PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi

dgnkrhn
25-01-2018, 18:23
Herkese merhaba,
308 active aracıma önceki aracımdaki ses sistemini takacağım. Amfinin 12v güç kablosunu aküden alacağım fakat bir türlü kabloyu içeri geçiremedim. Daha önce 206+ aracımda boşta bulunan conta içerisinden geçirmiştim kolay olmuştu ama bunda hiç boşluk bulamadım. Daha önce bu işi yapan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

rocker307
27-01-2018, 03:16
308 bilmiyorum da 307de ön camın altında vardı bir yer. Ön camın ızgarasını sökünce gözüküyordu galiba. Bilenler yazacaktır..

Kabloyu geçirdikten sonra silikonla iyice izole etmek istiyor. Yoksa su alıp büyük sıkıntılar çıkarabiliyor beyinde..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dgnkrhn
27-01-2018, 22:54
Umarım tasarım aynıdır hocam deneyeceğim başka yer bulamazsam
Teşekkür ederim

OnurEser
29-01-2018, 10:08
Bende senin gibi ses sistemini iyileştirmeyi planlıyorum, geçen günlerde 4 GA kalınlığındaki power kablosunu nasıl arka koltuğa geçiririm düşüncesiyle arabayı gözlemledim. bulabildiğim en müsait yer kaportayı açan kablonun geçtiği yerdi. koltrol etmenizi tavsiye ederim.

dgnkrhn
29-01-2018, 22:49
Teşekkür ederim hocam. İlk baktığımda farketmiştim telin geçtiği yeri fakat ulaşamamıştım. Dün aküyü söktüm motor tarafından teli tutan parçanın tırnakları bastırarak içeri ittirdim. Kabloyu oradan geçirdim güzel oldu. Sonrasında içeri su almaması için boşta kalan yerlere silikon sıktım.