PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ev tipi basınçlı yıkama makinası

muhti
07-04-2011, 18:55
arkadaşlar baharın gelmesi ve yazın yaklaşmasıyla birlikte bu ev tipi basınçlı araç yıkama makinası almak istiyorum. yanlış yere yada fazladan gereksiz konu açtıysam şimdiden özür dilerim.. bu konuyla ilgili yazıları okudukca kafam karıştı. alacağım aleti yalnızca araç yıkamak için değil zemin seramik temizliğinde ve basınçlı suyla ev dış yüzeyindeki siding temizliği içinde kullanacağım.. tabi yerim de müsait olduğundan sık sık araçlarımı da yıkamak istiyorum.. genelde black decker ve karcher markaları dolaşıyor ortalıkta. bunun yanında köpük de elde etmek istiyorum. birkaç yerde makinayla birlikte verilen köpük aparatının yetersiz olduğu köpük elde edilemediği ve foam lance? alınması gerektiği tavsiye ediliyor.. bu konuda deneyimli olan arkadaşların yardımını ve tavsiyesini bekliyorum.. şimdiden teşekkürler..

otmotvmhndsi
07-04-2011, 19:09
arkadaşlar baharın gelmesi ve yazın yaklaşmasıyla birlikte bu ev tipi basınçlı araç yıkama makinası almak istiyorum. yanlış yere yada fazladan gereksiz konu açtıysam şimdiden özür dilerim.. bu konuyla ilgili yazıları okudukca kafam karıştı. alacağım aleti yalnızca araç yıkamak için değil zemin seramik temizliğinde ve basınçlı suyla ev dış yüzeyindeki siding temizliği içinde kullanacağım.. tabi yerim de müsait olduğundan sık sık araçlarımı da yıkamak istiyorum.. genelde black decker ve karcher markaları dolaşıyor ortalıkta. bunun yanında köpük de elde etmek istiyorum. birkaç yerde makinayla birlikte verilen köpük aparatının yetersiz olduğu köpük elde edilemediği ve foam lance? alınması gerektiği tavsiye ediliyor.. bu konuda deneyimli olan arkadaşların yardımını ve tavsiyesini bekliyorum.. şimdiden teşekkürler..

Merhabalar,

Şahsen kullandığım Makina Lavor P19. 107TL'ye almıştım. 1900w - 130bar ayarlanabilir uçlu vs vs 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum.

Köpük aparatı olarak Lavor uyumlu foam lance almanız şart...

Bknz. Kendi çektiğim video;

http://www.dailymotion.com/video/xdbgaq_valetpro-ph-neutral-snow-foam-on-pe_auto

muhti
07-04-2011, 19:30

Merhabalar,

Şahsen kullandığım Makina Lavor P19. 107TL'ye almıştım. 1900w - 130bar ayarlanabilir uçlu vs vs 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum.

Köpük aparatı olarak Lavor uyumlu foam lance almanız şart...

Bknz. Kendi çektiğim video;

http://www.dailymotion.com/video/xdbgaq_valetpro-ph-neutral-snow-foam-on-pe_auto

işte olay budur :o eline sağlık kardeşim.. bende aynı sonucu elde etmek istiyorum açıkcası.. bahsettiğin lavor ürün sanırım şu linkteki ürün.. https://www.lavormakina.com/lavor-amator-yikama-makinalari/lavor-power-19
yeterli gibi görünüyor.. fiyatı da uygun gerçekten çok daha pahalı ürünler de var çünkü sorunsuz bir aletse bende kesinlikle alacağım. peki bu foam lance i nereden temin edebiliriz ve ne kadar maliyeti acaba? tüm foam lanceler uyumlu olmuyor mu makinaya? çok soru sordum farkındayım ama bilgi eksikliğim çok bu konuda okudukca da kafa karışıyor.. kullanan birinden öğrenmek en dogrusu..

otmotvmhndsi
07-04-2011, 19:48
Foam Lance'ler oluyor makinaya tabiki ancak uç kısmı her makinanınki farklı...

sizin ihtiyacınız lavor fitting foam lance ;

http://shinearama.co.uk/product.php?id=SHI-FLANCE-LAV

muhti
07-04-2011, 19:55
zaman ayırdığın ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim :)

ibosener
08-04-2011, 07:33
Benimde böyle bir düşüncem vardı. O nedenle bu konunun açılmış olması benim için çok isabetli oldu.

Konuyu açtığı için Özdemir arkadaşıma, bilgisini bizimle paylaştığı içinde Berker Çelik arkadaşıma çok teşekkür ederim

Ömer Gedik
08-04-2011, 07:36
Berker herşeyi özetlemiş. :) Benim makinemde 120 barlık bu seviyeler yeterli oluyor.

MaLi
08-04-2011, 08:39
Lavor ve foam lance burdaki adrestende alabilirsiniz.

http://www.atas.web.tr/

Esat
08-04-2011, 09:06
Bende kuzenimle alabilirim ...

ibosener
08-04-2011, 09:27
Bunu da forum olarak toplu mu alsak ? ;)

Esat
08-04-2011, 09:31
Beni düşündüren tek şey bizim orada bunu kullanıcak bi alan olmaması berkere sordum şarjlımı diye cevap alamadım :(

TanerHoca
08-04-2011, 09:38

kullanabilecek yerim olsa hemen alırdım.

Esat
08-04-2011, 09:42
Aynı dertten muzdaribim...

ibosener
08-04-2011, 11:31

Sanırım biz o konuda şanslıyız. Evimizin önünde garaj olarak ta kullandığımız küçücük bir bahçemiz var. (Bknz.Şekil A :D )

Şekil A

http://img819.imageshack.us/img819/4156/1002398g.jpg

Esat
08-04-2011, 11:40

Toplam 285 lira bence büyük bi para degil özellikle siz yazlıktayken yıkarsanız bile size yeter ibrahim abi.

Sanırım biz o konuda şanslıyız. Evimizin önünde garaj olarak ta kullandığımız küçücük bir bahçemiz var. (Bknz.Şekil A :D )

Şekil A

http://img819.imageshack.us/img819/4156/1002398g.jpg

ibosener
08-04-2011, 11:50

Toplam 285 lira bence büyük bi para degil özellikle siz yazlıktayken yıkarsanız bile size yeter ibrahim abi.

Hımmmm... Hemen bir plan yapalım Esat. Yıkama yeri olmayan arkadaşları ve Ömer' i de alıp birlikte yazlığa gidelim. Hem araçları yıkarız hemde Ömer bize uygulamalı detailing eğitimi verir ve aslanlara detailing yaparız....

Nasıl fikir ama ;D

Esat
08-04-2011, 11:52

Hımmmm... Hemen bir plan yapalım Esat. Yıkama yeri olmayan arkadaşları ve Ömer' i de alıp birlikte yazlığa gidelim. Hem araçları yıkarız hemde Ömer bize uygulamalı detailing eğitimi verir ve aslanlara detailing yaparız....

Nasıl fikir ama ;D

Seni özlemişiz be İbrahim abicigim sensiz bi forum çok boş hem pratik zekan hemde güzel fikirlerin önümüzü açıyor:)

ibosener
08-04-2011, 12:02

Seni özlemişiz be İbrahim abicigim sensiz bi forum çok boş hem pratik zekan hemde güzel fikirlerin önümüzü açıyor:)

Teşekkürler Esat. Bende sizlerle sohbet etmeyi özlüyorum. Zaten burada bulunmamdaki asıl amacım da (mesajlarımdan da anlaşılıyordur ya) sizlerle sohbet.

Ömer Gedik
08-04-2011, 13:58
Detailing eğitimi verilir ama aracımı yıkayacağım yer olursa :D

ibosener
08-04-2011, 14:12

Edirne ili, Keşan ilçesi, Yayla köyü sahili, Uzaykent tatil sitesine ne dersin? Yıkayacak, kurulayacak, yatacak, yiyecek yer vardır Ömer ;D. Ben zaten gıyabında hüküm vermiştim de sana tebliğ etmek kalmıştı :D :D :D

Ömer Gedik
08-04-2011, 14:36

Edirne ili, Keşan ilçesi, Yayla köyü sahili, Uzaykent tatil sitesine ne dersin? Yıkayacak, kurulayacak, yatacak, yiyecek yer vardır Ömer ;D. Ben zaten gıyabında hüküm vermiştim de sana tebliğ etmek kalmıştı :D :D :D

Hocam silivri vb deseniz koşa koşa gelirim de Edirne biraz uzak :(

Bu arada Aslan fotoğrafta güzel çıkmış.

ibosener
08-04-2011, 15:14

Hocam silivri vb deseniz koşa koşa gelirim de Edirne biraz uzak :(

Bu arada Aslan fotoğrafta güzel çıkmış.

Aman bu günlerde Silivri demiyelim. Yazlığa giderken Silivri' den geçerken tırsıyorum zaten :D :D

Aslan' ın güzelliği ise birazda senin sayende Ömer.

Belki bu da seni ziyarete gelebilir. Umarım Opel' lerle ilgilenmiyorum demezsin :)

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/35144741.jpg

Ömer Gedik
08-04-2011, 16:28
Eski bir opel sahibiyim Maalesef :D Şu an biraz sıramız var bitince ilgileniriz neden olmasın :D

muhti
14-04-2011, 17:36
Lavor ve foam lance burdaki adrestende alabilirsiniz.

http://www.atas.web.tr/

büyük ihtimalle yarın, olmazsa cumartesi günü maslaktaki yerlerine uğrayıp alacağım set halinde..

muhti
28-04-2011, 14:51
almayı düşünenlere şiddetle tavsiye edilir. araba yıkamak hiç bu kadar zevkli olmamıştı :yika kirlense de yıkasam diye bekliyorum :gul9

γuяdaeя
28-04-2011, 14:53
almayı düşünenlere şiddetle tavsiye edilir. araba yıkamak hiç bu kadar zevkli olmamıştı :yika kirlense de yıkasam diye bekliyorum :gul9

Sen adresi ver hocam biz geliriz. Seni bu keyiften mahrum bırakmayalım :nargile :gul5 :arkadas

muhti
28-04-2011, 14:56

Sen adresi ver hocam biz geliriz. Seni bu keyiften mahrum bırakmayalım :nargile :gul5 :arkadas

:gul5 abi öldüm burda gülmekten

γuяdaeя
28-04-2011, 14:58
:gul5 abi öldüm burda gülmekten

Yüzünden gülücükler hiç eksik olmasın güzel kardeşim :)

muhti
28-04-2011, 15:02
teşekkür ederim abicim eksik olma hepimizin umarım :havali