PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eksoz emisyon arızası ???

emrexxcv
12-09-2011, 12:09
sevgili forum ailem öncelikle hepinize selamlar. :D bugün üniversite harcını yatırmak için aracıma bindiğimde arıza lambasıyla beraber bi uyarı mesajı aldım.mesajda eksoz ( ki bunun doğru yazımını bi öğrenemedim ) emisyon arızası yazıyodu.bunun ne anlama geldiğini bilen varsa ve beni de aydınlatırsa çok memnun olurum. ???

emrexxcv
12-09-2011, 15:06
arkadaşlar kimsenin bu konu hakkında bilgisi yokmu? ???

TanerHoca
12-09-2011, 16:16
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1959.0#quickreply

...
44.700 km civarında aracım seyir halinde iken stop etti ve ekranda eksoz emisyon uyarısı aldım. Servise (ABC) telefon ettiğimde hemen getirirseniz iyi olur dediler bende aracımı götürdüm. Bilgisayarla yapılan kontrolde yakıt basınç müşiri ile mazot filtresini arıza olarak gösterdi. Zaten aracımın 45000 bakımı gelmişti ertesi gün servise bıraktım aracımı ve hem bakımı hemde basınç müşiri değiştirildi. (Bu arada ustanın yorumu %90 mazot filtresinden bu arıza ama yinede sistem müşir verdiği için onuda değiştirelim (Oldukça pahalı) başın ağrımasın sonradan deyip değiştirdiler)
...

yukarıda linkini verdiğim konudan bir alıntıyı paylaşayım.taurine nickli üyemizin alıntı yaptığım mesajında yaşadığı bu olay belki sana yardımcı olur.

emrexxcv
12-09-2011, 17:51
taner hocam ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim :) servis yolu göründü o zaman bizim aslana. :uzgun