PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 orjinal mercekli far özel fiyat

kaan__
17-09-2011, 09:00
arkadaşlar 308 orjinal mercekli farı adet olarak servisten fiyat aldım 1340 tl dediler düşünen olursa indirimli 1000 tl ye bıraktılar düşünen olursa yardımcı olurum...
http://img402.imageshack.us/img402/3821/sddsa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/402/sddsa.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Yasin CCK
17-09-2011, 09:21
Kaan paylaşım için teşekkürler. Belkide forumun en çok konuşulan konularından biridir 308 mercekli far :)

Piyasada 106, 206, 207, 306, 307 gibi Peugeot serilerinin onlarca model Angel eyes Mercekli farları uygun fiyatlarla mevcut, sadece far değil bütün ekipman konusunda 308'in bir parçasını bulmak zor. Ben bekleyeceğim, o fiyatların çok daha aşağısına ön farları ve arka stopları değiştiririm ;)

http://images.gittigidiyor.com/4245/PEUGEOT-PEJO-207-ANGEL-FAR-ENCIL-SIYAH-2006__42454409_0.jpghttp://www.ozenticaret.com.tr/content_files/prd_images/Peugeot%20207.jpghttp://www.ozenticaret.com.tr/content_files/prd_images/peugeot%20206%20ledli.jpghttp://www.oftuning.com/content_files/prd_images/peugeot%20206%20led%20black.jpg

Ömer Gedik
17-09-2011, 09:24
İki far almakla iş bitmiyor maalesef birde 10 numaradaki Xenon ampulünden iki adet lazım.

Yasin CCK
17-09-2011, 09:27
Hele bir farları ayarlayalım, ampul kolay Ömer :D

speeder_burak
17-09-2011, 10:11
bu farlar bi-xenon mu yoksa normal mercekli farmı ?

Ömer Gedik
17-09-2011, 10:30
Burak Bu farlar Bi-Xenon dur. Yasin ampullerde hiç ucuz değil :)

Bu arada farların yönlendirme fonksiyonu yüzünden sıkıntı çıkabilir. Ecu larımız muhtemelen uyum sağlamaz.

speeder_burak
17-09-2011, 10:53
ampül olarak ne kullanıyo?

mygold
17-09-2011, 11:56
evet beklemedeyız tunıng mercek farlar cıksın dıye.ama cok geç kaldılar bırılerı frenliyor bu işleri ...orjınalde fıyat ıyı düşmüş uyumda sorun olacagını sanmıyorum bızımkılerde afl olmasın duz gostersın cok mesele degıl ..

TanerHoca
17-09-2011, 18:46
407 deki orjinal mercekli far :cilgin :fiuw

Gökseld
17-09-2011, 18:57
:'( Üzülerek söylüyorum ki, ben bu tarz tuning ürünlerin 308 için çıkarılacağını hiç zannetmiyorum. :'(

Ömer Gedik
17-09-2011, 20:13
ampül olarak ne kullanıyo?

12V-D1S tipi ampül kullanılıyor.

Ömer Gedik
17-09-2011, 20:13
evet beklemedeyız tunıng mercek farlar cıksın dıye.ama cok geç kaldılar bırılerı frenliyor bu işleri ...orjınalde fıyat ıyı düşmüş uyumda sorun olacagını sanmıyorum bızımkılerde afl olmasın duz gostersın cok mesele degıl ..

Mücahit Hocam far ayarı ve muayene engeleni nasıl aşacağız? Çünkü elektronik kontrollü manuel ayarlama imkanı yok.

mygold
17-09-2011, 21:49

Mücahit Hocam far ayarı ve muayene engeleni nasıl aşacağız? Çünkü elektronik kontrollü manuel ayarlama imkanı yok.

elektronık konrtol derken bıraz acarmısın omer. olmadı başka careler vardır..

speeder_burak
17-09-2011, 22:12
far yüksekilk ayarı demek istemis ömer

Ömer Gedik
18-09-2011, 07:17
far yüksekilk ayarı demek istemis ömer

Aynen öyle :)

mygold
18-09-2011, 08:10
peki bunun ayarları nerden nasıl yapılıyor. ayar yeri ve kumandası ayrı mı omercım.tesekkurler.

Ömer Gedik
18-09-2011, 08:48
peki bunun ayarları nerden nasıl yapılıyor. ayar yeri ve kumandası ayrı mı omercım.tesekkurler.

Abicim otomatik sistem ayarlarını da bunun motorları yapıyordur detaylarını bilmiyorum.

emax34
25-10-2011, 01:13
en iyisi birimiz gidip su pempeli rcz din farlari ve komple sistemi alip kendi farimizi verelim. Zira bu beyimiz o afl bi-xenonlari haketmiyor :)

Saka bir yana ben devamli surette e-bay de takipteyim, mercekli far icin, gecen uk de buldum 165 gbp cifti icin isteniyordu, amam uk oldugundan farlarin yonunde problem yasayabiliriz. Bir de getirme durumu var iste, ben onumuzdeki yaza kadar tr deki rsz leri takip edecegim (pert vb) bulamazsam onumuzdeki yaz londra dan gelcek olan cok arkadas var onlardan birini gonderip aldircam, varsin uk spec olsun bir sekilde ayarlariz onlari :))

Abdullah
25-10-2011, 08:21
:'( Üzülerek söylüyorum ki, ben bu tarz tuning ürünlerin 308 için çıkarılacağını hiç zannetmiyorum. :'(

göksel abi üzülerek de olsa bende sana katılıyorum.

SAMET010
25-10-2011, 14:12
balıkesirde bi arkadasım 308ine yaptırttı istanbulda mercekli far orjinal parcalardan oldugu söyledi tanıdık aracılıgı ile 550 tlden bahsediyordu xenonlar dahil ... banada teklif etti ama stok binmeyi sevdigim icin istememiştim , bayramda gidince foto falan ceker koyarım

Abdullah
25-10-2011, 16:07
balıkesirde bi arkadasım 308ine yaptırttı istanbulda mercekli far orjinal parcalardan oldugu söyledi tanıdık aracılıgı ile 550 tlden bahsediyordu xenonlar dahil ... banada teklif etti ama stok binmeyi sevdigim icin istememiştim , bayramda gidince foto falan ceker koyarım

o fiyatlara yaptırmak mümkün istanbulda fakat hiçbirşey orjinali gibi olmuyor maalesef

Ömer Gedik
25-10-2011, 16:24
Murat abi UK lerden gelecek farlarda sorun olacak diye düşünüyorum. Birde ebay vb. sitedekiler dikkat et bir bölgelerinden hasarları oluyor genelde. Bende denk geliyorum ama hep bir yerleri kırık. Birde kimse göndermeye yanaşmıyor.

mygold
25-10-2011, 18:04
omercım senden rıcam şu bilgiyi ogrenmen. orjınal merceklı 308 farını takarsak calısır mı calışmaz mı ustalara bır sorarsan sevınırım..

Ömer Gedik
25-10-2011, 19:53
omercım senden rıcam şu bilgiyi ogrenmen. orjınal merceklı 308 farını takarsak calısır mı calışmaz mı ustalara bır sorarsan sevınırım..

Neyi çalışır mı abi ? Yönlendirmesi çalışmaz ben söyleyeyim.

mygold
25-10-2011, 20:27

Neyi çalışır mı abi ? Yönlendirmesi çalışmaz ben söyleyeyim.

yonlendırme olmasın mesela o degıl omercım . farı takınca odaklama ayarı yapılabılır mı yanı tabırı caızse muayeneden gecermı..

individual
25-10-2011, 21:56
ama uk oldugundan farlarin yonunde problem yasayabiliriz.

Aslında merceklerin içinde sol sağ trafiği ayarlamak için metal bir parça var.
ama farın içinden parmağı sokupta o parçaya ulaşıp ayarlayabilir miyiz bilmiyorum

mygold
25-10-2011, 22:02
ergın kardes orjınal merceklı far takarsak muayeneden gecermıyız ne dersın.

individual
25-10-2011, 22:06

ben geçtim
:)

γuяdaeя
25-10-2011, 22:11

Farlar ayarlı olduktan sonra niye geçmesin ki ???

mygold
25-10-2011, 22:13
farların ayarı bozuksa bizdekı sıstem merceklı orjınal farı ayarlayamayabılırmı boyle bır ıhtımal var mı kı ..

Seramana
25-10-2011, 22:20
Arkadaşlar muayneden geçmesi için sadece far ayarı değil far yıkaması da gerekiyor! Dikkat edin bütün bixenonlarda far yıkaması var. Bi xenon farlarda 2000 yada 2002 yılından itibaren AB standartları ile xenon farlar mercekli, diğer bir açıklamayla Bi Xenon Mercek far olacak. Bu farlar sürüşe duyarlı yönlendirmeli olacak ve ayrıca far yıkaması olacak.

Bu sebepledirki muayneye girerken halojen ampulleri takar girersiniz siıkıntı olmaz. Tabi takılabiliyorsa :D

individual
25-10-2011, 22:22
farların ayarı bozuksa bizdekı sıstem merceklı orjınal farı ayarlayamayabılırmı boyle bır ıhtımal var mı kı ..

abi , far yükseklik ayarını içeriden,
sağ-sol ayarını ise farın üzerinden yapabiliyorsun.
ayrıca farları şaseye tutan 3 adet vida ile de farın ayarı yapılabilir.

muayeneden geçmek için far yıkama şart değildir.
fabrikadan xenonlu çıkan araçta far yıkama bulunur.

emax34
26-10-2011, 00:47

abi , far yükseklik ayarını içeriden,
sağ-sol ayarını ise farın üzerinden yapabiliyorsun.
ayrıca farları şaseye tutan 3 adet vida ile de farın ayarı yapılabilir.

muayeneden geçmek için far yıkama şart değildir.
fabrikadan xenonlu çıkan araçta far yıkama bulunur.

Bende xenon yok ama far yikama var :)) tam mercek olabilecek kismin gozunun ferine cakiyor cam suyunu :))

57.aLaY
23-01-2012, 01:00
Konu eski biliyorum ama benim gibi yeni giripte takip edenler veya hala karar vermemişler acısından ben de birkaç birşey söylemek istiyorum. Öncelikle far ayarlarınız normalse engeller için muayaneden korkmayın çok rahat gecersiniz ama kontrol eden kişiye bağlı olarak bir led iniz sönük dahi olsa sizi ağır kusurdan onu yaptırmaya gönderiyor. Evet xenon araçlar için far yıkama olayı sıfır araçlarda şart iken sonradan taktırılan araçlarda mercek olayı şart koşuldu ve muayanelerde hafif kusur olarak işleniyor ve geçiyorsunuz. Yaklaşık 6 sene opel vectra B kasa aracımda engel far kullandım ve iki kere TÜV de muayaneye girdim bir sorun cıkmadı, tecrübe ile sabittir. Aynı zamanda son zamanlardaki uygulamalarda merceksiz xenon takılan araçlara polis tarafından denk geldiğinde ceza uygulaması yapılıyor, kanun olarak googleden arayıp bulabilirsiniz.

Nacizane fikrim engel far alacakların dikkat etmesi en büyük kriter yolda engellerin nasıl aydınlatma yaptığıdır. Evet görünüş olarak araca bir hava katıyor olabilir ama gece yolculuk esnasında aydınlatma olayına önem veriyorsanız bir değil birkaç kere düşünün derim. Bunu da nasıl aşarım derseniz dışı plastik değil cam olan engel farlar var, baya da pahalıdır onu alırsınız olur biter. Yok ben dış görünüşcüyüm derseniz saygı duyarım :))

Engel far alacaklar;, eğer ucuz engel alırsanız normalden 4 - 5 kat daha fazla far ayarı yaptırmanız gerekecektir. Zira yuvalar plastik ve alacağınız xenon ampüllere göre yuvalar olmadığından o yuvalar biraz işlem görecektir ve bu da çukurlarla dolu ülkemizde siz çukura düştükçe veya kasise sert girdikçe far ayarı yaptırmak durumunda kalacaksınız. Diğer husus kesinlikle su almamasına ve buhar yapmamasına özen gösterin. Yok arka tarafta kapak var açar temizler yada boşaltırsınız derlerse inanmayın, aldanırsınız. Zira hava yada su boşalsa bile leke bırakıyor far içerinde ve bu da gece görüş mesafenizin kısalmasına yada dışarıdan bakıldığında istenmeyen çirkin görüntülerin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ledler çok pahalı aklınızda olsun. Bir merceğin etrafındaki ledlerin bir kısmı dahi patlasa kullanıma bağlı olaraktan ledlerin ilk günki canlılığı kalmayacağını size bahane edip ( Uzun süreli kullanıcı olaraktan kesinlikle haklılar ) hepsini değiştirmek isteyecekler ki en az 200 lira ve yaklaşık bir gününüzün heba olmasına neden olacak, bu da canınızı sıkmak için oldukça geçerli bir sebep olacaktır. Engel eye farlar genel olarak Çinde üretilirler. Muhakkak bir tarafı aracınıza olacak diğer tarafı olmayacaktır ve buda görüntü de takdir edersiniz sıkıntı oluşturacaktır. Geçen seneye kadar garantileri dahi yoktu, sadece alırken denetirler size çalışıyorsa tamam der alırsınız, oldu ki aracınıza taktınız bir led yanmadı asla garantisi yoktur ve cebinizden o ledi değiştirmek zorunda kalırsınız. Uzun zamandır sanayiye yolum düşmedi, en son bir çift led 5 tl idi ( Yaklaşık 1,5 sene önce ). Para değil demeyin uzun süreli kullanımlarda yeni led taktığınız yer çok belli oluyor diğer yerler baya bir sönük kalıyor...

Bunları sizlere söylerken kendi kullanımım ( 5 Senede yaklaşık 170 bin km yol ) ve çok sevdiğim arkadaşlarımın başına gelenleri göz önüne aldım. Sizlerin kullanım oranlarınızı ve zevkinizi bilmediğim için kesin birşey diyememekle beraber illa sizde de olacak diye bir şart yok bilmenizi isterim. Ama bunlar er yada geç kesinlikle başınıza gelecek olaylar. Alacaksanız bir müddet daha bekleyin ve mümkünse orjinalini alın derim o da olmadı gidin hurda araçların olduğu yerlere ordan kazalı araçlardan temiz parça alın, kaldı ki engellerla orjinal merceklerin göstermesi arasında gerçekten çok büyük fark var... Hep kötü şeyler dedin derseniz maalesef dost acı söyler... :uzgun Araçlarımız kazasız belasız günlerde kullanmamız dileği ile :nazar