PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Arka kamera için enerji

uzunca961
18-12-2017, 09:11
Arkadaşlar merhaba.
Bagaj camına kamera takmak istiyorum ama elektriği nereden alırım onu bilemedim. Yardımcı olabilecek biri varmı.
Kamerada park modu var yani doğrudan aküye bağlı olsa bile hareket algılamadığı zaman çekim yapıp enerji harcamıyor. Ama tabiki kontak açıkken enerji gelecek şekilde takmak istiyorum.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uzunca961
18-12-2017, 09:15
Ömer hocam senden de yardım bekliyorum bu konuda

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
18-12-2017, 16:56
sigorta kutusunun orada motor çalıştıktan sonra akım gelecek bir kablo bulmanız iyi olur.ben bir kaç kamera denedim ama hepsinde benzer bir sorun yaşadım,kontak marş konumuna geldiğinde kamera açılıyor ama marş yapılınca anlık voltaj düşmesi yüzünden kamera kapanıyor ve bir daha siz açmazsanız açılmıyor.bir multi metreniz varsa bu akımın olduğu yeri tespit etmeniz kolay olur.öyle bir imkan yoksa elektrikçiye göstermekte fayda var.arka tarafa kadar tavan hizasından kabloyu gizleyerek çekebilirsiniz.

uzunca961
19-12-2017, 12:19
sigorta kutusunun orada motor çalıştıktan sonra akım gelecek bir kablo bulmanız iyi olur.ben bir kaç kamera denedim ama hepsinde benzer bir sorun yaşadım,kontak marş konumuna geldiğinde kamera açılıyor ama marş yapılınca anlık voltaj düşmesi yüzünden kamera kapanıyor ve bir daha siz açmazsanız açılmıyor.bir multi metreniz varsa bu akımın olduğu yeri tespit etmeniz kolay olur.öyle bir imkan yoksa elektrikçiye göstermekte fayda var.arka tarafa kadar tavan hizasından kabloyu gizleyerek çekebilirsiniz.Teşekkürler hocam. Sigorta kutusu iyi fikir, kablo uzatmakla uğraşmadan bir çözüm arıyorum ama galiba pek mümkün değil.
Dediğiniz gibi kameraların çoğu aç kapa ihtiyacı duyuyor. Kapasitörlü kameralarda sanırım o sıkıntı olmuyor. Öne taktığım kamerada o problemi yaşamıyorum mesela

mimit
19-12-2017, 18:55
arka tarafta 12 volt çıkışı vs yoksa ön taraftan hat çekmek gerekiyor mecbur,bende kapasitörlü kamera kullanıyorum 406 da ancak kontak çift konumlu onun için sıkıntı oluyordu,bende direk bağladım sensör aktif hareketi algılayınca araç çalışsın çalışmasın kayıt yapıyor.

uzunca961
20-12-2017, 08:16
arka tarafta 12 volt çıkışı vs yoksa ön taraftan hat çekmek gerekiyor mecbur,bende kapasitörlü kamera kullanıyorum 406 da ancak kontak çift konumlu onun için sıkıntı oluyordu,bende direk bağladım sensör aktif hareketi algılayınca araç çalışsın çalışmasın kayıt yapıyor.Doğrudan sigortaya bağlamak sıkıntı olmuyor mu. Sensör saçmalayıp kaydı açarsa sürekli bu sefer de akü biter

mimit
20-12-2017, 13:59
Doğrudan sigortaya bağlamak sıkıntı olmuyor mu. Sensör saçmalayıp kaydı açarsa sürekli bu sefer de akü biter

bu aldığınız ürünün kalitesi ile ilgili birşey,ayrıca harek algıladıkça çekim yapar yani yol üstü bir yerde sürekli kayıtta olabilir,ben sigorta kutusunda ki direk 12 volt akım geçen bir kablodan güç aldım,araya kendim sigorta koydum sigortalardan güç almadım.denemek için aracın önü yola gelecek şekilde biraktım bir kaç gece çalışmada bir anormallik olmadı gece ara ara kayıtta yapmış,ama çok işlek bir yerse onu bilemem tabi.

uzunca961
20-12-2017, 14:11
bu aldığınız ürünün kalitesi ile ilgili birşey,ayrıca harek algıladıkça çekim yapar yani yol üstü bir yerde sürekli kayıtta olabilir,ben sigorta kutusunda ki direk 12 volt akım geçen bir kablodan güç aldım,araya kendim sigorta koydum sigortalardan güç almadım.denemek için aracın önü yola gelecek şekilde biraktım bir kaç gece çalışmada bir anormallik olmadı gece ara ara kayıtta yapmış,ama çok işlek bir yerse onu bilemem tabi.Olmadı bende öyle yaparım. Sigorta kutusundan enerji almak için kullanılan küçük kablolardan aldım üzerine sigorta takılıyor. Onunla bağlarsam sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Teşekkürler hocam.

Jlozde
19-09-2018, 12:37
Orijinal olarak 12v+ BSI tarafından yollanır. GND ise arka park sensörü tarafından şase yapılır. Görsel veri ise Arka park sensör beyini tarafından, aracın solundan sigorta kutusunun, yanından atlama yaparak SMEG ekrana gider. Orijinal tesisat yoksa bile SMEG ünitenizin kamera giriş desteği olabilir.