PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 .4 hdi almak istiyorum

omer45
12-06-2019, 09:13
Arkadaşlar merhabalar 20 bin lira civarı bi bütçem var 206 1.4 hdı almak isityorum fakat çevrede herkez bu arabaları kötülüyor. sizlerin fikri nedir bua araç alınır mı ? alınırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor ? kronik sorunları nelerdi ? çok masraf açar mı ? bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca balıkesir ve manisa çevresinde aracını satmak isteyen olursada görüşürüz :)

tsinanb
12-06-2019, 20:02
Arkadaşlar merhabalar 20 bin lira civarı bi bütçem var 206 1.4 hdı almak isityorum fakat çevrede herkez bu arabaları kötülüyor. sizlerin fikri nedir bua araç alınır mı ? alınırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor ? kronik sorunları nelerdi ? çok masraf açar mı ? bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca balıkesir ve manisa çevresinde aracını satmak isteyen olursada görüşürüz :)

Merhaba, 206 kötü bir araba olsaydı 1998 yılından günümüze kadar yaklaşık 10 milyon adet satmazdı diye düşünüyorum :) 1.4 hdi motor 206 nın hatta peugeot 'nun en ekonomik motoru yakıt konusunda çok cimri araç hafif olduğu için performansı da yeterli. Ama 20 bin lira bütçe işi bayağı kısıtlar, 2.el araçların oldukça değerlendiği bu günlerde halen ucuza alınabilecek iyi bir araba ama bu fiyatta bir 206 alırken km ve boyaya pek takılmamak lazım. İyi bir Peugeot ustasına aracı göstermenizi tavsiye ediyorum motor için. Bakımlı olan 1.4 hdi 206'larda bildiğim ciddi bir kronik sorun yok. Ben bir süre 1.4 benzinli otomatik 206 kullanmıştım keyifli ve konforlu bir araç. Forum yöneticimiz Ömer Gedik bu konuda size daha net bilgi verebilir başlığı görünce.

SM-G935F S7 Edge cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murtibey
16-06-2019, 15:30
Kardeşim sıfır km. aldığım 2005 model 1.4 hdi x-line aracı tam 8 yıl kullandım her sene ege-akdeniz dünyanın yolunu yaptım bir kez yolda kalmadım.
Bu konu tamamen kişinin kullandığı aracına hak ettiği değeri verip vermediği ile alakalı bana sorarsan.Yani servis bakımları aksatılmamış titiz bir kullanıcıdan aldığın araç seni çok mutlu edecektir.
Ben şahsen aracımın kozmetiğine ciddi rakamlar harcarken,arabasının rutin bakımına kuruş gidecek diye aklı çıkan insanlar tanımaktayım.