PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Çirkin Aprilia'm

Ömer Gedik
06-04-2011, 14:43
Bir süredir Motosiklet almayı kafaya koymuştum. Keza maaşaımın çoğunluğu 308'imin yakıt deposunda sonlanıyordu. İşime Otobüsle ulaşım ise bir haylik güç ve yorucu. Birde bunlara trafik çilesi eklenince artık motosiklet almak şart olmuştu. Yakıta harcayacağıma taksitle motosiklet alırım diyerek bir karar verdim. Mart başında aldığım karar ve Motoplus fuarı ile Honda PCX için kapora verdim. 4780 TL den anahtar teslim anlaşmıştık. Nisan 10-12 teslim dediler. Beklemeye koyulmuştuk markayı hiç sevmesemde tüketimi fiyatı beni cezbetti. Mart sonu bayii tarafından tekrar aranıp teslimatların mayıs ortasını bulabileceği ve fiyatın değişeceğini (+500/+600 TL) söylemeleri üzerine bekleyelim dedim. Bir süre bekledikten sonra baktım olumlu bir gelişme yok kaporamı iade istedim. Şartlar değişsede kaporayı iade edemeyeceklerini söylediler. Hatta satış danışmanı sözlüğü açıp kaporanın anlamına bakmamı Honda.com.tr üzerinden kendilelerini şikayet etmemi bile söylediler. Delirttiler yani. Muhasebe bölümü kaporayı iade edeceklerini söyledi ama hala bir gelişme yok.

Neyse konumuza dönersek Motosiklet konusunda Ekonomik, Güvenli, Güçlü alternatiflere baktığımda Aprilia Scarabeo ön plana çıktı. Scooter'ın tek beğenmediğim yönü ise tasarımı :D Tasarımı bu tarz bir taşıtta ön planda tutamazdım. Bende öyle yaptım. Anlaşmayı yaptık teslimatı normalde önümüzdeki hafta içi olacaktı ama sınavlarım var. sanırım biraz sarkacak.

Bu arada bu kadar kaliteli bir scooter 'ın lastiklerinin çin malı uyduruk olmasını ayıpladım. Sıfır km motosiklet'e güvenliğim için Michelin CityGrip sipariş geçtim. Ayın 15 inde takılacak çıkanları da yok pahasına satacağım.

http://img821.imageshack.us/img821/7145/dsc088471y.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/2491/dsc088401.jpg

http://img709.imageshack.us/img709/7084/dsc088431.jpg

http://img818.imageshack.us/img818/8569/dsc08841bg.jpg

Not: Alım ve ekipman konusundan yardımını hiç esirgemeyen Abim Okana teşekkür ederim.

TanerHoca
06-04-2011, 15:02
hayırlı olsun ömer.aman dikkat!trafikte motosiklet kültürü olmayan
bir ülkede yaşadığımızı hiç aklından çıkarma bu aracı kullanırken. ;)

mygold
06-04-2011, 15:10
ömer hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmanı dilerim.. kask ile çekılmış fotonu gormek ısterim..

Ömer Gedik
06-04-2011, 15:20
Sağolun Taner Hocam. Motosiklet kültürü mü o ne ola ki :D

Sağolun Mücahit hocam. Kask, Sırtlık, Eldiven, Mont vb donanımları kullacağım Mücahit Hocam.

Esat
06-04-2011, 15:23
Bence bu motosikletle her gün bahçeşehirden gelip gitmen yanlış bir karar kardeşim sen bize lazımsın benzin mazot demişssin ama bu 5000 lira sana zaten uzun süreler mazot gideri olarak yetecekti neyse almışsın artık hayırlı olsun
(bahçeşehir yolunda hep tırlar kamyonlar var o rüzgar bile tehlike yaratmaya yeter)

reisG
06-04-2011, 15:23
Ömer hayırlı olsun, çok sıkı ve şık bir scooter aldın, motor hacmi kaç cc.? Trafikte aman dikkatli ol. Bildiğin gibi motorsiklet kullanlar sürekli risk altında.....

Ömer Gedik
06-04-2011, 15:45
Esat abi güzergahımda kullanım sürelerinde kamyon tır neredeyse olmuyor. Motosiklet bana yakıta verdiğim parayı bir taşıt üzerinde biriktirme olanağı sunacak ama en önemlisi de Zaman kazandıracak. ;) Zaten güvenlik en öne sırada merak etme ;)

Reis abi teşekkür ederim. Teknik verilerini yazıyorum.

Motor
Tek silindir 4 zamanlı 4 sübaplı

Silindir hacmi
181 cc

Max güç
19.3 hp 8.250 rpm'de

Max tork
17.2 nm 7.500 rpm'de

Besleme
Elektronik enjeksiyon

Soğutma
Sıvı ile

Debriyaj
Otomatik kuru tip santrifujlu

Vites
Değişken kayışlı aktarım sistemi

Arka fren
220 mm disk ile

Ön fren
260 mm disk ile

Jant ölçüleri
Ön: 16" x 2.5" Arka: 16" x 3"

Ön lastik
İç lastiksiz 100/80-16"

Arka lastik
İç lastiksiz 120/80-16"

Uzunluk
2.040 mm

Genişlik (En geniş yer)
725 mm

Aks aralığı
1.380 mm

Sele yüksekliği
810 mm

Kuru ağırlık
154 kg

Yakıt deposu
8.5 lt.

En yüksek hız
-

Egzost çıkışı
Euro 3 normlarında

Ozan
09-04-2011, 17:37
Uzun cam lazım Ömer.

okan
20-04-2011, 09:22
Ömer im ne olacak keşke daha fazla sponsor olabilseydik:)

Uzun cam Ömer için rüzgarı kesme konusunda çok iyi olur ama yakıtı biraz yükseltebilir???

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşaallah iyi günlerde kullanırsın,keşke şu motosiklet kültürü güzel ülkemizde yerleşmiş olsaydı:(

Ömer Gedik
20-04-2011, 10:12
Uzun cam hem performansı hemde yakıtı etkiler Ozan abi.

Okan abi bundan fazla ne olacak yahu :) Motorda cam gövdeye gelen rüzgarı kesecek şekilde tasarlanmış. Dün fotoğrafını ekleyecektim ama imageshack te sorun vardı.

Ozan
20-04-2011, 19:25
Uzun cam hem performansı hemde yakıtı etkiler Ozan abi.

Okan abi bundan fazla ne olacak yahu :) Motorda cam gövdeye gelen rüzgarı kesecek şekilde tasarlanmış. Dün fotoğrafını ekleyecektim ama imageshack te sorun vardı.

Uzun yolda gidip geleceksin bence cam tak senin konforun için söylüyorum. :moto
Sanki 1000 lik kullanıyorsunda performans düşünüyorsun hayret bişey yahu.Yakıt tüketimindeki farkıda anlamazsın merak etme.Bende Silverwing camı var olursa uygun fiyata veririm :fiuw

Ömer Gedik
20-04-2011, 20:18
Silverwing camı mı :kral

Cam işi için orjinal cam almam lazım kısa vadede masraf etmeyi düşünmüyorum. :moto

BahadırALTUN
20-04-2011, 22:37
Ömer güle güle kullan , allah kaza bela vermesin. :nazar

Bulut
01-06-2011, 20:26
Ömer geç görmüş de olsam hayırlı olsun :)
valla buaralar ben de deli gibi motor bakıyorum bir hevestir tutuldum. şöyle keyiflik haftada 2-3 gün gezmelik bir Chopper düşünüyorum. Nereye baksam kime sorsam yok çin'e bulaşma, bilmem ne diyorlar. fakat bütçem aşağı yukarı belli. çok para yatırmak istemiyorum. Kanuni Caracal 200. modeli oldukça hoşuma gitti. ama hala kararsızım. bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Ömer Gedik
24-06-2011, 17:25
Bugün Aprilia'm ile vedalaştık. Anadolu yakasından bir bey geldi aldı gitti :( İçim buruk ama maalesef olması gereken buydu.

Ozan
24-06-2011, 17:29
Daha iyilerine layıktın zaten

diyerek moral vereyim

TanerHoca
24-06-2011, 17:47
Bugün Aprilia'm ile vedalaştık. Anadolu yakasından bir bey geldi aldı gitti :( İçim buruk ama maalesef olması gereken buydu.

sevindim :)

Ömer Gedik
24-06-2011, 19:38
Sağol Ozan abim bugün Okan baba ile görüşüp satışını verdik ve uğurladık. Bundan sonra eğer imakn bulurda motor alacak olursam sanırım Naked tipi olur.

Tanerhocam ben pek sevinemedim bu duruma. Keyifsizlik hakim bende...