PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 407 Seyir Halinde Buyuk Tehlike

pegasuss
23-11-2017, 11:05
Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle Polonyadan hepinize sevgiler,saygilar..

Aracim 407 Executive Premium 2009 model 2.0 HDI otomatik.

Cok tehlikeli bir problemle karsi karsiyayim,arac seyir halinde uyari vermeden direkt stop ediyor guvenli sekilde kenara cekip bir sure bekledikten sonra tekrar calisiyor yada hic calismiyor.

Arac 1 yildir bende ve bu sorun 2 kez basima geldi , ilk seferinde 180 kmh gibi yuksek suratte stop etti yol bos oldugu icin sansliydim,kenara cekip bekledim,kontagi acip kapadim ve calisti.

Dun gece bu sefer dusuk suratte 50kmh gibi gaza aniden yuklenince stop etti ve bu sefer neredeyse arkamdaki arac ustume cikiyordu,kendimi zor bela kenara attim,yanimda da esim vardi.Maalesef tekrar calismadi arac,mars basiyor fakat bir turlu calismiyordu,cekiciyi aradim,gecenin bir vakti sogukta araci tamirciye cektirdim,cok ciddi stres yasadim cunku esim de hamile.

Nasil boyle bir arac uretilebiliyor anlam veremiyorum o an bu ariza yuzunden olebilirdik,hic bir sekilde ariza isigi yanmadi aniden hersey oluverdi ki arac euro 5 motor , yol bilgisayari da mevcut.

Umarim tamir edilebilir bir sorundur,ne yapacigimi bilmiyorum acikcasi bu araci bir daha kullanmam esime de kullandirmam fakat tamir sonrasi kimselere satip gunahina da giremem,arada kaldim,duzelip duzelemeyecigini anlamanin bir yoluda yok,6 ay sikintisiz gidip bir anda bu sorun olusursa artik dag basinda mi kalirsiniz yoksa tirin altina mi girersiniz mechul.

Aranizda benzer model kullanip bu tarz bir sorun yasayan var mi ? Ya da nedeni ne olabilir ?

Tahminimce elektriksel bir sorun , Egr Valfi , mazot pompasi yada elektrik tesisati ilk aklima gelenler.

gecegoz
23-11-2017, 11:17
Öncelikle geçmiş olsun,Büyük bir sıkıntı atlatmışsınız.ilk yapmanız gereken araçı bir cihaza baglatıp baktırmanız,Bazı arızalar önemsiz olsada ilerleyen günlerde aracın çalışmamasına yada problem çıkarmasına neden olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pegasuss
23-11-2017, 11:46
Bugun bilgisayara baglanip hata kodlarina bakilacak,bu tarz durumlarda hic hata kodu da vermeyebilir en buyuk korkum da o aslinda , gelismeleri burdan yazarim.

NecdetPek
23-11-2017, 12:35
Öncelikle geçmiş olsun. Zor bir durum. Böyle sıkıntılar marka veya model aramıyor.

Benzer bir durumla bir arkadaşım Opel Corsa'da rastlamıştı. Araç yolda giderken birden stop ediyordu. Hızlı yavaş farketmiyor birbiriyle tutarlı olmayan durumlarda motor duruyordu. Birden direksiyon sertleşiyor, frenler tutmaz oluyordu. Gerçekten zor bir durumla karşı karşıya kalıyordu. Bir süre herhangi bir teşhis konamadı. Ama bir süre sonra aracın "beyni" denen chipinde sorun olduğu anlaşıldı. Değiştirildikten sonra yıllarca sorunsuz kullanmıştı. Belki benzer bir durumla karşı karşıyasınız..

efe_60
23-11-2017, 14:00
Öncelikle çok geçmiş olsun. Benzer sıkıntıyı 407 aracımda ben de yaşamıştım. Ama öncesinde araçta duman ve çekiş düşüklüğü dikkatimi çekiyordu. Ve yer yer *depollution system faulty* hatası verip sonra hata kendiliğinden siliniyordu. Servise götürdğümde debimetre ve turbo hatası çıkmıştı. Debimetre temizlendikten sonra sorun düzeldi ama dumandan dolayı garanti olsun diye ben turboyuda değiştirmiştim ki zaten ömrünü de doldurmuş gibiydi.

pegasuss
23-11-2017, 14:01
Tesekkurler,

Araba konusu erkekler icin hassastir ozellikle aile ve can tasiyorsaniz ve arac bu tarz ciddi sorunlar cikartiyorsa artik gozden dusmus oluyor,en azindan benim icin o yuzden yaptirip satmayi dusunuyorum.

Konumuza donecek olursa maalesef bilgisayar bir suru hata kodu gostermis cok detaylarini bilmiyorum fakat onemli olan hata kodu malumunuz DPF dolu hatasi , dpf yi bugun temizletmeye goturecegim,onun disindaki hatalar icin de islem yapilacak , dunya kadar masraf,stres,zaman kaybi durduk yere.

efe_60
24-11-2017, 09:50
Tesekkurler,

Araba konusu erkekler icin hassastir ozellikle aile ve can tasiyorsaniz ve arac bu tarz ciddi sorunlar cikartiyorsa artik gozden dusmus oluyor,en azindan benim icin o yuzden yaptirip satmayi dusunuyorum.

Konumuza donecek olursa maalesef bilgisayar bir suru hata kodu gostermis cok detaylarini bilmiyorum fakat onemli olan hata kodu malumunuz DPF dolu hatasi , dpf yi bugun temizletmeye goturecegim,onun disindaki hatalar icin de islem yapilacak , dunya kadar masraf,stres,zaman kaybi durduk yere.

Elbette herkes için 1. öncelik sevdiklerimizin canlarıdır.
Ancak bu yaşadığınız sıkıntı aracınıza özgü kronik bir arıza değildir. Ve sorun giderildikten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Ama tabi dediğiniz gibi araçtan soğumuşsanız hata-arıza ne olursa olsun satıp içinizin rahat edeceği bir araca binmeniz en makulu.
Çünkü araçlarımız bizim için ne kadar ihtiyaç içinse de bir o kadar da keyfe yönelik varlıklarımız.
Tekrar geçmiş olsun.

edeniz
16-01-2018, 21:54
Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle Polonyadan hepinize sevgiler,saygilar..

Aracim 407 Executive Premium 2009 model 2.0 HDI otomatik.

Cok tehlikeli bir problemle karsi karsiyayim,arac seyir halinde uyari vermeden direkt stop ediyor guvenli sekilde kenara cekip bir sure bekledikten sonra tekrar calisiyor yada hic calismiyor.

Arac 1 yildir bende ve bu sorun 2 kez basima geldi , ilk seferinde 180 kmh gibi yuksek suratte stop etti yol bos oldugu icin sansliydim,kenara cekip bekledim,kontagi acip kapadim ve calisti.

Dun gece bu sefer dusuk suratte 50kmh gibi gaza aniden yuklenince stop etti ve bu sefer neredeyse arkamdaki arac ustume cikiyordu,kendimi zor bela kenara attim,yanimda da esim vardi.Maalesef tekrar calismadi arac,mars basiyor fakat bir turlu calismiyordu,cekiciyi aradim,gecenin bir vakti sogukta araci tamirciye cektirdim,cok ciddi stres yasadim cunku esim de hamile.

Nasil boyle bir arac uretilebiliyor anlam veremiyorum o an bu ariza yuzunden olebilirdik,hic bir sekilde ariza isigi yanmadi aniden hersey oluverdi ki arac euro 5 motor , yol bilgisayari da mevcut.

Umarim tamir edilebilir bir sorundur,ne yapacigimi bilmiyorum acikcasi bu araci bir daha kullanmam esime de kullandirmam fakat tamir sonrasi kimselere satip gunahina da giremem,arada kaldim,duzelip duzelemeyecigini anlamanin bir yoluda yok,6 ay sikintisiz gidip bir anda bu sorun olusursa artik dag basinda mi kalirsiniz yoksa tirin altina mi girersiniz mechul.

Aranizda benzer model kullanip bu tarz bir sorun yasayan var mi ? Ya da nedeni ne olabilir ?

Tahminimce elektriksel bir sorun , Egr Valfi , mazot pompasi yada elektrik tesisati ilk aklima gelenler.

Oncelıkle geçmiş olsun araçta LPG varmı ?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi