PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 sw 2.0hdi hakkında

arcatera
03-05-2011, 21:06
arkadaşlar merhaba şu günlerde aracımı satıp 407 almayı düşünüyorum sw olanından 1.6hdi ile 2.0hdi arasında kaldım yakış menzil olarak fark varmıdır.. birde en önemlisi çoğu yerde gözümü korkutuyorlar bu araçların elektrik sorunları var alırsan servisden çıkmassın gibisinden bilmem gereken bir şey varmı bu konuda iyi günler dilerim..

Ömer Gedik
03-05-2011, 23:37
Forumda 407 sayısı gitgide artıyor. 1,6 HDI ve 2,0 HDI motorlar muadilleri arasında en iyileridir. Şüpheniz olmasın. 407 de Peugeot'un kaliteli üretimlerdendir. Ben 250 bin civarı bir km yi devirmiş 2007 407 1.6 biliyorum nerdeyse kusursuz yollara devam ediyor.

1.6 mı 2.0 mı sorusuna gelirsek. Bence 1.6 Yeterli 2.0 ise keyifli makinelerdir. Tercih tamamen Size kalmış. Eğer 2,0 da otm. tercih edecekseniz yakıt ciddi manada artabilir.

Ben 407 de SW kasayı çok daha fazla seviyorum oldukça şık duruyor. Piyasada az da olsa 407 Sw Dynamic/Dynamic Premium 2.0 HDI Manuel mavi araçalr var şahaneler. Hatta bu araçlar bir süre PEugeot'ta bekledikleri için geç satıldılar.

arcatera
04-05-2011, 00:23
bende 2.0 alırsam manuel alıcam zaten tek sıkıntım çok yakarmı ve bana dedikleri 407 lerin kronik elektronik arızları olduğu açıkcası bu gözümü çok korkutuyor.. birde 2.0 şehir içi şehir dışı ortalama ne yakar acaba sw çünkü epey cüsseli bir kasa o kasayı sanki 1.6 yetmez gibime geliyor..

mimit
04-05-2011, 00:36
bence 1,6 alıp chip leyip aynı güce sahip olmak daha mantıklı,ama tabi chiplı aracı kullanmakta dikkat gerektiren bir konu.

Deneme imkanınız olursa bence iki aracıda bir kullanın, yıllarca 2.0 araç kullandım vergisi ve yakıtı bir yerden sonra tak dedirtiyor,dizelde olsa çok yakacak belli,ben 1.6 da otomatik seçeneği olmadığı için alamadım, ama chipli bir 1.6 407 ile 2.0 arasında gidiş olarak çok fark olmuyor,SW olması ise bence bir avantaj olur,hem piyasada fazla yok ve bence tasarımda gayet başarılı,407 ler ilk çıktıklarında biraz sorunlu araçlardı ki her ilk seride sıkıntı olabiliyor,ama giderilmeyen sorunları olduğunu hiç duymadım.
son olarak 1.6 sizi memnun eder bence daha 2.0 uzun süre kullanmadıysanız,cebinizde yorulmaz, ama kesinlikle ve kesinlikle ikisini de deneyip öyle almanızı isterim ozaman da tercihiniz muhtemelen 2.0 olur imkanlar uygunsa :)

Ömer Gedik
04-05-2011, 01:29
bende 2.0 alırsam manuel alıcam zaten tek sıkıntım çok yakarmı ve bana dedikleri 407 lerin kronik elektronik arızları olduğu açıkcası bu gözümü çok korkutuyor.. birde 2.0 şehir içi şehir dışı ortalama ne yakar acaba sw çünkü epey cüsseli bir kasa o kasayı sanki 1.6 yetmez gibime geliyor..

Manuel 2,0 alırsanız hem yakıtı sizi üzmez hemde keyif verir. (Manuel 2,0 lar 6 vites, 1.6 lar ise 5 vitestir.)

Elektronik çıkarabileceği bir sorun yok olsa bile bizim sistemlerde sorunlar kolay çözülüyor. Sizin yerinizde olsam 407 SW 2,0 Dynamic Premium arardım. Bulamazsam da Dynamic alırdım. Tabi ki bu araçların satışı vs 2,0 lara göre zor ayrıca vergi dilimleri de farklı. Karar sizin.

arcatera
04-05-2011, 12:46
teşşekkürler arkadaşlar uzun süre sürmelik alıcam yani ticari yada satmalık düşünmüyorum açıkcası sw kasa sedandan çok daha fazla hoşuma gidiyor audinin rs leri gibi duruyor. ben en iyisi bir 1.6 larını süriyim birde 2.0 larını tekrar sağolun..

TanerHoca
04-05-2011, 14:01
teşşekkürler arkadaşlar uzun süre sürmelik alıcam yani ticari yada satmalık düşünmüyorum açıkcası sw kasa sedandan çok daha fazla hoşuma gidiyor audinin rs leri gibi duruyor. ben en iyisi bir 1.6 larını süriyim birde 2.0 larını tekrar sağolun..

zaten sw kasa hoby amaçlıdır.yani sizin deyiminizle ticari ve ya satmalık değildir.
ikinci eli sedana göre daha yavaştır.ancak meraklısına satılabilir.bana göre kullanıcısına
ayrı bir hava verir 407 sw ;)

arcatera
04-05-2011, 16:34
arkadaşlar birde bu paketler arasındaki fark nedir.. ben executive premium supreme hepsinde bir eksik var ben full+full istiyorum deri ısıtmalı koltukları elektrikli koltukları v.b almışken tam olsun istiyorum ama birinde elektrikli koltuk yok birinde deri yok birinde ısıtma yok birinde exonon yok.. bu paketler arasındaki fark nedir..