PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Coilover

gns57
17-03-2011, 12:57
Arkadaslar 308cc aracımı gecen yaz aldım suanda askerım 60 gun sonra allah ızın verırse tezkere alıyorum gelınce hemen aracımı coıloverla surundurmek ıstıyorum bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevınrım daha once scirocco ve leon kullandım peugeot bıraz yabancıyım parcalarını nerden bulurum bılmıyorum ve sıze sunu sormak ıstıyorum aracta coılover mı kullanıyım yay mı coılover bıraz malıyetlı acaba yay kullansam arac esıt bı sekılde dusermı bılyosunuz kı bagajda cabrıpo motoru var bu daha cok agırlık yapar one gore daha cok duserse benım ıstedııgm gıbı olmıycak sızce nasıl bı yol ızlemelıyım saygılar...

reisG
17-03-2011, 13:26
Bu konuda Yasin, Okann ve tabii ki Ömer profesyonel olarak yardım edecektir. Aracınızda 18 inch lincancabur jantlar ve ona uygun lastikler var..Ayrıca aracınızda büyük ihtimalle 1.6 THP 140 bg. ve tam otomatik vites var.Çoğunluk 308 CCler bu motor-şanzıman ve feline paketi ile geldi. Türkiye katolglarında VTi 120 bg. düz vites sport pack ops.da var ama belki birkaç tane bu tip örnek te gelmiştir. Yurtdışında yapılan testlerde THP 140 bg ve otomatik şanzıman birlikteliğinin normal seyir şartlarında nomral bir performans gösterdiği aracın yaklaşık boş ağırlığının 1598 kg. olmasından ötürü performans beklenmemesi gerektiği belirtildi. 308 CClerin yurtdışında THP 156 HP, 2.0 HDI 163 HP ve 2.0 THP 200 HP CC-GTI modelleri de bu motorlarda üst düzey HP ve Tork ile performanslı sürüşler yapmak mümkün...
Aracınız CC olduğundan hem ağır hemde bu tip araçların yol tutuşunun iyileştirilmesi ve rijitliğinin sağlanabilmesi için yer çok yakın olarak imal edilmekte.Bunu da not olarak aklınızda bulundurmanız gerekir diye düşünüyorum. Ülkemizin olağanüstü kaliteli :( yollarında alttan alınacak darbelerde aracın rjiitliğinin bozulması karoser bağlantı yerlerinin esnemesi ve bunun karşılığınd sert tavanın yerine otrumaması durumu ortaya çıkabilmekte.

γuяdaeя
17-03-2011, 13:32
Eğer yay ile coilover arasında uçurum fark yoksa bence coilover takın. Elbette ne kadar süründürmek istediğinize göre değişir ama yay takınca sürekli bir tedirginlik içinde olacaksınız.

gns57
17-03-2011, 13:40
Daha oncekı araclarımdada yay kullandım suanda coılover kullanıp profesyonel bısey olsun ıstıyorum ama bakalım yayla coılover arasında 2000 tl fark var az bı fark yok kararsız kaldım sımdı arastırmadayım gelınce hemen yapmak ıstıyorum suan askerım 2 ay snra donucem...

γuяdaeя
17-03-2011, 13:47
Daha oncekı araclarımdada yay kullandım suanda coılover kullanıp profesyonel bısey olsun ıstıyorum ama bakalım yayla coılover arasında 2000 tl fark var az bı fark yok kararsız kaldım sımdı arastırmadayım gelınce hemen yapmak ıstıyorum suan askerım 2 ay snra donucem...

Hayırlı tezkereler.. Sizin dönem kaç oluyo şimdi? Ben 271. kısa dönem olarak yapmıştım.

gns57
17-03-2011, 13:55
Tesekkur ederim bizimki 337.ksd oluyo baya bı zaman gecmıs :)

Esat
17-03-2011, 15:52
hoş geldin dostum hayırlı teskereler inşallah geldiginde de aktif bi üye olup aramıza daha sık katılırsın

mygold
17-03-2011, 16:47
para sıkıntı olmayacaksa eıbach coilover onerırım.ıstedıgınız yukseklıkte gezersınız ;)
http://www.dcperformance.co.uk/uprated/eibach-coilover-kits/peugeot/308.html

okann
19-03-2011, 12:45
Telefon numaramı yazayım. Ararsan yardımcı olabilirim.

531 309 67 38

1500 TL'ye K&W'nin orjinal coilover setini getirtebiliriz sana. Kendime getirecektim ancak 20-25 gün sürecek denilince yay taktım. :)

Yasin CCK
19-03-2011, 13:25
Bizim 308 için olan yaylar, CC için olurmu bilmiyorum, araştır, uyuyorsa hiç bu kadar masrafa girme, tak 50mm yay bak keyfine ;)

gns57
22-03-2011, 11:21
Telefon numaramı yazayım. Ararsan yardımcı olabilirim.

531 309 67 38

1500 TL'ye K&W'nin orjinal coilover setini getirtebiliriz sana. Kendime getirecektim ancak 20-25 gün sürecek denilince yay taktım. :)

tesekkur ederim ilgin için fiyat makulmus ama suanda asker oldugum ıcın elım kolum bağlı gelınce hemen ırtıbata gecmek ısterım sagolasın...

gns57
16-07-2011, 14:34
arkadaslar ben bu yay ısını halledemedım her seferınde nıyetlnıyorum bı aksılık cıkıyo bı kac fırmayı aradım cc ıcın yay yok deıyolr 308 yayı olur dıyolar ama cabrıo motoru oldugu ıcın on farklı arka farklı basar dıyolar kafam karıstı kararsız kaldım bu ısı cozumleyecek bılgısı olan arkadasların yorumlarını beklıyorum saygılar ...

γuяdaeя
16-07-2011, 17:05
arkadaslar ben bu yay ısını halledemedım her seferınde nıyetlnıyorum bı aksılık cıkıyo bı kac fırmayı aradım cc ıcın yay yok deıyolr 308 yayı olur dıyolar ama cabrıo motoru oldugu ıcın on farklı arka farklı basar dıyolar kafam karıstı kararsız kaldım bu ısı cozumleyecek bılgısı olan arkadasların yorumlarını beklıyorum saygılar ...

Öncelikle tezkeren hayırlı olsun :)
Üyemiz olarak forumda biraz daha aktif olursan eminim sorununa bir çözüm bulabilirsin ;)
308 cc'nin fotoğraflarını görmeyi çok isteriz :)

Gökseld
16-07-2011, 17:36
Hocam yanlış yönlendirmek istemem o yüzden maslak sanayinde namiştayn diye bir yer var hem yay konusunda hemde coilover konusunda en iyi şekilde yardımcı olurlar kesinlikle bi göster aracı oraya kafandaki tüm soruları silersin. Bu arada tezkeren hayırlı olsun.