PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 307 ile ilgili.. bi bakıverin arkadaşlar..

guvennet
18-11-2011, 00:20
merhaba arkadaşlar.. 2005 model peugeot 307 look 1.4 16v var bende.. babam sağolsun hediye etti de.. aranıza yeni katıldım... herkese selamlar öncelikle...

1- arkadaşlar ilk sorum gerek bu forumda gerekse kendi sitesinde 307 ile ilgili net bi bilgiye ulaşamıyorum.. nedeni nedir acaba bunun? peugeot dünyasına yeni girdiğim için pek bi bilgim yok.. acaba tutulmadı mı bu modeller yoksa başka bi nedeni mi var arkadaşlar? yardımcı olursanız çok sevinirim...

2- arabam 83 binde.. ve bakımını yaptırmak istiyorum.. yeni olduğu için bi kere de olsa servisine götüreyim diyorum... acaba aşağı yukarı ne kadar tutar servis ücreti pahalı mıdır? mesela yağ değiştirmek?

şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar...

individual
18-11-2011, 00:34
Selamlar
öncelikle hoşgeldiniz

açıkçası 1.4 lt 307 ler (benzinli) pek tutulmadı.
her 1000 araçtan 5 tanesi sendekidir.

şöyle bir test buldum.
http://www.arabam.com/Test/Peugeot-307-14/Detay-240

look serisi biraz melez bir versiyondur.
hem eski versiyon hem de yeni versiyonu vardır.

sizin klimanız tek bölgeli ise ya da anahtarınız sustalı değilse aracınız ilk versiyondur.
eğer klimanız çift bölgeli ve anahtarınız sustalı tip ise aracınız look serisinin son versiyonudur.
bu look serisi çok kısa bir süre üretildi.

serviste sadece yağ-yağ filtresi-hava filtresi-polen filtresi değişimi 200-250 gibi tutar herhalde
triger 80000 km de değişmeli. bu serviste baya tutar. 750-900 gibi
özel servise gitmenizitabsiye ederim. 300-400 gibi tutar

guvennet
18-11-2011, 00:46
çok teşekkür ederim cevabınız için.. bu kadar az mı üretildi yaa bunlardan? :) gerçekten bilmiyodum.. peki bi sorun olduğundan falan mı böyle acaba? yoksa arz talep meselesi mi? tabi iç yapısını bilmiyorum ama oturaklı bi araba gibi geliyor bana.. daha önce clio ya binmiştim.. ona göre çok daha oturaklı yani..

bendeki yeni versiyonu o zaman.. hem anahtar hem de klima dediğin gibi.. kafama takıldı şimdi acaba bi sorun falan olduğundan mı bunlardan az ürretildi acaba?

individual
18-11-2011, 00:54
aslında şöyle oldu.
look modeli 2005 de çıktı.
eski versiyon olarak üretilirken sanırım bir kaç ay da yeni versiyon üretildi.
sonra yeni kasa 307 ler çıktı zaten.

look aslında geçiş modeli gibi oldu.

guvennet
18-11-2011, 01:02
ne bileyim kardeş bu kadar az bilgi bulunca birden bi şüphe düştü içime..

ortalama hızda dahi hafif çukura girince arka taraftan rahatsız edici tıkırtılar geliyo.. acaba bu tüm peugeot larda var mı? amartisörlerin üstünde plastikler var toz kapmasını engelleyişciymiş sanırım.. bunlar çarpıyo bi aşağı bi yukarı.. bunlar sabitlenir mi acaba?

bir de sağ ön tekerden durduktan sonra bi yanık kokusu gibi bi koku geliyo.. balatalardan mı kaynaklıdır acaba? çok aşırı keskin değil ama yine de hissedilir bi koku...

individual
18-11-2011, 01:07
amortisördeki tozluklar silikonla yapıştırılıyor.
evet , 307 lerin amortisörleri odunumsudan hallicedir.

yanık kokusu hakkında fikrim yok
:)

guvennet
18-11-2011, 01:27
sendeki araba ne kardeş? memmun musun?

individual
18-11-2011, 01:29
bende de 307 var.
6.5 yaşında , 4.5 yıldan beri bende.
memnunum şimdilik

guvennet
18-11-2011, 02:28
kaç model.. ve tam modeli ne? lpg var mı? ne kadar yakıyo dostum?

Ömer Gedik
18-11-2011, 08:29
Güvannet öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Lütfen tanışma bölümünde kendinizi tanıtın.