PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 Akseusar ve iyileştirme

yunusemre2
28-01-2019, 18:23
Herkese merhaba. 508 aracımı yeni aldım. 2014 model eski kasa aracım. Aracı uzun süre kullanmayı planlıyorum. Dolayısıyla, bir kaç ekleme ve iyileştirme yapacağım. Bunlardan bazıları şöyle:

1- Otomatik katlanır ayna, far ve yağmur sensörü. Bunları sonradan alıp montaj yaptırma imkanımız var mı? Hangi marka iyidir? Konya'da bu işi yapacak usta var mı?
2- Multimedya, navigasyon. Bunda navimex için bayağı iyi diyorlar. Hiç var mı kullanan, sonradan montaj yaptıran? Yorumlarsanız sevinirim.
3- Deri döşeme ve ya deri kılıf. Bugün sordum komple deri döşeme için 7500 TL istediler. Çok fazla geldi. Bunun yerine, araca özel deri kılıf yaptırsam çok sırıtır mı nasıl durur?
4- Bagajı açınca içeriye su akıtmasını engellemek için bir yöntem, çözüm var mı?
5- Krom cam çıtaları hoş durur mu yoksa iyi durmaz mı?
6- 16 inç jantlar var araçta. Buna göre, uygun güzel bir jant var mı alabileceğimiz?
7- Radyoda biraz zayıflık olduğunu fark ettim. Bu herkeste mi aynı yoksa düzeltilmesi gereken bir durum mu var?
8- Araca sonradan 12V girişi açtırma gibi bir imkanımız var mı? Muhtemelen yoktur ama bir deneyelim şansımızı :)
9- Sağ arka stoptaki ledleri kendimiz değiştirebilir miyiz? Biraz zayıf yanıyor. 200 TL istediler stopu içeriden kesip, led montajı yapmak için. Kesmeden, kırmadan, dökmeden bunu yapma şansımız var mı?

Şimdiden teşekkürler. Çok soru oldu farkındayım ama Allah nasip ederse her ay ufak tefek bir iki ekleme, iyileştirme yapmak istiyorum imkanlar dahilinde. Dış görüntüsünden ziyade, içindeki konforu artıracak eklemeler daha hoş olur diye düşünüyorum. Bunlardan başka önerisi olan varsa, önerilere açığım. :)

szgnatk
28-01-2019, 18:26
Hocam sat o, aracı o edeceğin masrafı edeceğin emeği başka üst donamım arabaya yatır.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunusemre2
28-01-2019, 18:32
Hocam sat o, aracı o edeceğin masrafı edeceğin emeği başka üst donamım arabaya yatır.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam imkan olsa keşke en baştan zaten öyle yapardık. Fakat ciddi fiyat varkı var üst modelle arasında. Benim yapacağım masraf fiyat farkının neredeyse çeyreği. :)

gecegoz
29-01-2019, 18:40
Kardeş Aracınız Hayırlı olsun,Güle Güle kullanın,İstediginiz Herşeyi ilave edebilirsiniz
Bu işler İlk Olarak merak sonra ise Bütçe ile ilgili,
Boş Bir Araç alıp daha sonra,yavaş yavaş onu yapmak doldurmak zevkli bir olay.

yunusemre2
30-01-2019, 09:20
Kardeş Aracınız Hayırlı olsun,Güle Güle kullanın,İstediginiz Herşeyi ilave edebilirsiniz
Bu işler İlk Olarak merak sonra ise Bütçe ile ilgili,
Boş Bir Araç alıp daha sonra,yavaş yavaş onu yapmak doldurmak zevkli bir olay.

Ben de çok severim aracı iyileştirmeyi. Bütçemiz el verdiği ölçüde inşallah her ay ufak tefek iyileştirmeler yapacağım.

rocker307
30-01-2019, 09:28
8- Araca sonradan 12V girişi açtırma gibi bir imkanımız var mı? Muhtemelen yoktur ama bir deneyelim şansımızı :)
9- Sağ arka stoptaki ledleri kendimiz değiştirebilir miyiz? Biraz zayıf yanıyor. 200 TL istediler stopu içeriden kesip, led montajı yapmak için. Kesmeden, kırmadan, dökmeden bunu yapma şansımız var mı?

8. Sonradan 12v girişi eklenebilir. Kafandaki şey tam nedir o konuda yardımcı olabilirim. Mesela ben uygun bir yere usb şarj soketi eklettim.. İşi bilen bir elektrikçi halledebilir.

9. Led ile ilgili forumdan özgür hocamın çalışmaları vardı.
https://instagram.com/customcarleds?utm_source=ig_profile_share&igshid=olctpfpad3kb

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunusemre2
30-01-2019, 10:20
8. Sonradan 12v girişi eklenebilir. Kafandaki şey tam nedir o konuda yardımcı olabilirim. Mesela ben uygun bir yere usb şarj soketi eklettim.. İşi bilen bir elektrikçi halledebilir.

9. Led ile ilgili forumdan özgür hocamın çalışmaları vardı.
https://instagram.com/customcarleds?utm_source=ig_profile_share&igshid=olctpfpad3kb

İmkan varsa kolçağın içine 12v, bir de arka koltuk klima bölmesi üzerine usb girişi ekletmek istiyorum.

rocker307
30-01-2019, 10:58
İmkan varsa kolçağın içine 12v, bir de arka koltuk klima bölmesi üzerine usb girişi ekletmek istiyorum.Aliexpressten uygun soketleri getirtip sonra işinin ehli bir ustaya sigorta bağlatarak montajını yaptırabilirsin. Kesme biçme işi de olacaktır tabii ki yerine göre

yunusemre2
30-01-2019, 11:50
Aliexpressten uygun soketleri getirtip sonra işinin ehli bir ustaya sigorta bağlatarak montajını yaptırabilirsin. Kesme biçme işi de olacaktır tabii ki yerine göre

Teşekkürler. Tahmin ettiğim kadar zor olmayacak sanırım bu :)

rocker307
30-01-2019, 11:53
Teşekkürler. Tahmin ettiğim kadar zor olmayacak sanırım bu :)Düşündüğün yerlerin fotoğrafları varsa link atabilirim ben de bakıp

yunusemre2
30-01-2019, 12:25
Düşündüğün yerlerin fotoğrafları varsa link atabilirim ben de bakıp

https://imgbbb.com/images/2019/01/30/Screenshot_1.png

Arka tarafta klima düğmelerinin ortasında burası. Zaten giriş yeri hazır. Üst paketlerde var hatta 12V. Sadece çıkışı ayarlanacak.

ErenEris
27-03-2019, 18:17
Allure kullanıcısı olarak deri döşeme yaptırmayın derim kumaşın yumuşaklığı bambaşka deriler daha sert geldi bana krom çıtaları kesinlikle yaptırmalısınız çok asil duruyor jant olarak 18''style 07 ile 308 in GT Line olan safir jantları çok hoş durur diye tahmin ediyorum çukurlar etkilemez diyorsada GT jantlarını takın radyoda zayıflık farketmedim çekememezlik vs yapmıyor kalite düşüncede kanal değiştiriyor aracın heryeri 12 volt zaten :)