PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 1.6 HDI Revizyon Önerisi

Ryu
03-03-2023, 02:18
Bursa'dan herkese selamlar. 2009 model, 1.6 HDI 90 HP, Dynamic paket, gri renk bir Peugeot 207 sahibiyim. Araç 2015 Temmuz ayından beri bende, yaklaşık 8 yıl oldu nerdeyse. Ben ikinci sahibiyim. Aldığımda 45.000'deydi, şu an 129.000 km'ye dayandık.

80.000 km boyunca araçtan oldukça memnun kaldım diyebilirim. Kız kardeşim ile ortak kullandığımız için arabaya şu ana kadar hiç bir şey yapmadım. Kendisi evleneceği için biraz modifiye etmek istiyorum, daha çok görsel anlamda. Multimedya, ses sistemi ve vites topuzu/körüğü değişikliği ile startı verdim. Deneyimlerinizden yararlanmak açısından, sizden bir kaç konuda daha önerilerinizi rica edeceğim.

- Farlara kalıcı veya en azından uzun süreli bir çözüm bulmak istiyorum. Ne kadar temizletsem de kısa süre sonra yine sapsarı rengine geri dönüyor. Yenisi ile değiştirmeyi düşündüm. Depo marka farların kaliteli olduğunu söylüyorlar, fiyat olarak da orjinal farın neredeyse 1/3'ü. Ne yapmalıyım sizce ? Bursa'da doğru düzgün far temizliği yapan bir yer biliyor musunuz ya da sıfır far mı almalıyım ?

- Aracın ön göğüs kısmının malzemesini çok seviyorum, fiyatına göre bence çok kaliteli. Ancak aynı şeyi cam kumandaları ve klima/teyp panelinin plastik kalitesi için söyleyemeyeceğim. Bu nedenle buralara da müdahale etmek istiyorum. Bursa'da trim kaplama yapan, yönlendireceğiniz bir yer var mı ? Yoksa cam kumandalarını yenisi ile değiştireceğim.

- Aynı şekilde kapı döşemelerini de değiştirmek istiyorum. Döşemeleri temizlemek isterken kumaş bollaşma yaptı. Deri kaplatmak istiyorum. Yönlendirebileceğiniz bir yer var mıdır ?

- Araç stok halde biraz sıradan duruyor, biraz da yüksek. Bu nedenle 17 inç jant/lastik ve spor yay takmak istiyorum. Sanırım en uygun ölçü 205/45/17. Yay olarak ne önerirsiniz ?

- Son olarak chip tuning/box konusunda önerilerinize ihtiyacım var. Bursa'daki Ecufast 2.500 TL, Dr. Ecu 2.000 TL istedi. Hangisini önerirsiniz ? Ecufast, bayilerinde dyno olmadığını söyledi bu arada.

Şimdiden teşekkürler...

(Not: Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, yanlış yere açtıysam lütfen kusura bakmayın.)

Ömer Gedik
03-03-2023, 22:15
Merhaba,

Diğer markalar orijinalin yerini tutmayacaktır.

Cam kumandalarını değiştirmek daha mantıklı olacaktır. Soft kaplama isimli bir firma var ama kaplatmak daha maliyetli olabilir.

Yay olarak Eibach öneriyorum. Yazdığınız lastik ölçüsü doğrudur.

Ryu
03-03-2023, 23:21
Soft Kaplama'ya mail attım, cevap bekleyeceğim. Eibach yaylar kaç mm olmalı ? Aşırı derecede düşürmek istemiyorum, aynı zamanda aile arabası. Yay ile beraber amortisör de değiştirmek gerekir mi ?

Ömer Gedik
09-03-2023, 22:15
Eğer çok düşme istemiyorsanız 3-3,5 ölçü olarak bakabilirsiniz.