PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 t9 akü değişim

hasbinabd
18-11-2019, 13:33
Merhaba arkadaşlar . Aracımın aküsü bitmişti . İnternette aynı özelliklerde agm inci akü alip kendim değiştirdim . Fakat start stop çalışmıyor . Akü aldığım firmaya sorduğumda akünün araca tanıtılması gerek fln dedi . Böyle birşey varmı ? Bulunduğum yerde servis falan yok

NecdetPek
18-11-2019, 13:35
Hayırlı olsun.

Benim 508 için aldığım akü de ilk gün stop&start yapmadı. Sanırım akü bir kaç gün kullanılınca kendine geliyor.

Ardından şimdi her fırsatta Stop edip sonra çalışıyor.

tsinanb
18-11-2019, 14:31
ben de 308 t9 aracımda akü değiştirdim ama tanıtılma vs yapılmadı. 1-2 gün içinde çalışması lazım

hasbinabd
18-11-2019, 14:35
Arac takviye aküyle çalışır halde iken değiştirmediniz dimi ? Ben normal akü nasıl değişiyorsa öyle değiştirdim .O zaman birazdaha kullanıp bekliyim .

hasbinabd
19-11-2019, 12:07
Bugun aracı baya kullandım start stop hiç çalışmadı . Akü takılalı 5 gün oldu . Bu arada hız sabitlemede çalışmıyor -- yanıp sönüyor + - tuşları işlemiyor. Hız limitlemeyi açınca çalışıyor ...

NecdetPek
19-11-2019, 20:46
Bugun aracı baya kullandım start stop hiç çalışmadı . Akü takılalı 5 gün oldu . Bu arada hız sabitlemede çalışmıyor -- yanıp sönüyor + - tuÅŸları iÅŸlemiyor. Hız limitlemeyi açınca çalışıyor ...

Böyle bir şey olmaması gerekli.. Yeni aküyü kontrol ettirin. Belki de stop&start sisteminde de bir arıza olabilir.

En iyisi servis veya en yakın Euro Repar'a gidip alet bağlatıp kontrol ettirin.

Ömer Gedik
19-11-2019, 21:17
Bağlantılarda bir hata yapmış olmanız olası veya kutup başını bir yere değdirdiniz mi? Daha önceki akünüz tamamen bitmiş miydi?

hasbinabd
20-11-2019, 08:01
Evet önceki akü tamamen bitmişti . Eski aküdede start stop çalışmıyordu aküden olduğu söylendi , değiştirmeye kalmadan akü bitti . Sonra aküyü kendim değiştirdim bağlantıları çıkardığım gibi taktım ...

Ömer Gedik
23-11-2019, 20:07
Sistem yeterli seviyeye geldiğinde kendiliğinden çalışıyor. Sizin aracınızda akü tamamen çöktüyse araçta arıza kayıtları oluşmuş olabilir. Aracı cihaza bağlatıp arızaları sildirmenizi tavsiye ederim. Akü değişimi bilgisi cihazla girilebiliyor ama gerçekten önemsiz.