PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 eat6

dk320
23-05-2019, 13:38
Yeni bir eat6 508 allure araç sahibiyim. Bu şanzımanı ilk defa kullanıyorum, vites değişimleri azda olsa hissediliyor. Bu normal midir? Lastiklerim şuan çok kötü hiç diş yok, lastiklerden ötürü esneme yapmadığı içinmi vites geçişleri hissediliyor yoksa motor kulaklarında bir sorun olabilir mi? İşin ilginç yanı bu şanzıman ile alakalı hiçbir olumsuz şikayet vs. duymadım. Konu hakkında bilgisi olan yorum yaparsa sevinirim.

tsinanb
25-05-2019, 22:43
merhaba aracınız hayırlı olsun. bahsettiğiniz vites değişimi hissini tarif ederek anlamamız çok zor. eat6 oldukça başarılı bir şanzıman benim aracım 147 bin km de ve forummuzda Necdet abinin de 150 bin km nin üstünde bir 308'i var eat6 lı. bizim araçlarda şanzımanla ilgili hiçbir sorun olmadı. en net sonucu almak için bence yetkili sevise gidip aracı gösterin

dk320
27-05-2019, 15:00
Peki rampa çıkarken 1.vitesten 2. vitese geçişte belirgin bir şekilde geçiş oluyor mu? Bende geçen gün bariz şekilde hani manuel araçlarda rampada 1 den 2 ye alırken debriyajdan biraz sert alırsın ayağını araç reaksiyon verir, onun gibi bir durum yaşadım. Fakat bu şanzımanı bilmiyorum bu durum normal midir yoksa bir sorun mu yaşıyorum anlamadım.

tsinanb
27-05-2019, 17:52
Peki rampa çıkarken 1.vitesten 2. vitese geçişte belirgin bir şekilde geçiş oluyor mu? Bende geçen gün bariz şekilde hani manuel araçlarda rampada 1 den 2 ye alırken debriyajdan biraz sert alırsın ayağını araç reaksiyon verir, onun gibi bir durum yaşadım. Fakat bu şanzımanı bilmiyorum bu durum normal midir yoksa bir sorun mu yaşıyorum anlamadım.

hayır bahsettiğiniz gibi bir his olmuyor bende. belki de bundan önce auto5r şanzıman kullandığım için hissizleşmiş olabilirim :)