PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 vs 301 ?

voleano
27-05-2019, 13:47
Arkadaşlar herkese merhaba,

2012 model 160 bin km'de 308 1.6 Hdi 92bg access donanımlı bir aracı almak mantıklı mıdır? (Tabiki gerekli kontrollerden sonra)

Genel olarak 308 tavsiye eder misiniz? Bu km de aldığım aracı 30-40 bin km sonra satarken sıkıntı olabilir mi?

Daha önce 307 kullandım 3,5 sene kadar. Memnundum gayet.

Ya da az bir farkla 2015-2016 301 1.6 hdi active 60-90bin km arası mı tercih etmek daha mantıklı olur?

Hem daha eski hem daha yüksek km olmasına rağmen 308 bu araca tercih edilir mi?

Vakit ayırır cevap yazarsanız sevinirim.

Tşk.

Yasin CCK
28-05-2019, 09:55
Merhaba,

"Mantıklı mıdır" sorusunun mantıklı bir cevabı yok :)
Her araba alınır da, satılır da... Aracı görmeden, detayları bilmeden bir şey söylemek doğru olmaz.

Uzun yıllar hem 308 hem 301 kullanmış biri olarak iki aracın karşılaştırması elma ile armut kıyaslaması gibi olur. İçinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlıyorum ama bu durum araba tarihinin ilk yıllarından beri insanoğlunun ikilemlerinden biridir :) Tamamen tercih meselesidir, o yüzden başkalarının değil de sizin ne söylediğiniz önemli.

Öncelikle ne aradığınızı doğru tespit edin. En basitinden hatchback mi sedan mı? Sonrasında sizin için önemli diğer konuları sıralayın, model yılı, km, kaza-darbe... İhtiyaçlarınızı hangisi karşılıyorsa onun üzerinde yoğunlaşın.

Yakın zamanda benzer yollardan geçtiğim ve süreci anlattığım bir konum var. Belki size de ışık tutabilir : Köpekbalığım (http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?13025-K%F6pekbal%FD%F0%FDm)

Hayırlı ve hayırlısı olsun...