PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geçmeyen Ses (Tıkırtı) Sorunu

humerus06
25-03-2019, 23:18
Merhabalar 5 gün kadar önce 75 binde bir 308 alarak aranıza katıldım. Araç gayet hoşuma gitti ancak aracım bozuk yollarda, parke taşlı yollarda ya da aracın esnediği durumlarda ilginç sesler çıkarıyor. Bunları tam olarak tıkırtı olarak tanımlayamam aslında daha tok bir ses. Gıcırtı ya da lokurtu denebilir. Arka kapılardan geldiğini düşünüyorum hatta iki kişiyi oturtup dinlettiğimde arka kapılardan olduğunu söylediler. Nasıl geçer ne yapmak gerek tavsiyelerinizi bekliyorum. Son olarak Ankara’da bu konular için yardımcı olacak usta, servis vs tavsiyelerinize de açığım. Teşekkürler...

Ömer Gedik
29-03-2019, 21:36
Aracınız 308 T9 ise kapıyı açtığınızda üst kısımda kalan kadife püskürtme fitiller gövde esnedikçe ses çıkarıyor. Bu fitillere Silikon Sprey sıkarak sesi çözebilirsiniz.

Artut
10-04-2019, 07:10
Selamlar,
Aynı sesler benim aracımda da vardı. Ömer Bey' in ilettiği gibi kadife olan bölümü silikon sprey ile temizledikten sonra az miktarda vazelin sürdüm.
Sesler kayboldu, sorunsuz devam ediyorum,

murtibey
10-04-2019, 15:47
Aracınız cam tavan mı?

alfaholic
20-04-2019, 23:39
Würth Slikon sprey alın.
Bir beze bolca sıkarak bagaj dahil tüm kapı fitillerini slikonlayın. İyice yedirin. Kapı gergilerinin içinede sıkın.
Sesler kaybolacaktır.
Ayda 1 tekrarlayın...

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi