PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bipper seyir halinde farlar açıkken kapanıp açılıyor

ustad42
11-03-2018, 22:59
Merhaba arkadaşlar, 2009 bipper aracım var. Seyir halinde iken araç çok kısa süre far kapatıp açıyor. Uzun farlar açıkken bu hata verdiğinde kendiliğinde kısa fara geçiyor. 1 saat yolculukta 3 4 defa yapıyor. Bunu yaparken roleden tıkırtı sesi geliyor. yani açtığımızdaki tık sesi geliyor. Aldığım kişiye sordum 5 yıldır öyle ben öyle kullanıyordum dedi. Bu aracın sigorta ,far rölesi nerde olduğunu bilen arkadaşım varsa sevinirim. Birde araç yetkili servis bakımlı her servise gittiğinde motoru yıkayıp veriyorlar . Yıllardır öyle olmuş bu elektrik aksamında röle veya sigortasında bir sorun oluşturmuş olabilir diye düşünüyorum. Siğorta şeması rölesinin nerde olduğunu bilmiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim....

Erdem26
12-03-2018, 07:49
Merhabalar hocam,
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Benim 308 aracımda yapmıştı öğrendiğim kadarıyla far güncellemesinden dolayıymış (yanlış hatırlamıyorsam) bende hala güncelleme yaptırmadım öyle kullanmaktayım. Ş.içinde hiç yapmıyor ancak uzun yola çıktığımda yapıyor. Araç 2 senedir bende ilk defa 2 hafta önce İst a gidip gelirken oldu. Belki sizinki dediğiniz gibi sigorta veya röledendir baktırmanızda fayda var. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

ustad42
12-03-2018, 11:20
Eğer sorunu çözerseniz bizlere de haber verin. Teşekkürler...

Erdem26
12-03-2018, 14:09
Benim sorunumun çözümü servise gidip güncelletmek ama vaktim olmadığı için gidemiyorum. Çoğunlukla da şehir içi kullandığım için rahatsız etmiyor.