PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 hdi ilk sürüş izlenimlerim

zawana61
22-01-2011, 14:35
arkadaşlar merhaba
aslanıma kavuşalı henüz 3 gün oldu, 500 km yol yaptım memnun olduğum ve olmadığım bazı hususlar var, belirtmek isterim.

aracım 90 hp olmasına karşın performansı beni memnun etti. özellikle vites oranları çok güzel. bir önceki aracım olan benzinli borâ'yla 5. viteste 100 km hız ile seyir ederken motor devri 3000 oluyordu. yani araba bağırmaya başlıyodu, 6 vitesi istiyodu ama maalesef yoktu:) piyasadaki aynı tarzdaki bazı düz vites dizel araçlarda (megane, kia ceed, fiat bravo, auris vs) 6 vites mevcut. ama benim aracım 5 vites. bu beni almadan önce tedirgin etmişti gene aracım 100 km hıza qelince bağıracakmı die. ama aslanım beni çok şaşırttı. 4. viteste 110 km hız ile giderken devir saatim 3000'i işaret ediyordu. inanırmısınız, gerçi henüz 500 km yaptım ama 5. vitesi daha 1 2 kez kullanabildim :) 130 km hıza kadar çok bağırtmadan 4. viteste sürüş yapabiliyorum ve ziyadesiyle bu durumdan çok memnunum.

ses sistemi kulağıma hoş qeliyor, yol gürültüsü pek yansımıyor, rüzgar sesi almadım henüz.

aracın iç ışıklandırması özellikle qeceleri çok hoş duruyor.

aracıma buqün boya koruma koltuk koruma yaptırdım. şıkır şıkır oldu bakmaya doyamıyorum. yaptırmamış arkadaşlar varsa yaptırmalarını tavsiye ediyorum göze çok hoş qeliyor.

şu an için söyleyebileceğim tek olumsuz şey, depo kapağının içeriden açılmaması, bunuda aracı aldığım gün öqrendim.

net konuşmak için erken ama şuan için paramın karşılığını aldım diyebiliyorum umarım ciddi sorunlar çıkarıpta pişman etmez.

herkese saygılar

EMRE
22-01-2011, 16:20
araciniz hayirli olsun gule gule kullanin depo kapagini cok dert etmeyin borada ki gibi SIK SIK acmaniza gerek kalmayacak.ayrica araclarimiz sadece durusuyla bile parasini hak ediyor.kendi aracina bile defalarca donup baktiran hangi arac var.dogru bir secim tekrar gule gule kullanin.

zawana61
22-01-2011, 20:25
haklısınız emre bey çok fazla benzin istasyonuna uğramak zorunda kalmıcam artık, buqün depoyu fulledim 50 km yol yapıp evine qeldim 1300 km daha yol yapar diyor yol pc :)

hakan308
22-01-2011, 20:56
haklısınız emre bey çok fazla benzin istasyonuna uğramak zorunda kalmıcam artık, buqün depoyu fulledim 50 km yol yapıp evine qeldim 1300 km daha yol yapar diyor yol pc :)

Herşey iyi tamam güzelde güzelim Türkçemizde " g " harfi varken neden bu harf yerine " q " harfi kullanılıyor >:( Alfabeye yeni eklendi de bizim haberimiz mi yok?

zawana61
22-01-2011, 21:20
doğru söylüyosunuz hakan bey el alışkanlığı olmuş artık ama düzeltmeye çalışıyorum güzelim Türkçe'mizin yozlaşmasına bende karşıyım

dikkatiniz için teşekkürler

zawana61
22-01-2011, 21:35
yakıt deposundan lok lok ses gelme durumunu sizlerde yaşıyormusunuz fullediğinizde?

TanerHoca
22-01-2011, 21:44
yakıt deposundan lok lok ses gelme durumunu sizlerde yaşıyormusunuz fullediğinizde?

aşağıdaki linkte muhti arkadaşımız bu konudaki saptamasını paylaşmış.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1075.25

zawana61
22-01-2011, 23:52
anlaşılan her 308'de var bu yakıt dalgalanma sesi. benim gözümde çok büyük bir sorun değil, zaten ben aracı sürekli fulleme taraftarı değilim boşu boşuna araca yük taşıtıyomuşum gibi geliyor, yarım depo civarında tutarım seviyeyi genelde
ayrıca aynı sorun - ki bence sorundan sayılmaz- diğer bazı araçlarda da var ör: son kasa corolla

TanerHoca
22-01-2011, 23:59
anlaşılan her 308'de var bu yakıt dalgalanma sesi. benim gözümde çok büyük bir sorun değil, zaten ben aracı sürekli fulleme taraftarı değilim boşu boşuna araca yük taşıtıyomuşum gibi geliyor, yarım depo civarında tutarım seviyeyi genelde
ayrıca aynı sorun - ki bence sorundan sayılmaz- diğer bazı araçlarda da var ör: son kasa corolla

ben de auris için oldukça fazla depo çalkantı sesi şikayeti okumuştum.

zawana61
23-01-2011, 00:09
doğru auris'de de var komşum kullanıyor, kimileri için büyük sorun olabiliyor ama dediğim gibi benim için büyük bir dert değil ya da en büyük derdi bu olsun diyim :)