PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 301 motor arıza ışığı.

peugeot301acces
03-12-2022, 22:18
Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. İlk arabamı peugeot 301 olarak aldın. Umarım pişman olmam. Aracı galeriden çıkartartıp direk opette depoyu fulledim bir süre sonra motor ikaz lambası yandı. Şuanda da içinde ünlem olan motor ikaz lambası yanıyor. Partikül filtresi falan dediler yardımcı olursanız sevinirim.

Ozgur
05-12-2022, 10:05
Merhaba; bu uyarının bir kaç farklı nedeni olabilir. Aracınız arıza tespit için bilgisayara bağlandığında kesin nedeni ortaya çıkacaktır. Aracınız anladığım kadarı ile sıfır değil. İlk tahmin olarak olarak aracınız çekişten düştü ise partikül filtresi dolmuştur ve temizlenmesi gerekir. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz. İkinci veya üçüncü viteste 90-100 km/h hızla yaklaşık 50-60 km sürüş yaptıktan sonra aracınızı stop edip bir iki saat sonra çalıştırdığınızda arıza ışığının söndüğünü göreceksiniz. İkincisi, herhangi bir çekiş problemi yok ise partikül sıvısı (Adblue sıvısından söz etmiyorum) normal seviyesinin altına inmiştir. Bunun yeniden doldurulması gerekir. Bunu kendiniz yapamazsınız, bir servisten yardım almalısınız. Sıvı dolumu ve işçilik için yaklaşık 600 TL ödersiniz, yarım saatlik bir işlemdir. Yetkili servislerde bu ücret daha yukarı çıkar. Umarım yardımcı olmuştur. Selamlar.

Ömer Gedik
08-12-2022, 22:08
Merhaba,

Aracınız bir cihaza bağlatıp arıza okutun. Kodu burada paylaşırsanız fikir verebilirim.