PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sportium THP

CES
18-06-2011, 21:17
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra resimleri ekliyorum.

Makina bildiğiniz üzere THP Sportium, şimdiye kadar gerek forumda, servisde ya da bir dost meclisinde 156 HP'lik bir Peugeot 308 görmedim. Bu yüzden kendimi biraz şanslı hissediyorum.

Önceki aracım 206 RC 180 Hp ve performanslı Peugeot'lara alışığım; ancak tam otomatik şanzımanda kickdown yapmak inanılmaz bir keyif yaşatıyor.

Aracın ivmelenme keyfini test etmek isteyen varsa bu keyfi müsait zamanlarda paylaşmak isterim. :arkadas

Modifiyeli dizellere de ayrıca duyurulur :D

Ufak bir detay :)
http://img29.imageshack.us/img29/5177/spa0297p.jpg

Plaka bu arada özeldir :iyi
http://img23.imageshack.us/img23/3215/spa0273s.jpg

Turbo'ya bir vurgu daha...
http://img155.imageshack.us/img155/2449/img0015sc.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/5816/img0013d.jpg

http://img696.imageshack.us/img696/5421/img0010xl.jpg

Spoiler takılmadan önce
http://img10.imageshack.us/img10/4875/img0014qs.jpg

Spoiler ile birlikte (resimleri aracı garaja bıraktıktan sonra çekmek zorunda kaldım, kalite çok kötü :()

http://img15.imageshack.us/img15/408/spa0294n.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/6691/spa0295.jpg

Orjinal pedal seti ve ön eşik koruyucuları...
http://img37.imageshack.us/img37/4350/img0016xx.jpg

Serviste eklenen arka eşik koruyucular (önlerle güzel bir uyum oldu: P - 308)

http://img41.imageshack.us/img41/586/spa0300ce.jpg

ve bence Sportium THP'nin en güzel parçalarından bir tanesi daha...

Krom ile süslenmiş deri direksiyon, navigasyon cihazı ve direksiyon üzerinde logo güzel bir birliktelik oluşturuyor
http://img850.imageshack.us/img850/3401/img0088og.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/6065/img0087yn.jpg

Söz verdiğim arakadaşlara olan sözümü tuttuğumu düşünüyorum.

Saygılar,

TanerHoca
18-06-2011, 21:21
motorundan jantına, ön tamponundan spoilerine kadar tam bir keyif aracı.güle güle kullan :nazar

Gökseld
18-06-2011, 21:23
motorundan jantına, ön tamponundan spoilerine kadar tam bir keyif aracı.güle güle kullan :nazar

Tamamiyle katılıyorum. Bi nazarlıkta benden :nazar

γuяdaeя
18-06-2011, 21:30
Anlatılmaz yaşanır :) :nazar

Esat
18-06-2011, 21:57
Sevgili dostum sözlerden biride bana verilmişti :)en sonunda gözlerimizi bayram ettirdin sportium jantların en çok yakıştıgını düşündügüm beyaz rengin her türlü kombinasyonu nu uygulamış pejo eee sanada spoiler kalmış onuda halletmişsin ellerine saglık fotolar için, 'biz aramızda dizel geçer desekte sen alınma' koskocaman :nazar :nazar :nazar :nazar :nazar :nazar bekledigimize degmiş bu kadar dizel arasında kontak sesini hiçbirşeye degiştirmeycegim benzinli bi araç gerçekten keyf aracı güle güle sür herşeyiyle 4 4 lük bi araç

γuяdaeя
18-06-2011, 22:11
Sevgili dostum sözlerden biride bana verilmişti :)en sonunda gözlerimizi bayram ettirdin sportium jantların en çok yakıştıgını düşündügüm beyaz rengin her türlü kombinasyonu nu uygulamış pejo eee sanada spoiler kalmış onuda halletmişsin ellerine saglık fotolar için, 'biz aramızda dizel geçer desekte sen alınma' koskocaman :nazar :nazar :nazar :nazar :nazar :nazar bekledigimize degmiş bu kadar dizel arasında kontak sesini hiçbirşeye degiştirmeycegim benzinli bi araç gerçekten keyf aracı güle güle sür herşeyiyle 4 4 lük bi araç

Al bi RCZ doya doya yaşa o keyfi :cilgin :D

Esat
18-06-2011, 22:21

Al bi RCZ doya doya yaşa o keyfi :cilgin :D

Ataşehir buluşmasında da konustuk arabayı satarken gerçekten dizel ile benzinli arasındaki makas çok açılıyor birde ben RCZ alsam boşanma riski olur abi :)

carpediem77
18-06-2011, 22:28
maşallah çok güzel bir aracınız var. ALLAH kazasız kullanmak nasip etsin.

Yasin CCK
19-06-2011, 11:19
Sonundaaa :yahoo

Beklediğimden çok daha güzel bir araç, herşeyiyle mükemmel..Sanırım birde aracta yay olsa görünüm kusursuz olacaktır ama tabi ki keyif olayı ;)

Kazasız, belasız, güzel günlerde aracınızın keyfini sürmeniz dileğiyle...

Ömer Gedik
20-06-2011, 23:22
CES süper araç keyifle kullanmanı dilerim. Allah nazardan korusun.

reisG
21-06-2011, 08:18
Yaşasın resimler gelmiş. Herşeyiyle süper araç.(Rengi babylone olsa benim için 4-4lük olurdu)
Özellikle THP motoru ile şuanda forumda tek.....

cmr_cihangir
21-06-2011, 08:28
Keşke ülkemizde benzin fiyatları bu kadar fahiş olmasa idi bizde bu turbo araçların sürüş keyfine ulaşabilseydik. :uzgun CES sen bizim yerimize bu keyfi bol bol tadarsın inşallah. Aracınla kazasız,belasız keyifli sürüşler dilerim. :D

Abdullah
21-06-2011, 09:09
herşeyiyle harika Allah nazarlardan korusun RockNRolla nın tacına aday :D

teoman
21-06-2011, 09:10
CES kazasız belasız inşallah, aracın güzel :)

308 yazısının altındaki Turbo yazısı orijinal mi, bende thp 150 bg var, çok keyifli kullanımı var, ne desen yapıyo :)

reisG
21-06-2011, 09:59
Turbo yazısı orjinal değil, Çok çok önceleri Audi ve VW lerde kullanılan orjinal turbo yazısının kromajlı olanı. Aksaray piyasasında ve internette almak mümkün.

CES
23-06-2011, 21:13
Arkadaşlar, hepenize güzel dilekleriniz ve beğeniliriniz için tek tek teşekkür ediyorum. :gul

[b]Sonundaaa :yahoo

Beklediğimden çok daha güzel bir araç, herşeyiyle mükemmel..Sanırım birde aracta yay olsa görünüm kusursuz olacaktır ama tabi ki keyif olayı ;)

Yasin, yay konusunda sana katılıyorum; ancak İstanbul'un hangi semti olursa olsun yolları, tümsekleri ve kaldırımları malum 206 RC ile bu konuda çok sıkıntı çektiğim için bu sefer yay konusunda herhangi bir değişiklik düşünmüyorum.

ama ordan kalan hakkımı GTI ön spoiler'i için kullanmak istiyorum. Bence spor ön tampona muazzam yakışan bir parça aracı daha agresif göstereceğini düşünüyorum. Service Box'da takip ediyorun en kısa zamanda siparişi geçmeyi planlıyorum.

308 yazısının altındaki Turbo yazısı orijinal mi, bende thp 150 bg var, çok keyifli kullanımı var, ne desen yapıyo :)

Bu konuyu Reis açıklamış, eklemeye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. :)

Arkadaşlar araç şu an 4 Bin Km'de ve tamamen hafta sonları keyif için kullanıyorum. Dolayısıyla görsel anlamda kaliteli parçalar eklemek benim için hobi,

bu keyifi ve hobiyi benimle paylaşan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler...

Esat
23-06-2011, 21:21
Arkadaşlar, hepenize güzel dilekleriniz ve beğeniliriniz için tek tek teşekkür ediyorum. :gul

[b]Sonundaaa :yahoo

Yasin, yay konusunda sana katılıyorum; ancak İstanbul'un hangi semti olursa olsun yolları, tümsekleri ve kaldırımları malum 206 RC ile bu konuda çok sıkıntı çektiğim için bu sefer yay konusunda herhangi bir değişiklik düşünmüyorum.

ama ordan kalan hakkımı GTI ön spoiler'iiçin kullanmak istiyorum. Bence spor ön tampona muazzam yakışan bir parça aracı daha agresif göstereceğini düşünüyorum. Service Box'da takip ediyorun en kısa zamanda siparişi geçmeyi planlıyorum.

Bu konuyu Reis açıklamış, eklemeye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. :)

Arkadaşlar araç şu an 4 Bin Km'de ve tamamen hafta sonları keyif için kullanıyorum. Dolayısıyla görsel anlamda kaliteli parçalar eklemek benim için hobi,

bu keyifi ve hobiyi benimle paylaşan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler...

Sevgili Ces Bahsettigin parca imcsher ise ki tamponun en altına konuluyor (umarım dogru yazmışımdır) ömer onu eren e getirtmişti bakabilirsin aracına :)

CES
23-06-2011, 21:46
Sevgili Ces Bahsettigin parca imcsher ise ki tamponun en altına konuluyor (umarım dogru yazmışımdır) ömer onu eren e getirtmişti bakabilirsin aracına :)

Esat Dostum,
Bahsettiğim parça "irmscher" marka olan değil; bence o biraz daha kaslı duruyor. Sözünü ettiğim 308 GTI'da bulunan ön spoiler, 308 GTI'ın ön tamponunu yakından incelersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacağını düşünüyorum.

Service Box'da da parça mevcut, dolayısıyla kolaylıkla ??? ulaşılabilir durumda...

Esat
23-06-2011, 21:58

Esat Dostum,
Bahsettiğim parça "irmscher" marka olan değil; bence o biraz daha kaslı duruyor. Sözünü ettiğim 308 GTI'da bulunan ön spoiler, 308 GTI'ın ön tamponunu yakından incelersen ne demek istediğimi daha iyi anlayacağını düşünüyorum.

Service Box'da da parça mevcut, dolayısıyla kolaylıkla ??? ulaşılabilir durumda...

Dostum bi foto varsa bana çok yardımcı olursun :)

Ozan
23-06-2011, 22:07
Ces
Ön far yıkamalar aktifmi,süs görevimi görüyor?

γuяdaeя
23-06-2011, 22:16
Esat çok belli olmuyo ama ön tamponun altına bak :)

http://testdrivecar.files.wordpress.com/2010/05/182668l.jpg

Esat
23-06-2011, 22:25
Süpersin Yurdaer abi bende onu geçen fark ettim ama o diye hayal ermemiştim hiç çok pahallı degilse alınabilir....

CES
23-06-2011, 22:29
Dostum bi foto varsa bana çok yardımcı olursun :)

http://www.indiancarsbikes.in/wp-content/uploads/2010/05/308GTI-2010-Front-White.jpg

youtube'da 308 GTI'in birkaçta videosunu izlenirse, bence daha iyi bir kanaat oluşur. resimlerde detay duran ancak uygulamada çok şık durduğunu düşündüğüm bir parça ve kesinlikle şu anda sipariş listemde :)

Ces
Ön far yıkamalar aktifmi,süs görevimi görüyor?

Far yıkayıcılar aktif ve kısa farlar yandığı zaman ön cam silecekeleri ile birlikte isteğe bağlı olarak devreye girebiliyor.

Esat
23-06-2011, 22:40
Fiyat????

Yasin CCK
23-06-2011, 23:15
Modifiye dilinde sakal veya jilet diye de adlandırılır :D

Bence de küçük ve şık bir detay, özellikle beyaz renk araçta ;)

Esat
24-06-2011, 00:00
Modifiye dilinde sakal veya jilet diye de adlandırılır :D

Bence de küçük ve şık bir detay, özellikle beyaz renk araçta ;)

Anlayan adamın hali başka biz ön çıkıntı diyoruz adamlar sakal diyorlar :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

γuяdaeя
24-06-2011, 00:02
Anlayan adamın hali başka biz ön çıkıntı diyoruz adamlar sakal diyorlar :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

İngilazcada lip (dudak) deyyolaa bu parçaya :cilgin

Esat
24-06-2011, 00:04
Cahaletin zemin katında yer ayırttım kendime :gul6

Dreamcatcher
24-06-2011, 07:33

:gul5 :gul5 :gul5 :gul5
Yapma dostum o kadar da değil

Abdullah
24-06-2011, 07:38
bu parça yeni 308 in katologunda vardı aksesuar kısmında Mepa da görmüştük katologda

Yasin CCK
24-06-2011, 09:04

Abartma dostum :D

Esat
24-06-2011, 16:13
jantları değiştirme fikrin varsa sportium jantlarına ben talibim... :D hala arıyorum ama hep 16 var galiba başka jant bakacam önerilere açığım...[color=red]

Önerim servisi arayıp fiyat almanızdan yana olacaktır :gul5 :gul5

CES
25-06-2011, 23:23
jantları değiştirme fikrin varsa sportium jantlarına ben talibim... :D hala arıyorum ama hep 16 var galiba başka jant bakacam önerilere açığım...

Bu arada ufak bir hatırlatma jantların orjinal ismi: Dark Stromboli :)
ve jantlarımı licancabur için bile değiştirmeyi düşünmüyrum; ama llicancabur'u tabi ki önerebilirim :D

CES
25-06-2011, 23:34
Arkadaşlar bugün itibariyle Service Box'u tekrar kontrol ettim ve fiyatlar aşağıda:,

Ön Tampon Altı Karbon Görünümlü Spoyler: İşçilik hariç 698.-Tl

Görüntüyü tamamlamak için Sağ ve Sol Marşpiye takımı: 478*2: 956.-TL

Karbon spoyler makyajlı 308'in aksesuar listesine eklenmiş; var mı isteyen :)

Ozan
25-06-2011, 23:39
Arkadaşlar bugün itibariyle Service Box'u tekrar kontrol ettim ve fiyatlar aşağıda:,

Ön Tampon Altı Karbon Görünümlü Spoyler: İşçilik hariç 698.-Tl

Görüntüyü tamamlamak için Sağ ve Sol Marşpiye takımı: 478*2: 956.-TL

3 tane plastik parça neredeyse araba fiyatına...
İzninizle PT'ye koca bir yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hhh diyorum.

Esat
26-06-2011, 09:48
Yani bencede gereksiz bi fiyat degmez o para dun bebekteydim 2 tane neyaz sportium gordum heycanlandim Ces mi diye ama plakalari maalesef tutmadi:)

CES
26-06-2011, 10:48
Yani bencede gereksiz bi fiyat degmez o para dun bebekteydim 2 tane neyaz sportium gordum heycanlandim Ces mi diye ama plakalari maalesef tutmadi:)

Parça fiyatını birkaç ay önce kontrol ettiğimde 356.-TL sonra bi' ara beşyüz lira civarı oldu; şimdi de 700.-TL... Bizim İMKB'de bile bu aralar bu kadar sert hareketler yaşanmadı :D Şaka bi yana fiyat beşyüz lira civarına dönerse taktıracağım bir parça...

Bu arada Esat Kardeşim, Bebek'in de manzarası da harikadır; ama benim Sportium'u çok sevdiğim Kalamış-Moda-Fenerbahçe üçgeni dışında görmek biraz güç olur :)

Abdullah
27-06-2011, 07:51

Parça fiyatını birkaç ay önce kontrol ettiğimde 356.-TL sonra bi' ara beşyüz lira civarı oldu; şimdi de 700.-TL... Bizim İMKB'de bile bu aralar bu kadar sert hareketler yaşanmadı :D Şaka bi yana fiyat beşyüz lira civarına dönerse taktıracağım bir parça...

Bu arada Esat Kardeşim, Bebek'in de manzarası da harikadır; ama benim Sportium'u çok sevdiğim Kalamış-Moda-Fenerbahçe üçgeni dışında görmek biraz güç olur :)

vay CES aynı taraflarda takılıyoruz. Benim Tropixi de oralarda görme ihtimalin çok yüksek tüm haftasonu o 3lü arasında mekik dokudum neredeyse

JET
14-08-2011, 22:19
Jantların harika uzun süredir bende arıyorum,
antalyada bir galeride görmüştüm sanırım senin aracında orijinal.
ilk bakımda servisle konuşup taktırmak istiyorum.
selam.

http://image5.sahibinden.com/photos/00/32/14/51003214clr.jpg

Esat
14-08-2011, 22:34
Jantların harika uzun süredir bende arıyorum,
antalyada bir galeride görmüştüm sanırım senin aracında orijinal.
ilk bakımda servisle konuşup taktırmak istiyorum.
selam.

Jet her yerin oldugu gibi bu forumunda kuralları var umarım iyice okursun sonrasında kendini tanıtır aramıza katılırsın

Ozan
14-08-2011, 22:38
Jet her yerin oldugu gibi bu forumunda kuralları var umarım iyice okursun sonrasında kendini tanıtır aramıza katılırsın

Hoşgeldin Husman abi :alkis2

Dreamcatcher
15-08-2011, 07:21

Hoşgeldin Husman abi :alkis2

Eeee...22 yıllık devlet memuru olunca kuralcı oluyorsun bir miktar dostum :)

Seramana
16-08-2011, 16:19
Bu far yıkama orjinalindemi yoksa sonradan da yapılabiliyormu ???

Ömer Gedik
16-08-2011, 19:08
Far yıkama Sportium Serisinde orjinal olarak çıktı. Sonradan takılması maliyetli.

TanerHoca
16-08-2011, 20:01

eğer bir 308 sahibi olsaydım ne yapar eder bu ön tamponu mutlaka takardım aracıma :iyi

Seramana
16-08-2011, 21:30
Ya bana çok da bir fark yokmuş gibi görünüyor. Kaçırdığım şeyler var sanırım :D

JET
24-08-2011, 21:48
Ya bana çok da bir fark yokmuş gibi görünüyor. Kaçırdığım şeyler var sanırım :D

banada çok çekici gelmiyor açıkcası.

Esat
25-08-2011, 00:13
tam karşıdan bakmak lazım aslından ve 2 aracı yanyana koymak lazım eger çok dikkatli degilseniz comfort ile premium arasında fark bile daha fazla gibi ama dikkatli bakılınca daha agresif ve daya spor durdugu kesin

CES
30-08-2011, 18:24
vay CES aynı taraflarda takılıyoruz. Benim Tropixi de oralarda görme ihtimalin çok yüksek tüm haftasonu o 3lü arasında mekik dokudum neredeyse

http://img64.imageshack.us/img64/3611/spa0309w.jpg

Abdullah aynı mekanlardan geçtiğimiz bir gerçek... Bak bakalım bu renk tanıdık gelicek mi :)

Yine bi Moda - Kalamış arası yaparken Dr.Esat Işık Caddesini bypass etmek için girdiğim Hasırcıbaşı Caddesinde yakalıdım :D

Esat
30-08-2011, 18:46
Bayram ziyareti:) yanliz abdullahin arabada bukalemun masallah sari yesil altin baksana kac renk gormesek canlisini bu mu dicez?

CES
30-08-2011, 18:46
Bu arada yoğunluktan dolayı uzun süredir formda yoktum ama takip etme fırsatım kısmen oldu.

En son Esat'dan aldığım bilgi ile ile ön tamponu piano black yapma planım vardı; servisi de iyi bir boya işçiliğ noktasında ikna etmiştim / ikna olmuştum. Takibinde ön tamponun söküleceğini başka türlü ön tampon bakalitinin yerinden çıkartılamadığını öğrendiğim için ve durduk yerde bir kazaya sebebiyet vermek istemediğim için vazgeçtim.

Fakat son zamanlarda Blow Off konusuna yoğunlaştım doğrusu gazlarken duyduğum kükremeyi gaz pedalnı bıraktıktan sonra da duymak istediğim için, taktırmaya niyetliyim.

Burda takıldığım bir kaç husus var; tahmin ediyorum ki aracımda bulunan twin scroll turboya blow off'un performans anlamında ve turbonun ömrü konusunda katacağı pek bir husus yok. Belki twin scroll turbo üstünde verimli olmayabilir de...

Bir ikinci husus tesadüf eseri Yıldırım Peugeot'u konuya ilişkin aradığımda ellerinde orjinal yedek parça olarak ??? ??? blow off'un olduğu ve servis marifetiyle takılmasının aracın garantisine etkisi olmadığı yönünde bilgilendirildim ???. Parça fiyatı 250.-Tl ancak service box'da böyle birşeye rastlamadım. Bayram sonrası Yıldırıma uğrayacağım...

Benim tecihim ise HKS'nin Blow off'u olucak o da takribi olarak 600 - 650 Tl arasında bulanabilmekte,

Bu konuda yorumlarınızı alabilirsem sevinirim. :gul

Esat
30-08-2011, 19:04
Kimse kotu is yaparim demez ama servisten pek kaliteli bi boya cikmaz serviste yaptiranlar pisman oluyor cok kolay atmalar oluyor

CES
14-01-2012, 23:50
Geçtiğimiz persembe günü benim sportium'un THP motorunun gücünü test etmek için arkadaşımın önüne zincir çekilmiş otoparkına zincirleri ezerek girecektim ki :korku hanımın uyarmasıyla son anda durumu fark edip frene asıldim. Bu arada tabi zincir öndeki aslan logosunun uzerinde kendine bir yer edinmisti bile :(

Durumu nasıl çözerim boya da ciddi bir hasar var mıdır diye düşünürken ilk aklıma gelen uzun zaman önce sevgili Ömer kardeşimle planladığımız detailing day'i gerçekleştirmek oldu. :alkis2

Fakat Ömer'in pazar günü için önceden yapılmış programı olmasi ve benim son dakika haber vermem nediniyle cumartesi için Parlarlı oto'da yalnızca kaput için bir çalışma yapnaya karar verdik :) Ömer kardeşim ile saat dokuz gibi buluştuk. Ömer kaputun üzerinde aslında oluşmamış çizgileri benim ısrarım sonucunda gördü :anlamadim2 :cilgin

İlk kil uygulamasının hemen arkasından sıkıntıların çoğu çözülse de polisaj ile önceki yıkamalarda oluşan kılcal çizikleri bile kaldırdı ve wax ile de kaputa son darbeyi vurduk :alkis2

Kar kış demeden sabahın köründe beni kırmadan gelen ve tek bie kaput için aralıksız iki buçuk saat emek harcayan Ömer kardeşime çok teşekkür ediyorum. :alkis2 :alkis2 :alkis2

En yakın zamanda uygulamanın devamını gerçekleştirip foto'ları burda paylaşmayı umut ediyorum :iyi

Parlarlı oto Fatih ustanın da misafirperverliğini de atlamamak lazım. Ona da teşekkürler :iyi

Safak065
31-01-2012, 23:40
Bir an kendi aracımı inceliyormuşum gibi oldum :fiuw

Maşallah kazasız belasız kullan :nazar Bence biran önce o sarı plaka lambalarından kurtulup yerine beyaz ampül tak küçük detay olarak görünüyor olabilir ama çok fark atıyor emin ol :)