PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 p0201 p1336 p1337 p0300 p0131 p0313 p1337

justice35
02-04-2021, 22:35
Herkese merhaba foruma bugün üye oldum daha önceki yıllarımda hep honda kullandım peugeot araçlardan hep çekinmisimdir ama aracların fiyatları hayli artınca gecen sene arkadasım aracını satıyordu alayım dedim ama alırkende hep aklında cok arıza verdiği vardı ve 2 ay kullandıktan sonra arıza lambasını yaktı. bakımları yaptırdıgım biri vardı ona götürdm dedikleri pek kafama yatmadı yaptırmadım yok onu değistircez olmazsa onu değiştircez olmazsa bunu değiştircez deyince hoşuma gitmedi dedikleri sonuçta deneme tahtası değil bu işin ehli biri olsa bakarsa bu arızanın nerden kaynaklandıgını nokta atışı bulması gerekir diye düşünüyorum. belki burada daha önce aynı arıza ile karsılasan biri vardır yada bu konu hakkında dusuncesı olan varsa paylasırsa sevinirim.
araç peugeot 207 1.4 benzin lpg 2010 model
v34.1 arızaların okunması
p0201 1 numaralı enjektör kumandası arızası
p1336 bir veya birçok silindirde veya belirlenemeyen silindirde yanma bozuklukları arızası
p1337 1. silindirde çok sayıda ateşleme kesikliği arızası
p0300 bir veya birçok silindirde veya belirlenemeyen silindirde yanma bozuklukları arızası
p0131 giriş oksijen sondadsı sinyal arızası
p0313 düşük yakıt seviyesi olması durumunda algılanan yanma bozuklukları arızası
p1337 1. silindirde çok sayıda ateşleme kesikliği arızası

benim farkettiğim sorunlar bu arıza lambası bazen yanıyor bazen sönüyor daha çok yağmurlu soğuk havalarda veya motor soğukken veriyor ve bazen çekişte düşüyor tahminim ecuya sinyal gönderiyor korumaya aldgndan dolayı çekişte düşüyor çünkü kutup basını söküp taktıgımda motorda sıcaksa arıza lambası yanııyor olsada çekiş düzeliyor. arıza lambası kendiliğinden söndüğünde bir kaç kez benzine alıp deneyim dedim ve özellkle benzine aldıgımda tekrar yakıyor arıza lambasını zaten ilk kez yanması aracı benzine aldım biraz benzinde süreyim dedim o ara ilk kez yaktı. benim aklıma nedense 1 numaralı enjektör arızası sebep oluyor gibime geliyor diğer arızalarada. artık enjektör yada enjektör kablolarındamı bi sıkıntı vardır yada baska bırseymı vardır bılemedim aynı arızalar ile karsılasıp çözüme ulastıran oldu mu

Ömer Gedik
05-04-2021, 21:40
Merhaba,

İşe buji ve bobinden başlamanızı öneririm.