PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 208 3 Kapılı Versiyona Elveda Dedi

ayı_boğan
18-04-2018, 10:46
Üç kapılı hatchback’lerin popülaritesi her geçen gün azalıyor. Durumun ilk işaret Mini Paceman’in üretiminin durdurulmasıyla gelmişti. Daha sonra Renault Clio, Volkswagen Polo, Kia Ceed, SEAT Ibiza ve Citroen C3 gibi modeller, tanıtımdan itibaren üç kapılı versiyonlarından arınmış olarak geldi.
Autoweek’in haberine göre, Peugeot da üç kapılı 208’in üretimini durdurma kararı aldı. Peugeot Hollanda, hatchback modelinin sipariş alımlarını durdururken, aracın üretimini sonlandırdı.
Avrupa pazarındaki diğer ülkelere ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi ancak Peugeot’nun Alman web sitesine bakıldığında 208’in yalnızca beş kapılı olarak satıldığı görülebiliyor. Firmanın şu anda Avrupa’da üç kapılı olarak sunduğu tek model ise küçük 108.
Bu arada Peugeot, yeni jenerasyon 208 üzerindeki çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor. Yeni CPM platformuna geçiş yapacak otomobilin sağlıklı bir kilo kaybı yaşaması bekleniyor. Aracın, yeni jenerasyon ile birlikte mevcut modele göre daha geniş bir kabin sunacağı tahmin ediliyor. Yeni 208'in, 2018 sonu ya da en geç 2019’da geleceği belirtiliyor.

https://imageshack.com/a/img924/9761/jLj2az.jpg

Ömer Gedik
18-04-2018, 19:47
Çeşitliliğin azalması benim için hep üzücü olmuştur. İlk nesil 308'de de 3 kapılı versiyon daha sonra üretimden kaldırılmıştı. 308 T9 da ise hiç 3 kapılı model üretilmedi. Şimdi benzer durum 208'de yaşanıyor. Haliyle başarılı Hot Hatch temsilcisi GTI By Peugeot Sport'u da artık üretimde olmayacak. :(

Bu arada Yeni 208'i de merakla bekliyorum. Yeni şasi ile 205'in ruhuna daha yakın olacağını düşünüyorum. Hafif ve Güçlü olacak.

numan406
20-04-2018, 16:21
ben hiç görmedim 208 kupe kasa araba