PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 308

ekremgultekiin
30-12-2022, 22:00
Herkese iyi akşamlar dilerim.
Dün itibariyle aranıza Peugeot 308 1.6 e-HDi Sportium ( Dizel ve Otomatik) araç ile katılmış bulunuyorum. Öncelikle bir kaç sorum olacak.
1-) Araç 141.500 km'de ve gayet temiz kullanılmış bir araç kazası hasarı marşpiyel boyaları hariç boyası bile yok. Bugün eve dönerken aracım Akü Şarjı veya Elektrik beslemesi arızası verdi ve kadran'da stop ışığı çıktı. Eve dönerken de arada bir gösterge de kırmızı bir şekilde akü resmi çıkıyordu. Kendi ustama anlattım ve bana aracı yanına gelene kadar stop etmememi söyledi. Yanına giderken 2-3 defa daha arıza verdi ama yolda herhangi bir sorun yaşamadım. Ustanın yanına gittim ve bilgisayara bağlattık ve şu arızalar çıktı.

P1AA2 Gerilim sabit tutma düzeneği, İç elektronik arızası ve / P0493 fan motoru. çift hızlı: Referans değer (kumanda yok) ve fan motoru grubunun arasında tutarsızlık

Akıllı dağıtım kutusu(BSI)
04A7 Numara plaka aydınlatma
05FF Akıllı dağıtım kutusunun (BSI) beklenmedik yeniden başlama arızası

ikinci sorum ise;
Arabayı dünden beri kullanıyorum ve yaklaşık 200 km yol yaptım ilk defa dizel ve otomatik bir araç kullanıyorum araçta 1.ci vitesten 2.ci vitese geçerken böyle bir ileriye atma durumu var sarsılması baya fazla bunun nedeni ne olabilir?

Şimdiden çok teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

Ömer Gedik
30-12-2022, 23:51
P1AA2 arızası akü gerilimi, şarj dinamosu ve Akü üzeri sigorta tablasından yapıyor olabilir. İncelemek gerekir.

P0493 arızası için Fan rezistansını değiştirmelisiniz. Bu arıza sebebiyle Fanın 1 kademesi çalışmaz.

Bu araçlar Tek kavramaya sahip yarı otomatiktir. En önemli sayılabilecek kusuru da 1-2 vites geçişlerini hissettirme ve bazı durumlarda kararsızlıktır.

ekremgultekiin
31-12-2022, 09:51
Çok teşekkür ederim abi. Duyduğum kadarıyla yetkili servissiniz. Yeriniz tam olarak neredeydi acaba?

Ömer Gedik
01-01-2023, 20:23
Çok teşekkür ederim abi. Duyduğum kadarıyla yetkili servissiniz. Yeriniz tam olarak neredeydi acaba?

EuroRepar Car Service bayisiyiz. Yerimi İstanbul Maslakta. FP Otomotiv firma adımız