PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 üzerine sorular...

gilgin
19-10-2011, 11:39
Arkadaşlar, 12 günlük bir 508 1.6 e-hdi Allure Auto6R bir aracım var. Takriben 1000km yol yaptım. Kesinlikle harika bir araç. İçinde sessizliği, sürüş konforu(1-2 vites geçişinde ufak bir yığılma dışında), ön koltuklar ve iç alan, arka koltuk konforu ve diz mesafesi harika. Start-stop çok güzel çalışıyor, JBL ses sistemim var, müziklerde kalite üst seviye. Yakıt tüketimim aldığımdan beri ortalama 6.9litre civarında ancak daha düşeceği kanaatindeyim. Şehirlerarası yolda bir ara öndeki aracı takip ederken (biladeri) hızı 170 yapmışız, farkına bile varmadım, camlarda rüzgardan ses-uğultu gibi durumlar oluşmadı. Sorularınız olursa vakit buldukça cevaplarım.

Tabi benim de 1-2 sorum var. Robotize şanzıman olarak geçen bu şanzımanlarda tam otomatiklerde olan vitesin yanında kar işareti olan düğme bulunmamakta. Acaba robotize bu işi otomatik yapabilirken tam otomatiklerde durumu şanzımana iletmek mi gerekiyor yoksa bizim araçlarımız karlı havalarda yola çıkmamalı mı? Keza Peugeot böyle bir güvenlik sistem farkından internet sitesinde bahsetmiyor.

Birde bluetooth telefonu kullanıyorum, çok güzel bir sistem, ama günlerdir bakıyorum, :S mikrofonun nerede olduğunu hala çözemedim, bilen varda söylerse sevinirim.

Herkese teşekkürler...

mygold
19-10-2011, 11:43
formumuza hoşgeldınız. aracınızın fotograflarınıda beklıyoruz.

gilgin
19-10-2011, 11:46
İhşallah, onu da yaparız :havali2

Gökay
19-10-2011, 11:48
Hoşgeldiniz aracınızı güle güle kullanın :)

Kar simgesi aracı 2. vitesteki düşük torku kullanarak kaldırmak için değilmidir?

Auto6r'de manuel olarak 2.ye getirip bu işlemi yapabiliyoruz.

Mikrofon iç dikiz aynasında olmalı..

gilgin
19-10-2011, 11:57
İyi dilekleriniz ve sorularıma verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Esat
19-10-2011, 12:06
Aramıza hoş geldiniz bluetooth bende var ama inanın mikrofunun nerde olduguna dair bi fikrim benimde yok keyifli sürüşler keyfli forumlar

Gökay
19-10-2011, 12:12
Aramıza hoş geldiniz bluetooth bende var ama inanın mikrofunun nerde olduguna dair bi fikrim benimde yok keyifli sürüşler keyfli forumlar

308 Envy'de iç dikiz aynasında Esatcım ben perf. pek memnun değilim ama :bee

muhti
19-10-2011, 12:33
hoşgeldiniz.. ben mikrofonun 308de ön tepe lambasının olduğu bölümde biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Ozan
19-10-2011, 12:37
hoşgeldiniz.. ben mikrofonun 308de ön tepe lambasının olduğu bölümde biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Şayet tepe lambasının üzerindeki ızgaralı bölümü kastediyorsan bende oranın otomatik klima ile alakalı bir sıcaklık ölçer olduğunu biliyordum (yanılıyor olabilirim)

Bu arada Gürkan Bey hoşgeldiniz.

muhti
19-10-2011, 12:44

Şayet tepe lambasının üzerindeki ızgaralı bölümü kastediyorsan bende oranın otomatik klima ile alakalı bir sıcaklık ölçer olduğunu biliyordum (yanılıyor olabilirim)

evet abi aracı teslim almadan önce bana araç tanıtılırken bayide orayı göstermişlerdi mikrofon diye demek ki onlar da yanlış biliyormuş :)

gilgin
19-10-2011, 13:29
galiba herkesin aradığı birşeymiş mikrofon :D gerçekten enteresan, adamlar iyi gizlemiş ama yerini bilmeyince havaya konuşuyormuş gibi acaip oluyor :)

Gökay
20-10-2011, 05:06
Mikrofon aynada falan değil popomdan uydurmuşum galiba,iç aydınlatmadaki o küçük ızgaralı yer sanırım.

Çünkü baktım benim aracımda içi boş, Envy'de içi dolu :D demekki mikrofon orda :bee

Ömer Gedik
20-10-2011, 21:15
Gerçi yukarıda yazanlar olmuş ama bende bildiğim kadarıyla cevapladım.

Mikrofonun yeri bildiğim kadarıyla Ön harita lambasının olduğu bölümde ızgaralı olan yer.

Kar modu yerine Manuel modda Aracı 2. vitese alıp kaldırırsanız aynı şey olur :D