PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 için Modifiye sektörüne el atmayı düşünüyorum:)

GLR
26-11-2009, 12:18
Arkadaşlar daha öncede bahsetmiştim 308 pack tampon spoyler gt ön tampon servisten sipariş edilince benim gibi;
pack tampon;1000 lira
spoyler;600 lira
gt tampon;1500 e yakın bir masraf çıkıyor.

toplam 3000 civarı bir masraf yapmadan daha uygun bir şekilde birebir kalıp yapsam atıyorum 800 1000 arası bir fiyata satışa sunsam nasıl tepkiler alırım diye düşünüyorum.Hem kendim bir gelir elde ederim hem de yolda yakışıklı arabalar görmüş oluruz :D ben bu işi araştıracağım tek tek satışta olacak.isteyen olursa değişik ürünlerede el atarız. ;)marşbiyel el yapımı stop vs...

otmotvmhndsi
26-11-2009, 13:56
Ahmet uygun fiyata : Örneğin boya dahil Pack Tampon 250-300TL tutarsa ANINDA ALIRIM haberin olsun...

GLR
26-11-2009, 15:18
Berker ben bu iş için belirli miktar sermaye yatıracağım ayrıca daha maliyet olaylarının hesabını kitabını yapmadım.Ancak senin aracı örnek araç olarak kullanabiliriz.piyasaya satacağım fiyatın altına verebilirim.250 300 pack tampon için uygun ancak sadece boyasız olur.serviste boyasını yaptırırsın sadece o fiyata:)dışarda sanayide tanıdık vs uygun yapan olursa kendin yaptırırsın.Benimde belirli bir oranda gelir elde etmem gerekecek.İşe başladığımda ise her detayını noktasına kadar konuşuruz.Zaten şimdiden belirli bir fiyat koymak saçma olur.Benim düşüncem sadece pack tampon ve spoyler boyasız 500 civarı olabilir.ön tampona istek varsa o da olur o da yapılacak.Gayette makul sanırım.işe başlarsam zaten herşeyini öğrenir ayrıntıları konuşmak kalır geriye...ek gelir kapısı olur bu öğrenci kardeşine :D
Herkes fiyat farkını karşılaştırdıktan sonra ona göre yorum yapabilir.Zaten ayda 1 takım satarak ürün başına 20 tl ile bu iş yürümez sanırım:)İstesem veririm tuningciler hazır bekliyor yaparlar bide marşbiyel takımı 2000 lira diye aynısını piyasaya sunarlar.

Selahattin
26-11-2009, 17:53
Ahmet uygun fiyata : Örneğin boya dahil Pack Tampon 250-300TL tutarsa ANINDA ALIRIM haberin olsun...
böle bişeyy olursaa bnde alırım valla

otmotvmhndsi
26-11-2009, 18:12
Berker ben bu iş için belirli miktar sermaye yatıracağım ayrıca daha maliyet olaylarının hesabını kitabını yapmadım.Ancak senin aracı örnek araç olarak kullanabiliriz.piyasaya satacağım fiyatın altına verebilirim.250 300 pack tampon için uygun ancak sadece boyasız olur.serviste boyasını yaptırırsın sadece o fiyata:)dışarda sanayide tanıdık vs uygun yapan olursa kendin yaptırırsın.Benimde belirli bir oranda gelir elde etmem gerekecek.İşe başladığımda ise her detayını noktasına kadar konuşuruz.Zaten şimdiden belirli bir fiyat koymak saçma olur.Benim düşüncem sadece pack tampon ve spoyler boyasız 500 civarı olabilir.ön tampona istek varsa o da olur o da yapılacak.Gayette makul sanırım.işe başlarsam zaten herşeyini öğrenir ayrıntıları konuşmak kalır geriye...ek gelir kapısı olur bu öğrenci kardeşine :D
Herkes fiyat farkını karşılaştırdıktan sonra ona göre yorum yapabilir.Zaten ayda 1 takım satarak ürün başına 20 tl ile bu iş yürümez sanırım:)İstesem veririm tuningciler hazır bekliyor yaparlar bide marşbiyel takımı 2000 lira diye aynısını piyasaya sunarlar.

Ahmet sen bir fiyat al bakalım. Kalıbı aldırması, tamponu yaptırması boyasız halde ne kadar tutuyor. Sen bi şu işlemin ücretini beyan et en kısa zamanda, çünkü beklemedeyim ona göre...

GLR
26-11-2009, 18:38
Böyle birşey yapamam maalesef.boyasız 300 tl gibi bir fiyat olabilir güzel bir şekilde paketlenip kargoyla Ankara da teslim alıp topluca boyatabilirsiniz istediğiniz yerde.forumdan yaptıracaklar burdan haber verirse sevinirim.dediğim gibi satış için kesin fiyat koymadım veremem, su an ancak kalıp işi için anlaşma yapıp bu işe başlayacağım.

Tekrar ediyorum;
gt spoyler
pack tampon
gt ön tampon(Talep olursa orjinal sis farlanız değişmiyor.bildiğim kadarıyla ızgaranın servisteki fiyatı 350 ya da 370 falandı sadece onu alacaksınız ya da biraz çalışma ile bire bir uygulanabilir uygularızda ancak toplam fiyat pack tampon gibi çıkmaz.)

Şimdilik bu konu ile verebileceğim bilgiler bu kadar.Ancak kesin olarak bu forumdan isteyenler belirtirlerse sevinirim.

Berker;dostum fiyatları az çok biliyorum ancak boyalı halde dediğin fiyat olmaz kimse bu işi yapmaz o fiyata.maalesef bu konuda yapabileceğim bişey yok Ankara da bu işi yaptırabileceğiniz bir yer varsa boya için fiyat alıp kafanda toplam bir maliyet çıkarabilirsin.

kivanc
26-11-2009, 21:12
Ankarada bu işi yapsa yapsa bi kişi yapar oda karlıkçı halil:) ama İstanbulda düzgün şeyler çıkabilir diye düşünüyorum.

otmotvmhndsi
26-11-2009, 22:04
Böyle birşey yapamam maalesef.boyasız 300 tl gibi bir fiyat olabilir güzel bir şekilde paketlenip kargoyla Ankara da teslim alıp topluca boyatabilirsiniz istediğiniz yerde.forumdan yaptıracaklar burdan haber verirse sevinirim.dediğim gibi satış için kesin fiyat koymadım veremem, su an ancak kalıp işi için anlaşma yapıp bu işe başlayacağım.

Tekrar ediyorum;
gt spoyler
pack tampon
gt ön tampon(Talep olursa orjinal sis farlanız değişmiyor.bildiğim kadarıyla ızgaranın servisteki fiyatı 350 ya da 370 falandı sadece onu alacaksınız ya da biraz çalışma ile bire bir uygulanabilir uygularızda ancak toplam fiyat pack tampon gibi çıkmaz.)

Şimdilik bu konu ile verebileceğim bilgiler bu kadar.Ancak kesin olarak bu forumdan isteyenler belirtirlerse sevinirim.

Berker;dostum fiyatları az çok biliyorum ancak boyalı halde dediğin fiyat olmaz kimse bu işi yapmaz o fiyata.maalesef bu konuda yapabileceğim bişey yok Ankara da bu işi yaptırabileceğiniz bir yer varsa boya için fiyat alıp kafanda toplam bir maliyet çıkarabilirsin.

Ahmetcim,

Sen dediğim gibi önce Tamponu Yaotır, fiyat ne çıkıyor onu söyle. Kargo Dahil ANKARA ' ya 3 adet göndereceksin sanırım bu iş kesin(Ben, Kıvanç, Selehattin ) Kargo Dahil 300TL nin altında kalırsa fiyat sevinirim.(Boyasız) Bizde burda Ankara'da güzel bir yer ile anlaşıp boyatırız bizde...

Birde Tampon OK. Fakat Pack Tamponun altındaki Plastik parça vb var, onları servisten mi alacağız? Onun fiyatı ne alemde???

kivanc
28-11-2009, 15:50
Berker servicebox a baktım ben left right diye ayrılıyor o 88 tl gibi bi fiyatı var bir tanesinin...

Ömer Gedik
28-11-2009, 18:50
Berker, alt parçayı ben 50 TL ye aldım tek parça ve çok ucuz...

Eren
28-11-2009, 22:05
Konuyu takip edicem hocam, güzel haberlerini bekliyoruz..

kivanc
30-11-2009, 13:08
Ömer nerden diye soruyorum hemen :) bu iş ciddiye biniyo çünki yavaş yavaş :) toplam maliyeti bi çıkaralım artık:)

Ömer Gedik
05-12-2009, 11:56
Ömer nerden diye soruyorum hemen :) bu iş ciddiye biniyo çünki yavaş yavaş :) toplam maliyeti bi çıkaralım artık:)

Ben mepa avcılardan almıştım 1 yıl kadar önce, servislere bir fiyat sorun derim o kadar pahalı değiller...

GLR
08-01-2010, 23:51
Arkadaşlar bgn bu işi konuştum anlaştık ve fiyatlar şekillendi gibi;boyasız arka tampon fiyatı;300 boyalı halde 400 liradır.isteyene alt plastik kısmıda kalıp olarak çıkartılacak.İki hafta sonra arabayı bırakacağım bir aksilik çıkmazsa kalıp olayı 4 veya 5 gün içinde hazır olacak.Buradan isteyenler benimle irtibata geçebilir.

mygold
09-01-2010, 16:09
cok ıyı bır gelısme tesekkurler glr. acaba kalite nasıl olacak. orjınali ile aynı kalıbı tutturabılecekler mi?. iyi olursa arka premıum pack tampon almayı dusunuyorum glr. gelısmelerle ılgılı goruselım.

Eren
09-01-2010, 17:39
Aynı şekilde kalite iyi olursa arka tampon almayı düşünebilirim bende

GLR
09-01-2010, 22:01
Kalite konusu önemli tabiki.Bu iş için 5 gün tamponsuz kalacağım ve yeniden boyanacak.Görüştüğüm yer sadece bu işi yapan bir yer tutturma diye bir durum yok. :) Bende daha önce uğraşabileceğimi zannetmiyordum ancak okul ara vereceği için dün görüşebildim sonunda.
Dediğim gibi buradan isteyen kişiler olursa bir liste yapar ve ona göre hareket ederim.:) Ben önümüzdeki hafta değil bir sonraki perşembe veya cuma kalıp için bırakacağım.Aklınızda buna göre bir tarih oluşturabilirsiniz.Sonra 308 in arkasını beğenmiyorum diyenler bir daha baksın :D

otmotvmhndsi
09-01-2010, 23:22
Kalite konusu önemli tabiki.Bu iş için 5 gün tamponsuz kalacağım ve yeniden boyanacak.Görüştüğüm yer sadece bu işi yapan bir yer tutturma diye bir durum yok. :) Bende daha önce uğraşabileceğimi zannetmiyordum ancak okul ara vereceği için dün görüşebildim sonunda.
Dediğim gibi buradan isteyen kişiler olursa bir liste yapar ve ona göre hareket ederim.:) Ben önümüzdeki hafta değil bir sonraki perşembe veya cuma kalıp için bırakacağım.Aklınızda buna göre bir tarih oluşturabilirsiniz.Sonra 308 in arkasını beğenmiyorum diyenler bir daha baksın :D

Hakikaten kalite nasıl olacak çok düşünüyorum.

Ve 300TL verip boyanın altında kullanılan; tamponun yapılması için kullanılan malzeme yada diğer sebepler ile ilgili bir sıkıntı yaşamakta istemem, kimse istemez tabiki. Ancak ben bu tarz bir işe girmem, kalitesini gözümle görmedikçe...

Ömer Gedik
10-01-2010, 00:29
Ahmet Dostum, fiberglass dan yapacaklar sanırım. Bunlarda kırılma sıkıntısı oluyor diye biliyorum. Ama işindetayını öğrenmişsindir. Paylaşır mısın?

GLR
10-01-2010, 01:29
Ömer dostum tabiki araştırdım.Kullanılan malzeme fiber.Piyasada kalıp tampon için en çok kullanılan malzemedir.İnternette araştırdım işi yapanlarla konuştum sacdan kalıp tampon yapılırmı?fiber mi plastik mi?diye birkaç konu buldum okudum.Herkesin kendi düşüncesi.Bu işin icraatında kullanılan budur.

Kimseyi mağdur etmek için böyle bir iş yapmam.Ancak bu işte yapılabilecek ve bu fiyata alabileceğin tek malzeme fiber.Yapacak yerde sırf kalıp tampon işiyle uğraşan bir yer.Birde carbon ve plastik var :) Herşey paraya bakar.Verirsin 1000 lira alırsın orjinalini en iyiside odur zaten ben öyle yaptım.Bu olayda işçilik ön plana çıkıyor. ;) Şimdi ömer sen biliyorsun tuning garage vb gibi benim tamponumu alsa yapacağı şey neyse öyle olacak. piyasada leon,a3,astra(irmscher,oettinger,caractere vs) ne kadar body kit tampon vs ne varsa %90 bizim 308 pack tampon kalıbında kullanılacak malzeme olan fiberdir.Yani içiniz rahat olsun.

Berker gayette açık sözlüyüm kimseyi kazıklamak için üç beş için böyle işe girişmem ihtiyacımda yok açıkçası.fiyat senin istediğin gibi olmadı biliyorum şimdi :) Olay şöyle toplu sipariş olursa fiyatta düşme oynama yapabilirim.Adam bana indirim yapabileceği tek durumun bu olduğunu söyledi.Ne kadar sipariş o kadar indirim.Ancak bu şekil yapabileceğim bişey yok tamponu veriyorum iyi bir miktar para veriyorum tamponum boyanıyor.Benide düşün. :)

Audi forumunda gördüm 15 kişi toplanmış fiber kalıp oettinger arka tampon yapmışlar fiyatta gayet uygun çıkmış.

reisG
09-02-2010, 09:55
Fotoğrafını görebilir miyiz yapılan tamponun?

Bulut , Ahmet beyaz 308 i için sadece kendisinde olan 308 GT ön tampon getirtti. B u tampondan seri üretip satmak istiyır Resimler için Aracım bölümümde ve 1. istanbul buluşmasından bakabilirsin.