PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adblue Arızası ve çözüm önerileri

tommyknocker
07-08-2022, 20:26
Selamlar, 2018 model dizel otomatik aracım için beklediğim gün geldi ve adblue arızası verdi. Özel bir servise götürüyordum, incelediler ve depo arızası olduğunu ya değişim ya da yazılımla iptal ettirme şansımın olduğunu söylediler. Yazılımla iptal ettirme ücreti 1800 lira.

2020 mayısta aracın garantisi bitti ben de o zamandan bu yana bir peugeot özel servisine götürüyorum aracı. Bu belli ki kronik bir sorun, yetkili servislerin bu araçları iyi niyet garantisi kapsamında işçilik karşılığı değiştirdiğini okudum bazı yerlerde. Garantisi bitmiş olsa bile. Böyle bir şansım var mı ? Peugeot'a mail ve uygulamasından talep olarak ilettim ama bu konuda başka ne yapabilirim ?

İptal konusunda da servis iptali tavsiye etti ve "partikül kısmıyla burası ayrı" olduğu için sorunsuz kullanabileceğimi herhangi bir soruna yol açmayacağını söyledi. Tankı tekrar aldıktan sonra da aynı sorunu yaşama olasılığımın olduğunu bu şekilde gelenlerin olduğunu ve insanların genellikle iptal ettirdiklerini söyledi. İptal bu model/yıl araç için mantıklı mı ?

Ömer Gedik
12-08-2022, 22:06
Merhaba,

Adblue yaygın bir şekilde yazılımla iptal ediliyor. Henüz bu durumla ilgili olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Partikül ile bu filtre bağımsız ve son filtrasyonda bu kısımda Azot indirgeniyor.

Aracınızı yetkili servis ya da EuroRepar Car Service'e götürseydiniz iyi niyet için şansınız yüksekti. Bu şekilde destek olunur mu bilmiyorum ama denenebilir.

tsinanb
15-08-2022, 10:04
2 buçuk yıl önce kendi aracımda da aynı sorunu yaşamıştım ve yazılımla iptal ettirdim. herhangi bir sorun olmadı yazılımdan sonra. adblue iptali muayenede de herhangi bir soruna yol açmıyor.

leprom
24-08-2022, 21:39
aynı sorun bende vardı Adblue ışığı yandı ve Adblue doldurdum geçmedi deponun değişmesi lazım dediler, biraZ araştırdım tamirini yapan eskişehirde bir usta buldum ona götürdüm tamir etti gönderdim yaklaşık 6 aydır sorun yaşamadım, yenisininin maliyeti 20000 civarı demişlerdi. iptal etmeyide sordum ama pek içime sinmedi satarken söylemek gerekir diye düşünüyorum söylemesem sanki ayıplı mal satmışım gibi hissederdim sonuçta arabanın bir özelliğini iptal ettiriyorsunuz satın alan kişinin bilmesi gerekir, en azından ben öyle olsun isterdim , tabi sonuç olarak adblue yu iptal ettirdim dediğinizde fiyat kırmak isteyenlerde olabilir o da ayrı bir durum.

Smazlum24
19-09-2023, 19:41
Merhaba,
2020 308 aldım. 67.000km de. Bende önce muhtemelen ad Blue iptali yaptılar.
bana bilgi vermediklerinden ben herşey yolunda zannediyorum. Yetkili servisde yazılım güncellemesi çıkmış, uyguladılar. Son güncel yazılımı yüklediler. Araç bana ad Blue sorunu vermediğinden kullanmaya devam ettim. Evine 1km uzakta durdu ve daha da kontak basmadı. Servis gerekli testleri yaptı ve ad Blue sorunu olduğunu ve depo değişmesi gerektiğini söyledi.
depoyu söktük ki elektronik devrelerin olduğu yerin içi komple adblue ile dolmuş. Bunu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Araç çalışmıyor, her çekici ile de alamıyoruz vites boşa alınamıyor. 10 gündür uğraşıyoruz henüz yol alamadık.
o ustanın iletişim bilgileri lazım. Verebilir misiniz? Bir de kaça tamir etti acaba? Belki depoyu direk ona kargo yapsam tamir edilebilir