PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esp asr arızası

nurullah
11-08-2018, 20:11
Merhaba arkadaşlar izmirden aranıza katılıyorum. Geçen hafta 2011 model 1.6 vti active 508 aldım.İki gün önce sabah yakıt ikazı verdikten sonra yola çıktım esp asr ve geri gidiş önleme arızası verdi stop edip bir süre sonra çalıştırınca arıza gitti bu sabah tekrar yakıt az ikazı verdikten sonra yapınca özel servise uğradım herhangi arıza çıkmadı esp ile ilgili oksijen sensörü arızası çıktı sildiler bir bundan dolayı olmuştur dediler araçta lpg yok kafam çok karıştı değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum

Ömer Gedik
15-08-2018, 07:14
Merhaba arkadaşlar izmirden aranıza katılıyorum. Geçen hafta 2011 model 1.6 vti active 508 aldım.İki gün önce sabah yakıt ikazı verdikten sonra yola çıktım esp asr ve geri gidiş önleme arızası verdi stop edip bir süre sonra çalıştırınca arıza gitti bu sabah tekrar yakıt az ikazı verdikten sonra yapınca özel servise uğradım herhangi arıza çıkmadı esp ile ilgili oksijen sensörü arızası çıktı sildiler bir bundan dolayı olmuştur dediler araçta lpg yok kafam çok karıştı değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorumMotor arızaları da esp asr arızası verdirebilir. Motor beyninden ya da şanzıman beyninden veri alınmaması buna sebep olabiliyor. Bir sebepte akü olabilir. Aracı incelemek lazım.

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anjinsan
05-06-2019, 15:54
Merhaba. Bayramınızı kutlarım öncelikle. Bayramın ilk günü, yolda ilerlerken ve daha önce hiçbir bir sorun yokken, 2011 3008 hdi aracımda ekranda önce esp/asr arızası, sonra da motor arızası ibaresi çıktı. Daha sonra araç gaz yememeye ve 2000-2500 deviri geçememeye başladı. Zar zor misafirliğe gittim ve bir şekilde aracı atasanayide bilgisayara bağlattım. 4. silindir enjektör arızası ve kablolar arsı kısa devre ifadeleri çıktı bilgisayarda. Tamirci, enjektör kablosuna bakılacak, veya enjektör değişecek dedi. Akü 13,5 civarı görünüyor. (Yani akü voltaj düşüklüğü yok gibi). Başka ne olabilir acaba. Ya da enjektörlere/kablolara baktırmadan önce ne yapmak gerekir?

MehmetK27
24-07-2019, 04:45
Merhaba. Bayramınızı kutlarım öncelikle. Bayramın ilk günü, yolda ilerlerken ve daha önce hiçbir bir sorun yokken, 2011 3008 hdi aracımda ekranda önce esp/asr arızası, sonra da motor arızası ibaresi çıktı. Daha sonra araç gaz yememeye ve 2000-2500 deviri geçememeye başladı. Zar zor misafirliğe gittim ve bir şekilde aracı atasanayide bilgisayara bağlattım. 4. silindir enjektör arızası ve kablolar arsı kısa devre ifadeleri çıktı bilgisayarda. Tamirci, enjektör kablosuna bakılacak, veya enjektör değişecek dedi. Akü 13,5 civarı görünüyor. (Yani akü voltaj düşüklüğü yok gibi). Başka ne olabilir acaba. Ya da enjektörlere/kablolara baktırmadan önce ne yapmak gerekir?Merhaba bire bir aynı şey başına geldi. Alakasız bir durumda esp asr geri gidiş arızası verdi. Sonra motor arizasi verdi ve tekleme başladı seyir halindeyken. O sırada esp arızası kendiliğinden silindi. Zar zor tamirciye attım arabayı. Bilgisayara bağladı. Oksijen sensoru hatası dedi. Napacagiz dedim sensörler arasira sacmalayabiliyor masraf etmeden önce biraz daha deneyelim dedi. Arızaları sildi şu an arabada hicbir sorun yok. Arac 2011 508 1.6 benzinli Bakalım zaman ne gösterecek

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi