PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni lastik aldım...

murtibey
25-09-2019, 12:15
Arkadaşlar aracı satın aldığımda üzerinde bulunan Michelin pilot sport 3 lastikleri (225x45x17) yaklaşık 28.000 km yaz kullanımının sonunda Continental premiumcontact 6 ile değiştirdim.
İlk izlenimim aracın sürüş konforunun bambaşka bir hale bürünmesi oldu.Öncekiler o kadar sert bir yapıya sahipmiş ki ben aracın süspansiyon sisteminin karakterinin bu olduğunu düşünüyordum.
Durum hiç de öyle değilmiş.Resmen tahta tekerleklerin üzerinde gezmişim.Diğer noktalar için bir şey diyemem ancak lastiğin konforunu oldukça beğendim diyebilirim.

Ömer Gedik
27-09-2019, 21:33
Durum şu ki

Taktığınız lastikler Performans - Konfor kombinasyonuna sahip. Michelin Pilot Sport 3 ise Performans ağırlıklı lastiklerdir. Konfor 2. plandadır.

Bir de 28.000 km deki veya 3 yaşındaki lastik sertleşir. Sıfır Michelin Pilot Sport taksanız da bir miktar yumuşama hissedersiniz.

Veya Michelin Primacy 4 takarsınız tıpkı şu an taktığınız Continental Premium Contact 6 gibi Performans - Konfor dengesine sahip lastik almış olurdunuz. :arkadas

murtibey
28-09-2019, 15:14
Evet Ömer bey tam da dediğiniz gibi.Açıkçası Continental mi Michelin mi diye bir kıyaslama yaparken fiyat unsurunu göz önüne almadım.Zaten aman aman bir fiyat farkı yok Michelin biraz daha fiyatlı zaten bildiğiniz gibi.
Benim için asıl belirleyici olan kullanıcı yorumları oldu.Yeri gelmişken bir sormak isterim spor kullanım için üretilmiş yada yapısı gereği sert üretilen lastikler süspansiyon üzerinde ekstra bir yıpranmaya sebebiyet verir mi ne dersiniz?

Ömer Gedik
28-09-2019, 21:38
Aynı ebattaki Lastiklerde yıpranma oluşturmaz. Ancak patlamaz tip lastikler takıldığında amortisörde rahatsızlık oluşturur.

murtibey
29-09-2019, 19:35
Teşekkür ederim.Yollarımızın durumu malum,insan düşünmeden edemiyor.Yollar üzerindeki yaya geçidi,okul geçidi,hız sınırı gibi boya ile yapılmış işaretlerin üzerinden
geçerken bile oluşan titreşim öyle sanıyorum araçta gevşemeyen civata,vida bırakmıyordur :)

_EsaT_
30-09-2019, 10:17
Konuyla alakasız olabilir ama ben sağ duyumdan ötürü son olaylardan sonra continental'i tercih etmem.(Reklamında Türkiye'yi dünya haritasından silmişti.)

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murtibey
02-10-2019, 17:06
Anladım...Siz ne tavsiye ederdiniz?

Owl
24-12-2019, 14:24
Hayırlı olsun, güzel tercih yapmışsınız. Çok fazla bilinmeyen ama bilinmediği kadar da kaliteli olan bir lastik tavsiyem olacak Uniroyal Rainsport 3 (bulabilirseniz yeni piyasaya sürdüğü rainsport5 ). Bu lastiğe gerçekten torture test yaptım ama bitiremedim.

xweser
24-12-2019, 14:38
yazın bende lastikleri değiştireceğim. continental, michelin, goodyear arasında tercihte bulunmayı düşünüyorum.

SeRci_BRB
24-12-2019, 22:40
Hayırlı olsun continental güzel lastik bence de ama Ömer Bey' in dediği gibi konfor ve performans farkı vardır muhakkak. Benim kışlıklar continental 18" jantlar ile gayet memnunum.

erener
25-12-2019, 07:05
Hayırlı olsun, fiyatlar ne durumda.

murtibey
24-04-2020, 22:04
Arkadaşlar bir süredir yoktum.Continental Wintercontact'ları çıkarıp nisan ayı ile beraber Premiumcontact'ları taktım.Sökme takma işlemlerini kendim yapıyorum.
Sonra balans için uğruyorum lastikciye.Önce de dediğim gibi diğer faktörleri bilemem lastik ömrü , 10.000-20.000 km. sonraki verileri falan ancak şu an ki kullanım
olarak çok memnunum.Zaten sürüş tarzım oldukça yumuşak.Ömer beyin dediği gibi performansı ön planda düşünenler sport lastik tercih edebilirler.