışmadı,anca cihazı resetlersem çalışıyor.

hatipoglu
17-03-2014, 00:42
Bu arada yeni farkettiğim bir konu var, anladığım kadarıyla Alpine W530BT gibi bir cihaz aldığımda, aparat ile ses kumandasını direksiyon kolundan yapabileceğim ama aracın diğer ayarlarını artık yapamayacağım değil mi? Satıcının birine internet üzerinden sorduğumda, araç ayarları son yaptığınız gibi kalır, değiştirmek için servise gidip bilgisayara bağlatmanız gerekir dedi?

reisG
17-03-2014, 09:13
Hepimizin siz sorunuzu sorduğunuzdan beri sürekli olarak belirttiğimiz konu zaten bu önemli olan direksiyon kolundaki uzaktan kontrol değil onu zaten alacağınız modül ile yapacaksınız ancak CAD modülü olmayan bir cihaz aldığınızda kokpitn üstünde ve ortasında bulunan ; içinde yol bilgisayarınızın da bulunduğu ekranı konfigüre edemezsiniz ve son bıraktığınız şekilde kalır.

timucinnn
18-03-2014, 10:13
Herkese selamlar,
Aracıma bende navi/multimedya cihazı taktırmak istiyorum ama belirtilen sebeplerden ötürü hangi modeli alacağıma karar veremedim. Hemen hemen hepsinde direksiyon kumandasına uyumlu olduğu yazıyor bunda sıkıntı yok da araç 2009 premium olunca orjinal park sensörleri, alınacak cihazla uyumlu çalışıp,
bilgi ekranında aracın resmi ve yakınlaşmalar gönünecek mi? sensör sesleri yine ses sisteminden gelecek mi ve en önemlisi araç menüsüne erişim olacak mı ? Bu soruları tatmin edecek cihaz hangisi bilemedim. Kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum...
Şu anda aklımdaki cihaz 750 tl ye sahibinden de satılan bir cihaz, link de aşağıda ama bilmiyorum bu özellikleri barındırıyormu.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-peugeot-308-dvd-navigasyon-bluetooth-tv-usb-sd-kart-ipod-157008709/detay

reisG
18-03-2014, 10:28
Size mesaj gönderdim.

Cinque
18-03-2014, 11:36
Herkese Merhaba;
Forumda ki bir çok arkadaşımın bildiği üzere araç görüntü ve ses sistemleri üzerine İstanbul' da iki tane mağazam var. Ses ve görüntü sistemleri ile ilgili tüm sorularınızı aklınıza takılan her şeyi çekinmeden sorabilirsiniz. Bana mesaj yoluyla ya da aşağıda ki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.
0 216 441 57 97
0 533 223 69 93

bodrum7
18-03-2014, 18:34
Dostum sizin sisteminizin modeli nedir acaba?

converse10
18-03-2014, 19:49
Abim navitech nx 217 f

mimit
18-03-2014, 22:34
Abim navitech nx 217 f

kolçakta ki usb sürekli aktif mi bende sürekli çalışmıyor anlayamadım neden.cihazı ilk taktığımda yada resetlediğim görüyor sonra çalışmıyor

bodrum7
19-03-2014, 19:49
Abim navitech nx 217 f
teşekkürler dostum, kolçak altı ve bluetoohtta sorun olmadığını anladım acaba ön arka park sensörü yol bilgisayarında görüntülü olarak çıkmaya devam edermi bunu takınca bunuda bulabilirsem taktırmayı düşünüyorum.

hatipoglu
15-04-2014, 12:59
Navitech nx217f için bir e-posta atmıştım Navitech'e

"Peugeot 308 için NX-217F almayı düşünüyorum ama internetten gördüğüm kadarıyla cep telefonu rehberini cihaza indirip oradan arama seçeneği yok? Bunun yazılım güncellemesi ile gelme ihtimali var mı?"

Cevap geldi:
"Ürüne ait yazılım güncellemesi olmayacaktır. Bilgilerinize"

mimit
15-04-2014, 13:06
evet yazılım güncellemesi yok, costum yapacak bir çılgına ihtiyacımız var :)

tarantino
15-04-2014, 13:08
Bendede var cihaz.usb bellege mp3 atiyorum. Gormuyor icini.bi garip bi ara gördü ondada sarki begeniyordu birini caldi birini calmadi birini yarida kesti falan.acikcasi cokta memnun degilim.ama görüntü olarak çok yakıştı tabi:)

des0uza
15-04-2014, 13:09
Bir şey sormak istiyorum. Bahsi gecen ürün yerine Parrot mki9200 alsak olurmu. Hem Bluetooth ile müziklerinizi bile dinleme imkanı okuyor. Ayrıca arayanın resmi e kadar ekranında gösteriyor. Birde sunu gördüm. Rehberinizdeki kısının adını söylediğinizde arama da yapabiliyor. Sizlerin fikri benim için önemli.
Saygılar.

Sent from iPhone with Tapatalk

mimit
15-04-2014, 16:54
Bendede var cihaz.usb bellege mp3 atiyorum. Gormuyor icini.bi garip bi ara gördü ondada sarki begeniyordu birini caldi birini calmadi birini yarida kesti falan.acikcasi cokta memnun degilim.ama görüntü olarak çok yakıştı tabi:)

hocam cihaz mp3 leri sorunsuz okuyor ancak kullandığınız usb bellek yada sd kartı fat 32 formatında bir formatlayın önce sonrasında mp3 leri de mümkün olduğunca yüksek kaliteli indirin,yaşadığınız sorun mp3 dosyalarından kaynaklanıyor olabilir bende bir iki defa yaşadım ama şimdi sorun yok. aracın kendi usb girişinden bahsediyorsanız o olay bende de aynı şekilde bir görüyor bir görmüyor,reset yapınca kesin görüyor ama.

AlperR
17-04-2014, 00:37
Merhaba, adım Alper, İstanbul'da yaşıyorum. İnternet teknolojileri üzerine çalışmaktayım. 2010 Model 308 CC 1.6 THPS Feline Plus araca sahibim. Aracımda konsolo gömülü multimedia sistem var (tam olarak ne diye adlandırılıyor bilemediğim için bu şekilde tarif ettim:)). Araçta GPS var ancak yazılım ve harita yüklü olmadığı için tabi ki bir işe yaramıyor :) Biraz araştırdım ve bir peugeot servisinden öğrendiğim kadarıyla, mevcut sistemi bozmadan, bir aparat takılıyormuş (navix dönüştürücü dediler) ki bunun bir aparat değil, komple bir multimedia sistemi olduğunu düşünüyorum. Bu sayede, aracımın orjinal ekranından, navigasyonu kullanıp, sisteme entegre edilen geri görüş kamerası ile ekrandan görüntü alacağım, ekstradan, torpidoya takılacak dvd player ile ekrandan film de seyredebileceğim, telefonumdan (iphone) müzik dinleyebileceğim söylendi. Tabi ben onların yalancısıyım :) Bir müşterinin aracına, denemek için uygulanmış ve başarılı olmuş.

Bu başlık altında yazılanların bir çoğunu okumaya çalıştım, zamanım yettiğince. Yazılanlardan anladığım ve mantığımın bana söylediği, bana söylenenlerin yapılması basit bir aparatla yapmak mümkün değil, komple yeni bir multimedia sistem takmak gerekiyor. Ancak yine de sormak istedim, bilgisi olanlar cevap verir ve yönlendirirse sevinirim. Mevcut sistemi bozmadan, navigasyonu kullanabileceğim ve benim için en önemli olan telefondan müziği dinleyebileceğim bir çözüm var mı? Bana bahsedilen bu aparatın, işçilikle birlikte 300-400 € civarında olduğu söylendi.

Ve yeri burada olmasa da, sormak istedim, belki bilenler vardır. Araçta mevcut sisteme entegre bluetooth var. Telefonumu bağlayıp kullanabiliyorum ancak çok az bir hızla bile gitsem (üstü kapalıyken), konuştuğum kişiler, çok fazla ses geldiğini söylüyorlar. Arkadaşıma aracı kullandırıp denemesini de yaptım, 20-30 km hızla giderken bile, sanki camların hepsi açıkmış ya da aracın üstü açıkmış gibi, yol sesi gidiyor. Bu sesi kesme ihtimali var mı ya da bu sorunu yaşayan var mı merak ediyorum.

Aracımdaki standart multimedia sistem bu.
http://lh5.ggpht.com/-tu8q7m_Mu84/TihAsZdrkiI/AAAAAAAABAE/YCbI6nbCVYk/2011%252520Peugeot%252520308%252520CC%252520Turkey carblog2.jpg?imgmax=800

ANKA
23-06-2014, 22:18
Bu ürün de şık duruyor:
http://www.aliexpress.com/item/central-multimidia-Car-DVD-Radio-Headunit-Stereo-GPS-Navigation-Autoradio-Peugeot-308/556305429.html

Baitarian
20-07-2014, 15:04
Ben de uzun süredir takibimde olan Navitech NX 217F ürününü, indirime girmesiyle satın aldım. Montaj yapılınca fikirlerimi paylaşırım dostlar.

asdfg112
22-07-2014, 16:27
Ben de uzun süredir takibimde olan Navitech NX 217F ürününü, indirime girmesiyle satın aldım. Montaj yapılınca fikirlerimi paylaşırım dostlar.

güle güle kullanın :) nereden ve ne kadara aldığınızı da paylaşabilir misiniz bir mahsuru yoksa?

converse10
22-07-2014, 18:29
arkadaşlar bende navitech nx 217f cihazı var çok temiz durumda istenirse sqtabilirim isteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilir fotosunu ve özelliklerini resimli şekilde paylaşabiliirm.

Baitarian
26-07-2014, 14:18
güle güle kullanın :) nereden ve ne kadara aldığınızı da paylaşabilir misiniz bir mahsuru yoksa?
Selam. N11.com 'dan aldım. 999 TL-99 TL paraf-çeklerle bayağı ucuza geldi.. 800 civarı sanırım..

asdfg112
28-07-2014, 11:57
Selam. N11.com 'dan aldım. 999 TL-99 TL paraf-çeklerle bayağı ucuza geldi.. 800 civarı sanırım..
İyi fiyata almışsınız, montaj sırasında ve sonrasında fotoğraf çekmeyi unutmayın:)

servetnaml
12-08-2014, 13:00
Merhaba Arkadaşlar,

Bende Navitech NX-217F modelinden aldım. Aracım 2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Beygir.
Tercihen istanbul avrupa yakası olmak üzere ürünün montajını güvenilir bir şekilde yaptırabileceğim bir yer önerebilir misiniz ?

mimit
12-08-2014, 13:15
Merhaba Arkadaşlar,

Bende Navitech NX-217F modelinden aldım. Aracım 2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Beygir.
Tercihen istanbul avrupa yakası olmak üzere ürünün montajını güvenilir bir şekilde yaptırabileceğim bir yer önerebilir misiniz ?

Garanti prosedürünün işlemesi için montajı navitech in anlaşmalı olduğu servislerden birinde yaptırmanız gerekiyormuş? bize öyle dediler öyle yaptırdık.

servetnaml
12-08-2014, 14:59
Anlaşmalı olduğu servislerin listesi yok, bu arada siz nerdesiniz, memnun kaldınız mı montajdan ?

Garanti prosedürünün işlemesi için montajı navitech in anlaşmalı olduğu servislerden birinde yaptırmanız gerekiyormuş? bize öyle dediler öyle yaptırdık.

mimit
12-08-2014, 18:39
Navitech in sitesinde çözüm ortakları kısmı vardı(yanlış hatırlıyor olabilirim başlığı) oradan ulaşabilirsiniz,ben Ankarada yım, montajdan memnun um da ürün için aynı şeyi söyleyemiyorum :/

servetnaml
12-08-2014, 20:43
videonuzu izleyip aldım sahsen ama, onun dısında baska olumsuz gordugunuz seyler var mı ?
Ya da baska onerdıgınız baska bir cihaz var mı ?

mimit
12-08-2014, 21:54
Yok hocam video da belirttiğim gibi yazılımla ilgili benim sıkıntım win ce çok eski ve basit, daha güzel arayüzlere sahip başka ürünlerde var ama onlarında farklı konularda eksileri olduğu söyleniyor, adını gene unuttuğum android tabanlı sistem 1800 tl civarında bir sistem var, internet bağlantısı,dijital tv ve android marketteki uygulamalar yeterince artı oluşturuyor zaten, işe yarar mı bilmem ama ofis programlarını desteklemesi falanda cabasi, geri görüş kamerası gibi ekstra alacaklarınız la birlikte 2000 2500 tl arası bir rakama ulaşabilir o üründe.yurt dışında 500 600 dolar arası android li ürünler var ama gümrükte trt bandrolü,gümrük vergisi falan derken fiyat her türlü 2000 liraya yaklaşıyor ve ekstra alınması gerekenler oluyor.

converse10
12-08-2014, 22:13
Anlaşmalı olduğu servislerin listesi yok, bu arada siz nerdesiniz, memnun kaldınız mı montajdan ?
ben montajı kendim yaptım.Cihaz arızalandı değişim için sadece faturasını talep ettiler bende

asilsiyah
13-08-2014, 10:42
arkadaşlar bende navitech nx 217f cihazı var çok temiz durumda istenirse sqtabilirim isteyen arkadaşlar özelden mesaj atabilir fotosunu ve özelliklerini resimli şekilde paylaşabiliirm.
Selamlar. hala elinizdeyse Nx 217 f için ne istiyorsunuz? Durumu nedir? Bu konularda özelden kısa bi bilgi verirseniz sonrasında görüşelim.özeliniz kapalı galiba bu arada...

asilsiyah
13-08-2014, 10:49
OEM cihazlar içinde başka alternatimiz yok anladığım kadarıyla...ertele ertele ertele nereye kadar bu peugeot un işleri... :( navi multi düşünüyorum ama mantıklı ve makul bi seçenekte fazla yok olmadı iptal čekecez bu duruma yapacak bişi yok :o

servetnaml
15-08-2014, 20:13
cihazın montajını yaptırdım fakat bir kac sorum var,

* cihazla ilgili güncellemeyi nerden yapabilirim ?
* Navigasyondan çıkış yaptığımda çıkış ekranında dona kalıyor ve diğer ekranlara giremiyorum. Ana ekrana dönmek için cihazı yeniden başlatmam gerekiyor.
* Cihazın direksiyon kumanda kontrollerini değiştirdiğimde ayarları resetlemek için resete basıyorum ama halen ayarlar aynı kalıyor. Resetlemek için reset tuşunu kullanıyorum, oda bütün ayarları resetliyor.

Cihazla ilgili ilk izlenimlerim yazılım olarak çok fazla sorunu var, donanım olarak iyi sayılır. Fiziki görünüm ise mükemmel, tam bir uyum içinde.

Üstteki sorumlarıma umarım bir çözüm vardır.

Teşekkürler

converse10
15-08-2014, 21:01
hocam siz kullanma klavuzu okursanız sıkıntılarınızı çözersiniz.
güncellemek için cihazın acılmasından itibaren bir haftasonra güncelliyebiliyorsunuz.Hafıza kartını cihazdan cıkartıp bilgisayarınıza takıcaksınız ama bundan önce kendinize naviextradan oturum açmanız gerekiyor.Oturumu acıp bilgisayara taktığızda güncelleyip yedekleye biliyorsuniz hepsi otomatik yapıyor.Cihaz secmenize gerek yok .Yazılım otomatik ortalama 3-5 dakikda güncelliyor.
Cihaz navigasyondan çıkarmak için nav tuşuna basın diger modlara sürekli resetle tuşuyla muattap olursa yazılım zarar görür.

servetnaml
15-08-2014, 22:01
Teşekkürler hocam navigasyon güncellemesini çözdüm ama cihaz güncellemesini bulamadım, kullanım kılavuzuna da baktım ama aradıklarımı bulamadım tekrar bakayım.

tarantino
15-08-2014, 22:14
Cihazin televizyon ve radyo performansini yukseltmenin bir yolunu bulan o kadar cok sevap isleyecekki anlatamam :)

servetnaml
15-08-2014, 22:18
ben televizyonu direk taktırmadım, radyosu bende baya iyi çekiyor bu arada, orjinal teyibimden daha iyi çektiğini rahatlıkla söyleyebilirim

tarantino
15-08-2014, 22:19
Şehirden biraz uzaklasinca mesela memlekete falan yola çıkınca izmite gelmeden ne demwk istediğim belli olur.yada sende iyi ceker insallahda sen rahat edersin :)

servetnaml
15-08-2014, 22:32
Önceki aracım fiestaydı orjinal teyibi ile radyosundan çok memnundum, fakat sonra pioneer double din taktırdım radyosu resmen ist da çok az çekmeye başladı bende dolayısıyla radyo dinlememeye başladım.
Bu cihazı taktırırken de bu duruma razıydım aslıda :) montajdan sonra radyoyu denerken inanamadım, bütün radyolar çok net ve güzel çekiyordu, montajı yapan usta özel bir şey yaptı mı bilemem tabi, belkide tv taktırmadığım için ne bilim :D

converse10
15-08-2014, 23:46
benim doubble dinde kanal çekmeme sorunu yok ama anten kablosu kesildiyse malesef verim alamazsınız.Tv de ise for-x tv antenini taktım Afyon merkezde 17 adet kanalı net bir şekilde çekiyor.

tarantino
15-08-2014, 23:48
Kablolari bir önceki aldigim cihazi monte ederken usta bozuntusu kesip bantlamisti.radyonun kablosunu sifirlama sansimiz olmaz mi.birde bahsi gecen tv antenini nerden bulabiliriz

converse10
15-08-2014, 23:49
Teşekkürler hocam navigasyon güncellemesini çözdüm ama cihaz güncellemesini bulamadım, kullanım kılavuzuna da baktım ama aradıklarımı bulamadım tekrar bakayım.cihazı firma tarafından güncelleniyor.

mimit
16-08-2014, 10:08
NX 217f için yazılım güncellmesi söz konusu değil, yazılımda hata varsa aynı yazılımı tekrar yüklüyorlar sadece, bu konu için baya bir mailleştik firmayla ama sonuç olumsuz.

servetnaml
16-08-2014, 12:02
Cihazla ilgili başka bir sorunla daha karşılaştım, sd karta video ve muzik attım, muzikler sorunsuz bir şekilde listelendi. Fakat video oynatayım diyince liste kayboldu. Yani bir videoyu açtktan sonra video listesi geriye döndüğünüzde kayboluyor.
Bu sorunu yaşayan başka arkadaş var mı ?

servetnaml
16-08-2014, 12:03
Bu arada diğer dandik çin malı double din lerde bu kadar sorun yok, navitech gibi bir markanın bu kadar cok sorunlu olması gerçekten beni hayrete düşürdü

mimit
16-08-2014, 18:18
Bu arada diğer dandik çin malı double din lerde bu kadar sorun yok, navitech gibi bir markanın bu kadar cok sorunlu olması gerçekten beni hayrete düşürdü

hocam ben bir video paylaşmıştım, orada da bu durumu belirtmiştim, klip film vs izlemek istiyorsanız onları ayrı bir usb bellek yada sd karta atmanız lazım, video izlemeye başlayınca yada fotoğraf görüntülemeye tekrar müzikleri bulamıyorsunuz maalesef menüde. kartı çıkartıp takmanız gerekiyor. karta yüklediğiniz videoların çözünürlükleri ve formatları da dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. diğer cihazların yazılımları navitech in yazılımında emin olun çok daha iyi klasör geçişlerinden şarkı video iler-geri sardırmak falan çok daha kolay.

servetnaml
17-08-2014, 01:24
hocam ben bir video paylaşmıştım, orada da bu durumu belirtmiştim, klip film vs izlemek istiyorsanız onları ayrı bir usb bellek yada sd karta atmanız lazım, video izlemeye başlayınca yada fotoğraf görüntülemeye tekrar müzikleri bulamıyorsunuz maalesef menüde. kartı çıkartıp takmanız gerekiyor. karta yüklediğiniz videoların çözünürlükleri ve formatları da dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. diğer cihazların yazılımları navitech in yazılımında emin olun çok daha iyi klasör geçişlerinden şarkı video iler-geri sardırmak falan çok daha kolay.

şahsen ben bu cihazı ayıplı mal kategorisinde iade etmeyi düşünüyorum, bu kadar hata kabul edilemez
ama yerine arabayla bu kadar uyumlu bir double din gelmiyor aklıma

converse10
17-08-2014, 09:52
hocam bence bu kadar kendinizi kasmayın lakin sony bir tv aldığınız dahi istediğiniz video formatını açamıyorsunuz .Bilgisayarınıza bir video dönüştürü program yükleyin videolarınızın formatını değiştirin gitsin.Orjinal aldığınız konser dvdlerinde bu sorun yok bilginiz olsun

servetnaml
17-08-2014, 14:43
hocam bence bu kadar kendinizi kasmayın lakin sony bir tv aldığınız dahi istediğiniz video formatını açamıyorsunuz .Bilgisayarınıza bir video dönüştürü program yükleyin videolarınızın formatını değiştirin gitsin.Orjinal aldığınız konser dvdlerinde bu sorun yok bilginiz olsun

Hocam benim sorunum videoları oynatmaması değil ki yanlış anladınız, bir videoyu açıyorum sonra listeye geri dönemiyorum problem bu
Bu arada cihaz tam olarak hangi formatları oynatabiliyor, bilginiz var mı ?

converse10
17-08-2014, 17:09
vet bendede bu problem var.Bende bu sıkıntıyı bildiğim için müzik kliplerini seçerken yüksek kalitede formatta indirmiyorum.

tarantino
18-08-2014, 12:25
Bende yanlis anlamis olabilirim ama cevap vermeye calisayim.video izlerken ekranin ust kismina dokunursaniz menu geliyor.ordan ileri geri vs yapabiliyoruz.

tarantino
18-08-2014, 13:40
arkadaşlar arka koltuğa kafalık yaptırdım. ancak usta diye geçinen arkadaşlar montajı yaparken koltuk arkasındaki kısmı sanırım klips.lerini kırdılar.videosunu çektim daha rahat anlaşılsın diye. tamiratını nasıl yaparız diye fikir verebilecek arkadaşlar olursa sevinirim. video linki http://atlaslastikcilik.com/20140817_145744.mp4

converse10
18-08-2014, 14:15
Hocam eski parçadan Hayır gelmez servise gidip parça dökümünü bakmak gerekiyor.Olmazsa çıkmacıdan tedarik edilebilir.

suloman
20-08-2014, 14:40
Arkadaşlar, aracıma şöyle bir multimedya cihazı alsam nasıl olur. Yol bilgisayarı bu ekranda gözükür mü, yoksa her şey yok olur mu? Park sensörü görüntüsü gibi...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-peugeot-308-2012-2013-orijinal-dvd-gps-navigasyon-multimedya-99096097/detay

asdfg112
20-08-2014, 14:46
Arkadaşlar, aracıma şöyle bir multimedya cihazı alsam nasıl olur. Yol bilgisayarı bu ekranda gözükür mü, yoksa her şey yok olur mu? Park sensörü görüntüsü gibi...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-peugeot-308-2012-2013-orijinal-dvd-gps-navigasyon-multimedya-99096097/detay
Cihazın özellikleri çok iyi görünüyor. A8 tabanlı 1ghz işlemci, 512mb ram gayet hızlı bir kombinasyon olabilir diğer araç içi multimedyalara göre.
Akşam zaman bulursam kullanıcı yorumlarına da bakarım.

ilker22
20-08-2014, 14:57
İlan tarihi biraz eski gibi ama.
İlan sahibinin 308 ile ilgili diğer ilanlarına baktığınızda da hep double din şeklinde gözüküyor.
Park sensörü yerine direk kamera bağlantısı ile görüntü alabilirsiniz.
Ben de bu tip bir kaç cihaz görmüştüm internette, üstteki turuncu ekranı radyo teyp ünitesinin altındaki boş rafa alıyorlardı.