PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406 bilgi ekranı

sdts
22-01-2011, 21:33
2000 model 406 ların bilgi ekranım bozuldu çıkmasını aldım ancak nereden nasıl sökülmesi gerekir bilen varsa yazsın

Soylukan
25-01-2011, 12:43
Merhabalar,

Aracınız 2000 model D9 olduğuna göre 3 satırlı dot matriks B ekranından bahsediyorsunuz. Ekranın ulaşımı ve montajı gayet basittir;

1. Bilgi ekranının her iki yanında plastik kapaklar mevcuttur onları sivri uçlu bir nesne ile çıkartınız.

2. Kapakları çıkarttığınızda, ekranı yerinde tutan vidalara erişimi sağlamış olacaksınız. Uygun bir tornadiva ile bunları sökün.

3. Dört adet vida da söküldükten sonra ekranı kendinize çekin ve arkasındaki bağlantı kablosunu çıkarın.

Eminim çok kolaylıkla halledeceksiniz fakat bir sorunla karşılaşırsanız söyleyin size resimli dökümanını bulup atiyim servis manuelinden.

Kolay gelsin.

BEYAZ
16-04-2011, 22:16
;D ne güzel yazmışsın.. arkadaşın konusu ama bir soruda ben sorayım.. bilgi ekranının tam ortası bir çizgi halinde yok bunun basit bir tamiri varmı yoksa çıkmasınımı almam gerekıyor. :havali:

Ömer Gedik
16-04-2011, 22:58
Merhaba Beyaz
Öncelikle Aramıza hoşgeldiniz.

Forum kurallarımız gereği öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Aracınız var ise lütfen ilgili başlıkta aracınızı tanıtan bir başlık açın.

BEYAZ
17-04-2011, 23:39
Merhaba Beyaz
Öncelikle Aramıza hoşgeldiniz.

Forum kurallarımız gereği öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Aracınız var ise lütfen ilgili başlıkta aracınızı tanıtan bir başlık açın.

:dans3 kendimi tanıttım:) cevabı bilen yazabilirmi şimdi :boks

Ömer Gedik
18-04-2011, 00:04
Bu ekranlar zamanla bu tarz sorunlar oluşturabiliyor aslında temelde bağlantı noktalarındaki oksitlenme buna sebep oluyor tamiri genelde mümkün oluyor ama sorunu tekrarlardığından da bahsediliyor.

TanerHoca
18-04-2011, 07:57
benim bildiğim kadarıyla bu durumlarda genelde değişim yoluna gidiliyor.

BEYAZ
18-04-2011, 23:52
söküp biraz kurcalıyayım bakalım. ya bozarım ya yaparım. kesinlikle eskisi gibi kalmaz :D

Soylukan
23-04-2011, 13:02
;D ne güzel yazmışsın.. arkadaşın konusu ama bir soruda ben sorayım.. bilgi ekranının tam ortası bir çizgi halinde yok bunun basit bir tamiri varmı yoksa çıkmasınımı almam gerekıyor. :havali:

Bu tarz led dot matriks ekranlar, hatırlayanlar olur, eskiden Casio, Sharp gibi Databanklarda kullanılırdı ve genellikle güneşte fazla bırakılması sebebiyle sıvının etkisini kaybetmesi sonucu çizgi halinde görüntü kayıpları meydana gelirdi ve malesef gerçek bir çözüm sunmak adına değişim şarttır. Tamir edilemiyor mu elbet birşeyler yapılabilir fakat hem astarı yüzünden pahallıya gelecek hem de sorunun tekrar ortaya çıkması veya ileride ekran renginin daha donuklaşması gibi problemlerle karşılaşılabilir. Ebayde 18-20 gbp arasında çıkmaları mevcut bence bu tarz bir çözüme yönelin.