PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Rüsselsheim Fabrikasında Küçülmeye Gidiyor

ayı_boğan
24-09-2018, 20:31
Alman marka saatlik araç üretim kotasını %16 azaltacak.

PSA Grubu çatısı altına giren Opel, Almanya'daki Rüsselsheim üretim tesisinde saatlik imalat kotasını azaltacak. Yerel gazeteleri kaynak gösteren VRM Gruppe, geçen ay 42'ye indirilen üretim çıtasının 35'e çekileceğini iddia etti.

Opel, Frankfurt yakınlarındaki Rüsselsheim tesisinde Insignia, Zafira'nın yanı sıra Holden Commodore ve Buick Regal'in üretimini gerçekleştiriyor. Geçen sene GM'in 2.6 milyar $ karşılığında sattığı Opel, PSA CEO'su Carlos Tavares'in yönetiminde kâr eder hâle getirilmeye çalışılıyor. GM himayesinde senede 1 milyar $ kaybeden Alman marka, PSA'nın maliyet kısma politikalarına göre 2020'ye kadar kâr edecek. Aslına bakarsanız 2018'in ilk yarısında Opel, uzun süreden sonra ilk kez kazanmaya başladı.

VRM, fabrika çalışanlarına iletilen bir notu kaynak göstererek firma yönetiminin 1-29 Ekim arasında 7 tane "koridor günü" belirlediğini kaydetti. Bu günlerde üretim yapılmayacağı için işlerin de vardiyası kısaltılmış olacak.

Konu hakkında açıklama yapan Opel sözcüsü şu anda markanın sıklıkla iş planı değiştirdiğini doğruladı ancak herhangi bir detay paylaşmadı.

https://imageshack.com/a/img923/7433/QmLeaJ.jpg