PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 araç içinde ön panelden gelen azalıp çoğalan uğultu sesi

Aslan308
28-07-2017, 22:19
Merhaba arkadaşlar. yeni 308 active 1.2 otomatik eat6 kullanıcısıyım. Son 2 aydır dikkatimi çeken, arabamı bir süre kullandıktan sonra araba durur halde iken rölantide hissedilen bir sesten muzdaribim. Bu ses araç içinden herkesçe duyulabilen ön panelden gelen adeta kalp atışı gibi azalıp çoğalan sürekli bir ses. Sanki dönen bir cisme dokunan birşey var gibi. Servise bu nedenle aracımı götürdüm. Test sürüşünde bu sesi duyduklarını söylediler fakat 2 kez kontrol ettirmeme rağmen çözüm bulamadılar. Önce şarj kayısı sonra alternatör kayışı değişti ama nafile sorun devam ediyor. Bu konuda bilgisi olan varsa memnun olurum.

burak.erol
30-07-2017, 07:24
Bende 1.6 bluehdi eat6 active kullanıcısıyım. 3-4 ay kadar önce benzer bir ses şikayetiyle servise gittim. Rolantide ve düşük devirlerde söylediğiniz gibi bir ses vardı, devir biraz arttığında ya da araba hızlandığında ses yoktu. Ustayla test sürüşüne çıktık, sesi duydu birkaç şeyden şüpelendi fakat sorunu ilk etapta tespit edemedi. 1 hafta sonra gel diyerek gönderdi beni. 1 hafta sonra yeniden gittiğimde yine teste çıktık. Sesi duyduğunda klimayı açtı ve anında kesildi ses. O bir hafta içinde Fransa ile yazışmış benim usta, fabrikadan fikir istemiş :) Sorun klima kompresöründen çıktı, garantiden değişim yapıldı ve sorun çözüldü. Aynı sorun mudur bilemiyorum ama bir dene bakalım sesi duyduğunda klimayı açmayı, ses kesilirse gidip ustana artistlik yaparsın :dans4

Aslan308
03-08-2017, 11:31
Teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım.