PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolu eziği

cold
05-12-2011, 00:46
arkadaslar dolu eziğini düzeltecek bi yer var mı? (daha da berbat etmeden)..

Seramana
05-12-2011, 01:27
Göralda yaşlıca bir usta var büyüteç ışık mışık birşeyler yapıştırıp çekiyor düzeltiyor. İşin ehli :havali

Mert Ali
11-12-2011, 19:59
"Pops-a Dent" isimli göçük düzeltme ürününü deneyin derim. Bu tür göçüklerde işe yarıyor,orjinal boyaya zarar vermez.

baragat
11-12-2011, 22:07
Göralda yaşlıca bir usta var büyüteç ışık mışık birşeyler yapıştırıp çekiyor düzeltiyor. İşin ehli :havali
aynen adam resmen işin sırrını çözmüş .oturup 15 dk izledim adamı

cold
11-12-2011, 22:38
"Pops-a Dent" isimli göçük düzeltme ürününü deneyin derim. Bu tür göçüklerde işe yarıyor,orjinal boyaya zarar vermez.

çok teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim..

aynen adam resmen işin sırrını çözmüş .oturup 15 dk izledim adamı

Pops-a Dent işe yaramazsa mecbur görala gideceğim teşekkürler..

mahmut
30-12-2011, 21:26
bu ısın erbabı oto kıng bence hıc vakıt kaybetmeden gıdın sıfır hatayla boyayı bozmadan duzeltıyorlar arkadasımın 207 aracına yaptırdık 1 cm bıle hata kalmadan duzelttıler hem boya bozulmuyo hemde kaskodan ucretsız yapıyorlar :havali

BahadırALTUN
30-12-2011, 23:32
Göral Hasan Usta ,Aracı başka kimseye elletmeyin. Taklitlerinden sakının .

MTN
02-01-2012, 09:07
Arkadaşlar bir ara izmitte çok yoğun dolu yağmıştı bu arkadaşlar 0 km araçlara dahi müdahale etmişler bende birkaç iş yaptırdım tavsiye ederim .

Edit: Firma bilgisi için pm atabilirsiniz. Firma bilgileri direk paylaşılamaz.

woonmalker
01-06-2014, 12:06
Selam aekadaslar dunku dolu yagimindan sonra arabada ezikler olustu .ankarada onerebileceginiz bir usta var mi? Auto king ile ilgili bircok sikayet duydum. Bir de 2 ay sonrasina gun veriyorlar :((

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mimit
01-06-2014, 12:29
Selam aekadaslar dunku dolu yagimindan sonra arabada ezikler olustu .ankarada onerebileceginiz bir usta var mi? Auto king ile ilgili bircok sikayet duydum. Bir de 2 ay sonrasina gun veriyorlar :((

Ankara da Alim usta var,diğer firmalarda genelde kendisiyle çalıştığı için ileri bir tarihe gün verirler.

woonmalker
01-06-2014, 13:00
Ankara da Alim usta var,diğer firmalarda genelde kendisiyle çalıştığı için ileri bir tarihe gün verirler.

Nerede dostum bu ustamiz? Bir de aksigortayla anlasmalimidir? Malum kasko karsilayacak :(

mimit
01-06-2014, 13:11
hocam valla sigortalar ile anlaşması var mı yok mu bilemiyorum. Ben facebook üzerinden sayfamıza bir davet gönderdim. ilk fırsatta kabul edecektir oradan direk iletişim sağlayabiliriz kendisiyle,dükkanı abidin paşa tarafların da ama sürekli servislere falan çağırıldığı için bu tarz zamanlarda kendisiyle iletişime geçip öyle gitmek daha iyi olur diye düşünüyorum.

ANKA
01-06-2014, 14:53
https://plus.google.com/app/basic/110699437267698464964?source=apppromo
Bu kişi sanırım.

woonmalker
01-06-2014, 15:18
Tesekkurler yarin arayim bir konusayim. Aramizda auto king batikente gidip herhangi bir islem yaptiran varsa goruslerini de almak isterim.

ANKA
01-06-2014, 17:55
Hocam bu arada ne zaman yağdı bu dolu da o kadar hasar verdi araca?
Eski aslanı da Dikmen'de iken sel sürüklemişti 2011'de 500 TL hasar kaydı vardı, davlumbaz değişimi, fren mekanizma temizliği vs.

ozozka_n
01-06-2014, 19:25
Cektirmeyle duzeltiyorlar autokingler genelde sigorta ve kasko sirketleriyle anlasmali ve bu islemi yapiyor diye biliyorum en iyisi arayip bilgi almak. Tekrar gecmis olsun

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

woonmalker
02-06-2014, 07:45
Hocam bu arada ne zaman yağdı bu dolu da o kadar hasar verdi araca?
Eski aslanı da Dikmen'de iken sel sürüklemişti 2011'de 500 TL hasar kaydı vardı, davlumbaz değişimi, fren mekanizma temizliği vs.

Cumartesi yagdi dostum kaxanda yagdi sincanin bir kismini da vurmus. Ceviz buyuklugunde desem abarti olmaz. Yan binadaki arkadas arabasini servise goturdu 258 tane ezik cikmis :( Allahtan gelen uzulmeyim diyorum da insallah boya felan yaptirmadan atlatiriz.

woonmalker
02-06-2014, 07:47
Cektirmeyle duzeltiyorlar autokingler genelde sigorta ve kasko sirketleriyle anlasmali ve bu islemi yapiyor diye biliyorum en iyisi arayip bilgi almak. Tekrar gecmis olsun

Tesekkurler bugun goturcem autokinge bakalim ne diyecekler. Bir arkadasa 2 ay sonraya randevu vermisler :(

ozozka_n
02-06-2014, 07:51
Tesekkurler bugun goturcem autokinge bakalim ne diyecekler. Bir arkadasa 2 ay sonraya randevu vermisler :(

Malesef autokingler cok yogun. Siz gitmeden ben size birkac sey daha soyleyim. Her autoking ayni hassasiyette calismiyor imkaniniz varsa gitmeden once bir arastirma yapin. Sonra pisman olmayin. Ilk basalarda cok guzel iscilikleri vardi sonra olay paraya donjnce hem cok pahali is yapiyorlar hemde ilk basta kalifiye olan ustalarini cikartip sanayiden isten anlamayan ustalardan toplayanlar oldu. Tabi haliyle iki ustaya verdikleri parada degisti. Bu sebeple arastirmadan autoking nasilsa her yerde ayni diye dusunmeyin cok uzulebilirsiniz

woonmalker
02-06-2014, 08:40
Malesef autokingler cok yogun. Siz gitmeden ben size birkac sey daha soyleyim. Her autoking ayni hassasiyette calismiyor imkaniniz varsa gitmeden once bir arastirma yapin. Sonra pisman olmayin. Ilk basalarda cok guzel iscilikleri vardi sonra olay paraya donjnce hem cok pahali is yapiyorlar hemde ilk basta kalifiye olan ustalarini cikartip sanayiden isten anlamayan ustalardan toplayanlar oldu. Tabi haliyle iki ustaya verdikleri parada degisti. Bu sebeple arastirmadan autoking nasilsa her yerde ayni diye dusunmeyin cok uzulebilirsiniz

Yorumlarin icin tesekkurler dostum .internette biraz arastirdim ankara subesinde pek bir sikinti yok lakin arkadaslarin soyledigi alim ustayada bugun gosterecem. Biraz arastirayim oyle yaptircam.

ozozka_n
02-06-2014, 08:41
Yorumlarin icin tesekkurler dostum .internette biraz arastirdim ankara subesinde pek bir sikinti yok lakin arkadaslarin soyledigi alim ustayada bugun gosterecem. Biraz arastirayim oyle yaptircam.

Tekrar gecmis olsun umarum sorunsuzca cozulur probleminizde

woonmalker
02-06-2014, 08:43
Sagolun . tecrubelerimi paylasirim konu ile ilgili ilerde basina gelen olursa faydalanir.

sessizgece
02-06-2014, 09:45
Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum. Umarım boyasız hal olur

Mobil cihaz

woonmalker
02-06-2014, 11:16
Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum. Umarım boyasız hal olur

Mobil cihaz

Cok tesekkurler. Bu arada tramee dolu tamiri diye isliyormus satsrken sikinti yasamiyim sizce

kırmızı35
04-06-2014, 15:48
geçmiş olsun boyasız göçük düzeltmelere örnek adamlar yabancı ama illaki burda da yapanlar vardır bizim onlardan neyimiz eksik
bu arada adamlar rahatsız :bambam1:

http://www.youtube.com/watch?v=7CgigL1610Y

http://www.youtube.com/watch?v=3e1B0qJDEbs

karayılan
05-06-2014, 00:17
boyasız göçük düzeltme ile ilgili bende bikaç şey yazayım dedim.. geçen yıl ceviz büyüklüğünde dolu yine bahar mevsiminde memleketim Gaziantep i vurdu.. yaklaşık 200 bin araç bu doludan nasiplendi.. Allahtan gelen yapacak bişey yok elbette. benm eski aracım 307 yide malesef dolu vurdu. ancak ben ucuz atlatanlardandım zira aracım ağacın altındaydı .. buna ragmen benm 12 tane saydıgım dolu izi meğer 145 adet imiş.. bunu detaylı cubuklu çizgi ile inceleyince anladık. yaklaşık 5 gün kesintisiz dolu izi nasıl düzeltilir teknikleri nedir. ne nasıl yapılır youtube amcadan video izledim.. sonunda dolu izlerini düzelten firmanın 2500 lira teklifini vermek yerine kendim yapmaya koyuldum.. benm yaptıgım tekniklerle %90 a kadar araçta iz kalmadı. ancak çok çok ufak izler kaldı bunuda gerekli aletlerin yetersizliğine baglıyorum..neyse uzatmadan bu konu hakkında bilgi vermek isterim dolu düzelttirecek insanların düzeltecek kişilere yöneltmesi gereken bazı sorular var bu soruları sorarkende olaya hakim olmak gerek diye düşünüyorum..

PDR(paintless dent removing-removal) yani boyasız göçük düzelteme 2 yöntemin ayrı ayrı veya beraber kullanılması ile uygulanıyor;

1-çektirme: bu yöntemde kaporta üstüne sıcak silikon sıkılıp üstüne o bölgedeki denti çekmek için ufak plastik dişli parçalar ile yapıştırıyorlar. pops a dent mantıgı gibi. ancak bunun profrsyonel aletleri kendi içinde 3 e ayrılıyor. biri kütleli çektirme biri zımba çektirme biridi gergin çektirmedir. pops a dent gergin çektirmenin bir benzeri. doluya uygun değildir. ancak 10 cmden büyük boya hasarsız dentlerde kullanılır. çektirilen bölgedeki dent-göçük küçüldükçe daha ufak parça ile devam edilir. taaki dent yok olana kadar. dolu eziklerinde dent tamamen yok olmaz. bu sebeblede masajlama dediğimiz yöntemle %99 sonuç elde edilir. çektirme sonrası plastik kalemle kaporta çekiçlenerek fazla çekmeler var ise bunu geri düzeltmek gerekebilir. bu işeleme de kalemleme denir. çektirme yöntemini profesyonel olmayan biri yaparsa kaporta düzeltilemeyecek duruma gelir.

2-masajlama: bu yöntem en saglıklı sonucu veren yöntemdir. bunun nasıl çalıştıgınızı öğrenmek için bir parmagınızı avucunuza bastırıp bastırıp çekin. elinizin diğer kısmıına baktıgınızda dışa doğru derinizin çıktıgını göreceksiniz. işte masajlamada kaportanın altından göçük olan yerdeki metali masajlayarak yerine oturtulur. bu işlemde göçük bölgesinin ısıtılması işlemi kolaylaştırır. masajlama yönteminin en az 20 adet aleti olur. bu aletler pahalı ver kaportanın her yerine girecek ölçü ebatlarında ve kaportanın mukavemetine göre değişiklik göstererek uygulanır. bu yöntemde çektirme ile birlikte kullanıldıgında daha hızlı sonuç elde edilir. ancak dikkat edilecek şey eziğin lokal olarak giderilmesinden çok çapının büyüyerek dagılmasına engel olmaktır. yakından bakınca anlaşılmaz ama geridnen çok sırıtır.

sonuç olarak dolu düzelten-pdr teknigini kullanan yerlerde yapılan işlem nedir sorun soruşturun. her pdr pdr değildir. umarım aracınızdaki dolu izlerinden kurtulursunuz.

keyifli forumlar..

ayı_boğan
19-06-2014, 18:55
dolu yağdı aracın ön camı çatladı hey allahım ya gelde küfür etme

TanerHoca
19-06-2014, 19:07
geçmiş olsun mert. :(
maltepeden bir arkadaşın yolladığı foto.
ceviz büyüklüğünde dolu yağmış oralara
http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/IMG-20140619-WA0007_zps14b07d23.jpg

ayı_boğan
19-06-2014, 19:35
Çok teşekkür ederim Hocam, yarın bende resim yüklerim tam boy olarak çatladı, sinirden oturdum ağladım.

gonsales
19-06-2014, 19:41
Çok teşekkür ederim Hocam, yarın bende resim yüklerim tam boy olarak çatladı, sinirden oturdum ağladım.
çok geçmiş olsun kardeşim, allah beterinden korusun

Can ÖNEL
19-06-2014, 19:45
Çok geçmiş olsun Mert. Çok üzücü bir durum. kaportada sorun oldu mu?

Babamla bu konu her geçtiğinde konuşuyoruz, En azından park halinde korumak lazım araçları. Dolu beni çok korkutuyor. Cumartesi-pazar yağmur diyor buraya da dolu gelebilir. Kapalı garaj şart.

ayzinim
19-06-2014, 19:53
dolu yağdı aracın ön camı çatladı hey allahım ya gelde küfür etme
Çok geçmiş olsun Mert. Umarım kaportada sorun yoktur. Akşam üzeri Beylikdüzünde de dolu yağdı. Neyse ki ucuz atlattım.

ayı_boğan
19-06-2014, 20:27
çok geçmiş olsun kardeşim, allah beterinden korusun

Abi, çok teşekkür ederim,Amin cümlemize

Çok geçmiş olsun Mert. Çok üzücü bir durum. kaportada sorun oldu mu?

Babamla bu konu her geçtiğinde konuşuyoruz, En azından park halinde korumak lazım araçları. Dolu beni çok korkutuyor. Cumartesi-pazar yağmur diyor buraya da dolu gelebilir. Kapalı garaj şart.

Çok teşekkür ederim Can, kaportada bişey yok olan ön cama oldu.Dikkat et sende Can,ben şimdi branda alcam içi miflonlu mu nasıl bilmiyorum ama işe yarıyormuş ,istersen bi araştır,sende düşün

Çok geçmiş olsun Mert. Umarım kaportada sorun yoktur. Akşam üzeri Beylikdüzünde de dolu yağdı. Neyse ki ucuz atlattım.

Abi , çok teşekkür ederim.kaportada sorun yok Allahtan,yanımda duran megane'ın ön kaput ezik içinde benimde cam

mahmut
19-06-2014, 20:28
kardeşim çok geçmiş olsun.

ayı_boğan
19-06-2014, 20:31
kardeşim çok geçmiş olsun.

Çok teşekkürler Mahmut abi,Allah razı olsun.

Mustafa_03
19-06-2014, 20:38
Abi çok çok geçmiş olsun bizde tuzla askeri kamp ta çalılıyoruz bursa hortum oldu Tuzla sahil mahvolmuş, evleri çatıları uçmuş , ağaçlar devrildi, hortum 5 metre yakınımızdan gti çok şıkır bizde bişey olmadı. Ama kaynarca, Aydınlı, orta mahalle, içmeler civarındaki dolu birçok araca hasar bırakmış.

ayı_boğan
19-06-2014, 20:41
Abi çok çok geçmiş olsun bizde tuzla askeri kamp ta çalılıyoruz bursa hortum oldu Tuzla sahil mahvolmuş, evleri çatıları uçmuş , ağaçlar devrildi, hortum 5 metre yakınımızdan gti çok şıkır bizde bişey olmadı. Ama kaynarca, Aydınlı, orta mahalle, içmeler civarındaki dolu birçok araca hasar bırakmış.

Çok teşekkür ederim Mustafa, valla otoban (kurtköy viaport) göl oldu resmen, millet köprülerin altında beklerken trafik felç oldu.

Laden
19-06-2014, 20:48
Cümleten geçmiş olsun beyler

ANKA
19-06-2014, 20:57
Geçmiş olsun Mert Allahtan cam ile kurtarmışsın sonuçta değişen ve değişince hiç dert olmayan birparça. Hem o kadar gezdin tozdun cam da aşınmıştır takarsın şimdi ışıl ışıl bir cam :).önerim yeni cama bir nano su itici kaplama yap çok faydasını görürsün belki abartı gelecek ama yüzey çok kaygan olacağı için dolunun zararı da azalıyor. Düşünürsen haberleşelim 3-5 önerim olabilir.

ayı_boğan
19-06-2014, 21:01
Geçmiş olsun Mert Allahtan cam ile kurtarmışsın sonuçta değişen ve değişince hiç dert olmayan birparça. Hem o kadar gezdin tozdun cam da aşınmıştır takarsın şimdi ışıl ışıl bir cam :).önerim yeni cama bir nano su itici kaplama yap çok faydasını görürsün belki abartı gelecek ama yüzey çok kaygan olacağı için dolunun zararı da azalıyor. Düşünürsen haberleşelim 3-5 önerim olabilir.

Abi, çok teşekkür ederim.5008'in camı değil nissan'ın camı çatladı araç daha 220 km de ocak ilk haftasında almıştım,ona çok üzülerek ağladım, araba otoparkta doludan cam çatlıyor. Herkesten özür diliyorum mesajı ilk yazarken hangi araç olduğunu belirtmemişim.
Abi ,nano su itici hakkında aracın ön camı değişsin haberleşelim mutlaka abi.

ANKA
19-06-2014, 21:16
Yine de üzülme kaskodan hemen hallolur. Ne hikayeler var Adam aracı galeriden alıyor ilk ışıkta pert oluyor. Allah daha büyüğünü göstermesin.
Bu arada dolu dolu dedik şuan Ankara Etimesgut ta yine gök delindi dolu da yağıyor yağmur da. Haziranda olduğumuzu unutuyorum bazen.

Emrah_06
19-06-2014, 22:46
Mert geçmiş olsun keyif kaçırıcı bi durum ama yapacak bir şey yok doğal afet :/ Her gün işe giderken arabamızı sokağa bırakıyoruz Allah'a emanet ederek ...

Yalnız bu Anka hocamın dediği nano kaydırıcı mükemmel bir şey bana da yıkamacım uygulamıştı ücretsiz. Kaydırıcının keyfine dalıp dikkat etde kaza yapma demişti :)

ayı_boğan
19-06-2014, 22:48
Mert geçmiş olsun keyif kaçırıcı bi durum ama yapacak bir şey yok doğal afet :/ Her gün işe giderken arabamızı sokağa bırakıyoruz Allah'a emanet ederek ...

Yalnız bu Anka hocamın dediği nano kaydırıcı mükemmel bir şey bana da yıkamacım uygulamıştı ücretsiz. Kaydırıcının keyfine dalıp dikkat etde kaza yapma demişti :)

Teşekkürler Emrah, Allaha emanet doğru.

Cem B
19-06-2014, 23:22
Mertim çok geçmis olsun. üzülecek birsey yok bana kalırsa tavanın zedelenmesine oranla cam daha hafif bile gelebilir.Kaskoların bildiğin gibi sene de bir kez ücretsiz cam değisimi mevcut. Tavan zedelenmis olsa çok daha üzülürdün.

Ben de Dolu yagmaya baslasdıgında gebze de bahcedeydim. Mahmutun söyledikleri geldi aklıma birden PAspas atsaydın bari gibi bir muhabbet vardı. Hemen kostur havlu pike ne varsa kapattım arabanın üstünü kurtardık Allah`tan.

Tekrar geçmis olsun.

ayı_boğan
19-06-2014, 23:43
Mertim çok geçmis olsun. üzülecek birsey yok bana kalırsa tavanın zedelenmesine oranla cam daha hafif bile gelebilir.Kaskoların bildiğin gibi sene de bir kez ücretsiz cam değisimi mevcut. Tavan zedelenmis olsa çok daha üzülürdün.

Ben de Dolu yagmaya baslasdıgında gebze de bahcedeydim. Mahmutun söyledikleri geldi aklıma birden PAspas atsaydın bari gibi bir muhabbet vardı. Hemen kostur havlu pike ne varsa kapattım arabanın üstünü kurtardık Allah`tan.

Tekrar geçmis olsun.

Abi, çok teşekkür ederim. valla ücretsiz cam değişimi varsa sevindim aslında :) yani tramerde çıkmasın yeter :)

Cem B
19-06-2014, 23:57
yok kardesim her kasko sirketi bunu saglıyor neredeyse sende de vardır..full kaskolarda var.bend egistirdim bir kez..tramer fln yok

ayı_boğan
19-06-2014, 23:59
yok kardesim her kasko sirketi bunu saglıyor neredeyse sende de vardır..full kaskolarda var.bend egistirdim bir kez..tramer fln yok

valla rahatladım sağol abi :) teşekkürler

GOXIN
20-06-2014, 07:16
Bende Kartalda iş yerindeyken yakalandım. Burada da şiddetli bir biçimde ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. Allaha şükür aracımda şu anda görebildiğim bir hasar yok. Aralıklarla iki kere yağdı ilkinde bir şey yapamamıştım ama ikincisinde arabayı aceleyle sundurmanın altına kaçırdım. Çok şükür sorun yok. Sorunlu olan arkadaşların da umarım sorunları pürüzsüz olarak düzelir. Babamın Honda Civic aracı pek şanslı değilmiş 3-4 ezik meydana gelmiş :(

aliço
20-06-2014, 07:45
türk çözümü 07BEL77 :D

http://i1355.photobucket.com/albums/q701/alicoban1905/f1310450_zpscdb9681a.jpg (http://s1355.photobucket.com/user/alicoban1905/media/f1310450_zpscdb9681a.jpg.html)

Taylan43
20-06-2014, 07:51
türk çözümü 07BEL77 :D

http://i1355.photobucket.com/albums/q701/alicoban1905/f1310450_zpscdb9681a.jpg (http://s1355.photobucket.com/user/alicoban1905/media/f1310450_zpscdb9681a.jpg.html)

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHA aliço valla sesli güldüm yaaaa :D

ssgti
20-06-2014, 08:19
Geçmiş olsun Mert. Kaskodan halledersin. En önemlisi kaportaya zarar gelmemesi. Cam işi basit. İstanbul'a ilk kez bu şekilde yoğun bir dolu yağışı gördüm. 2 hafta kadar önce Bayrampaşa Tem Bağlantı yolu otogar civarında Servis aracında yakalanmıştık. Bazı araçların camları patladı. Bugünlerde aracın arkasında doludan korunmak için battaniye taşımakta fayda var...

HamzaHakkı
20-06-2014, 08:45
Abi geçmiş olsun, Konya'da da aşırı rüzgardan dolayı epey arabanın üstüne ağaç düşmüş, çatı uçmuş. Kaskodan ücret ödemeden, hasar kaydı oluşmadan değiştirebilirsin fakat kasko şirketleri orjinal cam vermemek için diretiyor sen hakkını ara orjinal cam taktır.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
20-06-2014, 09:20
Geçmiş olsun Mert tek en büyük derdin cam olsun.

Ben dün gece için tedirgin olup yakınlardaki bir kapalı alana bıraktım aracımı

ayı_boğan
20-06-2014, 10:00
Çok teşekkür ederim herkese, haklısın Ömer,insanın tek derdi cam olsun,fazla kafaya takmıştım

ilker22
20-06-2014, 10:44
Çok geçmiş olsun Mert daha büyükleri olmasın aman

powerb
20-06-2014, 12:05
Geçmiş olsun hocam bence tavana zarar gelmemesi sevindirici bile olmuş.

Bizim buralara pek öyle dolu yağmadı ama bende yağmur süresince elimde battaniye camda bekledim herhangi dolu yağışında direk koşucaktım :)

Yasin CCK
20-06-2014, 12:37
Geçmiş olsun Mert. Sıkma canını, gelir geçer. Benim RR'a evin önünde park halinde vurdular, kaç ay uğraştım... Gelir geçer hepsi ;)

Can ÖNEL
20-06-2014, 13:00
Dolu olaylarından sonra bu olay iyice aklıma yatmaya başladı. Aslında hiç de fena fikir değil.

http://www.youtube.com/watch?v=U7VbWIkBDdE

Mustafa_03
20-06-2014, 14:09
http://www.youtube.com/watch?v=NphOcRaURV0

çok kısa Bi video fakat direk paylaşamadım yapamadım daha doğrusu 10metre ile kurtardık çok şükür biz video benim çekimim değil fırsatım olmadı uzaktan başka Bi arkadaşın çekimidir alıntıdır.

ayı_boğan
20-06-2014, 15:29
Çok geçmiş olsun Mert daha büyükleri olmasın aman

Çok teşekkür ederim. Amin

Geçmiş olsun hocam bence tavana zarar gelmemesi sevindirici bile olmuş.

Bizim buralara pek öyle dolu yağmadı ama bende yağmur süresince elimde battaniye camda bekledim herhangi dolu yağışında direk koşucaktım :)

Çok teşekkür ederim.

Geçmiş olsun Mert. Sıkma canını, gelir geçer. Benim RR'a evin önünde park halinde vurdular, kaç ay uğraştım... Gelir geçer hepsi ;)

Çok teşekkür ederim abi, geçti gitti artık alıştım :)

orhun57
20-06-2014, 15:54
Mert geçmiş olsun :arkadas. Ben de olsam oturur ağlardım hatta ben birşey olma ihtimalini düşünüp ağlıyordum az kalsın :'( ama şu da bir gerçek arkadaşlar haklı cam hiçbir şey. En kötü kaskodan senede bir defaya mahsus cam değiştirilir. Hiç dert etme. Bende dün akşam dolu yağdığı fark edince arabaya koştum sırılsıklam oldum ama yetişemedim birşey yok gibi ama bakamıyorum korkudan. Sonra ailemin evine götürüp bıraktım onları kapalı garaj diye ev bana uzak olunca bir güzel ıslandım dönerken.

Şu yazılara (kendimde dahil tabiki), fotoğraflara bakıyorum da hep söylediğim gibi bizim foruma PT den test aracı almaktan çok psikolog desteğine ihtiyaç var :o. Sadece araçların hasar sonrası değil hasar alma ihtimaline karşı bile tedavi lazım bize. Başlarda da ben varım dün yetişseydim tek düşündüğüm kendimi siper etmekti :D böylelikle araç hasar almaz perte çıkardı :D

ayı_boğan
20-06-2014, 18:33
Mert geçmiş olsun :arkadas. Ben de olsam oturur ağlardım hatta ben birşey olma ihtimalini düşünüp ağlıyordum az kalsın :'( ama şu da bir gerçek arkadaşlar haklı cam hiçbir şey. En kötü kaskodan senede bir defaya mahsus cam değiştirilir. Hiç dert etme. Bende dün akşam dolu yağdığı fark edince arabaya koştum sırılsıklam oldum ama yetişemedim birşey yok gibi ama bakamıyorum korkudan. Sonra ailemin evine götürüp bıraktım onları kapalı garaj diye ev bana uzak olunca bir güzel ıslandım dönerken.

Şu yazılara (kendimde dahil tabiki), fotoğraflara bakıyorum da hep söylediğim gibi bizim foruma PT den test aracı almaktan çok psikolog desteğine ihtiyaç var :o. Sadece araçların hasar sonrası değil hasar alma ihtimaline karşı bile tedavi lazım bize. Başlarda da ben varım dün yetişseydim tek düşündüğüm kendimi siper etmekti :D böylelikle araç hasar almaz perte çıkardı :D

Çok teşekkür ederim Orhun. yine yaptın yapacağını :gül5:

sessizgece
22-06-2014, 17:18
Geçmiş olsun Mert. Cam değişirken dikkatli ol. Benim ön göğüsün üstünü sanırım temizlerlen çizmişler. Cam sökülürken göğüse mutlaka örtü koy. Çok küçük parçalar dökülüyor. Gözle zor görülmüyor. Aralara giriyor. Temizlerken sakın bez kullanma. Elektrikli süpürgeyi uzaktan sürtmeden tutarak vakumlat. Çizilebilir.

Mobil cihaz

ayı_boğan
22-06-2014, 18:25
Geçmiş olsun Mert. Cam değişirken dikkatli ol. Benim ön göğüsün üstünü sanırım temizlerlen çizmişler. Cam sökülürken göğüse mutlaka örtü koy. Çok küçük parçalar dökülüyor. Gözle zor görülmüyor. Aralara giriyor. Temizlerken sakın bez kullanma. Elektrikli süpürgeyi uzaktan sürtmeden tutarak vakumlat. Çizilebilir.

Mobil cihaz

Teşekkür ederim abi, bu bilgi camı değiştirmeye giderken faydalı olacak abi teşekkürler

powerb
08-09-2014, 16:22
Yeni konu açmak istemedim burdan devam ediyim

Arkadaşlar şuan şok içindeyim gün nasıl geçti hiç anlamadım öğle vakti arabanın yanına gittiğimde tavanda 3-4 tane ezik ve onun yanında 5-6 tane taş çarpmış gibi izler vardı göçükler önemli değil mini onarımla boyasız halledilir ama bu taş izleri hem baya büyük yani o kaputa çarpanlar gibi küçük iz bırakmamış baya büyük hemde sayısı oldukça fazla şuan ne olmuş ne gelmiş başına hiç haberim yok arabanın moralim baya bozuldu ne yapacağım ile ilgili hiç bir fikrimde yok :(

woonmalker
08-09-2014, 17:44

Arkadaşlar şuan şok içindeyim gün nasıl geçti hiç anlamadım öğle vakti arabanın yanına gittiğimde tavanda 3-4 tane ezik ve onun yanında 5-6 tane taş çarpmış gibi izler vardı göçükler önemli değil mini onarımla boyasız halledilir ama bu taş izleri hem baya büyük yani o kaputa çarpanlar gibi küçük iz bırakmamış baya büyük hemde sayısı oldukça fazla şuan ne olmuş ne gelmiş başına hiç haberim yok arabanın moralim baya bozuldu ne yapacağım ile ilgili hiç bir fikrimde yok :(
Hocam oncelikle gecmis olsun . benim aracima da dolu yagmisti ilk asamada yaptirayim diye dusundum sonrasinda islem gormesin diye simdilik vazgectim. Sen de bir resim eklersen arkadaslar daha iyi yorum yapabilir.

HamzaHakkı
08-09-2014, 18:31

Bir fotoğraf eklerseniz daha iyi olur. Göçükler çok dik kesik şeklinde olmadıktan sonra %100 e kadar düzeltilebiliyor. Kesik şeklinde olsa bile yine de onarım yapılabiliyor.

powerb
08-09-2014, 19:03
http://i1371.photobucket.com/albums/ag282/powerb_123/IMG_20140908_192924_zpsca743885.jpg

http://i1371.photobucket.com/albums/ag282/powerb_123/IMG_20140908_192930_zpse2751ea2.jpg

Durum bu şekilde göçükler önemli değil onlara kafayı takmıyorum mini onarımla eski haline dönebilir şekildeler zaten uygun açıyla bakmadığınız zaman belli bile olmuyor

Ama bu oluşan şeyler beni çok sıktı uzaktan hiç belli olmuyor ama küçük sinek mide bulandırır misali sıktı canımı.

Ömer Gedik
08-09-2014, 20:56
Sanki ezik değilde vernik çatlağı gibi durmuş yoksa ben mi yanlış görüyorum.

powerb
08-09-2014, 21:14
Sanki ezik değilde vernik çatlağı gibi durmuş yoksa ben mi yanlış görüyorum.

Hocam ezik alanlar bunlar değil ezikler çok hafif olduğu için fotograflayamadim zaten ezikler halledilecek türden dediğim gibi

Fotografladigim yerlerin ne olduğu nasıl olduğu nasıl giderilir hicbir fikrim yok vernik çatlağı neden olur nasıl giderilir hocam ?

Ömer Gedik
08-09-2014, 21:22
Hocam ezik alanlar bunlar değil ezikler çok hafif olduğu için fotograflayamadim zaten ezikler halledilecek türden dediğim gibi

Fotografladigim yerlerin ne olduğu nasıl olduğu nasıl giderilir hicbir fikrim yok vernik çatlağı neden olur nasıl giderilir hocam ?

Vernik çatlağının çözümü yoktur maalesef. Ama sebebi nedir nasıl olmuştur fikrim yok. Çok ilginç duruyor. Tavanda mı bunlar?

powerb
08-09-2014, 21:31
Vernik çatlağının çözümü yoktur maalesef. Ama sebebi nedir nasıl olmuştur fikrim yok. Çok ilginç duruyor. Tavanda mı bunlar?

Evet tavanda hocam benim aklıma bide ağaç reçinelerinin aşındırması geldi ama bilemiyorum bide bunlar acaba büyürmü yoksa kalırmı böyle.

fatihtr
08-09-2014, 21:40
Catlama olmus fakat dokulmede var galiba. Dokulme var ise buyume ihtimalide var demektir Agac recinesi yada kus pisligi uzun sure kaldiysa oda yapabilir. Ozellikle karga pisligi ne melum bir hayvandir Resmen asit diskiliyor.

powerb
08-09-2014, 23:01
Catlama olmus fakat dokulmede var galiba. Dokulme var ise buyume ihtimalide var demektir Agac recinesi yada kus pisligi uzun sure kaldiysa oda yapabilir. Ozellikle karga pisligi ne melum bir hayvandir Resmen asit diskiliyor.

Ya aslında uzun sure kalmasida imkânsız her 2 haftada bir düzenli yıkıyorum bagajdada her zaman su bulunur kus pisliği vs. Görünce silerim ama neden olduğu hakkında hala bi fikrim yok bide fotoğrafta büyük gibi gözükmüşte bu çatlama olan alanlar çok küçük 5 kuruş çapından bile küçük dökülme olmuşmudurki ya anlayanlardan yardım bekliyorum.

mahmut
08-09-2014, 23:57
Cok gecmiş olsun,resimde görünenler kuş pisligi yanıgı.

powerb
09-09-2014, 00:07
Cok gecmiş olsun,resimde görünenler kuş pisligi yanıgı.

Teşekkürler hocam sanırım öyle evet kuş pisliğinden oldu ama ne ara oldu felan hiç haberim yok.

Aslında benim kafama takılan tek şey buraların büyüyüp büyümemesi eğer büyümezse zaten şuan tavanın dibine girilmediği sürece belli olmuyor ama büyürse büyük sorun oluşur.

karayılan
09-09-2014, 02:41
bunlar ne uzar ne kısalır artık yapacak bişey yok malesef... bundan sonrakileri önlemek için boya koruma attırmanız şart.... bkz: fk1000p wax

GOXIN
09-09-2014, 06:49
Geçmiş olsun. Bir şey sormak istiyorum. Parmağınızla dokunduğunuzda yüzeyde çatlakları hissediyor musunuz? Vernik altında olan bir şey gibi geldi. Kuş pisliği böyle etkiliyor mu hiç tanık olmadım. Fakat babamdaki hondanın tavanında kuş pisliğinden dolayı yanma oldu ama o bunun gibi değil. Boyada çatlak yok sadece belli bir açıdan bakınca o bölge mat duruyor vernik özelliği gitmiş durumda yani. Bu bambaşka bir şey. Yani vernik altında oluşan bir şey ise sanki garanti kapsamında müdahale gerekiyor diye düşünüyorum.

canmühür
09-09-2014, 07:39
Kuş pisliği yanığında hiçbir müdahale şansı yokmu arkadaşlar? Yani başıma hiç gelmedi ama yapılacak bişey yok yorumlarını okuyunca şaşırdım açıkçası... Ya gelirse!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

powerb
09-09-2014, 11:05
bunlar ne uzar ne kısalır artık yapacak bişey yok malesef... bundan sonrakileri önlemek için boya koruma attırmanız şart.... bkz: fk1000p wax

Tek temennim o zaten şuan inşAllah ne uzar ne kısalır böyle kalır şuanki haliyle tavanın dibine girmediğiniz sürece belli olmuyor ama benim kaygım ilerisi için.

Boya koruma olarakta michelin'in sıvı koruma cilasını uygulamıştım ama sıvı olduğu için etkisi geçmiştir diye düşünüyorum bu zamana kadar fk1000p wax'ı deneyeceğim gelecek yaz inşAllah

Geçmiş olsun. Bir şey sormak istiyorum. Parmağınızla dokunduğunuzda yüzeyde çatlakları hissediyor musunuz? Vernik altında olan bir şey gibi geldi. Kuş pisliği böyle etkiliyor mu hiç tanık olmadım. Fakat babamdaki hondanın tavanında kuş pisliğinden dolayı yanma oldu ama o bunun gibi değil. Boyada çatlak yok sadece belli bir açıdan bakınca o bölge mat duruyor vernik özelliği gitmiş durumda yani. Bu bambaşka bir şey. Yani vernik altında oluşan bir şey ise sanki garanti kapsamında müdahale gerekiyor diye düşünüyorum.

Hocam kuş pisliği yanığı dediğiniz gibi leke bırakıyor boya üstünde bencede bu ona pek benzemiyor zaten bence kuş pisliğinin yapması bana imkansız geliyor çünkü eğer orda kuş pisliği olsaydı mutlaka benim dikkatimi çekerdi silerdim bende arabanın üstünde 1 gün bile barınamazdı bunu daha çok ağaç reçinesi yapmış gibi geldi bana şeffaf olduğu için dikkatimi çekmedi heralde.

Bu olayda vernik altında değil resmen elinizi vurduğunuzdada çatlağı hissediyorsunuz.

Kuş pisliği yanığında hiçbir müdahale şansı yokmu arkadaşlar? Yani başıma hiç gelmedi ama yapılacak bişey yok yorumlarını okuyunca şaşırdım açıkçası... Ya gelirse!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Müdale şansı rötüş ile var oraya zımpara atıp sonra rörüş ile doldurup polisajla düzeltmek gerekiyor ama alan çok küçük olduğu için ellememek en iyisi.

Bu arada bu tür olaylar koyu renkli araçların başına daha çok geliyor sizin araç koyu renkse mutlaka çok dikkat edin kuş pisliği ağaç reçine gibi şeyler kalmasın araç üstünde su yardımıyla silin.

Yorum yapan arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler

fatihtr
09-09-2014, 11:56
Kus pisligi boya ya hemen zarar vermez. Kurumasi gerek . Kisin pek sikinti olmaz da yazin sicaklarda hemen kurudugu icin sikinti yaratabilir.

Fakat sizinki pek kus pisligiyle olacak gibi durmuyor.

tsinanb
09-09-2014, 12:06
Dediğiniz gibi reçine olabilir bu. Geçen sene bizim 407 nin de üstüne damlamıştı araba açık renk olduğu için kurduktan sonra fark etmiştik çıkarması zor oluyor boyaya zarar vermemek lazım.

Yine geçen yaz arabanın tavanında kuş pisliği vardı malum diyarbakır sıcağında da kuruyup yapışmış. O sıralar arabayla pek ilgilenmediğim için geç farkettim annem de arabayı ben söylemesem yıkatmaz. İş işten geçmişti ne kadar temizlediysem kuş pisliği boyaya işlemişti çıkmadı izi

powerb
09-09-2014, 12:36
Fikirleriniz için tekrar teşekkürler

Şuan tek avuntum az olması ve belli olmaması ama nasıl olduğu felan hakkında hala tam bir sonuç yok en azından neden olduğunu tam olarak bilseydim daha sonra oluşmaması için önlem felan alırdım ben yinede yenilerinin oluşmaması ve dahada büyümemesi için haftasonu koruyucu cila uyguluyucam arabaya

ssgti
09-09-2014, 12:49
Geçmiş olsun. Kuş pisliği kadar arabaya zarar veren bir şey yoktur heralde. Özellikle martı ve karga pisliği boyaya çok zarar veriyor.

mahmut
09-09-2014, 22:56
Teşekkürler hocam sanırım öyle evet kuş pisliğinden oldu ama ne ara oldu felan hiç haberim yok.

Aslında benim kafama takılan tek şey buraların büyüyüp büyümemesi eğer büyümezse zaten şuan tavanın dibine girilmediği sürece belli olmuyor ama büyürse büyük sorun oluşur.
büyüme yapmaz sulu zımpara ve pasta yaptırın biraz daha kapanır lekeler.

mahmut
09-09-2014, 22:57
Kus pisligi boya ya hemen zarar vermez. Kurumasi gerek . Kisin pek sikinti olmaz da yazin sicaklarda hemen kurudugu icin sikinti yaratabilir.

Fakat sizinki pek kus pisligiyle olacak gibi durmuyor.
10 dk durması yeterli sonrasında yanık olusuyor.

fatihtr
10-09-2014, 09:00
10 dk durması yeterli sonrasında yanık olusuyor.

Sizin orda kus lar ne yiyiyor oyle :))

powerb
10-09-2014, 11:58
büyüme yapmaz sulu zımpara ve pasta yaptırın biraz daha kapanır lekeler.

Haftasonu uygulamak için rötüş boyası , su zımparası , kalın pasta aldım etrafını bantlarla iyice kapatıp ilk önce zımpara ile kabarmış gibi yükselen bölegeleri zımparalayıp ardından rötüş boyası ile hafif boya dokundurup kuruduktan sonra kalın pasta , ince pasta , wax atmayı düşünüyorum inşallah sorunsuz olarak tamamlıyacam işlemleri :)

Bide bu işlerden anlayan arkadaşlara bi sorum daha var

elimde ince pasta olarak kullanacağım üstünde çizik giderici yazan bu ürün var http://www.eliftuning.com/MICHELIN-Michelin-9429-cizik-Giderici_29020.html#0 bu ince pasta yerine geçermi ?

elimde wax olarakta üstünde koruyucu cila yazan http://www.n11.com/michelin-9427-boya-koruyucu-cila-12888-P10807066 bu ürün var bu wax oalrak görevini yerine getirirmi :)

bide bu yapacaklarıma dahada önerisi olan varmı yanlış bişeyde yapmak istemiyorum.

mahmut
10-09-2014, 21:41
Sizin orda kus lar ne yiyiyor oyle :))
Sabahları pirinc ögle arasıda bulgurla beslenıyorlar :)

fatihtr
10-09-2014, 22:44
Iyimis 10 dak degil degse iz birakir ozaman :)

Dostum bence ilk once bir boyaciya goster. Sonra desiklerini alir uygularsin.