PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımınıza İhtiyacım Var 406 Coupe - Görüş/Öneri

ruchandmrl
17-12-2018, 10:59
Abilerim, üstadlarım herkese hayırlı günler dilerim.
Ben, 24 yaşında Eskişehir’de yaşayan bi kardeşinizim. Çok sevdiğim hep istediğim bir araç olan 406 Coupeyi bir aydan fazladır almak için niyetlenmiş durumda arayış içerisindeyim ve forumda bu araçla ilgili neredeyse her konuyu okudum. Araç hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu gördüm ve bu konuyu açtığımda bana yardımcı olursunuz diye düşündüm.
Tam bu esnada gruba üye olmadığımı farkettim ve Peugeot Sahibi olmasamda üye oldum. :)
Aslında çoğunlukla önerdiğiniz gibi D9 2003 model bir 3.0 içime çok sinen bir araç buldum ama bir talihsizlik sonucu kaçırdım.

Şu an düşündüğüm bu araç ile ilgili görüşleriniz benim için çok kıymetlidir. Hele birde aracı bilen tanıyan birisi çıkarsa mutlu olurum.

Araç hakkında bildiklerim;
D8 1999 model olup 3.0 motora sahip, üzerinde Prins marka LPG sistemi mevcut. 215 bin km de.
Hasar kaydı plakadan bir tane çıkıyor ama tutar yok. Ve araç fabrika üretiminde olmamasına rağmen siyah yani komple boyalı. Aklıma takılan kısmı 15 bin km önce komple rektefiye olmuş.

Başlıca sorularım ise ;
200bin km bandında bu aracın rektefe olması sizce normal midir. (Değil dediğinizi duyar gibiyim:) ) Değil ise neden olmuş olabilir. Herşey olabilir tabi ama ben alırken bu motorun ne kadar sağlıklı olup beni üzüp üzmeyeceğini bir tek kompresyon testinde mi anlayabilirim ?
Ya değilse nasıl anlarım?

Bir diğer unsur araç Fethiye de olduğu için o bölge de bu aracı hangi ustaya/ servise götürebilirim ? tanıdığı bildiği bu konuda yardımcı olabilecek birisi var ise çok sevinirim

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

https://www.dropbox.com/sh/e623qhrux0v8vsz/AADZDX9dGwAejI9q2G8-yNFsa?dl=0

bacadir68
17-12-2018, 11:20
Harcıyacak bolca paran ve vaktin yoksa başka araçlara bak kardeşim. Bir abi tavsiyesi ;)

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ruchandmrl
17-12-2018, 13:27
Haklısın abi sağol görüşün için ama gönül kaydı bi kere çıkmıyor aklımdan ��

gecegoz
17-12-2018, 22:38
Peugeot Bir sevgi işidir,Herkesin bakış acısı farklıdır,Yıllardır Aynı markanın farklı araçlarını kullandım,ilerleyen yıllarda da kullanmaya devam edecegim.
Biri bir seri ile yada bir versiyon araç ile sorun yaşadı diye ne marka nede o sorun veren seri promlemli olamaz,
Çevremizde 406 kullanan bir çok arkdaşımız var,Gayet memnunlar,Degişmeyide oek düşünmüyorlar,
Form içinde 406 kullanan Arkadaşlar size Daha fazla bilgi verecektir,
406 3.0 Dolu bir araçtır ve Almaya deger,

parkmen
18-12-2018, 15:26
15/16 yaşında bir araç ile alakalı 4 fotoğrafa göre konuşmak imkansız. Ama 406 alınır mı? dersen satan pişman örneğin ben.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ruchandmrl
20-12-2018, 12:23
Teşekkür ederim yorumlarınız için

Ömer Gedik
20-12-2018, 20:51
Fotoğraflardaki aracı pek sevemedim.

Bence bir kere al ancak temiz ve düzgününü al. Bende 406 Coupe sahibiyim. bu yaşta bir otomobil alacağım zaman aracın şasisi yani ana iskeleti ve kurcalanma durumuna bakıyorum.

Ömer Gedik
20-12-2018, 20:51
15/16 yaşında bir araç ile alakalı 4 fotoğrafa göre konuşmak imkansız. Ama 406 alınır mı? dersen satan pişman örneğin ben.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selim abi özlettin kendini :)

_EsaT_
20-12-2018, 21:24
Şahsen bütçeyi arttırana kadar sorunsuz ve piyasası olan bir araç alırdım. Gün geçtikçe güncel araçları yürütmek bile zorlaşıyor ama çok istekliyseniz temizini sabırla aramanızı öneririm.

numan406
21-12-2018, 16:15
resimdeki ben almam

ruchandmrl
23-12-2018, 14:06
Ömer abi senin aracı ve açtığın konuya baya bi baktım cidden çok güzel ve çok temiz bi araç olmuş Maşallah.

Ayrıca teşekkür ederim herkese vakit ayırıp değerlendirip yorum yaptığınız için ama ben aracı aldım :))
Araçtan da coupe den de çok memnunum gerçekten umarım sorunsuz kullanırım sizin yardımlarınızla da biraz sağını solunu toplarım

Ömer Gedik
23-12-2018, 14:18
Ömer abi senin aracı ve açtığın konuya baya bi baktım cidden çok güzel ve çok temiz bi araç olmuş Maşallah.

Ayrıca teşekkür ederim herkese vakit ayırıp değerlendirip yorum yaptığınız için ama ben aracı aldım :))
Araçtan da coupe den de çok memnunum gerçekten umarım sorunsuz kullanırım sizin yardımlarınızla da biraz sağını solunu toplarımHayırlı uğurlu olsun umarım keyifle sürmeye devam edersin

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rocker307
23-12-2018, 20:15
Hayırlı olsun, insan heves edince gözü bir şeyi görmez :) Güzel paylaşımlarını bekliyoruz :)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tsinanb
23-12-2018, 22:01
Hayırlı olsun umarım sorunsuz bir şekilde kullanırsınız. Paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz :)

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayı_boğan
23-12-2018, 22:50
Hayırlı olsun , güle güle kullanın.Paylaşımlarınızı bekliyoruz.

ruchandmrl
24-12-2018, 12:13
Sağolun varolun reisler ayrı ayrı teşekkür ederim Hepinize :)) [emoji1317] inşallah güzel şeyler yapabilir sizlerle paylaşırım

Şu an bazı gözüme takılan ve ihtiyacım olan şeyler var araçta, olursa söyleyeceklerinizi dinlemek isterim

-arka tampon ve sol arka stop ihtiyacım var öncelikle bunları bulmam gerek,hatta bulabilirsem sanırım facelift denilen yeni tip ön tampon
-şoför kapısındaki gergide sorun var kapı açıldığında sabit durmuyor
-direksiyon hidroliğinin kapağında yağ oluyor azda olsa
-araç su eksiltiyor tam olarak nerden anlamadım
-süratli giderken frenler titreme yapıyor, ışıklarda bazen ses yapıyor( ön arka balatalar yeni)
- birde karter de terleme oluyor altta sanırım contası silikon tarzı işlem gerekiyor

Aracı sanayiye götürdüm gaz ayarı rot ayarı kışlık lastik balans ayarını yaptırdım egzos ise zaten değişmesi gerekiyordu 1. Egzos iptal oldu orta ve son orjinal şekilde değişti

Asıl iş motor da ona neden baktırmadın diyeceksiniz,
Motor ustama götürdüm, ben buna bakamam yerim yok parçası bulunmuyor tarzı şeyler söyleyip başından attı, bir Peugeot Citroën ustasına gittim aynı şeyleri söyledi bugün bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bi yere gideceğim Eskişehir’de usta bitti sanırım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi