PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : whiskeyghost

drwhiskey
15-06-2011, 09:56
merhaba. konuyu nereye açacağımı bilemedim. en uygun yer burası göründü. hata yaptıysak affola :)

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1790.0

bu topikte airbag sorunlu aracımın seceresi yer alıyor. muhtemelen ilgilenen herkes az çok biliyor. dün akşam üzeri peugeot un isteği doğrultusunda bir servis tarafından arandım. çay içmeye beklediklerini söylediler. biraz önce yanlarından geldim. satış müdürü ile görüştüm. mahkeme kağıdının ellerine ulaştığını ancak anlaşabileceğimizi söylediler.

cuma günü yeni 308 in geleceğini, fiyatının henüz belli olmadığını ve benimle yeni 308 hakkında konuşmak istediklerini söylediler. peki dedim. aracın sorunlarından bahsedildi. kanunun neyi gösterdiğini az çok bildiklerini ( davayı kazanma olasılığım %95+) söylediler. ve bana bir teklifte bulundular:
-aracınızı şu anki fiyat listesi üzerinden alıp; yeni 308 in istediğim versiyonunun fiyat listesinde gerekli ayarlamayı yapıp, farkını verirsem aracımı değiştirebileceğimi söylediler. ben fazla bir fark ödemeyeceğimi söyledim. onlar da zaten çok fazla fark olursa anlamı yok dediler. siz olsanız ne yapardınız? yeni 308 in tipini, +larını -lerini düşünerek bana fikirlerinizi sunarsanız çok memnun olurum.

Dreamcatcher
15-06-2011, 10:02
Bence olumlu dostum..herne olursa olsun yeni yenidir..fark makulse düşünmeden evet de derim ben..

Gökay
15-06-2011, 10:06
Bence olumlu dostum..herne olursa olsun yeni yenidir..fark makulse düşünmeden evet de derim ben..

+1903 :alkis2

erener
15-06-2011, 10:08
Hocam sonuna kadar pazarlığı yapın minumum farkla yeni aracınızı alın.

Ben kesinlikle çingene pazarlığı yapar yeni aracı kaçırmazdım. :moto

erener
15-06-2011, 10:09
Yok ben yeniyi sevmem derseniz size benim premum u verip farkı ben verip yeni aracı ben alayım :D

Ömer Gedik
15-06-2011, 10:18
drwhiskey çok güzel bir sonuç almışsın bence, adamlar buna ikna olduysa ne ala. Mahkeme ile uğraşmaya ve beklemelere son vermiş olursun hemde aracını yeni kasayla değişmiş olursun. Bence yapmalısın.

sportway
15-06-2011, 10:28
Arkadaşım bence çok olumlu bir sonuç,senin adına sevindim doğrusu ve bence kesinlikle yeni aracı almalısın.

Bana gelince,benim aracın durumunu ilgili topikte paylaşmıştım,benim süreçte hala netleşmedi ve şu an örnek olabilecek bütün davaları inceliyorum ve bende araç değişimi veya yasal faiziyle geri ödeme için her an başvurabilirim ve incelediğim örnekler de benim %90 üstü kazanacağımı gösteriyor.
Motor indirilmesi,aracın değer kaybı,maddi manevi zararlar bunu gösteriyor.
Bu yüzden bana bu süreci anlatabilirmisin,rica etsem?
Nereye başvurdunuz?
Hangi belgelerle?

Esat
15-06-2011, 10:52
Bence teklif çok iyi sadece diyecegin şey agustosun fahiş fiyatı degilde aralıgın fiyatını istiyorum demek olur bence gerçi
şu an comfort pack 44750 fiyat veriyorlar bence çok bi fark ödemessin

drwhiskey
15-06-2011, 10:54
Arkadaşım bence çok olumlu bir sonuç,senin adına sevindim doğrusu ve bence kesinlikle yeni aracı almalısın.

Bana gelince,benim aracın durumunu ilgili topikte paylaşmıştım,benim süreçte hala netleşmedi ve şu an örnek olabilecek bütün davaları inceliyorum ve bende araç değişimi veya yasal faiziyle geri ödeme için her an başvurabilirim ve incelediğim örnekler de benim %90 üstü kazanacağımı gösteriyor.
Motor indirilmesi,aracın değer kaybı,maddi manevi zararlar bunu gösteriyor.
Bu yüzden bana bu süreci anlatabilirmisin,rica etsem?
Nereye başvurdunuz?
Hangi belgelerle?

teşekkür ederim hepinize. sana da detaylı bir mesaj atıyorum üstad.

drwhiskey
15-06-2011, 10:55
Bence teklif çok iyi sadece diyecegin şey agustosun fahiş fiyatı degilde aralıgın fiyatını istiyorum demek olur bence gerçi
şu an comfort pack 44750 fiyat veriyorlar bence çok bi fark ödemessin

şu an benim aracın liste fiyatı 47600 tl olarak görünüyor. liste fiyatından alırız dediler. ama tam fiyat söylemediler. cuma günü her şey belli olacak

γuяdaeя
15-06-2011, 12:56
Her halükarda hakkınızda hayırlı olsun.. Bence de teklif güzel. Eğer fiyat konusunda mağdur olmayacaksanız hiç düşünmeyin kabul edin :)

TanerHoca
15-06-2011, 13:08
Her halükarda hakkınızda hayırlı olsun.. Bence de teklif güzel. Eğer fiyat konusunda mağdur olmayacaksanız hiç düşünmeyin kabul edin :)

+407 :iyi

Abdullah
15-06-2011, 13:11
bence de teklif süper hiç kaçırmayın diyeyim tabi pazarlığınızıda güzelce yapın en azından bazı sorunları peugeot biliyor ve bu yeni 308 de en azından kronik bazı problemler çözülmüştür diye düşünüyorum.

Yasin CCK
15-06-2011, 13:13
Aklın yolu bir ;)

Bende teklifi kabul etmenizden yanayım...

Güven
15-06-2011, 15:41
Çok mantıklı bir teklif ama yeni araçların liste fiyatında mutlaka pazarlığını yapmalısınız. Yeni kasada bence çok güzel duruyor tam donanımlısını almanız nasip olur inşallah. :iyi

MaLi
15-06-2011, 15:53
hatta şöyle yeni kasa bir 308SW
:)

drwhiskey
17-06-2011, 17:03
biraz önce showroomdan geldim. güya active bir 308 vardı. ancak jantlar kapaktı. oto parfümü yoktu. göstergeler internette olduğu gibi beyaz değil bildiğimiz siyahtı. fiyat çıkarım dedim. janta 900 tl yazdıklar. şaka gibi.. bir aracın en üst versiyonunda alaşım jant opsiyon mu olur? veya benim tahminim; adamlar da henüz bilmiyor. jantları kapak görünce opsiyon dediler. bana verilen fiyat:

52500+2000(xenon)+900(jant)=55400... hadi jant olmasın 54500

kimse kusura bakmasın da bu fiyata kime satacaklar bu aracı anlamadım. daha ucuza yepyeni C4 dururken neden ŞAHİN direksiyonlu 308 alınsın? 2002 model citroen xsara var bizde. radyo kumanda kolu ve cruise control kolu bizim araçtakilerin aynıları, aynı yerde, birebir... hiçbir fark yok. 2002 model citroendeki aynı teknoloji.. direksiyon üzerine 1 tuş ilave edememiş mi bu pejo anlamıyorum. kısacası değişim konusunda kararsız kaldım.

Dreamcatcher
17-06-2011, 17:54
Jantların ops. olduğunu 15000 bakımında görmüştüm zaten..
Sana katılmamak elde değil dostum,gerçekten sinir bozucu,era gibi bir aracın bile bizden üstün tarafları var..pejo neden bize bu eziyeti yapıyor anlamak mümkün değil... :bam3 :bam3 :bam3 :bam3

Yasin CCK
17-06-2011, 18:00
55,000 TL ye 308 mii :kac

Hay Allahım sen aklımıza mukayet ol :kizgin

drwhiskey
17-06-2011, 18:41
evet tahmin ettiğim gibi bayi yanılmış. pejonun sitesinde sadece 17" jant opsiyonel (800 tl). ama sitede bir şey eksik sanırım; access için alaşım jant yok sanırım :D

Esat
17-06-2011, 18:46
Bu bahsettigin bizim premium plus a eş degerse alınır degilse paranı geri al hocam boş bi 308 e bu para verilmez artık Vw tarzı satış politikalarını benimsediler janta ayrı koltuga ayrı kilma tuşuna ayrı cama ayrı para falan :)

Ufuk
17-06-2011, 20:32
Ben Direk Access'i alırdım. Access te Cam Tavan Standart, Access Active'nin üstü + standart cam tavan koymuşlar. Yakıt Tüketimi olarak ta siteden baktım çok düşürmüşler gibi, Ayrıca Park sensörü araba orjinalinde var, Usb bağlantısı Acceste standart, 16' Alaşım jantta standart
Access'in Fiyatı Peugeot Sitesinde
Yeni 308 Access - 1.6 e-HDi 112 hp Stop and Start - Auto6R 48.000

Ömer Gedik
17-06-2011, 21:46
drwhiskey Active modelinde 16" alaşım jantlar standart. Ayrıca 54,500 bu aracın muhtemelen listesidir. Sizin aracı kaça alıyorlar ve ne fark istiyorlar bu önemli bence. Ayrıca Şahin direksiyon 308 sözünüzü komik buldum. Peugeot Direksiyon üzerine kumanda koymakla gelişecekse (bakınız 508) bence gelişmesin.

muhti
17-06-2011, 22:30
Ben Direk Access'i alırdım. Access te Cam Tavan Standart, Access Active'nin üstü + standart cam tavan koymuşlar. Yakıt Tüketimi olarak ta siteden baktım çok düşürmüşler gibi, Ayrıca Park sensörü araba orjinalinde var, Usb bağlantısı Acceste standart, 16' Alaşım jantta standart
Access'in Fiyatı Peugeot Sitesinde
Yeni 308 Access - 1.6 e-HDi 112 hp Stop and Start - Auto6R 48.000

Access baz donanım diye biliyorum. Active daha üst paket. Premium plusa karşılık gelen active olması lazım. Cam tavanın standart olduğunu pek sanmıyorum ama öyleyse gerçekten çok hoş olur.

Ömer Gedik
17-06-2011, 22:31
Access baz donanım ve Cam Tavan yok.

Active dolu olan paket ve Cam Tavan Standart.

muhti
17-06-2011, 22:35
Access baz donanım ve Cam Tavan yok.

Active dolu olan paket ve Cam Tavan Standart.

Ortalık cam tavandan geçilmeyecek süper olmuş.. :iyi

muhti
17-06-2011, 22:51
biraz önce showroomdan geldim. güya active bir 308 vardı. ancak jantlar kapaktı. oto parfümü yoktu. göstergeler internette olduğu gibi beyaz değil bildiğimiz siyahtı. fiyat çıkarım dedim. janta 900 tl yazdıklar. şaka gibi.. bir aracın en üst versiyonunda alaşım jant opsiyon mu olur? veya benim tahminim; adamlar da henüz bilmiyor. jantları kapak görünce opsiyon dediler. bana verilen fiyat:

52500+2000(xenon)+900(jant)=55400... hadi jant olmasın 54500

kimse kusura bakmasın da bu fiyata kime satacaklar bu aracı anlamadım. daha ucuza yepyeni C4 dururken neden ŞAHİN direksiyonlu 308 alınsın? 2002 model citroen xsara var bizde. radyo kumanda kolu ve cruise control kolu bizim araçtakilerin aynıları, aynı yerde, birebir... hiçbir fark yok. 2002 model citroendeki aynı teknoloji.. direksiyon üzerine 1 tuş ilave edememiş mi bu pejo anlamıyorum. kısacası değişim konusunda kararsız kaldım.

sanırım size access i active gibi göstermişler daha doğrusu dediğiniz gibi henüz onlarda bilmiyorlar neyin ne oldugunu tam olarak. peugeot siteden baktım active de 16 alaşım jant standart. sizin showroomda gördüğünüz araç muhtemelen accessti. yani fiyatı hesaplarken 52.500 ün değil 48.000 in üzerine fiyatlandırmaları gerekiyor ki access e yine siteden gördüğüm kadarıyla xenon eklenemiyor. yani kısacası işi çorba etmişler biraz.

reisG
17-06-2011, 22:56
22.000 euroya özel paket 1.16 i auto satılıyor 0 km.

Esat
17-06-2011, 23:05
22.000 euroya özel paket 1.16 i auto satılıyor 0 km.

Bmw 3 ten başlar 8 e kadar gider abi 116 al 12 litre yaksın alanlar çok umursamaz herhalde

Ufuk
17-06-2011, 23:36
Bu arada evet yanlış yazmışım. Access standart olan Active olan üst modelmiş ve 52000 tl. Bu arada Bmw 1.16i, ve/veya Bmw 3.16i Alacak olan arkadaş hiç parasını saçmasın Bmw 3.20 den başlar meraklısıda 3.20'den aşağısına bakmaz. 3.20 en çok satan modelidir mesela 5 kasa Sıfırı alırken daha pahalı olmasına rağmen satarken daha ucuzdur. Bmw 3.30 alırsan Mükemmel performans seni bekler. Bmw M3 Alırsan Piyasa da Geçemiyeceğin nadir araba olur ve Yakıta değil performansa bakarsın. ama tercih meselesi.

drwhiskey
17-06-2011, 23:47
drwhiskey Active modelinde 16" alaşım jantlar standart. Ayrıca 54,500 bu aracın muhtemelen listesidir. Sizin aracı kaça alıyorlar ve ne fark istiyorlar bu önemli bence. Ayrıca Şahin direksiyon 308 sözünüzü komik buldum. Peugeot Direksiyon üzerine kumanda koymakla gelişecekse (bakınız 508) bence gelişmesin.

benim eski aracımda direksiyondan kumanda vardı ve şimdikinden çok daha kullanışlıydı. bütün markalar bu özelliği kullanırken pejo neden kullanmıyor anlamış değilim. c4 ün direksiyonu süper olmuş bence. kadranlar ayrıca süper. en üst versiyonda renk ayarı bile var. polifonik sesler var seçebiliyorsun. bizim araçta basit standart siyah kadranlar, bip bip diye öten uyarılar. bunlar bence çok zor ve maliyetli şeyler değil. olması gerekti, olmamış; eksik olmuş, yazık olmuş.

ayrıca bugün gördüğüm araçta cam tavan vardı. ön arka park sensörleri, ledler... yani araç active idi. ama jantlar KAPAKTI.. ben de anlamadım. oradakiler hiç anlamamış zaten. o aracı da o şekilde kimseye satamazlar bence.

bir de led olayı değişik geldi bana. nedense bir giulietta ya da bir audinin ledi kadar parlamıyor. yani güneşli havada pek de dikkat çekmez gibi geldi bana. led "L" şeklinde yapmışlar (sağa yatık L gibi düşünün) sadece bir kenarı yanıyor. yola paralel olan kısım yanmıyor. yani sadece düz bir çizgi. ona da anlam veremedim. tamamı yansa daha güzel olabilirdi.

drwhiskey
17-06-2011, 23:51
bu arada düşüncelerim arasında aracı alıp direk garaja koymak da var. satabilirm yani. kararımı verdikten sonra satmayı düşünürsem ilk buraya yazarım. ilgilenen olursa daha sonra konuşuruz. alacağım araç active,xenonlu ve beyaz olacak.

drwhiskey
12-08-2011, 16:44
uzun bekleme, pazarlık, ilgisizlik süreçlerinden sonra...

bugün pejo'dan gönderilen anlaşma metni ve davadan feragat ettiğimi gösteren belgeyi imzaladık.

sonuç: ay sonunda yeni aracım geliyor (umuyorum...).
araç: 308 active auto6r + görüş paketi.. tabi aracı görüp içine binmediğim için hala güvenim yok. ne zaman araç gelir satışını yaparlar o zaman pejo sağlammış derim. araç ay sonunda geliyormuş. bekleyip göreceğiz.

Ahmet Ç.
12-08-2011, 16:53
hadi hayırlısı ...

qarrulous
12-08-2011, 19:01
Nihayetinde yeni yani arkadaşların dedikleri gibi genelde... Hayırlısı olsun şimdiden..

TanerHoca
12-08-2011, 19:56
kavuş yeni aracına da bir "gözün aydın" verelim :) :iyi

Seramana
12-08-2011, 22:25
Hayırlı olsun öncelikle :)
Bu arada eski kasayı makyajlı kasaya çevirme maliyeti xenonlarla beraber 4 bin tl civarı oluyor. Geçen serviste oturup hesapladılar. Malumatınıza

γuяdaeя
12-08-2011, 22:34
Bu arada eski kasayı makyajlı kasaya çevirme maliyeti xenonlarla beraber 4 bin tl civarı oluyor. Geçen serviste oturup hesapladılar. Malumatınıza

Üste para verseler bile kimsenin öyle birşey yapacağını sanmam.. :D

Ömer Gedik
12-08-2011, 23:35
drwhiskey hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Umarım kısa zamanda gelir aracın.

BahadırALTUN
13-08-2011, 07:32
Hayırlı olsun. Ara sıra da olsa iyi haber geliyor. :)

mimit
13-08-2011, 12:33
peki makyajlı kasayı kaç liraya eksi hale getiriyorlar ki? bende de bi e-hdi isteği var hazır bizimkilerde para ediyorken ama.görüntünün eskisi gibi olmasını istiyorum bende.

Yeni aracınızda hayırlı uğurlu olsun.

Seramana
13-08-2011, 12:46

peki makyajlı kasayı kaç liraya eksi hale getiriyorlar ki? bende de bi e-hdi isteği var hazır bizimkilerde para ediyorken ama.görüntünün eskisi gibi olmasını istiyorum bende.

Tampon ve farlar değişecek. Tamponun fiyatını bilmiyorum. Farların 2si 600 lira. Çıkma olarak 200 300 lira arası halledilebilir.
Yeni aracınızda hayırlı uğurlu olsun.
Üste para verseler bile kimsenin öyle birşey yapacağını sanmam.. :D

mimit
13-08-2011, 12:52
uzun çabalar sonucu mesajımı düzeltebildim.

drwhiskey
17-08-2011, 09:16
dediğim gibi hayırlı olsundan önce aracı görüp içine oturmam lazım :) yine de teşekkür ederim.
aklıma bir şey takıldı. geçen gün şehir dışında otoyolda ilerliyordum. bmw 3.20 arkadan geldi selektör yaptı sanki fotoğraf çeker gibi. ne göz alıyor ne korkutuyor insanı. beyaz ve adeta "pıt pıt" diye yanıyor. çok hoşuma gitti. yeni 308 de görüş paketinde bi-xenonlar var. acaba bunlar da böyle mi? rengi nedir? aradım da bulamadım sorumun cevabını. şimdiden teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=rotcKGCzzT8

bu videoda beyaz duruyor ama yine de sormak istedim.

mimit
17-08-2011, 10:35
fabrika çıkışı xenon olan araçlarda görüşü de daha güvenilir ve sağlıklı kıldığından 4350 kw lık xenonlar kullanılır.tam beyaz sayılmaz ama normal halojen ampuller gibi sarıda değil,beyaz renk 6000 kw lık xenon ampullerde yakalanır.

Seramana
19-08-2011, 01:20
Bi xenon farlar ışığı odaklayarak diğer sürücelerin rahatsızlığını en aza indirir. Ayrıca xenon araçlarda adaptif farlı olduğu için görüş konusunda hiç sıkıntınız olmasın. Sonradan yapılabiliyorsa bende yaptıracağım ama eğey maliyetli gözüküyor. Açıkçası ben bunu AFL bi xenona çeviririm diyebilen ustaya da rastlamadım :D

drwhiskey
16-09-2011, 12:06
uzuuuun uğraşlar, tartışmalar, didişmeler, can sıkıntısı, uykusuz geceler, mahkemeler vs de vs.... lerden sonra üzerine para koyup alacağım araç bayiye dün itibariyel geldi :uyku2(çoğu kişi konuyu biliyor diye uzun uzun anlatmıyorum.). Bir sevinç yaşadım ama aylardır süren mücadele beni iyice paranoyak yaptı. Şu an kullandığım aracın satışını yapıp bayiden yeni aracımla çıkmadan içim rahat etmeyecek. Nedense hala içinde şüphe var.

Yeni araç 308 active auto6r. Görüş paketli ve 17" jantlı. ilk başlarda bana da hoş görünmeyen yeni 308 kendi aracım olacağından mıdır bilmem; nedense gözüme çok güzel göründü :fiuw Aracın içine oturunca ilk denediğim şey tabi ki farlar oldu. Bi-xenon ların uzun farını görmek istiyordum. Çok şükür gördük. Belgeleri verdik. İşlemler muhtemelen pazartesi günü başlayacak. Bir aksaklık, gecikme olmazsa salı günü aracı teslim alacağım.

sonuç: yapılan anlaşma sonucu yeni bir araca sahip oluyorum. Belki biraz da avantajlı olarak... Tabi sorsanız "değer mi?" diye; cevabım hayır olacaktır. İnanın aylardır yaşadıklarımı bir ben bilirim bir de eşim.

Gökay
16-09-2011, 12:16
Hayırlı olsun diyelim ve bu sefer inşallah sorun yaşamayacağınız bir araca sahip olup keyfini çıkarırsınız.

:alkis2

Selami
16-09-2011, 12:45
Zaferler kolay elde edilemezmiş :) Kaldı ki yeni bir aslan sahibi olmak... :)

Hayırlı olsun, ALLAH kaza bela vermesin... :alkis

Esat
16-09-2011, 13:13
Neyse sonucta halletmisşin hocam hayırlı ugurlu olsun bunun bahtı güzel olsun

İlkay
16-09-2011, 15:50
Hayırlı olsun. Umarım beklediğinize ve çabaladığınıza değecektir. Ben 308 i alırken active donanım gelmemişti. Yeni giriş yapmaya başlamış. Güzel günlerde kullanın.

Ömer Gedik
16-09-2011, 17:04
drwhiskey

Aracınız hayırlı olsun Sizin adınıza çok sevindim. Active ve Görüş paketli olması 17 jantlarda ayrı güzellikleri... Renk nedir? Fotoğraf bekliyoruz. :)

γuяdaeя
16-09-2011, 17:12
Cabernet sauvignon kırmızı :cilgin

Yasin CCK
16-09-2011, 17:25
Çok güzel haber :alkis Adınıza çok sevindim, geçmişe bir sünger çekin, yeni aslanınızın tadını çıkarın ;)

TanerHoca
16-09-2011, 17:37
Çok güzel haber :alkis Adınıza çok sevindim, geçmişe bir sünger çekin, yeni aslanınızın tadını çıkarın ;)

+407. aynen :iyi

drwhiskey
16-09-2011, 22:02
iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. :alkis aracın rengi alp beyazı. gözüm beyazda kalmıştı beyaz seçtim. fotolar var ama servisin bahçesinde kirli bir halde ::). onun için koymuyorum. açıkçası ne düşünürsünüz bilmiyorum ama pek de koyma taraftarı değilim. 308 i aldıktan sonra gerçekten nazar değdiğini hissediyorum. hele bi alalım da gerisi kolay dostlar. bu arada adım Ersin. daha önce bir yere yazmıştım ama.. nereye bilmiyorum.

Ozan
16-09-2011, 22:08
Bu sefer sıkıntı yaşamaz ve uzun yıllar keyifle binersiniz inşallah...

muhti
16-09-2011, 22:15
hayırlı olsun tam anlamıyla full+full almışsınız.. :havali

drwhiskey
21-09-2011, 20:32
ve sonunda yeni aracıma kavuştum. ilk fark ettiklerim:

- DİREKSİYON: direksiyon sistemi değişmiş; daha hafif, daha güzel olmuş(görecelidir).

- VİTES(auto6r): vitesler daha hızlı değişiyor. ancak nedense yokuşta 2. vitesten 1. vitese inmedi eve gelirken. 2 kere durmak zorunda kaldım. stop durumunda 1 e çekti sonra kalkabildim. tam olarak anlamadığım için yorum yapamıyorum.

-XENON FARLAR: bi-xenonlar siyah zemini ile birlikte güzel duruyor. belirli bir hızdan sonra da direksiyonu çevirdiğinizde farlar da aynı miktarda dönüyor(22 dereceye kadar). sanki elinizle farları çeviriyormuşsunuz gibi...

-LASTİKLER: 17" jantlarla beraber Continental Conti Sport Contact 3 kullanılmış. 16" te Conti Premium Contact vardı. performansta fark var. ayrıca yedek lastik de 17" alaşım jantlı.

-START&STOP: henüz yeni olduğu için hakkında pek yorum yapamıyorum. ancak bugün trafik çok sıkışıktı şansıma. start&stop açıktı. eco mod göstergesi var dijital ekranda. aracın bir kullanımda kaç dk ve kaç sn stop konumunda kaldığını gösteriyor. 15 dk civarında stop konumunda kaldı tek kullanımda. aracın kontağını her kapatışta sıfırlanıyor bu gösterge. sanırım ekonomi sağlayacak gerçekten.

kullandıkça yeni bilgileri paylaşacağım. bu arada foto eklemiyorum şimdilik. İzmir yağışlıydı araba ilk günden kirlendi fazlaca :)

Yasin CCK
21-09-2011, 20:36
Hadi hayırlı olsun, olumlu yorumlarınızın olumsuzlardan fazla olması dileğiyle ;)

İzlenimlerin devamını bekliyoruz...

erener
21-09-2011, 20:39
Hayırlı olsun, Allah kazabela vermesin.. ENN kısa süredede resimleri bekleriz... :alkis

Ömer Gedik
21-09-2011, 20:40
Yorumlarınız için teşekkürler, keyifle kullanırsınız umarım. Farlar da tam siyah zeminli değil snaırım doğru muyum :) Biraz ton olarak morumsu gibi gelmişti bana.

eyup_31
21-09-2011, 20:54
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler... fotoları bekliyoruz

Abdullah
22-09-2011, 07:45
Allah kaza bela vermesin izlenimlerinizi merakla bekliyorum.

drwhiskey
22-09-2011, 10:28
ve sonunda yeni aracıma kavuştum. ilk fark ettiklerim:

- DİREKSİYON: direksiyon sistemi değişmiş; daha hafif, daha güzel olmuş(görecelidir).

- VİTES(auto6r): vitesler daha hızlı değişiyor. ancak nedense yokuşta 2. vitesten 1. vitese inmedi eve gelirken. 2 kere durmak zorunda kaldım. stop durumunda 1 e çekti sonra kalkabildim. tam olarak anlamadığım için yorum yapamıyorum.

-XENON FARLAR: bi-xenonlar siyah zemini ile birlikte güzel duruyor. belirli bir hızdan sonra da direksiyonu çevirdiğinizde farlar da aynı miktarda dönüyor(22 dereceye kadar). sanki elinizle farları çeviriyormuşsunuz gibi...

-LASTİKLER: 17" jantlarla beraber Continental Conti Sport Contact 3 kullanılmış. 16" te Conti Premium Contact vardı. performansta fark var. ayrıca yedek lastik de 17" alaşım jantlı.

-START&STOP: henüz yeni olduğu için hakkında pek yorum yapamıyorum. ancak bugün trafik çok sıkışıktı şansıma. start&stop açıktı. eco mod göstergesi var dijital ekranda. aracın bir kullanımda kaç dk ve kaç sn stop konumunda kaldığını gösteriyor. 15 dk civarında stop konumunda kaldı tek kullanımda. aracın kontağını her kapatışta sıfırlanıyor bu gösterge. sanırım ekonomi sağlayacak gerçekten.

kullandıkça yeni bilgileri paylaşacağım. bu arada foto eklemiyorum şimdilik. İzmir yağışlıydı araba ilk günden kirlendi fazlaca :)

EK:

SÜSPANSİYON: süspansiyonda iyileştirme yapılmış sanırım. 17" olmasına rağmen sanki eskisi gibi sarsmıyor girinti ve çıkıntılarda.

farların zemini siyah. foto çekip eklerim. sadece iç kısımdaki yardımcı uzunların zemini parlak.

hepinize tekrar teşekkür ederim. allah daha iyilerini sizlere versin.

Dreamcatcher
22-09-2011, 10:34
Güle güle çevir tekerleklerini dostum :)

Gökay
22-09-2011, 13:40
Yeni her zaman tercih sebebidir,maşallah kazasız belasız kullanın.Fotoğrafları bekliyoruz tabiki.

PM:112'lik Auto6r 110'luktan daha hızlı vites değiştiriyor.Sizin eski aracınızda 112'likti (galiba) peki bu makyajlı kasa dahada mı hızlı vites değiştiriyor yani?

drwhiskey
22-09-2011, 16:41
Yeni her zaman tercih sebebidir,maşallah kazasız belasız kullanın.Fotoğrafları bekliyoruz tabiki.

PM:112'lik Auto6r 110'luktan daha hızlı vites değiştiriyor.Sizin eski aracınızda 112'likti (galiba) peki bu makyajlı kasa dahada mı hızlı vites değiştiriyor yani?

evet eski aracım da 112 hp idi. ve evet ondan daha hızlı vites değiştiriyor. eskisinde manuele alıp "s" ye basınca nasıl değiştiriyorsa aşağı yukarı aynı şekilde değiştiriyor. bunda manuele alıp "s" ye basmadım. aklıma gelmedi. yapınca aktaracağım.

EK:
ARAÇ KENDİ KENDİNE HAREKET EDİYOR: bu detayı atlamışım. araç normal otomatik vitesler gibi frenden ayak çekince hareket ediyor (normal otomatikler gibi anında harekete geçmiyor; yarım saniyelik bir gecikme söz konusu).

Yasin CCK
22-09-2011, 16:51
Bunların hepsi güzel özellikler :havali

drwhiskey
23-09-2011, 21:26
bu akşam hanımla beraber dışarı çıkalım dedik. yolda giderken bu farlar harbi iyi aydınlatıyor diyorum kendi kendime.. nitekim önümdeki araçlardaki sürücüler de aynı fikirde olacak ki; uyarıp durdular. elini çıkarıp işaret edenler oldu. ben de uzunları yakarak karşılık verdim. karşıdan gelen araçlar da selektör yakıp durdu sürekli. yine aynı cevabı verdim. sonuç olarak sanırım farlarda bir sorun var; sorun değil de bir ayar bozukluğu zannedersem. otoparka girdim. aracın önüne geçip 20 m yürüdüm. araca baktım ve insanların haklı olduğu kanısına vardım :S . aracın farları biraz havayı aydınlatıyor ve biraz da güçlü aydınlatıyor. uzunları yakınca karşıdakinin vay haline :kac . sanırım servise gidip ayar yaptırmam gerekecek ancak servistekilerin bu yeni farlar konusundaki tecrübelerinden şüpheliyim.

bilgisi olan var mıdır konuyla ilgili? ya da önerisi olan?

muhti
23-09-2011, 21:48
far yükseklik ayarını kontrol ettiniz mi?

drwhiskey
24-09-2011, 10:34
sabah servise uğrayıp ayarlattım farları. biraz havada kalmışlar :)

Ozan
24-09-2011, 10:58
Ben şimdiye kadar xenon farların aracın yük durumuna göre yükseklik ayarını kendisi yapıyor diye biliyordum.(En azından Vw grubu araçlarda bu böyle)
Peugeot't sistemin farklı olması ilginç geldi bana.

Dreamcatcher
24-09-2011, 11:55
Far yükseklik ayarını kendin yapabiliyorsun dostum biliyorsundur sanırım

erener
24-09-2011, 12:07
Hocam ben olsam bu kadar şeyden sonra servise uğramazdım. Yanlış anlamayın lütfen onca şeysen sonra ben bile tedirgin oldum.

Bence herşey normal, far yükseklik ayarını kontrol edin arkadaşların dediği gibi. :)

cmr_cihangir
24-09-2011, 14:31
Otoparka girdim. Aracın önüne geçip 20 m yürüdüm. araca baktım ve insanların haklı olduğu kanısına vardım :S . aracın farları biraz havayı aydınlatıyor ve biraz da güçlü aydınlatıyor. uzunları yakınca karşıdakinin vay haline :kac . sanırım servise gidip ayar yaptırmam gerekecek ancak servistekilerin bu yeni farlar konusundaki tecrübelerinden şüpheliyim.

Diğer arkadaşlarımın görüşüne katılıyorum. Akşam vakti aracın önü duvara dönükken far ayarını yapmanız en uygun çözüm gibi. Far ayarını yapmanız için aşağıdaki düğmeyi 0 dan 3 e doğru kadameli olarak getirin.

http://img268.imageshack.us/img268/6028/1000738i.jpg

γuяdaeя
24-09-2011, 16:26
Bi-zenon farlı araçta kokpit içinde ayar düğmesi var mı ki ???

Selami
24-09-2011, 17:21

en nihayetinde o da bir far :bam3

Seramana
24-09-2011, 17:40

Otomatik kendi ayarlıyor diye biliyorum ben ???

γuяdaeя
24-09-2011, 18:20
308 CC ve RCZ için "otomatik yükseklik ayarlı ve far yıkamalı adaptif bi-zenon far" tanımlaması yapılıyor kaynaklarda.
Heralde makyajlı 308 için de aynıdır. Aksi taktirde haybeye 2000 TL veriliyor demektir :)

Ömer Gedik
24-09-2011, 19:48
Bi-Xenon Adaptif farlarda da ayar mevcuttur. Kendi ayarına örnek teşkil eder bu ayar sistemi. Mesela bizim BMW farlarıda saçma duruyordu ayarlattık ve şimdi çok iyi. :)

cmr_cihangir
24-09-2011, 20:58

Yahuçok sazan gördüm kendimi :fool

γuяdaeя
24-09-2011, 22:24

Yahuçok sazan gördüm kendimi :fool

Cihan deme öyle şeyler.. Bildiklerimizi paylaşıyoruz, bilmediklerimizi sorguluyoruz, öğreniyoruz. Netekim ayar düğmesi varmış :)

Ömer Gedik
24-09-2011, 23:12
Ayar düğmesi olmaz ama farın üstünden ayar yapılır diğer farlar gibi. Yani far ölçüm aletleri ile ölçüm yapılarak ayar yapılır.

γuяdaeя
24-09-2011, 23:29
Ayar düğmesi olmaz ama farın üstünden ayar yapılır diğer farlar gibi. Yani far ölçüm aletleri ile ölçüm yapılarak ayar yapılır.

Ömer'im adminim şunu bi kerede anlatsana yahu.. Kerpetenle laf alıyoz valla :bam3 :p

drwhiskey
24-09-2011, 23:49
Otoparka girdim. Aracın önüne geçip 20 m yürüdüm. araca baktım ve insanların haklı olduğu kanısına vardım :S . aracın farları biraz havayı aydınlatıyor ve biraz da güçlü aydınlatıyor. uzunları yakınca karşıdakinin vay haline :kac . sanırım servise gidip ayar yaptırmam gerekecek ancak servistekilerin bu yeni farlar konusundaki tecrübelerinden şüpheliyim.

Diğer arkadaşlarımın görüşüne katılıyorum. Akşam vakti aracın önü duvara dönükken far ayarını yapmanız en uygun çözüm gibi. Far ayarını yapmanız için aşağıdaki düğmeyi 0 dan 3 e doğru kadameli olarak getirin.

http://img268.imageshack.us/img268/6028/1000738i.jpg

en nihayetinde o da bir far :bam3

yanlış anlamayın da vallahi okurken güldüm :D

arkadaşlar o düğme yok araçta. içeriden herhangi bir müdehale yok. sadece menüden farların yönlendirilmesini kapatabiliyorsun. kaputu açtığınızda farların arkasında yıldız tornavidanın girebileceği şekilde ayar vidaları var. ancak bu ayarı düz duvarda yapmak sağlıklı değil; çünkü sağ far ile sol far dikkat ettiyseniz aynı aydınlatmaz. sağ far tabelaların okunması için daha yukarıyı aydınlatır. dolayısıyla düz duvarda ayar yanlış olabilir. bunun için serviste ya da far ayarı yapılan herhangi bir yerde yapmak en doğrusu.

bi-xenon farlar aracın yüküne göre yükseklik ayarını kendisi yapıyor. arkada yük çoksa aşağı indiriyor. yük yoksa yukarı kaldırıyor. aracı çalıştırınca far inip kalkıyor. sanırım bu arada ayar yapıyor. ancak ilk kalibrasyonun insan tarafından yapılması gerekiyor. (tornavida ile)

γuяdaeя
24-09-2011, 23:58

Hocam sen de bi cee diyip gittin, biz burda kendi kendimize fantaziler ürettik.. Bir de gülüyosun :bam3 :D

Ömer Gedik
25-09-2011, 00:03
Yurdaer, anlaşılacağımı sanmıştım. :D Şu sandalyeden en çok admin nasipleniyor bu işte bir ilginçlik var. :)

drwhiskey
25-09-2011, 00:14

Hocam sen de bi cee diyip gittin, biz burda kendi kendimize fantaziler ürettik.. Bir de gülüyosun :bam3 :D

ben ayarlattım dedim siz kendi kendinize türetmişsiniz üstad :fiuw

Selami
25-09-2011, 02:12
çok üretici bi forumuz maşallah :bam3