PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 model 308 1.6vti otomatik yardım/tavsiye

by308
16-12-2020, 14:06
arkadaşlar merhaba geçen ay 2008 model 308 1.6vti otomatik bir araç aldım 150bin km civarı, aldığım gün daha araç motor arızası verdi ustaya gösterdim fren müşürü dedi değiştirdim. geçen yine motor ışığı yandı götürdüm oksijen sensörü dedi hatayı sildi böyle binebilirsin sorun yapmaz dedi ama can sıkıcı bi durum tabi. şimdi de gearbox hatası verdi ve spor mod ve kar modu ışıklarını yaktı, durdum çalıştırdım geçti bunu iki kere farklı zamanlarda yaptı. sanırım ben bu aracı almakla en büyük hatayı yaptım orası kesin :) ama bunları yaptırabileceğim önerebileceğiniz gerçekten pejo'dan anlayan bi usta varmı avrupa yakasında? gerçi daha başka sorularımda var ama ilerleyen zamanlarda danışacağım sizlere. teşekkür ederim şimdiden

NecdetPek
16-12-2020, 14:54
Öncelikle geçmiş olsun.

İkinci el araçlar ne yazık ki önceki sahiiplerinin kullanım şekli, yapılan bakım işlemleri, kullanılan parçalar gibi bir çok parametreye bağlı olarak farklı şekillerde yıpranıyor.

Gerçi sıfır araç alıp yolda kalanların bile olduğu bir dünyada yine de başımıza gelen işlerden dolayı üzülmemek elde değil.

Fakat çözüm için doğru yere gelmişsiniz.

FP Otomotiv sizin derdinize derman olacaktır.

Ömer Bey, hem bu forumun kurucusu hem de FP Otomotiv'in sahibi olarak biz otomobil severlere hizmet üretiyor, sorunlarımıza veya periyodik bakımlarım ihtiyaçlarımıza karşılık veriyor.

Adres bilgileri:

Maslak Mah. 100.Yıl Sanayi St. AOS 51. Sok. No:32 Sarıyer / İstanbul
Telefon: 0212 254 4 308
GSM: 0533 591 23 15

by308
16-12-2020, 15:11
teşekkür ederim, arada bi tanıdık vardı yanlış bişey olmaz diye düşündüm. otomatik araç gerekli olduğu için manuel aracımı satıp bunu aldım, ki otorapor'da expertiz de yaptırmama rağmen abuk sabuk şeyler çıktı arka silecek bile çalışmıyor hesab edin artık. hemen ömer bey ile iletişime geçeyim, teşekkür ederim.

ayı_boğan
17-12-2020, 10:37
Geçmiş olsun , inşallah Ömer sayesinde kısa zamanda keyfini sürerek kullanırsınız.

by308
13-01-2021, 12:23
Ömer usta ile konuştuk telefonda ama hem işlerin yoğunluğu hem pandemi yasaklarından dolayı gidemedim yanına. araca önceki sahipleri dandik bir ekran takmışlar sadece usb den müzik dinleyebiliyorsun, fakat aracın hiç bir fonsiyonu çalışmıyor buda benim sinirlerimi bozdu s********.com dan bi orjinal teyp buldum aldım taktırdım bugün fakat bu seferde sürekli bi uyarı sesi geliyor bunu nasıl ve nerede çözebilirim bilgisi olan yardımcı olabilirmi ? istanbul avrupa yakası için bi yer tavsiye edebilirmisiniz?

Ömer Gedik
19-01-2021, 22:53
Ömer usta ile konuştuk telefonda ama hem işlerin yoğunluğu hem pandemi yasaklarından dolayı gidemedim yanına. araca önceki sahipleri dandik bir ekran takmışlar sadece usb den müzik dinleyebiliyorsun, fakat aracın hiç bir fonsiyonu çalışmıyor buda benim sinirlerimi bozdu s********.com dan bi orjinal teyp buldum aldım taktırdım bugün fakat bu seferde sürekli bi uyarı sesi geliyor bunu nasıl ve nerede çözebilirim bilgisi olan yardımcı olabilirmi ? istanbul avrupa yakası için bi yer tavsiye edebilirmisiniz?

Kodlama yapılması lazım gelebilirseniz halledebiliriz.