PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 araç boya koruma (208)

208ht208
15-06-2017, 11:20
Herkese selamlar

yarın teslim alacağım 208 için boya koruma yaptırıp yaptırmama konusunda düşünmekteyim.
bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan görüş, öneri ve tavsiyelerini bekliyorum.

208ht208
15-06-2017, 12:12
Sanıyorum konuyu yanlış yede açtım:yardim

uzunca961
15-06-2017, 12:43
Hocam boya korumadan kastınız aracı kaplatmaksa eğer tabiki yapılır. Benim hatırladığım öneriliyor hatta. Yalnız şunu unutmayın yaldızlı renklerde kaplama yaldızın parıltısını birazcık azaltıyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
15-06-2017, 13:59
sıfır araca boya koruma hatta kumaş döseme ise döşeme koruma işlemleri yapılabilir,önemli olan uygulamanın doğru ve kaliteli malzemeler ile yapılması.şimdi seçenek çok tabi ki ciladan wax ondan seramik kaplamaya kadar yöntemler var,aracın şeffaf folyo ile kaplanması da ayrı bir seçenek.Bir defalık prof. bir uygulama arkasından sizin dönem dönem yapacağınız bakımlar ile aracınızın boyasını uzun süre parlak tutabilir ve hava koşullarına karşı yıllarca direnmesini sağlayabilirsiniz.

Bir çok detailng dükkanı mevcut hepsi farklı ürünler kullanarak bu işleri yapıyor.Çevrenizde bu tip bir yer var orayla görüşüp malzeme ve fiyat hakkında bilgi alabilirseniz sonrasında gene tecrübelerimiz doğrultusun da malzeme konusunda da fikir alışverişinde bulunabiliriz.

Ömer Gedik
15-06-2017, 14:01
Boya koruma için gündemde olan seramik kaplamaların işlevsel bir koruma sağladığı aşikar. Ancak oldukça maliyetli olan bu uygulamalar yerine klasik boya koruma da tercih edilebilir. Önemli olan nokta ise uygulama sonrası sizin aracı nasıl veya nerede yıkatacağınız. Eğer kötü yıkamaya maruz kalıyorsa, bu ürünler bir süre sonra silinebiliyor.

rocker307
15-06-2017, 14:04
Ömer haklısın. Silinmesini geçtim bir sürü hare çizik oluşuyor. Fazla para vermeyeyim derseniz glaze ve wax atıp geçin. Sonra da fırçasız ve köpüksüz şekilde kendiniz yıkayın.

Mimit arkadaşın dediği gibi bu işi yapan yerlerden de illa ki fiyat alın. Yer bilgisi verirseniz belki öneri de gelir.ö

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

208ht208
15-06-2017, 14:38
Cevaplarınız için teşekkür ederim istanbul bahçelievlerdeyim ama yakın semtlerde olur gidip görüşüp bilgi alabileceğim.
seramik kaplama kaliteli olduğunu düşündüğüm yerlerde oldukça maliyetli görünüyor şu an için folyo kaplama gibi bir uygulama araştıracağım sanırım ve dediğiniz gibi mümkün olduğunca kendim yıkamaya çalışacağım

kuzey
15-06-2017, 16:54
Bende aracı 7 ay önce 0 aldığımın ertesi günü Sonax'a, Seramik kaplama, jant, döşeme, motor koruma ve llumar cam filmi yaptırmıştım. 36 ay Sonax garantili bir ürün. Bu ürünü yaptırdıktan sonra aracımda hiç çizik görülmeyecek gibi düşünme. Çizilen sadece boya değil üstündeki seramik kaplama oluyor. Birkaç zaman sonra görüntüde pek bir fark yok anlayacağın.

Aracında bu ürünle maksimum verimi alabilmen için sürekli Oto Kuaföre yıkatmak(sonax v.s.), kapalı garaj ve toz topraklı yollardan kaçınman gerek. Bunlarında ne kadarına ne zamana kadar devam edeceğinde önemli tabi.

208ht208
16-06-2017, 09:53
sakınan göze çöp batar misali... :)
ilk 0 km aracım olacağı için aklımda bir çok deli soru mevcut. bakım,koruma,otopark vs.vs
sanıyorum en iyisi fazla kasmadan keyfini çıkarmak olacak
bakalım artık hayırlısı bayiden haber bekliyorum sanırım bugün kavuşacağız :)

ayzinim
16-06-2017, 14:24
Bu araç ne renk?

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

208ht208
16-06-2017, 14:52
alp beyazı

ayzinim
16-06-2017, 18:26
O halde boya korumaya için çok fazla para harcamayın bence. Bu renkte pasta cila bile kendini çok belli etmiyor bile. Hele seramik kaplama işine girmenizi tavsiye bile etmem.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi