PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza kodu hakkında....

gkhn308
07-09-2020, 22:17
Arkadaşlar merhabalar...Aracım 2008 model 1.6 vti....Son günlerde ara ara Antipollution Fault uyarısı alıyorum.Bugün Obd cihazına bağladım .P0011 arıza kodunu aldım.Araştırdığımda Eksantirik Mili Konumu Zamanlaması -Aşırı gelişmiş (Bank A) diye bir arıza olduğunu gördüm.Burdaki arkadaşlardan ricam bu arıza tam olarak nedir?maliyeti tahminen ne olur?Ayrıca P2178 arızada verdi.Yani zengin karışım arızası.
Fikri olanlar bilgilendirirse sevinirim.

Ömer Gedik
09-09-2020, 20:44
Aracınıza dağıtım elektrovanası denilen parça arızalı olabilir. Sente ayarı arızası olabilir. Yağ seviyeniz uygun olmayabilir. Canlı görmeden yardımcı olmak zor.

gkhn308
09-09-2020, 22:13
Önce elektrovanaları temizlediler ve arızayı sildiler. 1 saat sonra aynı hatayı verdi. Daha sonra ekzantrik sensörü soket kablolarının birbirine kuru düzen bağlandığı ve bantlandığı görüldü. Bağlantı lehimlenerek sağlıklı hale getirildi. Ariza kaydı silindi ve bir daha arıza vermedi. Bu arada ustam adaptastonu da yaptı. 2 veya 3 gün benzinde binmemi söyledi. İşin ilginç yanı ilk götürdüğün usta aracın sente ayarının bozuk olduğunu ve motor açılacağını söylemişti. Kafama yatmayınca başka yere götürdüm. Iyiki götürmüşüm. Kablodaki temassizlikmis sorun